Chanel

Ár:   47 500 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: leila0803, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. július 25.

Ár:   47 500 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

Kiadás éve: 2017

Illatcsalád: virágos

Fejjegyek: mandarin, grapefruit, fekete ribizli

Szívjegyek: tubarózsa, ylang-ylang, jázmin, narancsvirág

Alapjegyek: szantálfa, pézsma

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Anett0721

2021. december 31.

A Chanel parfümök egytől egyig nagyon karakteresek számomra, legtöbbjük túl fűszeres, túl mély, túl sötét. Még a leglágyabbnak gondolt Mademoiselle is nagyon erős, pedig bírom az erőteljes illatokat. A Chance család (tendre változat van meg) pedig citrusos, nagyon, nagyon citrusosan fűszeres.
A Gabrielle is fűszeres, ezért ízig-vérig Chanel, azonban számomra ő az igazi mindennapi lágy illat a háztól, hangulatában nekem Dior J'adore vagy Chloé edp. Olyan kis finom, elegáns, csinos farmer - fehér póló - blézer illat.
A szívem csücske (leszáradása miatt főleg! - és mivel nagyon púderes, engem nagyon megnyugtat, ezért akár alváshoz is magamra fújom, de Karácsony napjain is őt viseltem) a híres 5-ös, imádom, de a Gabrielle is érezhetően minőségi és exkluzív. Csak más a hangulata.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. december 31.

Qwerty

2021. december 3.

2021. augusztus 1. Tömören? Egy egészen kicsi, halvány lepke pukikája. Megtehetik és meg is teszik, amíg a névért hajlandó bárki is fizetni, nem is keveset. Tartalom már nem mindig jut mögé. Szegény másodvonalbeli drogériás vásárlók meg azt hiszik, ez így normális. Vagy azt, hogy hamisítványt vettek. Pedig dehogy. Ti kicsit több vízzel kapjátok a szörpöt, el ne csapjátok a hasatokat.
Az illat jó, kellemes, bárki komfortzónájába belefér, pláne, hogy hatósugara szinte nulla, bőrön rajtam épp egy órát bír. A grapefruit nem büntet, mint a Jour d'Hermes-ben, a feketeribizli nem fanyar, nem karcol az édes-savanyú töménységével, a virágok is reszketve összebújnak, puha, édeskés semmike marad. Az orris bármikor képes letépni az orrnyálkahártyámat, a tubarózsa önmagában is erőszakot tesz bármin és bárkin...ha nem írják, el sem hiszem. Benne van mindez egyáltalán? Vagy ilyen, mikor működik? Vagy már régóta nincs szaglásom és nem is tudok róla? Esetleg annyira híg, hogy így akár még kellemes is lehet arra az egy órára? Annyi pénzért, amennyit kérnek érte, nem kérdéseket akarok kapni, hanem válaszokat.
Majdnem kapott még egy csillagot azért, hogy legalább nem túlzott mennyiségű pézsmával pótolták a hiányosságokat. De nem, tőlem egyelőre nem fog. Valaki írta, hogy ősszel jobb. Meglátjuk.

Update, Hidegben tényleg tartósabb. De minden ami elromolhat benne, az el is romlik. A fejjegyek gyümölcsei savanyú szörppé válnak, ezt a kínszenvedést az egyik legrosszabb fajta mosóporosság váltja. Az olcsó mosogatószer torokkaparó bűze fejfájásig kitart. Nem ez az első Chanel, amiben ezt érzem, valami alapszag lehet, ami rajtam nagyon erős. Mindezt azok után, hogy nyáron ugyan kellemes volt, csak éppen egy pillanat alatt tűnt el az egész. Most mondhatnám azt, hogy ha már se nyáron, se télen nem működik, akkor tavasszal még kipróbálom, de inkább feladom. Eddig egyetlen Chanelt sem találtam, ami működik a bőrömön (pl. a No5 vízkőoldó kis pisiszaggal, akárhányszor is próbáltam, miközben a Hermes aldehides illatai csodásak rajtam), ennek még lett volna elméleti esélye, mégse. Nem fogom megtudni milyenek, amikor működnek.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. december 3.

Jade62

Korcsoport: >54
2021. május 8.

Nagyon, nagyon szeretem ezt az illatot. A Chanelek közül számomra a leg viselhetőbb. Friss, elegáns illat, nem émelyit, nem tarolja le a környezetet.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2021. május 8.

Barbara2021

2021. április 19.

Szerintem ez egy nagyon jó parfüm. Nem tipikus Chanel, talán ezért is tetszik nekem ennyire. Megvenni nem fogom. Annyira nem fogott meg, de elhiszem, hogy sokak kedvence. Ha ajándékba kapnam, örömmel használnám. Nagyon szépen lágyan citrusos a gyumolcsoktol és finom virágos. Nem tudom elkepzelni, hogy lehet ezt az illatot utalni. Nem egy nagyvad vagy egy igazi dög, de kortalan fiatalokon és idoseken is el tudom képzelni. Nagy előnye ez véleményem szerint és elvitathatatlan érdem. Ha csak egy parfumom lehetne, lehet ezt választanám.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 19.

Madi

2021. április 1.

Az első Chanel parfüm, aminél úgy éreztem, tudom viselni. Friss, fiatalos illat, rajtam kifejezetten jól működik és tartós. Ennek ellenére vacilláltam, hogy 4 vagy 5 csillagot adjak, mivel már egy éve használom kisebb kihagyásokkal és bár vissza-vissza térek hozzá, még mindig nem vagyok benne biztos, hogy ez az én illatom. Nagyon tetszik üvegben és magamon is, de mintha valami hiányozna. De nem is tudom... Lehet, hogy nem is hiányzik semmi, csak túl egyszerű, nem az az ikonikus, "1000 közül is azonnal felismerem" fajta és kissé komfortzóna illat is. Ha nagyon nem tudom eldönteni, milyen parfümöt viseljek egy alkalomra, szinte mindig ezt fújom, mivel ezzel gyakorlatilag nem lehet mellé lőni. Mindenhová jó, se nem kommersz, se nem hivalkodó. Szeretem, de nem tudom, újraveszem-e.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 1.

Mehecske

2021. március 20.

Imádom, úgy, ahogy van. Iszonyúan finom illatú a bőrömön, biztos a jázmin és a tubarózsa elegye miatt. Számomra különleges, mert egyedi, tartós, ezazzz! érzés. :)))

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. március 20.

gladiola

2021. március 19.

Szeretem, ha egy ellenérzés igényesen és kultúráltan van megfogalmazva. Én az illatokhoz nem úgy állok hozzá, hogy azokat nekem, szerény személyemnek kreálták. És ennek megfelelően igyekszem nemtetszésemet is kifejezni. Ki vagyok én, hogy tudjam és értsem, itt Kelet-Európában, hogy mi volt a parfümőr terve, koncepciója egy adott illattal? Attól, hogy nekem vmi nem tetszik vagy nem értem, törekszem az objektív és kultúrált megfogalmazásra. Csak egy egyszerű fogyasztó vagyok, akiből még milliárd van és nem tőlem megy egyik ház sem tönkre.
Nem vagyunk egyformák.
Helenbeak és MeridaBrave véleményei számomra ízlésesen megfogalmazottak és szívesen is olvasom őket.
Ez az illat nekem sem lett a kedvencem. De rajtam tartós volt. Számomra ez a karcos és nem az Essence. Szép fehér virágos illat, picit hűvös.
Aki szereti, lelje örömét benne, én őszintén ajánlom kipróbálásra, aki nem eleve fenntartással áll a Chanel házhoz. Ahogy látjuk is, ebben az illatban is sokan megtalálják magukat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 19.

Nem vagyunk egyformák.

Linett21

2021. március 19.

Végtelenül túlértékelt és túlárazott, műanyag-citrusos légfrissítő, bocsi. Sajnos, csak azért, mert valami Chanel-név alatt fut, még nem biztos, hogy jó. Valljuk be, ha ezt az illatot valami nevenincs dezodorként szagulgatnánk, itt már mindenki fröcsögne rá és szidná. Sorry, Chanel, de ez egy nagy bukta. A fejjegy részében a grapefruit dominál; éles, túl erős és túl savas, ordít. A szívjegyek között én csak a karcos rózsaborsot és a narancsvirágot érzem; eléggé mű és nincsen semmi, ami lágyan lekerekítené ezt az akkordot, vagy átvezetne a leszáradáshoz. Alapjegyek pedig gyakorlatilag nem léteznek, huss, az illat máris elszállt. Szinte örülök, hogy a tartóssága a nulla felé gravitál, ebből a valamiből nekem még ez is sok volt, pedig hónapokig próbáltam vele megbarátkozni. Először azt hittem, hogy az időjárás az oka, de ez rajtam se nyáron, se télen nem muzsikált jól. Mások sem szerették. Sajnálom, de ilyen árkategóriában ez szégyen!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 19.

MeridaBrave

2021. március 3.

Nagyon friss,citrusos, krémes tisztaság illata van. De...nekem teljesen olyan mint a Nivea illata! Időnként orrfacsaró szappan illatot érzek ki belőle. Mindettől függetlenül tetszik, be is szereztem egy Nivea parfümöt és egy Dove szappant. Adja! :D A három csillag az ára miatt van, ennyit nem ér.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. március 3.

Helenbeak

2020. december 27.

Akartam szeretni de nem sikerült, nem fogott meg az illata. Elajándékoztam. Ami a tartósságát illeti az a vicc kategória ár értek arányba.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. december 27.

Alkoholok: Alcohol
Fényvédők: Butyl Methoxydibenzoylmethane
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Geraniol, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Citral, Hydroxycitronellal, Benzyl Benzoate, Coumarin, Eugenol, Farnesol, Benzyl Alcohol, Amyl Cinnamal, Isoeugenol
Színezékek: Yellow 6 Lake / CI 15985, CI 60730, Yellow 5 Lake / CI 19140
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.

Színezék. Lila színű.