Chanel

Ár:   25 700 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Tarzicia, Módosítva: 2022. február 25.

Ár:   25 700 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

2022 tavasz-nyár limitált kiadás

A pirosító mintáját Gabrielle Chanel dél franciaországi villája, a La Pausa fölött tűző mediterrán nap ihlette.

2 változatban kapható: Péche Rosée és Brun Roussi

2022.tavaszi limitált Chanel Blush Lumière Péche Rosée
Ár: 17500 Ft (+1350 Ft ajánlott posta költsége) , Eladó: szeliger
Állapot: használt, a képen látható állapotban, dobozában, Helyszín: Budapest, fizetés: átutalást követően postán maradó ajánlott levélben

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Kamea

2022. március 27.

Gyönyörű, szemet gyönyörködtető darabjai a kollekciónak. Ezt várom el egy Chaneltől kívül-belül.
Péche Rosée és Brun Roussi, azaz mindkét árnyalatot beszereztem, mivel az előzetes netes swatchok alapján, de még az üzletben se tudtam a kettő közül választani. Így utólag pedig azt kell, hogy mondjam, jól döntöttem, mert a tapasztalataim alapján ez a két termék csak együtt hozza a tőlük elvárható eredményt.
A sötétebb árnyalat se nem pirosító, se nem bronzer, hanem mind a kettő egy kicsit. A világosabb árnyalatot pedig nem nevezném pirosítónak, inkább egyfajta blushlighternek, mivel önmagában használva a pigmentáltsága hagy kívánnivalót maga után. Ezért is gondolom úgy, hogy ketten alkotnak ők egyet. Én is eszerint alakítottam ki az alkalmazásukat.
A sötétebb árnyalatot úgy viszem fel, mint ahogyan a bronzosítókat is szoktam. A Bőszecset 6735-ös pirosítóecsetét - amit én amúgy bronzosításra használok - vetettem be hozzá. Csak gyengéden érintem az ecsetet a festékbe, mert rendkívül pigmentált, azonban szép egyenletesen el lehet dolgozni az arcon. Árnyékolás gyanánt a külső szemhéjra is szoktam belőle pöttyinteni.
A Péche Rosée pedig felteszi az i-re, akarom mondani a Brun Roussira a pontot. Ad az orcáknak egy enyhén fényes, életteli pírt.
Annak, aki nem szenvedélyből és érzelmektől fűtve vásárol (urambocsá’ gyűjt) sminkterméket nem ajánlom, hogy miattuk ekkora költségbe verje magát, mert csalódni fog. Én viszont sajnos (vagy szerencsére?) nem ebbe a csoportba tartozom. Az egészben azonban az a legszebb, hogy ezt egyáltalán nem bánom!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. március 27.

Tarzicia

2022. február 28.

Sokáig tipródtam rajta, hogy kell-e nekem egyáltalán ebből a pirosítóból bármelyik is. De nagyon vonzott, hogy limitált, és hogy Chanel. Ez a két jelző nekem általában már elég is a vásárláshoz. Külföldről rendeltem meg mindkettőt, mondván hozzánk lehet, hogy majd nem is hozzák be, vagy ha valami csoda folytán mégis, akkor megint öt perc alatt elfogy, mert csak 1-1 db-ot kapnak belőle az üzletek. A Chanel-mániámon túl az önindoklás racionális(abb) része az volt, hogy jól ki tudom majd használni őket, mindkettő jó lehet szemfestékként is, sőt, a sötétebbik esetleg még bronzosítóként is.
A világosabbik Pêche Rosée elsőre egyáltalán nem tetszett. Én a rózsásba hajló pirosítókat szeretem, a meleg barackos, korallos árnyalatokat csak nagyon módjával. Ez ráadásul vibrálóan narancsosnak tűnt a kompaktban, mintha nem is pirosítónak készült volna. Na gondoltam, akkor ez most mellément, biztos nem fog tetszeni magamon, mennie kell.
A sötétebbik Brun Roussi viszont azonnal megtetszett, pedig előzetesen pont fordítva képzeltem a dolgot. Ez egy nagyon érdekes szín, nincs is hozzá hasonlóm. Talán a Les Chaines de Chanel limitált pirosítóm közelíti meg a legjobban, csak ez a Brun Roussi annál teltebb, melegebb árnyalat. Téglaszínnek mondanám, van egy vöröses, bronzos alaptónusa, de a fénye mégis hideg, szinte mályvás, az ici-pici aranyló csillámok miatt pedig még enyhén aranyló is. Nem tudom, hogy hozták ezt össze, de nagyon különleges.
A Pêche Rosée-t valószínűleg light-medium, a Brun Roussi-t pedig medium-deep bőrszínhez találták ki, de ez nincs kőbe vésve. Ugyanis a sötétebbik szín is csak pont annyira pigmentált, hogy lehet szépen, fokozatosan építeni. Ilyenkor nekem még egy leheletnyi is elég belőle, nyáron pedig, majd ha lesz egy kis színem, mehet egy picit több is belőle, és még bronzosító se kell mellé.
Végül aztán megsajnáltam, és megtartom a világosabbikat is. Feltéve azért szerencsére nem narancsos, én vibrálóan élénk barackszínnek mondanám, enyhén aranyló fénnyel. (A Sisley L'Orchidée Coral hozzá képest rózsaszínbe hajlik.)
Rájöttem, hogy a két pirosító együtt a legszebb. Úgy használom, hogy először egy suhintásnyit teszek a sötétebbikből, főleg lefelé és hátrafelé tájolva, erre jön rá a világosabbik, főleg előre és felfelé koncentrálva. Csodaszép ombre színt ad ki.
Örülök, hogy a pan mérete miatt be lehet vetni nagyobb fejű ecsetet is, azzal mindig szebb a végeredmény: a Chanel N.106-os ecsetét használom hozzájuk.
És ahogy vártam, szemhéjfestékként is szuper mindkettő. A Pêche Rosée a teljes szemhéjra megy, a Brun Roussi pedig a külső V-be, árnyékolásra.
A formula kiváló, krémes, abszolute nem porzik, és gyönyörűen, fátyolszerűen terül. De @szeliger már minden egyebet leírt róla, mindenben egyetértek vele, nem ismételném meg.
Csillagos ötös.
Update egy nappal később:
Most ugrott be, hogy a világosabbik Pêche Rosée mire is hasonlít. Hát a Sisley Le Phyto-Blush 4-es Golden Rose pirosítójára! A különbség csak annyi, hogy a Sisley még aranylóbb fényű.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. február 28.

Csillagos ötös.
Update egy nappal később:

szeliger

2022. február 25.

Péche Rosée árnyalatban, ez a kettő közül a világosabb szín. Nem is tudom, hogy mit dicsérjek előbb, a szépségét vagy a használhatóságát.
A szokásos fekete bársonytokban lapul meg a lakkfekete dobozka, rajta aranyszínű Chanel logoval. A fedél rugósan nyílik, belül az egész fedél részt kitöltő tükör, a pirosító felett pedig kis fekete műanyag lapon ül a félhold alakú ecset. Látjátok ott fent a képpen, hogy ez is milyen szép lett, hogy a szálak végét fehérre festették (vagy fordítva, a tövét festették sötétre). Mindehhez ez a kicsi ecset nagyon jól használható, kiválóan veszi fel a festéket és az alakja miatt akár vékony sávban, akár szélesebb alapon jól működik.
A műanyag lap alatt pedig ez a gyönyörűség, a napsugaras dombornyomás nagyon tetszik. A pirosítóban egészen apró csillámok vannak, ezek inkább csak direkt napfényben csillannak meg. Sok helyen lehetett olvasni, hogy talán nem elég pigmentált, az én bőrtípusomon (nyár típus, világosabb bőrrel, de nem vagyok hófehérke) azonban nagyon szépen mutat. Teljesen bele vagyok szerelmesedve, az idei tavasz nagy slágerterméke lesz. Tartósság rendben van, de ha napközben kedvem szottyanna ráfrissíteni, az sem jelent problémát, az ecsetkéje segít ebben. Bárhogy is szaglászom, különösebb illatát nem érzem, talán egy enyhe talkumos illatot, szóval a parfümözés most elmaradt.
Ha a másik nagyágyúhoz, a Sisley korallos orchidea pirosítójához hasonlítom, akkor azt mondhatom, a Sisley egy kicsit intenzívebb, pigmentáltabb. A színvilág arcon egészen hasonló, kézfejen egymás mellé téve a Sisley picit korallosabb, a Chanel egy árnyalattal bronzosabbnak tűnik. Direkt fényben a Sisley egyenletesebb fényű, a Chanel csillogóbb. Aki csak a funkciót nézi, annak nem kell mindkettő, mindkettő gyönyörű és jó minőségű. A krémmániások azonban a minimális különbségeket is értékelik, nekik mindkettő dédelgetett kincsük lesz. Mennyiségre egyébként a Chanel egy grammal kevesebb (14 gramm).
Öt csillag, mi más?

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. február 25.

Öt csillag, mi más?

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Magnesium Stearate, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Aluminum Hydroxide

Emolliensek: Dicaprylyl Carbonate, Dimethicone, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Aluminum Hydroxide, Hydrogenated Castor Oil
Emulgeálószerek: Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Hydrogenated Castor Oil
Szilikonok: Dimethicone, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone
Tisztítószerek: Hydrogenated Castor Oil
Illatanyagok: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil
Színezékek: Magnesium Stearate, Aluminum Hydroxide, CI 12085, CI 15850, CI 15850, Red 34 Lake / CI 15880, Yellow 6 Lake / CI 15985, Red 33 Lake / CI 17200, Yellow 5 Lake / CI 19140, CI 42090, Red 22 Lake / CI 45380, Red 28 / CI 45410, Red 30 / CI 73360, Ultramarines, Bismuth Oxychloride, CI 77491, CI 77492, CI 77499, Ferric Ferrocyanide, Manganese Violet, Titanium Dioxide / CI 77891
Tartósítószerek: Chlorphenesin

A Cosing szerint rengetegféle célra használhatják ezt a szappanszerű fehér port a kozmetikában. Csomósodásgátló, megfelelő állag előállítását segítő, szinező, és bőr hidratációját elősegítő komponens a kencékben. A legtöbb hintőpor alapanyagai között ott találjuk, de sminkkészítményekben, alapozó krémekben is fontos alapanyag lehet.

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.

Piros színű szintetikus színezék, amely az INCI listákon Red 6, Red 6 Lake, Red 7 és az amerikai piacról származó termékeken Red 7 Lake néven található meg.

Sárgásnarancs színű szintetikus színezék.

Minerál makeupokban gyakran használt por állagú, szintetikus anyag. Bár gyakran mint a talcnál jobb, természetesebb összetevőt említik, Paula Begoun szerint ez nem egészen így van. A bizmut oxikloridot leginkább mesterségesen állítják elő bizmut, kloridionok és víz segítségével. A sminkekben az összetevőt leginkább azért használják, mert sajátos gyöngyházszerű csillogása van és finom porszerű az anyaga, mely jól tapad a bőrhöz. Az összetevő hivatalos funkció besorolása színezék.

Sminkekben gyakran használt lilás, rózsaszínes színű színpigment.