Chanel

Ár:   $40   Kategória:   Sminkek szájra
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Tarzicia, Módosítva: 2021. március 26.

Ár:   $40
Lelőhely:   parfümériák, online
Kategória:   Sminkek szájra

• innovatív olajkeverékeket tartalmaz a maximális hidratáció érdekében
  • az ajkak megjelenése telt és egészséges
  • intenzíven hidratálja ajkait

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Kamea

2022. augusztus 19.

2022. 08. 19. 132 Vivacity update: Alig egy év alatt, időszakos használattal el is fogyasztottam. Marad a 4 csillag, mert bár jó rúzs, azonban mégse tökéletes. Azt még keresem.

2021. 09. 22. 140 Alive update: Az egyik hétvégén két egymást követő szabadtéri koncerten viseltem (nem én voltam a fellépő :)). Ittam, beszélgettem, énekeltem. A rúzs 6 órán keresztül vállalhatóan bírta. Még a táncot is. :)

2021. 08. 27. 132 Vivacity. Akár az Estée Lauder Pure Color Envy 420-as Rebellious Rose dupe-ja is lehetne, csak ez annál élénkebb, színnel telibb és kicsit fényesebb is. Rózsás árnyalat barnás felhanggal. Nagyon csak elaludni készül a nyár, az ősz közeledtével vettem elő.

2021. 07. 20. Három árnyalatom is lett belőle, pedig csak egyet terveztem. :)
140 Alive. Itt, a Krémmánián, elég jutányos áron sikerült beszereznem az egyik kedves eladótól. Ez egy közepesen mély vörös, marsala szín. A tónusa semleges, de inkább a hűvös felé hajlik, semmiképp se meleg. Általa „kóstolhattam” bele a textúrába, a pigmentációba, ami ígéretesnek tűnt. Ez egy kifejezetten alkalmi viselet, ezért szerettem volna egy árnyalatot a mindennapokra is.
Online semmiképp nem akartam választani, hiszen oly sok csalódás ért már a vakvásárlásaim során. A magyar Douglas-okba pedig elég későn érkezett meg a kollekció.
Aztán egy alkalommal, amikor igazából parfümöt vásárolni indultam, a parfümmel együtt a 128-as Magic is jött velem haza. Ez egy élénk rózsás-korallos árnyalat. Nagyon jól mutat a lebarnult bőrömön, csakúgy, mint a 126-os Season. :D Ebből már sejthető, hogy ő lett a harmadik választott. A Season valóban egy fuksziás árnyalat, ami az én ajkaimon inkább enyhén rózsás, mint lilás, amolyan sötétebb dinnyeszínnek is mondható.
A kivitellel nem vagyok megelégedve. Vannak Artdeco rúzsaim, semmivel se rosszabb tokban. Igaz, hogy azoknak nincs a tetején a Chanel logo. Egy ilyen árkategóriájú rúzs esetében minimum elvárás lenne a luxusmegjelenés.
A pigmentáció nagyon rendben van, ebből adódóan elég lassan is fogy. Egyet húzok vele és már ott is a számon a szín. Ennek ellenére én kétszer megyek át az ajkaimon, mert csak úgy lesz tökéletes a fedés. Olyan is van, hogy az első réteget követően leitatom papírzsebkendővel a felesleget és csak úgy kenem fel a második réteget. Így fokozottabb tartósságot érek el. Én is használok alá szájceruzát, de csak az első, általában reggeli felvitelkor.
Az állaga krémes, de nem az a csúszkálós, a szájkörnyéki ráncokba nem szökik ki. Kellemes viselet, nem szárít. Olyan, mintha a festék egy része beszívódna, eggyé válna az ajkakkal. A finish-e selymesen fényes. Én elég élénk színeket választottam, így ezek a színek szerintem testesebbek is, ezáltal némi ajakdúsító hatását is tapasztalom, már ha ez nem csak fikció a részemről. :)
Ezzel a fent említett kétrét átkenéssel a tartóssága is rendben van nálam. Ha reggel így viszem fel, akkor csak az étkezéseket követően kell igazítani, mert azért az evés őt is megviseli.
Bár kicsit döcögősen indult az ismerkedésünk, az utóbbi hetekben mégis azon kaptam magam, hogy szinte csak ezt a két színt használom. Nagyon passzolnak ugyanis a nyári bőrszínemhez, a szemem és a hajam színéhez, de még a ruháimhoz is, amiket hordok. Ugyanakkor ebben az árkategóriában még ennél is többet várnék el egy rúzstól, így én csak négyest adok.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. augusztus 19.

2021. 07. 20. Három árnyalatom is lett belőle, pedig csak egyet terveztem. :)

Amadea

2021. november 6.

Habár sok meglepetés ért már a beauty világában, soha nem gondoltam volna, hogy én beleszeretek egy Chanel rúzsba.
Kíváncsiságból ütöttem le a zsibin a legyezőszerűen összefogott mintacsomagot és az első darabnál beleszerettem az állagba.
Fényes, krémes finish-e van, tehát könnyen kezelhető, de olyan pigmentált, mint egy matt rúzs. Hihetetlenül szép, telt ajkakat varázsol, komolyan mondom, öröm nézni. És tényleg hidratál, nemhogy minimális húzódást sem érzékelek, hanem konkrétan érzem a tápláló hatását. Holnap már vízen fogok tőle járni, annyira tökéletes.
A nagyfokú imádat hamar egy teljes kiszerelés megvásárlásához vezetett. Mivel a Döglesz évente kb. egyszer tud elcsábítani, hápogva fordultam ki az üzletből; mint megtudtam, egyszerű, földi halandók G-kuponja nem érvényes egy olyan kényes luxusmárkára, mint a Chanel. Szerencsére a Müller már nem volt ilyen válogatós és a 144-es Unexpected árnyalattal egymáséi lettünk és azóta is boldogan élünk. Ez egy sötétebb, dögös szín, de minden igaz rá, amit fentebb leírtam.
A csomagolása kissé silányra sikeredett, hogy őszinte legyek, egy régi, fémtokos Catrice rúzsom masszívabb külsőt kapott, de ezért nem bírok pontot levonni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. november 6.

Kosza41

2021. november 1.

Először 112-es árnyalatban vettem meg. Nagyon reméltem, hogy szemfényvesztés, mert nagyon drága persze. Sajnos óriási kedvenc lett, annyira, hogy gyors egymásutánban megvettem a 116-os és a 132-es színeket is, három kedvezményes napon.
Mindegyik gyönyörű, az intenzív színek is (Chanelhez méltóan) kulturáltak, nem vásáriak, sokáig fent maradnak és - ami nekem nagyon fontos - gyönyörűen kopnak.
Én ecsettel használom őket, szépen rétegezhetők, selymes fényűek és sok nap használat után se érzem, hogy szárítanának. A 116 egy picit erősebb csak a szám színénél, ez a hétköznapi viseletem őszre.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. november 1.

Tarzicia

2021. augusztus 2.

2021.04.27.:
116. Dream
Nagyon szép, intenzív színekben kapható ez az új Coco Bloom, ilyenkor kicsit sajnálom, hogy én (rúzsokban meg amúgy mindenben) a visszafogottabb színeket szeretem. A 116-os Dream elnevezésű példánnyal már így is bátor voltam magamhoz képest, de a 110-es Chance túl meleg, narancsos-barackos árnyalatnak tűnt, a 112-es Opportunity meg már sötét terracottának. A többi szín meg egyik sem én vagyok.
A 116-os egy nagyon szép, barackos-pink-nude, elég élénk, de hétköznapra tökéletes.
A rúzs külsőre pontosan ugyanolyan, mint a Coco Flash, csak ami azon arany színű, az itt ezüst.
Ami azonnal feltűnik, az a rendkívüli pigmentáltság. Egy húzás, és ott a szín. Nem is akármilyen. Szinte vibrál, és tökéletesen fed. A választásnál érdemes azzal kalkulálni, hogy az ajkakon mindegyik szín teltebbnek és élénkebbnek tűnik, mint várnánk.
A másik az állag. Nem olyan csúszós-olajos érzés az ajkakon, mint a Coco Flash. Hasonló, de egy kicsit krémesebb. Nagyon kellemes viselet, lágy és selymes, tényleg tökéletesen hidratál, ebben is messze megelőzi a Coco Flash-t. Szép fénye van, de magasfényűnek azért nem mondanám, inkább olyan elegánsan fényes.
Tökéletes női táska-tartozék, kipróbáltam, tükör nélkül is minden további nélkül fel lehet vinni, szerintem a sötétebb színeket is.
Tartósságban is messze jobb, mint a Coco Flash, és szájkontúrceruza nélkül se mászik el a helyéről. Állítólag több évbe telt, mire a Chanel ezt a formulát kikisérletezte. Akik a Coco Flash-nél azt nehezményezték, hogy nem elég pigmentált, csúszkál és nem tartós, ők biztos szeretni fogják. Az élénk színek kedvelői meg pláne. Én egyik táborba sem tartozom, és igazából hiányolok még egy-két szolídabb színt a skála elejéről. A másik kifogásom az, hogy nem vettem észre, hogy teltebb ajkakat varázsolna, pedig elvileg kellene neki. Persze, a hidratálás már eleve sokat számít, de optikailag ez a rúzs nem "pumpál" annyit, mint más, hasonló rúzsok. A Coco Flash-hez viszonyítva az állítás igaz, de ilyen szempontból a Sisley Phyto-Lip Twist nekem jobban tetszik.
Összességében 4 csillagot tudok adni neki.
2021.08.02.:
110. Chance
Meleg árnyalat, de egyáltalán nem narancsos. Önmagában is jól mutat, de én személyre szabtam, és létrehoztam egy új Coco Bloom árnyalatot: a 116 Dream rúzzsal együtt használom. Direkt ezért vettem meg. Sokszor csinálom ezt, ha nem vagyok maradéktalanul elégedett egy rúzs színével, itt is bevált. A szín tökéletes, de a csillagok száma ettől még 4 marad.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. augusztus 2.

2021.04.27.:
116. Dream
Összességében 4 csillagot tudok adni neki.
2021.08.02.:
110. Chance

fleonora

2021. július 29.

Születésnapomra kaptam, a 112-es Opportunity árnyalatban. Megtévesztő a Coco Flash-hez hasonló csomagolás, csak ezüst csíkkal, mert teljesen más textúrával rendelkezik a két rúzs. Míg a Flash sokkal könnyedebb, csúszós, vizes hatású és inkább egy színezett ajakápoló, nagyon lighty rúzs vonalon található meg, addig a Coco Bloom a krémesebb de annál pigmentáltabb vonalat képviseli. Konkrétan csak ráütögetem a számra 2-3x és kész, mert olyan szinten pigmentált. Így szerintem végtelenségig elég lesz ez a termék. Mindemellett tartós, természetesen a hozzá hasonlóan a krémes rúzsokhoz mérten kopik, de teljesen szolid és szép átmenetben kerül le az ember szájáról. Mindenképp büszke darabja a kollekciómnak, amit azóta minden egyes nap használok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 29.

Terkabarka

2021. június 3.

116 Dream árnyalatban van meg, ami rajtam egyáltalán nem élénk, az én bőrszínemhez pont passzoló nude, szinte nem is látszik, inkább csak egységesíti a szám színét és persze gyönyörű fénye van.
Ahogy a Chanel rúzsoknál általában, a tartósságot itt is muszáj vagyok kritizálni. Lehet, hogy az élénkebb színek tartósak, ez sajnos egyáltalán nem (azért a rouge coco-nál egy hajszálnyival tartósabb)
Csak halkan jegyzem meg, hogy a Dior hasonlója (pigmentált, fényes - Dior Addict Laquer Stick) már régebben van a piacon és tartósabb
Nagy bánatom továbbá a színskála. Ez volt az egyetlen szín, amit hétköznapra tudok hordani. A barnásak nekem egyáltlán nem állnak jól, a rózsaszínes és pirosas árnyalatok pedig mind annyira élénkek, hogy a holdról is látni lehetne őket. Még a Merveille árnyalattal szemeztem, de az is olyan műviesen hatott rajtam. Hozzáteszem, vannak olyan pirosas és málnás színek, amik remekül passzolnak hozzám, de ebben a kollekcióban egyszerűen mind rikító rajtam.

Nagyon vacilláltam a 3 és a 4 csillag között, de ha az árát is nézem, akkor inkább a 3 csillag illik hozzá

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. június 3.

szeliger

2021. május 15.

126 Season. Elbűvölő, csodálatos, nagyszerű és a többi, és a többi. Fokozhatnám, ha tudnám, teljesen elégedett vagyok vele.
Drága rúzsból gyakorlatilag már mindig csak élénk színt választok, mert itt jön ki igazán a különbség, hogy miben tudnak többet a drogériás vonalnál. A szín álomszép, belülről ragyog, teli van pigmentekkel. Az enyém egy fuksziás árnyalat, a hideg tónus miatt a fogak fehérségét kiemeli, az arcot is feldobja.
A rúzs puha és krémes, tartottam tőle, hogy az ajkakon majd csúszkálni fog, de nem, szépen ott marad, ahová raktam és a kis finom ráncokba sem fut ki. A fedés tökéletes, egyenletes, egybeolvad a bőrrel, szépen mutat és az ajkaim is teltebbnek tűnnek. A legömbölyített vége és a puhasága miatt nekem könnyebb felvinni, ha használok alatta szájceruzát, a ceruza határozottabb kontúrt ad és a tartósságát is növeli. Meglepően tartós, munka közben sokat kell beszélnem, ráadásul a maszk is rajtam van ilyenkor, egyébként pedig a maszkot vagy százszor húzom fel meg le és mégsem mozdul el. Az evés vagy ivás már problémásabb, a pohár szélét azonnal összekeni és az evésnél is leeszem a számról.
A viselete kényelmes, az ajkak bőréhez barátságos, nem cserepesedik, nem szárít és mégis könnyed érzés.
Telitalálatnak bizonyult, de nem hiszem, hogy más színben is beszerezném, ez az én színem, megtaláltam az igazit.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. május 15.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Simmondsia Chinensis (Jojoba) Esters, Polyglycerin-3
Peptidek: Palmitoyl Tripeptide-1
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Bőrpuhító (emollient), sűrítő anyagként használt zsírsav.

Egy ausztráliában őshonos akácféle virágából nyert viasz. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emmolliens, bőrkondicionáló és bőrvédő hatású összetevő.

Színezék. Piros.

Színezék. Lilás piros.

Sminkekben gyakran használt lilás, rózsaszínes színű színpigment.