Chopard

Ár:   7200 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: gerbaud, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. február 21.

Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád: orientális-vanília

Fejjegyek: sárgabarack, őszibarack, málna, feketeribizli

Szívjegyek: szegfű, narancs, fahéj

Alapjegyek: vanília, tonkabab, opoponax, benzoin

Chopard Casmir+sok más finomság:)
Ár: megegyezés szerint/csere is lehetséges:) , Eladó: marcsiii1100
Állapot: 5 ml frissen fújva, Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel Budapesten vagy postázás, mpl automata/foxi előreutalás esetén:)
Chopard Casmir+sok más finomság:)
Ár: megegyezés szerint/csere is lehetséges:) , Eladó: marcsiii1100
Állapot: 5-10 ml frissen fújva, Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel Budapesten vagy postázás, mpl automata/foxi előreutalás esetén:)

eternity

2022. január 26.

Imádom Barni8 magasröptű véleményezeséit, de ez nekem faék egyszerűségű vaníliás cukor illat- Sakamoto zene ide, meg imádnivaló retro reklám oda...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. január 26.

Chamana

2021. november 21.

Nekem ünnepi, nem tudnám folyamatosan használni. Hangulatában az ünnepi időszakokra való készülődést hozza, alapvetően egy kellemes, meleg illat.
Nem mai darab, de nem is tűnik retro illatnak, vonzó, de egy idő után unalmas lehet. Nem olyan izgalmas, mert elejétől a végéig ugyanolyan, én pl nem is érzem ki az összetevőket, semmilyen gyümölcsösséget, mint pl a 2 féle barack, vagy málna...
Egy tömör egységet érzek, vaníliás melegséget, nagyon picit savanykás beütéssel, amit azért fanyarnak nem mondanék.
Szóval kellemes, jó illat, de picit mellőz minden fantáziát.
Az orientális illatokat is inkább a fűszerességhez társítom. Ez olyan nyugatias, nemigen mutatja a keleti vonalat.
Igen, ünnepélyes kicsit, intim, elmerengő.
Szép a maga nemében, de nem kedvenc. A hideg és köd jól áll neki.
Alkalmanként jó hordani.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. november 21.

Szóval kellemes, jó illat, de picit mellőz minden fantáziát.
Igen, ünnepélyes kicsit, intim, elmerengő.
Szép a maga nemében, de nem kedvenc. A hideg és köd jól áll neki.
Alkalmanként jó hordani.

Ladybee

2020. október 13.

Nem tudom, mik vannak az egyetemes illatművészet legfelsőbb csarnokában, de nagyon szeretnék ott körülnézni. 🙂
Az én kis csarnokomban központi helyet foglalnak el az orientális illatok. Van egy orientális kattanásom - nem csak parfümök terén, úgyhogy, ami A Mesés Keletet juttatja eszembe, arra ugrok. Így ugrottam rá a Casmirra is a Müllerben. Majd miután kedves barátnőmön bedonaldrágósodott, el is felejtkeztem róla. Aztán tegnap belefutottam Barni8 alábbi véleményébe. Hát mondom, csak nem a donaldrágó váltott ki ilyen érzelmeket , nézzük meg mégegyszer.
Kiderült, hogy barackos- vaníliás. Én önkéntelenül rajongok ezért a vonalért, pedig nem akarok, de nem kellett sok, hogy ez is behúzzon. Orientálisabb, fűszeresebb, édesebb, melegebb, mint a kartársak. Árad belőle egyfajta derű, életöröm, hedonizmus, határozottság, kiegyensúlyozottság, ami rajtam átlátszó hazugság. Megint azt tudom mondani, hogy én csak szeretnék ilyen NŐ lenni, akihez illik ez a parfüm. Eldöntöttem, hogy nem kell. Aztán addig szagolgattam magam, hogy egyszerűen nem érdekel, hogy nem én vagyok. Fake it untill you make it! (Vagy tedd be a fiókba és járj, rá, mint a Milka csokira, amikor kell egy kis bíztatás!)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 13.

barni8

2020. július 12.

Ma minden a piacon lévő, hasonló kreáció az eredeti Casmir-t hivatott utánozni. Kinek hogy sikerült lemásolni a remekművet.

Ma is megtalálható a YouTube-on a 90-es évek retro reklámja a Casmir-ról.

Igen. A zeneszerző zseni Sakamoto soha nem feledhető zenéje, a vörösre színezett alkonyi fényekben megjelenő TajMahal sziluettje, a vízben úszó lótusz és a klasszikus férfi-nő játszmák.

Vannak akik hiányolják, hogy nem képesek felfedezni a kreációban bizonyos illatjegyeket.

A parfümkészítés akkor éri el a tetőpontját, amikor egy egyöntetű, csak arra a parfümre jellemző illatot érzünk, orrunkban, agyunkban, emlékeinkben..
Ha széthullik darabokra, olyan, mint egy össze nem illő képkockákra eső film, egy szétesett füzet, melyben hiába keressük a regény értelmét. Ilyenek a CK., Paco Rabanne, Bulgari, Prada..( sajnos hosszú lenne a sor) tucat kacatjai, amiknek a tisztítószerek közt lenne a helyük; és sajnos sok ilyet találunk a niche-nek dobolt, sznobolt Creed-ek és társaik között..

De koncentráljunk a Chopard mesterművére.

Mert ez a parfüm öröm. Mosolygás. Májusi vidám táncolás. Barackfák esküvője, málnapiros ajkak nevetése. Kókusz és mangókoktél. Lime-ból készült kalapban vágtató szépasszony trópusi erdő melletti tengerparton. A szantál és fahéj fák közt vaníliakígyók, tonkatigrisek tanyáznak; pacsuli levelek mögött megbújó benzoé illatú kolibrik szállnak.

S mindez mégis egy női bőrön, aki egy nizzai tetőteraszon sugározza édességét. Egy nőn, aki Chanel helyett vörös szárit visel. Hennával díszíti magát és mégis Cartier-t hord a karján.

Ez a parfüm olyan, mint a reklámfilmje. Olaszok és amerikaiak forgattak egy japán zeneszerző zenéjére filmet egy francia parfümről indiai háttér mellett.

Ez az illat, nem a buja és gazdag vagy éhező és kaotikus valódi India lehelete. Nem. Ez az Indiáról való álmodozásunk hegedűre írt darabja. Nem találunk gyöngyvirágot, szegfűt, málnát vagy ribizlit Ázsiában, de találunk az Indiáról szőtt meséinkben.

Nem viselhető mindig. Mint ahogy szeretem az indiai konyhát, magamnak készítek minden ételhez más és más, friss maszalát-azaz fűszerkeveréket- de nem ennék minden nap indiai ételt..

De néha szeretem tudni, hogy közöm van a világ legősibb kultúrájához...és tudom, hogy mindezt európai szemmel nézhetem..és épp ezért rendkívüli.

Ez a parfüm megkerülhetetlen. Ott büszkélkedik az egyetemes illatművészet legfelsőbb csarnokában.
A parfümkészítés egyik örök alapköve. Bálvány.
Balzsamos, édes, hivogató észak-indiai dallam, francia chansonba bújtatva.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 12.

Ma is megtalálható a YouTube-on a 90-es évek retro reklámja a Casmir-ról.

De koncentráljunk a Chopard mesterművére.

A parfümkészítés egyik örök alapköve. Bálvány.
Balzsamos, édes, hivogató észak-indiai dallam, francia chansonba bújtatva.

Pünyike

2020. május 14.

Hallottam már erről az illatról, de soha nem szagoltam. Nem tudtam, hogy milyen lehet, mégis elutasítottam. A férjem tolta a papírcsíkot az orrom alá és nagyon megtetszett. Valamikor télen volt ez, meglepődtem, hogy a Casmir, szóval megvettem. Finom, melengető illat. Igazából nem érzem a jegyeit külön, a bőrömön egyben van az egész, de 70%-ban a vanília dominál. Nem szeretem a vaníliát, de ez nagyon finom. Vaníliás cukor illata van. Hatósugár jó, tartósság viszont pocsék. Hétköznapi, téli illatnak pont megfelel.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. május 14.

Lupiluuu

2020. május 8.

Ez az illat mesés,mint ahogyan az üvegcséje is, az ezer egy éjszaka hangulatát idézi.
Orientális illatok kedvelője vagyok,de nem szeretem a túlnyomóan agresszív parfümöket.
Ebben az illatban megtaláltam az arany középutat....
Édes,de nem túlnyomóan, erőteljes,de nem tolakodó.
Tele van csupa finomsággal ,karakteres aromákkal,de mégis megmarad egy kremes tejes,púderes alapon.
Nagyon szépen harmonizál a vanília édessége a kókusszal és a fahéjjal,ettől van az a bizonyos keleties érzés,de viszont a gyümölcsok belecsempésznek egy kis frisességet,amitől igazán harmonikus és kellemes lesz a viselet. Tartóssága nagyon jó. Szerintem ez az illat,nincs évszakhoz kötve ,bár a hangulata nekem mégis a nyári romantikus estéket idézi. Férfiak imádják az illatát, sok bókot kaptam rá azzal a jelzővel,hogy ez egy igazáj bújós imadnivaló illat. Álltalában az orientális illatok,jó hatással vannak a ferfiakra,ha épp el akarjuk őket csábítani. Hasonló reakciót válltott ki nálam az Angel, Tom Ford, Poison.
Ami plusz pont nálam az az,hogy nagyon kevesen használják,pedig fantasztikus áron beszerezhető és ennek köszönhetően az emberek megjegyeznek,mivel nem olyan illatom van, amit úton útfélen erez az ember.
Csak ajánlani tudom😊

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 8.

Ebben az illatban megtaláltam az arany középutat....
Édes,de nem túlnyomóan, erőteljes,de nem tolakodó.
Csak ajánlani tudom😊

narcissus

2020. március 14.

Kezdem azzal, ami pozitív.
Gyönyörű az üveg.
Szünet.

Az illat teljesen hétköznapi, semmi izgalom, semmi meglepetés. Édeskés, mandarinos, muskátlis, rajtam kicsit sem mély, kicsit sem tartós, és amire a legjobban vártam, annak nyoma sincs: a gyöngyvirág. De még csak a feketeribizlinek sem, málnának sem, amit szintén szeretek. Illetve szerettem volna kapni ettől a parfümtől. Tartóssága rajtam nulla, mintha nem is EdP lenne.
Egy (tucat)illat, ami se nem rossz, se nem fantasztikus, se nem ínyenc, hanem egy a sok közül.
De nem bántom, sokkal rosszabb élményem (csalódásom) is volt már, egynek elmegy. Néha egész jól tud esni, vannak napok, amikor egészen viselhető.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. március 14.

Kezdem azzal, ami pozitív.
Gyönyörű az üveg.
Szünet.

Marcsi66

2020. január 22.

Olyan nagy veszteség senkit nem ér szerintem,ha soha nem találkozik vele,,,nagyon édes barackos szegfűs illat,ami nem lenne baj főleg így télen, Amiért mégse,mintha az összes jegyei egyformán illatoznának+kis műanyagos háttérrel,,,,4 csillagos átlaga meglepő,

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. január 22.

Dtenci

2019. december 22.

Borzalmas szintetikus izé... :(((

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. december 22.

Borzalmas szintetikus izé... :(((

micsmics

2019. október 26.

Az új parfümök untatnak. Esküszöm, ha lenne egy időgépem, visszamennék a ‘90-es évekbe, és feltankolnék az összes ikonból. Amikor még nem voltak trendek, nem volt az összes parfüm tök egyforma, amikor nem herélték ki a parfümöket, amikor megszületett az Angel, az Igazi, a parfümgyártás fénykora! Tuti meggazdagodnék egyetlen nap alatt velük.
A Wisht ismertem, naná, hogy a kilencvenes évekből, ezt nem. Pár éve biztos lenyanyáztam volna, mostanra viszont annyira kiéheztem valami másra, valami jóra, valami igazán míves darabra, hogy két kézzel kaptam érte.
Vanília, mondhatni különösebb cécó nélkül, ám mégis több kurázsi van benne, mint 2019 összes újdonsága együtt, szorozva kettővel se....
Meg amúgy is, közeleg a tél, kell valami, ami felmelegít.
5 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 26.

Meg amúgy is, közeleg a tél, kell valami, ami felmelegít.
5 csillag.

Antioxidánsok: BHT

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Színezék. Narancssárga.

Sárga színezék.