Chanel

Ár:   20 000-35 350 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   35 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. július 19.

Ár:   20 000-35 350 Ft
Kiszerelés:   35 ml, 50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád: virágos-zöld

Illatösszetétel: neroli, jácint, galbanum, bergamot, ylang-ylang, rózsa, nárcisz, írisz, gyöngyvirág, vetiver, szantál, pézsma, moha, cédrus, bőr

Ár: Lásd a leírásban , Eladó: Tarzicia
Állapot: 5 ml frissen fújva, Helyszín: --, fizetés: Banki utalást követően Foxpost (esetleg posta)
Ár: 5ml/2500 , Eladó: Eszter555
Állapot: Frissen fújva, Helyszín: --, fizetés: Utalás után postán maradóval

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Kamea

2021. szeptember 15.

2021. 09. 15. update: Nagy-nagy nehézségek árán ugyan, de mégis sikerült beszereznem belőle egy 50 ml-es üveggel. Emberi erőfeszítések és égi energiák is megmozdultak az „ügy” sikere érdekében. Időközben aztán azt is kiderítettem, hogy egy évjárat vagyunk.
Talán a hűvösebb idő teszi, nem is tudom, de most még szebb rajtam ez az illat, mint eleinte, amikor próbáltam. Egyes napokon csak úgy tombolnak rajtam a virágok! Más napokon pedig inkább a bőr füstössége uralkodik el rajtam, mégse válik maszkulinná, mert a háttérben ott nyiladoznak a virágok. Fércelt álom: „De a lét csak fújja a füstöt, ábrándokkal terelve üldöz.”
Különleges, egyedülálló, semmihez nem hasonlítható. Magabiztosság, elegancia. Örömóda az orromnak.
Az ördög a részletekben rejlik – szokták mondani. Ezért többnyire olyankor szoktam fújni, amikor a zöld valamelyik árnyalatát viselem, hát legyen már a parfümöm is zöld! :)
Említettem már, hogy elég sok zöld(es) ruhadarabom van? ;)

2021. 08. 18.
50 éves koromig nem érdekeltek a parfümök. Ma sem vagyok a bolondjuk, de már érdektelen se vagyok irántuk. Valamivel több, mint 1 év alatt jutottam el a Chanel illatokhoz, most pedig úgy érzem, hogy úgy általánosságban meg is fogok állapodni „ezen a környéken”.
Néhány éve már a ruhaválasztásnál is előnyben részesítem a zöld színt, így ez a parfüm is hamar felkeltette az érdeklődésemet a formabontó zöld színével. Bár a Chanel N5 vonaltól teljesen eltérő illat, abban azért mégis megegyeznek, hogy ugyanazzal a finom eleganciával kreálták őket.
Azt is megfigyeltem, hogy nekem a parfümökkel való összecsiszolódáshoz több időnek is el kell telnie. Olyan ez nálam, mint egy hosszú ismeretség kezdete. Ha pedig ez az ismeretség barátsággá, esetleg szerelemmé alakul át, továbbra is folyamatos figyelmet igényel, hiszen a kapcsolatokat ápolni kell, törődni velük, hogy azok hosszútávra szóljanak. Egyelőre csak fújósom van belőle, többnapos tesztelés alapján írom a véleményemet.
Az első fújás első pillanatában dohányillatot éreztem, amitől kicsit meg is ijedtem, nálunk senki nem dohányzik a családban. Szerencsére, ez csak néhány pillanatig, legfeljebb egy percig tartott. (Azóta is van olyan alkalom, hogy érzem kifújáskor, de olyan is előfordul, hogy nem.) Aztán a meglepődés volt a következő, amire emlékszem. Ez a parfüm ugyanis a maga nemében valóban formabontó. Sajnos nem rendelkezek olyan kifinomult szaglással, hogy fel tudjam sorolni, milyen illatjegyeket vélek felfedezni benne. A parfümök többnyire csak érzéseket, fikciókat, esetleg emlékképeket váltanak ki belőlem.
Ha egyetlen szóval kellene, jellemezzem, azt mondanám rá, hogy mély. Ez a parfüm nem felszínes, ennek van mélysége. Mint pl. a rekkenő nyári kánikulában hűs erőt adó zöld erdőnek, ahonnan – ha ismét napsütésre vágyunk - kisétálhatunk a virágos tisztásra.
Ez a parfüm nem felszínes cseverészés, hanem egy mély beszélgetés.

Talán másoknak is megvan a jelenet az Elfújta a szél c. filmből, amikor Scarlett O’Harára a háború után rászakad a szegénység, az éhezés és az elkeseredettség. Amikor már azt hiszi, hogy mindennek vége, megpillantja az ablakon azt a zöld drapériát, azt az egyetlen textíliát, ami még megmaradt a házban. Abból varrat magának egy csodaszép bársonyruhát, amiben meglátogatja Rhett Butlert a börtönben, hogy a fejét elcsavarva csikarja ki belőle Tara adóját. Persze Rhett rájön a turpisságra, de ezt talán majd egy másik parfüm apropóján. :)
Ahogy a rút kiskacsából hattyú lesz, a csapzott, sovány, rongyos és elkeseredett Scarlettből is úgy lesz - a zöld ruhája által - elegáns, büszke és kacér úrinő. Kívülről ugyan esendőnek, gyámolításra szorulónak tűnhet, de ő belül nagyon is határozott, elszánt és jól tudja, mit akar.

Ígéretes összetalálkozás.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. szeptember 15.

Említettem már, hogy elég sok zöld(es) ruhadarabom van? ;)

2021. 08. 18.
Ez a parfüm nem felszínes cseverészés, hanem egy mély beszélgetés.

Ígéretes összetalálkozás.

Verona5

2021. augusztus 2.

Ő az idei nyár új felfedezettje nálam a zöld illatok között. Már többször volt hozzá szerencsém korábban, a drogériákban tapasztalatom szerint az alsó polcokra szokták száműzni a Chanelek között, ott szaglásztam már meg régebben és meg is fogott, de üveges beszerzést akkoriban még nem fontolgattam. Ennek is eljött az ideje és most rendkívüli módon betalált nálam. Sokkal kerekebb számomra az edt kiadásnál, puhább, nőiesebb, míg az edt kissé karcosabb, ridegebb és nyanyásabb, ahogy sokan manapság mondanák :). Úgy vettem észre, hogy a galbánum illatjegy nálam mindig életmentő a hőség idején. Szerencsére az edp nem túl púderes, mint a Poudré kiadása, kellemes zöld / virágos illattá szelídül rajtam.

Amit viszont hiányolok, az a szillázs és a tartósság! Ennél sokkal erősebbnek szeretném érezni, szinte ripsz-ropsz teljesen felszívja a bőröm, és hiába érzik körülöttem az illatfelhőt, én magamon kevéssé, és hajlamos vagyok a szorgos újrafújkálására. Jelen esetben emiatt természetesen nem vonhatok le pontot a gyönyörű új illatszerelmemtől!

Rá jellemző: harmónia, kellem, kifinomultság, egyéniség, női érettség, erőt ad és tartást, kitartásra ösztönöz.

Talán leginkább 40 felett lehet igazán megérteni őt.

Bármilyen öltözködési stílussal viselhető szerintem, mert a többi már benne van az illattal körülölelt nőben.

Nagyon fogy.... !!!:) Kellene az utánpótlás, lehet, hogy valami érettebb batch-ből, talán azzal megoldódna a gondom! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. augusztus 2.

Talán leginkább 40 felett lehet igazán megérteni őt.

Myrtle

2021. április 1.

Nem sok újat tudok hozzátenni az előttem szólókhoz, ez tényleg egy klasszikusan szép, zöldesen írisz illat. A poudrée változathoz képest egy kicsit hűvösebb, elegánsabb, de mindamellett nem egy ceruzaszonya-tűsarkú univerzumban mozgó üzletasszony illat, bárkin el tudom képelni, aki kísérletező kedvű, kíváncsi és merész, vagy akár ábrándos lelkű, magába forduló alkat. Ne kövezzetek meg, de szerintem férfiakon is szépen muzsikálna. :) Jellegében az Eau Premiere-re és a Cristalle-ra emlékeztet, de mégis egy különálló, szépen megírt történet. Hát így kezdődik egy Chanel-függőség, kéremszépen. :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 1.

gladiola

2021. március 20.

Nem tudom semmihez sem hasonlítani. Vakvásárlás volt, az itt olvasott vélemények hatására. Bejött. Annyira, hogy nekem is szerelem ez az illat. Mindig lesz belőle nekem is. Próba nélkül mégsem ajánlom én sem megvenni vagy utána kéretik felelősségünk teljes tudatában és kultúráltan, hölgyhöz illően kifejezni nemtetszésünket.
Karakter. Nem érdekli, hogy ki mit gondol róla. Nyafogni és picsogni sem fog vagy kelletni magát. Észreveszed ezek nélkül is. Azt kapod, amit látsz - az ő esetében egy pompás, zöld, fenséges erdőistennőt.
Végtelenül elegáns, olyan veleszületett, természetes módon és elképesztő, ahogy a természet megelevenedik ebben az illatban. Virágok közül az íriszt tudom csak beazonosítani és az egész illat olyan "vajas" . Ez gondolom az íriszvaj miatt van, amit a növény gumójából nyernek ki. Ez is erősíti a földes, zöld, tiszta érzetet.
Sajnos rajtam nem annyira tartós, de elnézem neki, hisz gyönyörű és megkapó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 20.

Sajnos rajtam nem annyira tartós, de elnézem neki, hisz gyönyörű és megkapó.

bottkareni

2021. február 15.

Tökéletes! Finom, elegáns, szolid!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. február 15.

Tökéletes! Finom, elegáns, szolid!

Torpece

2021. január 22.

Kifújáskor elég erőteljesen zöld illat, kicsit hasonlít a Chanel No 5 illatához is, kiérződik belőle annak az aldehidessége is. Aztán ahogy kiteljesedik, nagyon hasonlít a The Different Company Sublime balkiss illatához. Egy szelíd, friss, kicsit fanyar csodás illat lesz belőle az én bőrömön. Szerintem teljesen más, mint a Poudrée változata. Sokan hasonlónak írják le, de a poudrée kimondottan púderes, íriszes, az a Prada Infusion d'Irishez hasonlít.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. január 22.

riatai

2020. szeptember 30.

Rekordsebességgel, 2 nap alatt fújkáltam el 5 ml-t, csak hogy teszteljem. Teljesen elvarázsolt. Annyira kiegyensúlyozott, finom, tiszta illat. Lehetne tartósabb és nagyobb szillázsú, de akkor már nem volna visszafogott, szerény és bájos. Imádom benne a gyöngyvirágot, az íriszt, a pézsmát és cédrust. A rózsát külön nem érzem ki. De az összhang teljesen meg van. Annyira csendes, halkszavú szép illat. Engem kimondottan inspirál. Számomra intellektuális illat. Miután az 5 ml elfogyott, kénytelen voltam rendelni...... :D

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. szeptember 30.

Kisangyalcsillag

2019. november 11.

2019 ápr 30:

Mennyei, zöld púderes csoda❤❤❤
Elementáris zöld nyitány után, csodás íriszes puhaság.. a zöld jelleg végig megmarad. A bőrt sajnos egyelőre nem érzem, de remélem megmutatja majd magát😉. Fantasztikus illat. A zöld illatok a kedvenceim. Ezt már 15 évesen kiszagoltam magamnak. A nővérem kinevetett és azt mondta wc illatosító..👹👹👹totál kiakadtam. Na, de azóta eltelt sok év😂, Ő La vie est belle és társai illatokat szereti, én megmaradtam a zöldeknél. Bvlgari Extreme volt még anno nagy kedvencem.
Most 40 evésen, lassan 41 (😮😦😬👹) megérdemlem ezt az illatot! Imádom ahogy egész nap körbeleng. Ezer hála Dórinak, amiért hozzájuthattam egy nagyobb mennyiséghez. Ettől a csodától sosem fogok megválni, végig fogja kísérni az életem..❤
Nem hiába, Coco -nak is ez volt a kedvenc illata..😍😊

2019 nov 11
Tudom, h nem szabad olyan kijelentést tenni, h soha, mégis tettem.Hiba volt. 😅
Teljesen odáig voltam ezért az illatért.Aztán egyszer csak vmi elkezdte zavarni az orromat, de nagyon. Persze nem rögtön adtam fel, újra és újra elővettem, mondván biztos ezért vagy azért stb.... De aztán rá kellett jönnöm, mindegy h milyen állapotban vagyok, mindig bántja vmi az orromat. A mumus a gyöngyvirág. Na de nem fogok rá mindent szegény virágra...
Valószínű az is közrejátszik abban, h eladtam őt , hogy szép lassan megismertem a Chanel exkluzív illatait és hát... hogy is mondjam ... valóban exkluzív illatok. Csodásak. ♥️ Hála Szilvinek hozzájutottam egy nagyobb mennyiségű Bel Respiro- hoz. Nagyon finom, zöld illat. Kifinomult, visszafogott, imádom. És azután a lágyság után a 19 edp egy vad, szúrós gyöngyvirág illat. Nem akarom most lehúzni a 19et, az öt pont is marad. Egyszerűen az én orrom is az idő múlásával és ahogy egyre több illatot ismerek meg, kifinomultabb lett, lesz. Többször olvastam itt, h Chanel sznobság😅.Szerintem ilyen nincs. Egyszerűen ezek a zseniális fickók, akik kreálják a ház illatait,a mi orrunknak (akiknek tetszenek a Chanel illatok) készítik ezeket a finomságokat. Valószínű, h a mi orrunk működik hasonlóan az övekhez. 🤣🤣🤣

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 11.

2019 ápr 30:

Mennyei, zöld púderes csoda❤❤❤
Nem hiába, Coco -nak is ez volt a kedvenc illata..😍😊

2019 nov 11
Tudom, h nem szabad olyan kijelentést tenni, h soha, mégis tettem.Hiba volt. 😅

hallo8x

2019. június 26.

Az egyetlen Chanel amit tudok viselni nem is értem hogy nem találtam rá eddig. Elsőre kicsit agresszív megértem, hogy alsó polcokra száműzték az üzletekben de utánna friss nedves mohás illat jön ami gyönyörű. Tavasszal imádtam viselni, nőies karakteres.Valami furcsa nosztalgia kap el ha megérzem ezt az illatot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 26.

Erynnis

2019. január 12.

Nagyon ütős! Erőteljes és mégis finom. Egyedi. Nem tucatillat. Rajtam annyira nem zöld, inkább a púderes oldala dominál. Rendkívül tartós. Négy évszakos illat, kivéve a nyári nagy meleget.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 12.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.