Chanel

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: anonymous, az összetevőket feltöltötte: akrisztab, Módosítva: 2018. augusztus 28.

Lelőhely:   parfümériák, online

Kiadás éve: 1990

Parfüm illatcsalád: orientális-fűszeres

Parfüm összetevők: sziciliai mandarin, brazil rózsafa, koriander, damaszkuszi rózsa, szantálfa, vanília, ámbra

Chanel Egoiste EDT régebbi kiadás
Ár: 1800 Ft, 3000 Ft , Eladó: zoszt
Állapot: 5ml, 10ml fújós üvegcse, Helyszín: Bp. XI. ker, XII. ker, XIII. ker, XXII. ker, Budaörs, fizetés: Személyes átvétel. Előre utalás után posta, foxpost lehetséges, a postaköltség a vevőt terheli.
KERESEM Chanel Bois Noir EDT
Ár: Megegyezés szerint , Eladó: Elysia22
Állapot: Fújós vagy üveges maradék , Helyszín: Bárhol, fizetés: Posta, foxpost, Budapesten személyesen
chamo

2019. október 6.

Azért ez még ma is megállja a helyét, reformuláció ide vagy oda. Nekem mindig tetszik benne, ha ideális az idő, akkor remekül lehet érezni (nincs túl meleg, és nem utcán rohangálunk), és szépen egyensúlyban van az édes, a fás, a dohányos, a fahéjas vonal és a rózsa.
Talán azért is lehet Égoïste a neve, mert ez tényleg magunknak való illat - legalábbis nálam. Ha morcos vagyok, megbékít, ha haragudnék a páromra, tuti megkérném, hogy fújjon be vele, rögtön szerelmes lennék :) Én elneveztem az agy kék pirulájának :)
Férfias? Hát nem egy Antaeus, de meg lehet találni a helyét. Alkalmi illat, nem egy ákvádizsió.
Egyszer talán beakad jó áron egy vintage darab is. De ez még mindig öt csillag.

UPDATE:
Pre 2015 (hosszúkás üvegű, de nem vintage) verzió - A nyitány nyáriasabb, jobban hajaz egy Cartier d'un Soir légiességére, frissességére, rózsásabb, kevésbé fahéjas. Egy picit mintha a régebbi verzió erősebb és tartósabb lenne, de az új, post 2015 verzió határozottan sokkal krémesebb, ennivalóbb, érzékibb. Kardinális különbséget nem fedeztem fel.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 6.

Egyszer talán beakad jó áron egy vintage darab is. De ez még mindig öt csillag.

UPDATE:

Equivocada

2019. február 8.

A Chanel háztól ez az abszolút favorit számomra. 2008-ban, 21 évesen ismertem meg ezt a gyöngyszemet, s általa kezdett el érdekelni a parfümök világa. Én nem sorolnám be férfi, vagy női parfümként. Unokahúgom is ezt használja, s nagyon jól áll neki.
Az én bőrömön elég füstös és dohányos a kezdet, amit nagyon imádok benne. Kb fél óra után kezd el feltűnni a vanília, ami hála az égnek, nem édes, hanem olyan finom Chanel-es :D egy hátránya van, hogy kb 3-4 óra után bőrközelivé válik, viszont a kabátomon napokig, sőt hetekig is megmarad ez a félreismerhetetlen illat, s ahogy kinyitom a szekrényt, egyből érezni is lehet :) úgyhogy mostanában főként a ruhára fújom, úgy egész nap érződik :) nálam abszolút ötös, sőt hatos lenne, ha lehetne annyit adni neki :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 8.

Ziggytwig

2018. szeptember 22.

Èn nő létemre használom. Szerintem nem is férfias. Olyan édes, rózsas, dohanyos, balzsamos.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 22.

Rhodesian Ridgeback

2018. szeptember 22.

Klasszikus, klasszikus férfiaknak. Ezt a parfümöt egyszerűen apámmal tudom azonosítani. Annyira ő!
Orrbavágó, mindent letaroló illat. Emlékeim szerint olyannyira, hogy még a fogorvosi rendelő szagát is (mert annak az van) el tudta nyomni ez az illat, amikor még gyerekkoromban bejártam fateromhoz. Egyébként nagyon összetett és tartós illat. A rózsa nagyon kiérződik fújásnál. Leszáradás után pedig dohányillatúnak érzem, de éppen amiatt lett ez a parfüm agyeldobós. Kétség kívül rendkívüli darab, habár nem felelne meg a mostani parfümtrendeknek, de ez inkább pozitívum. 30 alatt nem is ajánlanám. Ráadásul ehhez az illathoz nem árt, ha elegánsan öltözik fel az ember.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. szeptember 22.

akrisztab

2018. augusztus 11.

Tesztcsíkon elsőre nagyon gorombának tűnt. Aztán kis idő elteltével egészen megbarátkoztam vele. A végeredmény: imádom. Ez az illat maga A Férfi. Ennek megfelelően pedig csakis A Férfi tudja viselni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 11.

Laurencia

2018. április 24.

Írtam én anno az Egoiste-ról egy személyes vallomást, újraalkotni nem fogom, de az üzenete örök.

Ez az illat számomra megidéz valamiféle homályos ködképet arról, ahogy az én fejemben az ideális férfi megtestesült a 20-as éveim elején.Vannak ilyen klisék, amelyeket édesapjukból, idősebb fiú testvérből, családtagokból, televízióban látottakból, olvasott könyvekből, nagy tudású padagógusokból, főnökökből vagy bármely őt ért impulzusból épít fel magában egy leánygyermek és attól kezdve ez lesz valahogyan a mérce, kvázi ideál.
Az enyém valahol az apukám-Robert Palmer-Dobó István-James Bond- Trócsányi professzor alkotta quintettben ragadt.
Vannak még ilyen példányok a földön csak negyven éves kor alatt nem nagyon találsz belőle, jellemzőit végtelenségig lehetne sorolni, kezdve attól a felelősségvállalási szándéktól amely a mai fiatalokból hiányzik (tisztelet a kivételnek) folytatva azon apró és természetes udvariassági gesztusokon át amelyet a gyerekszoba megléte garantál, mondjuk csak ki: von Haus hozza.
(Lásd még Boszi Yatagan sorait, össze van ott szedve ez a kérdéskör az utolsó betűig.)

Felelősség, szeretet, tartás, becsület.Az ideál. Ez az Egoiste 1990-ből.
Az illat maga?Menjetek és ismerkedjetek vele, bár a reformulált verzió sajnos már nem olyan ütős mint az egykori.
Vérbeli konzervatív férfiillat, Jacques Polge az alkotó személyes kedvence, ha úgy tetszik magáról mintázta ezt a bőrös, aldehides fahéjfelhőt, amit aztán a koriander szépen egyensúlyba hoz és a végeredmény nemhogy nem illeszthető be a mostani tesiöltöző-calone vonalba, ohh hagyjuk is,mainstream keresése vagy egy egyszerű hasonlítás bármihez is már sértő az Egoiste szellemiségéhez.
Szerencsés nő vagyok, két ilyen férfi is van az életemben aki az ideál közelében sétálgat, sőt megtestesítik azt: az egyiknek a lánya lehetek, a másiknak a felesége, az előbbi 28 éve viseli, az utóbbi még csak egy hónapja.
Szerencsére a Chanel ház nem az a megszüntetős fajta illatok tekintetében, amennyiben ez valaha mégis megtörténik, kiegyenesített kaszával indulok ellenük.

Ui: Robert Palmer Mercy Mercy Me átdolgozása szólt a fülemben míg e a sorokat írtam, ugyanott van e dal ahol az illat, mélyen a szívemben, régimódi csaj vagyok én már és ezt egyre büszkébben vállalom.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. április 24.

Felelősség, szeretet, tartás, becsület.Az ideál. Ez az Egoiste 1990-ből.

Bini

2017. január 16.

Csodás illat! Ami tény, hogy ehhez valóban egy olyan férfi kell, aki tudja viselni. Ahogy beleszagoltam, egyből az ugrott be, hogy ehhez tényleg egoistának kell lenni valamilyen szinten. Öltöny, határozott megjelenés, sikeres karrier, az igazi férfi illat! Tökéletes ! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 16.

illatvarázs*

2015. november 26.

Eltelt jó sok év, mióta ez az illat megjelent. Sok férfin, sok parfümöt éreztem, de kimerem jelenteni, hogy számomra ez a legkerekebb, legtutibb férfi parfüm. Fűszeres, bőrös, kellően édes; hm, mennyei! Mondjuk való igaz, hogy megfelelő férfi és bőr kell hozzá, de akinek való, az pontosan tudja, hogy neki való; akármilyen pasi úgy sem fújja magára, mert megijed tőle. Ezt kérem az igazi férfiak használják! ;-) (Jó pár éve, én is néha magamra fújtam, pedig nő vagyok. Nem tudom miért, pedig tényleg igazi pasi illat, de valamiért akkor nagyon vonzott.)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. november 26.

Regi84

2015. január 26.

Nagyon tolakodó, erős illat, szerintem elég kevés emberhez illik. Az biztos, hogy kell hozzá magabiztosság és szerintem egy erőteljes férfias kisugárzá is... Nekem csak a személy miatt tetszik, akin először éreztem ( máson biztos nem tetszene :D ) tényleg egoistáknak való plusz 3 fújásnál többet nehogy valaki magára tegyen, mert az utca túloldaláról is lehet érezni :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. január 26.

Gyurr

2014. augusztus 6.

Hasonló a YSL La Nuit Le Parfume-hoz csak ez nem olyan bonyolult. Kiéleződik benne egy konkrét illat, míg az YSL-ben összeolvadnak és egy könnyedebb mennyeibb élményt nyújt. Bár nagyon tetszik az YSL, nőkön is el tudom képzelni. Nekem túl fűszeres.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. augusztus 6.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate, Benzyl Salicylate, Cinnamal, Citral, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Farnesol, Geraniol, Isoeugenol, Limonene, Linalool, Benzyl Alcohol
Színezékek: Yellow 6 Lake / CI 15985
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.