Chopard

Ár:   7200 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: gerbaud, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. február 21.

Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád: orientális-vanília

Fejjegyek: sárgabarack, őszibarack, málna, feketeribizli

Szívjegyek: szegfű, narancs, fahéj

Alapjegyek: vanília, tonkabab, opoponax, benzoin

micsmics

2019. október 26.

Az új parfümök untatnak. Esküszöm, ha lenne egy időgépem, visszamennék a ‘90-es évekbe, és feltankolnék az összes ikonból. Amikor még nem voltak trendek, nem volt az összes parfüm tök egyforma, amikor nem herélték ki a parfümöket, amikor megszületett az Angel, az Igazi, a parfümgyártás fénykora! Tuti meggazdagodnék egyetlen nap alatt velük.
A Wisht ismertem, naná, hogy a kilencvenes évekből, ezt nem. Pár éve biztos lenyanyáztam volna, mostanra viszont annyira kiéheztem valami másra, valami jóra, valami igazán míves darabra, hogy két kézzel kaptam érte.
Vanília, mondhatni különösebb cécó nélkül, ám mégis több kurázsi van benne, mint 2019 összes újdonsága együtt, szorozva kettővel se....
Meg amúgy is, közeleg a tél, kell valami, ami felmelegít.
5 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 26.

Meg amúgy is, közeleg a tél, kell valami, ami felmelegít.
5 csillag.

Kromatophora

2019. szeptember 21.

Azt hiszem, talán 2010 körül vettem az első üveggel, eladtam mikor harmadáig volt. A második flakont bontatlanul adtam el. Volt pár év kihagyás, azonban ràjöttem; hiányzik. Nem a legjobb parfüm a világon, sőt sokkal jobbak vannak. De ez az egység mégis szép. Több oldalon bele lehet kötni. Kevésnek érzed a gyümölcsöt, sok a balzsam, a fűszerek egy fokkal karcosabbak mint amit vársz, édes a szegfű, túl édes, semmi modern nincs benne, gyógyszeresnek érződik a vanília, púderes. Szóval a Casmír más mint amit elképzelsz...de. Összeáll egy kép, egy egész a sok kis részletből, amikor ráébredsz, hogy lesz@rod, hogy ezt a sárga levet ebben a keleties üvegben, a 90-es évek stílusában álmodták meg, és kopottan öregesnek hat, mint a tanti reform kori tabernákuluma. Egyszerűen van benne valami megfoghatatlan stílusosság. Antik bútor illat, Indiáról szőtt és képzelt álmok, pedig nem asszociál Kasmír tartomànyra róla senki, még az illatanyaga sem.

A vélemény mindig szubjektív, ez alapján ne vegyél parfümöt, mert lehet csalódni fogsz. Hajolj bele a felhőjébe, viseld napokig, kísérletezz, mennyit, mikor, hova szórj. Tedd el, aztàn vedd elő újra, ne ítélj elsőre. Becsaphat az ár, megtéveszthet az ismertség. Meglepő milyen köpönyegforgatásra képes némelyik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 21.

Nichoca

2019. szeptember 11.

Nekem még anyukám használt valami ilyesmi dupe-ot.Bipában volt szerencsénk megszagolni s ott megtetszett.Nem mondom,hogy kedvenc illat mert 2 éve vettem egy 30ml-s kiszerelést s most olyan 1/3ig van kb. Viszont 1-2 hete csak érte nyúlok. Tényleg 1 max 2 fújás elég mert sok lesz. Én imádom ezt a vaníliás vonalat amilyen rajtam.Kifújáskor érzem erősnek/olyan aldehides/de utána szépen puhul az illat. Anyukaként olyan bújós meleg illat.Nem tudom miért a 2 éves kisfiam is többet bújik a nyakamhoz ha ez van rajtam,pedig általában Alient használok/az a parfüm királynőm/ úgyhogy számomra meleg anya ölelés illata van. :) Jó érzés viselni.Tartós. A tarkómra fújok s másnap is,hiába tusolok ha megdörzsölöm a bőröm érezni az ujjaimon is,plusz a hajnál. Barátok lettünk.😊

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 11.

wildrose

2019. június 7.

Egzotikus, fűszeres, bódító, meleg vaníliaillat, kifújáskor enyhén krémes, barackos, később némi buja, fahéjas, majd leszáradáskor mély, balzsamos, benzoinos jelleggel. Misztikus, orientális illat, intenzív és nagyon tartós.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. június 7.

Kodi

2019. június 6.

Nem gondoltam volna, hogy a Rossmann polcain erre a kis csodára bukkanok, ekkor úgy éreztem eljött a Kánaán, egy letűnt korszak, amikor olyan vanília parfümök hódítottak, mint a Alchimie vagy ez. Nagyon szép füstös vanília, rajtam semmi más, egy cseppje is körbeölel, egész napra beburkol. Szépsége, hogy bár valószínűleg teljesen szintetikus, mégsem tűnik annak, valahogy eggyé válik a bőrrel és nem megül rajta idegen testként. Nosztalgikus érzéseket keltett bennem és bár szinte biztos, hogy ez a reformulált verzió, ez még igazi parfümként viselkedik. Túladagolása életveszélyes, fejfájást és csalódott kommenteket eredményezhet. Közkeletű hasonmása a Spirit of Golden Vanilla (csodálkozom, hogy még senki nem írta le), ami azonban túl erős és olcsó hozzá képest, lejjebb is került a polcokon, nagyon helyes. Önmagában jelzés értékű, hogy egy közkeletű drogéria polcán található meg, valószínű hamarosan eltűnik onnan is. Szomorú, hogy a Joop! Le Bain is mellé került.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 6.

Ria22

2019. február 22.

Én annyira akartam szeretni, összetevői alapján nekem lett kitalálva, de mégsem...
Kifújáskor remekel, Burberry Woman-szerű sárgabarack bomba, de rajtam valami borzasztó jegy jön elő, konkrétan ázott cigarettacsikk szaga van.
Hiába, az elképzelt szerelem mindig szebb a valódinál :'(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 22.

Hiába, az elképzelt szerelem mindig szebb a valódinál :'(

Mumus30

2019. január 31.

Elnézést kérek előre is a parfüm rajongóitól, de ez az illat borzasztó. Édes, de brutálisan és nekem olyan, mintha férfi dezodor illat is lenne benne. Szóval nekem ez az elviselhetetlen kategória.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 31.

szptimea

2019. január 28.

Mintám van belőle, de nem győzöm szagolgatni magam. A kifújás utáni rettenet néhány perc múlva eltűnik, és előjön egy csoda. Rajtam édes,de van benne valami, ami az édességét megtöri, nem tudom mi lehet, de fantasztikus!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 28.

Pajzs

2019. január 24.

Forró barackos pite aranybarna tetején olvadó vaníliás cukor fénylik, a felszálló gőz a mellette heverő, vászonba kötött Jane Eyre megsárgult lapjainak illatával keveredik.
Fenséges és ízletes, antikvár könyvszag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 24.

Fenséges és ízletes, antikvár könyvszag.

saska7

2018. december 15.

Ha jól emlékszem, ez volt az első parfümöm, amit már nem kislányként egy udvarlómtól (de szép régi szó ez) kaptam. Évekig csak ezt használtam, igazi nőnek éreztem magam a parfümfelhőben. Aztán letettem, mert már nem éreztem magamon az illatot 5 perc után. És a feledés homályába merült... Én nem másokért, hanem magamért illatozom be magam... valahogy jó kedvem lesz attól, hogy egy általam finomnak tartott illat vesz körül. Most, 20 év után véletlenül megint belebotlottam. És még mindig szeretem: barackosan édes, vaníliásan selymes téli finomság.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. december 15.

Antioxidánsok: BHT

Színezék. Narancssárga.