Chanel

Ár:   20 000-35 350 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   35 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. július 19.

Ár:   20 000-35 350 Ft
Kiszerelés:   35 ml, 50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád: virágos-zöld

Illatösszetétel: neroli, jácint, galbanum, bergamot, ylang-ylang, rózsa, nárcisz, írisz, gyöngyvirág, vetiver, szantál, pézsma, moha, cédrus, bőr

fújós - Chanel N°19 EDP
Ár: 5 ml / 10 ml 3.800 Ft / 5.700 Ft + pk , Eladó: Verona5
Állapot: saját parfümömből frissen fújva, Helyszín: Székesfehérvár, fizetés: fizetés banki előre utalással, postázás postán maradóra vagy foxpost automatába
Ár: 5 ml/3400,- , Eladó: Livi555
Állapot: Frissen fújva, Helyszín: --, fizetés: Postán maradó, packeta, foxpost

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Magyari

2024. május 22.

Edt és Edp: púderrel beszórt ősz vastag, meleg pulóverben. Nagyon finom, nőies, szeretem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. május 22.

szucsnecsilla

Korcsoport: >54
2023. március 2.

Ma délelőtt érkezett a postával. Imádom ezeket a régi illatokat, sokat vártam Tőle is. Első kifújás nagyon vad volt, leginkább macskapisi jutott eszembe róla.
Csak pár pillanatig tartott a kétségbeesés, mert szinte azonnal változott. Első lépcsőben a Givenchy Extravagance D' Amarige illata volt, aki ismeri az tudja, hogy az a bizonyos "Büdöske" virág sejlik belőle. Utána nagyon finom lett, és tartós is. Összetett, változó, nagyon különleges - különleges nőknek. (A fiatalabb korosztálynak egyáltalán nem ajánlom, nem édes, nem cukros, nem értenék meg.)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2023. március 2.

Saroltta

2023. január 4.

Sajnos mint minden zöld illat, nekem ez se jön be. Biztos van akin jól áll, de sajnos nem az én világom. 😥

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. január 4.

emb1p3

2022. július 13.

Szerencsére rajtam a viaszosan-vajasan lágy írisz púderessége nem tompítja le a leszáradásban sem azt a 'nyanyás' :), vintázs fanyarságot, ami a galbánumos-tölgymohás klasszikusokra jellemző - ezért szeretem a No 19 Edp-t s a Poudré flankert meg nem igazán. Számomra ez a tökéletesen domesztikált nyári, zöldes chypre, amit úgy modernizáltak, hogy azért meghagytak valamennyit a morcos kis éleiből, nem csiszolták teljesen 21. század-kompatibilisre. Egyébként Gladiola nagyon érzékletes véleményével ellentétben én olyan természetesnek nem érzem, sem erdőillatnak, azt a megfelelő niche-házak vagy az Hermès kertjei jobban csinálják, sokkal inkább egy olyan tájképnek, tehát a természet után készült kompozíciónak látom, aminek a stílusjegyeit nagyon pontosan tudom azonosítani, pont azért, mert azok nem jellemzők már arra az időszakra, amit épp élünk, és retrospektíve nézhetek vissza rá. Mint ahogy mondjuk Mészöly Géza tömött, felhőszerűen tobzódó balatoni fáit vagy Monet sötétebb tavirózsák mellett villódzó fényfoltjait is pont azért a csak rá jellemző természetabsztrakcióért szeretem, ami a sajátja, tehát ami festészet benne és nem természet. A No. 19-ben is a parfümipar egy adott korhoz kötött, jellegzetes stílusjegyei tetszenek. Az egyik alap nyári illatom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. július 13.

Kamea

2021. szeptember 15.

2021. 09. 15. update: Nagy-nagy nehézségek árán ugyan, de mégis sikerült beszereznem belőle egy 50 ml-es üveggel. Emberi erőfeszítések és égi energiák is megmozdultak az „ügy” sikere érdekében. Időközben aztán azt is kiderítettem, hogy egy évjárat vagyunk.
Talán a hűvösebb idő teszi, nem is tudom, de most még szebb rajtam ez az illat, mint eleinte, amikor próbáltam. Egyes napokon csak úgy tombolnak rajtam a virágok! Más napokon pedig inkább a bőr füstössége uralkodik el rajtam, mégse válik maszkulinná, mert a háttérben ott nyiladoznak a virágok. Fércelt álom: „De a lét csak fújja a füstöt, ábrándokkal terelve üldöz.”
Különleges, egyedülálló, semmihez nem hasonlítható. Magabiztosság, elegancia. Örömóda az orromnak.
Az ördög a részletekben rejlik – szokták mondani. Ezért többnyire olyankor szoktam fújni, amikor a zöld valamelyik árnyalatát viselem, hát legyen már a parfümöm is zöld! :)
Említettem már, hogy elég sok zöld(es) ruhadarabom van? ;)

2021. 08. 18.
50 éves koromig nem érdekeltek a parfümök. Ma sem vagyok a bolondjuk, de már érdektelen se vagyok irántuk. Valamivel több, mint 1 év alatt jutottam el a Chanel illatokhoz, most pedig úgy érzem, hogy úgy általánosságban meg is fogok állapodni „ezen a környéken”.
Néhány éve már a ruhaválasztásnál is előnyben részesítem a zöld színt, így ez a parfüm is hamar felkeltette az érdeklődésemet a formabontó zöld színével. Bár a Chanel N5 vonaltól teljesen eltérő illat, abban azért mégis megegyeznek, hogy ugyanazzal a finom eleganciával kreálták őket.
Azt is megfigyeltem, hogy nekem a parfümökkel való összecsiszolódáshoz több időnek is el kell telnie. Olyan ez nálam, mint egy hosszú ismeretség kezdete. Ha pedig ez az ismeretség barátsággá, esetleg szerelemmé alakul át, továbbra is folyamatos figyelmet igényel, hiszen a kapcsolatokat ápolni kell, törődni velük, hogy azok hosszútávra szóljanak. Egyelőre csak fújósom van belőle, többnapos tesztelés alapján írom a véleményemet.
Az első fújás első pillanatában dohányillatot éreztem, amitől kicsit meg is ijedtem, nálunk senki nem dohányzik a családban. Szerencsére, ez csak néhány pillanatig, legfeljebb egy percig tartott. (Azóta is van olyan alkalom, hogy érzem kifújáskor, de olyan is előfordul, hogy nem.) Aztán a meglepődés volt a következő, amire emlékszem. Ez a parfüm ugyanis a maga nemében valóban formabontó. Sajnos nem rendelkezek olyan kifinomult szaglással, hogy fel tudjam sorolni, milyen illatjegyeket vélek felfedezni benne. A parfümök többnyire csak érzéseket, fikciókat, esetleg emlékképeket váltanak ki belőlem.
Ha egyetlen szóval kellene, jellemezzem, azt mondanám rá, hogy mély. Ez a parfüm nem felszínes, ennek van mélysége. Mint pl. a rekkenő nyári kánikulában hűs erőt adó zöld erdőnek, ahonnan – ha ismét napsütésre vágyunk - kisétálhatunk a virágos tisztásra.
Ez a parfüm nem felszínes cseverészés, hanem egy mély beszélgetés.

Talán másoknak is megvan a jelenet az Elfújta a szél c. filmből, amikor Scarlett O’Harára a háború után rászakad a szegénység, az éhezés és az elkeseredettség. Amikor már azt hiszi, hogy mindennek vége, megpillantja az ablakon azt a zöld drapériát, azt az egyetlen textíliát, ami még megmaradt a házban. Abból varrat magának egy csodaszép bársonyruhát, amiben meglátogatja Rhett Butlert a börtönben, hogy a fejét elcsavarva csikarja ki belőle Tara adóját. Persze Rhett rájön a turpisságra, de ezt talán majd egy másik parfüm apropóján. :)
Ahogy a rút kiskacsából hattyú lesz, a csapzott, sovány, rongyos és elkeseredett Scarlettből is úgy lesz - a zöld ruhája által - elegáns, büszke és kacér úrinő. Kívülről ugyan esendőnek, gyámolításra szorulónak tűnhet, de ő belül nagyon is határozott, elszánt és jól tudja, mit akar.

Ígéretes összetalálkozás.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. szeptember 15.

Említettem már, hogy elég sok zöld(es) ruhadarabom van? ;)

2021. 08. 18.
Ez a parfüm nem felszínes cseverészés, hanem egy mély beszélgetés.

Ígéretes összetalálkozás.

Verona5

Korcsoport: >54
2021. augusztus 2.

Ő az idei nyár új felfedezettje nálam a zöld illatok között. Már többször volt hozzá szerencsém korábban, a drogériákban tapasztalatom szerint az alsó polcokra szokták száműzni a Chanelek között, ott szaglásztam már meg régebben és meg is fogott, de üveges beszerzést akkoriban még nem fontolgattam. Ennek is eljött az ideje és most rendkívüli módon betalált nálam. Sokkal kerekebb számomra az edt kiadásnál, puhább, nőiesebb, míg az edt kissé karcosabb, ridegebb és nyanyásabb, ahogy sokan manapság mondanák :). Úgy vettem észre, hogy a galbánum illatjegy nálam mindig életmentő a hőség idején. Szerencsére az edp nem túl púderes, mint a Poudré kiadása, kellemes zöld / virágos illattá szelídül rajtam.

Amit viszont hiányolok, az a szillázs és a tartósság! Ennél sokkal erősebbnek szeretném érezni, szinte ripsz-ropsz teljesen felszívja a bőröm, és hiába érzik körülöttem az illatfelhőt, én magamon kevéssé, és hajlamos vagyok a szorgos újrafújkálására. Jelen esetben emiatt természetesen nem vonhatok le pontot a gyönyörű új illatszerelmemtől!

Rá jellemző: harmónia, kellem, kifinomultság, egyéniség, női érettség, erőt ad és tartást, kitartásra ösztönöz.

Talán leginkább 40 felett lehet igazán megérteni őt.

Bármilyen öltözködési stílussal viselhető szerintem, mert a többi már benne van az illattal körülölelt nőben.

Nagyon fogy.... !!!:) Kellene az utánpótlás, lehet, hogy valami érettebb batch-ből, talán azzal megoldódna a gondom! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2021. augusztus 2.

Talán leginkább 40 felett lehet igazán megérteni őt.

Myrtle

2021. április 1.

Nem sok újat tudok hozzátenni az előttem szólókhoz, ez tényleg egy klasszikusan szép, zöldesen írisz illat. A poudrée változathoz képest egy kicsit hűvösebb, elegánsabb, de mindamellett nem egy ceruzaszonya-tűsarkú univerzumban mozgó üzletasszony illat, bárkin el tudom képelni, aki kísérletező kedvű, kíváncsi és merész, vagy akár ábrándos lelkű, magába forduló alkat. Ne kövezzetek meg, de szerintem férfiakon is szépen muzsikálna. :) Jellegében az Eau Premiere-re és a Cristalle-ra emlékeztet, de mégis egy különálló, szépen megírt történet. Hát így kezdődik egy Chanel-függőség, kéremszépen. :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 1.

gladiola

2021. március 20.

Nem tudom semmihez sem hasonlítani. Vakvásárlás volt, az itt olvasott vélemények hatására. Bejött. Annyira, hogy nekem is szerelem ez az illat. Mindig lesz belőle nekem is. Próba nélkül mégsem ajánlom én sem megvenni vagy utána kéretik felelősségünk teljes tudatában és kultúráltan, hölgyhöz illően kifejezni nemtetszésünket.
Karakter. Nem érdekli, hogy ki mit gondol róla. Nyafogni és picsogni sem fog vagy kelletni magát. Észreveszed ezek nélkül is. Azt kapod, amit látsz - az ő esetében egy pompás, zöld, fenséges erdőistennőt.
Végtelenül elegáns, olyan veleszületett, természetes módon és elképesztő, ahogy a természet megelevenedik ebben az illatban. Virágok közül az íriszt tudom csak beazonosítani és az egész illat olyan "vajas" . Ez gondolom az íriszvaj miatt van, amit a növény gumójából nyernek ki. Ez is erősíti a földes, zöld, tiszta érzetet.
Sajnos rajtam nem annyira tartós, de elnézem neki, hisz gyönyörű és megkapó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. március 20.

Sajnos rajtam nem annyira tartós, de elnézem neki, hisz gyönyörű és megkapó.

bottkareni

2021. február 15.

Tökéletes! Finom, elegáns, szolid!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. február 15.

Tökéletes! Finom, elegáns, szolid!

Torpece

2021. január 22.

Kifújáskor elég erőteljesen zöld illat, kicsit hasonlít a Chanel No 5 illatához is, kiérződik belőle annak az aldehidessége is. Aztán ahogy kiteljesedik, nagyon hasonlít a The Different Company Sublime balkiss illatához. Egy szelíd, friss, kicsit fanyar csodás illat lesz belőle az én bőrömön. Szerintem teljesen más, mint a Poudrée változata. Sokan hasonlónak írják le, de a poudrée kimondottan púderes, íriszes, az a Prada Infusion d'Irishez hasonlít.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. január 22.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.