CeraVe

Ár:   3000 Ft   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Kiszerelés:   236 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: rafi, Módosítva: 2022. szeptember 12.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Lemosók, Tonikok
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

• Arcra és testre.
  • Három bőrazonos ceramiddal, szalicilsavval és niacinamiddal.
  • Faggyú-felitató technológia.
  • Illatanyagmentes.
  • Nem mitesszerképző.
  • Nem szárít.
  • Megtisztítja az eltömődött pórusokat, csökkenti a bőrhibákat, pattanásokat és a felgyülemlett faggyút, miközben megőrzi a bőr védőrétegét.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

szandi08

2024. április 26.

A cerave lemosók közül az egyik legjobb. Cream to foamot használtam sokáig de mióta ezt használom sokkal kevesebb a pati és gyorsabban is múlnak el. Valóban kicsit szárít. Kombinálva(Este cream to foam, reggel blemish) viszont kevésbé.
Sokáig elég és a sminket is jól leszedi.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 26.

Sokáig elég és a sminket is jól leszedi.

H.szira

2024. április 18.

Nagyon kevés elég belőle. Nagyon jól tísztít, azonban egy kicsit szárítja a bőrőm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. április 18.

lestyaneniko

2024. április 3.

Én a mellkasomon és a hátamon használom, szépen kordában tartja a pattanásokat és nem érzem azt, hogy szárítana. Nem mondom, hogy tökéletes, de jóval kevesebb pattanásom jön és talán hamarabb el is múlnak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 3.

sildi

2024. február 26.

Patikában kapott pici termékmintákat használtam el belőle és elgondolkoztam, hogy beruházzak-e egyre. Alaposan tisztít, lemossa a sminket is, egy picit húzódott utána a bőröm, talán kicsit szárít, de nagyon minimálisan.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 26.

Etta22

2024. február 23.

Nem rossz kis lemosó, sajnos az én bőrömnek kicsit sok, szárít, de nem csap ki, nem okoz gyulladást. Kombinált, zsíros bőre jó lehet.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 23.

Effa

2024. február 22.

Kellemes, krémes, illatmentes, kicsit habzó lemosó. Különösebb észrevételt nem tapasztaltam konkrétan ennek a terméknek a használatától, de felváltva használom a cerave SA és a garnier pure active hidratáló lemosójával és szépen lenyugtatták az acne-s arcom. Árban van olcsóbb lemosó, ami nekem bevált, emiatt csak akkor venném újra, ha kedvező akció van rá.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 22.

Kitto_5

2024. január 24.

Jó kis arclemosó, pattanásos bőrre szuper, mintha kezelné őket, de nekem nem lett egy hűha termék, hisz nagy csodákat nem csinál. Én nekem szárazabb érzést hagy a bőrömön ami miatt nem biztos hogy folyamatosan használni fogom, de egyébként megéri kipróbálni + a sminkemet is szépen lehozza. Egy csillagot levonok a szárazabb érzet miatt és a kicsi kiszerelés miatt (nagyon meglepődtem, mikor megláttam, hogy ugyan azon az áron adják, mint a többi arclemosó nagyobbik kiszerelését :( )

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. január 24.

estagnus

2024. január 23.

Korrekt arclemosó. Az összetevők Cera Vetől megszokottan rendben, nem irritálta a kombinált + rozaceás bőröm. Sminklemosást követően jól tisztít, bár néha mintha soknak, erősnek éreztem volna, határozott húzódást nem tapasztaltam, de a szemkörnyékem kiszáradt a használata mellett. Hosszabb távon nem javított/rontott a bőröm állapotán. Szuper a pumpás kiszerelés, a mennyiség sokáig elég, az ára oké. Ebben a kategóriában számomra a Garnier Hydrating Cleanser megfelelőbb, mindent tud és mellette cruelty free.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. január 23.

Natalka

2024. január 18.

Nem voltam oda érte. Olyan érzés, mint ha még maradna az arcodon valami, és hát maradt is: nem szedte le a sminket rendesen, és csak csúszkált az arcomon. Nem irritált, de húzódott utána a bőröm. Nagyon vártam hogy elhasználhassam.
Nekem ebben a kategóriában (a zsíros bőrre való arctisztító) a Bioderna Sébiumja a kedvencem, azt egyelőre semmi nem überelte.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. január 18.

sbettina001

2024. január 12.

Nekem ez a lemosó sokkal jobban bejött, mint a cerave SA, mert lényegesen gyengédebb, nem szárítja a kombinált pofim. Ha valaki a kettő között vacilálna, én ezt ajánlom, bár picit drágább. Kellemes az állaga, krémesebb, de kevésbé habzik. 2 percig szoktam alaposan átmasszírozni vele a pofim, a hátamon picit tovább rajta szoktam hagyni, hogy ki tudja fejteni a hatását. Csodát önmagában ettől ne várjon senki, de alaposan tisztít és ez is lenne a feladata.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. január 12.

Antioxidánsok: Triethyl Citrate
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Glycerin, Niacinamide, Calcium Gluconate, Caprylyl Glycol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid, Gluconolactone
Vitaminok: Niacinamide

A Gluconolactone (vagyis a PHA) egy glükonsav, melyet a NeoStrata szabadalmaztatott. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő, illetve kelátképző segédanyag, vagyis a krémet stabilizáló funkciója is van. Az AHA-hoz hasonló, de annál gyengédebb, akár rosaceás bőrre is használható hámlasztó, mely gyengéden eltávolítja az elhalt hámsejteket a bőr felszínéről, simává és egyenletessé teszi a bőrt. Kiváló hidratáló, e szerint a kutatás szerint pedig antioxidáns tulajdonságokkal is rendelkezik és akár 50%-al megnöveli az UV sugárzás elleni védelmet, sőt, a nem teszi érzékenyebbé a bőrt a napsütésre sem. Az összetevő az INCIdecoder szerint fokozza más hatóanyagok előnyeit, beleértve az azelainsavét rosacea vagy a hydroquinonét a hiperpigmentáció esetén.

Cholesterol eo I eu 0 0

A zsírsavak és keramidok mellett a koleszterol a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) harmadik fő összetevője, mely a védőréteg mintegy 25%-ot teszi ki, és melyek közt étfontosságú szerepet játszik az egészséges bőrgát megőrzésében és a bőr hidratáltságának megőrzésében.  A bőrön alkalmazva a koleszterol segíti a bőr normál működését, bőrpuhító (emolliens), vízmegkötő, stabilizáló és emulgeálószer.

Hialuronsav hidrolizátum, vagyis a hialuronsav kisebb molekulasúlyú változata. A hialuronsav egy a bőrben is megtalálható polimer, vagyis nagy molekula, ismétlődő egységekből. Többször vagy kevesebbszer ismételve az egységeket különböző molekulasúlyú változatok jönnek létre. A nagy molekulasúlyú verzió (1-2MDa) a bőrben is megtalálható hidratáló elem, ez a hidrolizált változat pedig vagy a kisebb, 100-300 kDa-nos változatra utal, aminek a hidratáláson túl a bőr védekezőkészségének segítésében is szerepe van, vagy az ultra kicsi 10-50kDa-nos változatra, ami talán jobban a bőrbe tud szívódni, és ki tudja tölteni az apró ráncokat.

Kelátképző szer, amelyet kozmetikai készítményekben használnak, hogy fémionokhoz vagy fémvegyületekhez (pl. réz vagy vas) kötődjenek, ezáltal megakadályozzák, hogy azok a bőrhöz vagy hajhoz tapadjanak. Az összetevő szerepet játszik a termék általános stabilitásában, esztétikájában és hatékonyságában. Ezen kívül k hozzájárul a termék tartósítószer-rendszerének megerősítéséhez is, mivel megakadályozza, hogy a fémionok destabilizálják a tartósító összetevőket a vízbázisú készítményekben.

Tartósítószer, mely a kozmetikumokban használt tartósítók között gyengédnek ls kevéssé irritálónak számít. Ecocert jóváhagyással rendelkezik, ezért népszerű tartósító összetevő natúrkozmetikumokban, viszont általában egy tartósítószerkeverék részeként kerül a képletbe, mivel önmagában nem elegendően erős a hatása.