Clinique

Ár:   11 100 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet feltöltötte: kat, az összetevőket feltöltötte: Mhajni, Módosítva: 2019. október 13.

Ár:   11 100 Ft
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Használja az olajmentes, bőrgyógyászok által kifejlesztett Even Better Makeup SPF 15-öt és lásson csodát: bőre smink nélkül is tisztább és egyenletesebb színű lesz, a korfoltok láthatóan elhalványulnak mindössze 4-6 hetes használatot követően. Bármely etnikumú bőr esetén.

Ár: 7000 ft , Eladó: Dorcsa
Állapot: Új, bontatlan, Helyszín: Nyíregyháza, fizetés: Fizetés banki utalással, postán maradó levél vagy Nyíregyházán személyes átvétel lehetséges.
Ár: 7000 , Eladó: raczreni
Állapot: 1-szer használt , Helyszín: Békéscsaba , fizetés: Foxpost, Posta, személyes átvétel

Bibianya

2020. május 28.

Pigment foltom miatt javasoltàk de őszintén nem igazán fedi el. Valamivel fényesebb az arcom tőle de nekem maszk hatású sajnos. Előny hogy elég sok színválasztéka van igaz csak külföldön .

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 28.

alexandra1

2020. május 22.

Tavaly vettem, de egyeltalán nem győzött meg,eleinte. Télen kezdtem el használni, borzasztóan szárította a bőröm és beleült minden apró ráncba. Mostanában adtam neki egy újabb esélyt, sajnáltam kidobni az ára miatt. Nem beauty blenderrel vittem fel, hanem csak az ujjammal,így a végeredmény is jobb lett. Beauty blenderrel maszkos hatású lett és beleült a ráncokba, esetenként száraz foltos hatású lett tőle az arcom.Fedèse közepes, órákig tartó hatást ne várjunk tőle. Elhasználom, de nem hiszem,hogy újravásárolom majd.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 22.

pont

2020. május 7.

nagy reményeket fűztem ehhez az alapozóhoz, de még szerencse, hogy kaptam belőle mintát és nem vettem meg végül, mert nem nekem való. eleve elég kevés alapozóval kompatibilis a bőröm, de igyekszem hétköznapokra valami nem annyira erőset és teljes fedésűt keresni. ezzel a résszel nincs is probléma, fedését átlagos-közepesnek mondanám, szerintem itt-ott korrektorral rásegítve nem extrém problémás bőrre nem is kell ennél több hétköznapra. elsőre tetszett az összkép, a finishe is szép, nem full matt, inkább bőrfényű - bár valószínűleg nyárra rajtam nagyon átfényesedne, de zsírosodásra hajlamos bőröm van.
ami viszont óriási neagtívuma, hogy olyan helyen is kiemeli az apró mimikai ráncokat, ahol amúgy nincsenek is. egyszerűen 'megtörik' a bőrön és a pórusokon sem szép látvány. egyenletesebb felszínű bőrön lehet, jobban működik, de én így nem sok különbséget érezek közte meg egy középkategóriás drogériás alapozó között.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 7.

Pikk

2020. május 6.

Nekem most ő az egyik új kedvencem. A fresh változatot néztem ki magamnak, de az eladó azt mondta, hogy ez a könnyedebb formula, mármint a sima even better, és ebben van fényvédő is, ellentétben a fresh-sel, ami nálam szempont. Hagytam magam meggyőzni. Az Ivory árnyalatot használom, ez elég népszerű, úgy látom. A fedését közepesnek érzem, szép egységes, egészséges bőrképet ad. Én kézzel viszem fel, vagy lapos kerek ecsettel. Van egy szép enyhe természetes fénye, ez is tetszik benne. Ahogy haladok a korral, egyre kevésbé keresem az erős, matt fedést, ez sokkal előnyösebb. Amúgy sok takargatnivalóm nincs, csak alapozóval eggyel magabiztosabb vagyok. Ez a termék jó beruházás volt.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 6.

Mse

2020. április 12.

Szuper lenne, ha az a fránya kémiai fényvédő nem lenne benne. Sajnos az én bőröm nem bírja.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. április 12.

Trixi

Korcsoport: >54
2020. március 12.

Bevallom, nem ismertem ezt az alapozót, mert nem kedvelem az erős fedést, és valamiért úgy gondoltam, hogy ez az alapozó az erősebb fedésűek táborába tartozik. A hétvégén, a nőnapi 20 %-os kedvezményt kihasználva kerestem egy másik márka új alapozóját, de sajnos nem volt abban az üzletben, ahol jártam. Helyette a sminkes lány, aki már nagyon unatkozott, lecsapott rám, kiderítette az igényem, és ajánlotta helyette ezt az alapozót. Azon nyomban fel is tette rám, az egyik arcfelemre, a másikra pedig ugyanennek a Glow változatát. Meg kell mondjam, a Glow valami gyönyörűséges fényt adott az arcomnak, és a fedése is ugyanilyen jó, mint ezé a változaté, de mivel a Glow-t hétköznapra nem tudnám hordani (de alkalomra nagyon is szeretném majd egyszer), ennél maradtam. Szép, természetes hatású alapozó, se nem matt, se nem fényes, egyszeri réteg tökéletesen fed, nem ül be a ráncokba, kellemes viselet. Nálam még a szem alatti korrektort is helyettesíti, mert szebb, mint a korrektorom, sokkal természetesebb, nem gyűlik össze vonalakban. Lemosás után szinte babaarcom van. Nem irritál. Sajnos kémiai fényvédő is van benne, aminek nagyon nem örülök, mivel beszívódik a bőrömbe. A kétféle fizikai fényvédő viszont nagyon klassz. Egyébként elég tartós alapozó, nem kopik, nem mászkál el, nem gyűlik össze, nem szárít. A homlokom nekem nagyon zsíros, oda kell egyedül egy kis mattító púder, az arcom többi része száraz, ott tökéletes önmagában. Nem púderes a finish-e, nem lesz cakey. Nem emeli ki a pórusokat. Hidratáló krémet teszek alá, ecsettel viszem fel. A sminkes lány a hagyományos, lapos alapozóecsettel vitte fel, de szerintem sokkal természetesebb és tartósabb, ha nagyobbfejű, tömött, rövidszőrű ecsetet alkalmazok. Ja és még egy pozitívum, gyorsan eldolgozható, nem pepecselős, nem kell javítgatni, de nem is kell kapkodni, hogy megfelelően terüljön. Fontos, hogy ennél az alapozónál a kevesebb jobb, tehát úgy érhető el a legszebb, legtermészetesebb, de még mindig fedő alapozás, ha csak pár pöttyöt szórok el a legkritikusabb részeken, majd az ecsettel finoman eldolgozom. Így igazán vékony a réteg, és megszépül az arc. Egy picit sajnos sötétedik a színe, de nem vészesen, és amúgy a színválaszték (legalábbis abban az üzletben, ahol jártam) elég limitált, számomra a túl sárgák vannak többségben. A szín, amit sikerült megtalálni egy hangyányit sötétebb, mint kellene, de nyáron tökéletes lesz, viszont legalább nem sárga.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. március 12.

Amea

2019. november 19.

Nagyon természetes hatású, bőrfényű alapozó, enyhe-közepes fedéssel, maszkhatás nélkül. Könnyű viselet, egységesíti a bőrfelszínt, szépen illeszkedik. Szerintem idősödő bőrre kimondottan jó választás, ad egyfajta üdeséget. Vékonyan kenve a legszebb, akkor majdnem láthatatlanul belesimul a bőrbe, de elfér rajta egy lehelletnyi púder, hogy ne fényesedjen át T vonalban.
Engem nem szárít, nem irritál, nem okoz mitteszert. Sok különböző árnyalatban kapható - bár a boltok kinálata általában szűkösebb, mint a Clinique palettája.
És akkor a negatívumok. Enyhén oxidálódik felvitel után. Napközben hajlamos beleülni a mimikai ráncokba, bár csak nagyon közelről látszik és akár ujjbeggyel is korrigálható, nem tragikus. Ami szerintem a termék leggyengébb pontja, az a tartósság, mert ez bizony elkopik nap végére. Nem sírok miatta, de ennyi pénzért akár jobb is lehetne.
Nyárra valószínűleg nem ez lesz a befutó, de nekem hideg időre elég jó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 19.

Nyárra valószínűleg nem ez lesz a befutó, de nekem hideg időre elég jó.

Mhajni

2019. október 4.

Elég régóta érik ez a vélemény, és úgy gondolom, most már leírhatom a tapasztalatokat kicsit több mint 3 hónap használat után :)

Először is, a legfontosabb, hogy AKINEK ERŐS FEDÉS KELL, NE EZT A TERMÉKET VÁLASSZA. Enyhe-közepes fedésű (egy kisebb pattanást sem tudtam eltüntetni vele), szépen egységesít, egy természetes fényt ad az arcnak, de rajtam nem csillogott észvesztően (vegyes vízhiányos bőr). Állagát tekintve nekem megfelelt, nem túl sűrű, de azért nem is nagyon folyékony, én kézzel szépen el tudtam dolgozni az arcomon.

Bár a fedése nem túl erős, feladva a korrektorok utáni kutatást a szemem alatti sötét karikákra is kenem, ott is jól viselkedik, nem csíp, nem ül bele a kis ráncokba a szem körül, és ott is javít valamicskét optikailag a problémán, de hangsúlyozom, én ezt a küzdelmet feladtam a karikák ellen, megbékéltem a helyzettel :)

Összetevők szépek, az Ivory árnyalatot használom, ami télen picikét sötétebb, most éppen jó, nyár végén nem tudom, milyen lesz, de amúgy alapvetően passzol a szín, az eladó elsőre eltalálta a tutit.

Az üzletben az eladó lányok nagyon kedvesek, segítőkészek voltak, kaptam mintákat is, és ez sokat segített a döntésben, hogy melyiket válasszam. Legalább így nem teljesen ismeretlen terméket vásárol az ember lánya ennyiért. Itt hadd jegyezzem meg, hogy ez a termék ugyan drága (ez ugye relatív, de 2-3 ezer Ft-hoz képest nézzük a kuponos 8 ezret), ugyanakkor felbontástól 2 évig jó a szavatossága (ez a legtöbb hasonló összetevőjű termékre max. fél év szokott lenni) a tubus még félig van, vagy még több van benne, (úgy, hogy minden áldott nap használtam), kellemes a használata, hidratálón is jól viselkedik, és TERMÉSZETES hatást kelt. Én ezt kerestem régóta, és nem tudom, hány tízezer Ft-ot dobtam ki az ablakon, ha összeadogatom az évek alatt a 2-3 ezres alapozókat, amiket aztán el se használtam, mert ronda volt a bőrömön, nem passzolt a szín, büdös volt, csípett, megfulladtam alatta, meg mittudomén mi volt még :/ Pedig nagyon szerettem volna én is úgy vásárolni alapozót, hogy csak berobogok egy drogériába és lekapok a polcról egyet, de nem jártam sikerrel... :(

Mindezeket mérlegelve megkapja az 5-öst. Aki tud ugyanilyet jobb áron és még netalántán CF is, és idehaza elérhető (nem rendelek külföldről full ismeretlen színű terméket, mert lutri) az ne habozzon jelezni, de amíg azt a csodaterméket nem találják fel, újra fogom venni.

Up: Továbbra is nagyon jó, nyáron vékonyan kenve ugyanazt az árnyalatot használtam. Spf 15- höz képest nagyon jó fényvédelmet ad, pedig ebből nem kenünk annyit mint a fényvédőkből, de egész nyáron csak ezt használtam, mégse égtem le (kis színem azért lett, tehát nem teljes a védelem). Ezzel persze senkit sem buzdítanék arra, hogy ezzel beérje, minimum spf 30-at kenjetek, de ez egyébként nem rossz teljesítmény. Mostanra már én is találtam egy mindennap használható fizikai fényvédőt, a fölött is jól használható. Ami miatt viszont igazán jöttem frissíteni, az az, hogy április eleje óta szinte minden nap használtam, és még mindig félig van a flakon, szóval kiadós is nagyon 😊 Így elég jó vételnek is számít.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 4.

roszy

2019. október 4.

Közepes fedésű, tartós alapozó. Nem szárítja a bőrömet, Gyorsan, egyenletesen felvihető. Nem a legolcsóbb, de a minőségi termék. Könnyen eldolgozható. Kisebb bőrhibákat is tökéletesen elfed, még sincs maszk hatása.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 4.

SZS30

2019. augusztus 24.

Közepes fedésű, viszonylag fénylő finisű alapozó. Ettől függetlenül ajánlom, ha valaki nem egy matt maszk hatást keres. Púderrel és vastagabb rétegben akár még azt is lehet gyártani vele :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 24.

Antioxidánsok: Betula Alba (Birch) Bark Extract, Yeast Extract, Tocopheryl Acetate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Tetrahexyldecyl Ascorbate
Gyulladáscsökkentők: Betula Alba (Birch) Bark Extract, Saccharomyces Lysate Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Saccharomyces Lysate Extract, Glycerin, Acetyl Glucosamine, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Tetrahexyldecyl Ascorbate

Emolliensek: Triethylhexanoin, Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, C12-15 Alkyl Benzoate, Methicone, Stearic Acid, Isopropyl Titanium Triisostearate, Lecithin, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol
Emulgeálószerek: Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Stearic Acid, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, Isopropyl Titanium Triisostearate, Lecithin, Laureth-7
Fényvédők: Octinoxate, Titanium Dioxide, Zinc Oxide (Nano)
Szilikonok: Methyl Trimethicone, Phenyl Trimethicone, Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Caprylyl Methicone, Methicone
Tisztítószerek: Laureth-7
Illatanyagok: Dipropylene Glycol
Színezékek: Aluminum Hydroxide, Titanium Dioxide / CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, Bismuth Oxychloride / CI 77163
Tartósítószerek: Phenoxyethanol

Részletesebb információ a smartskincare-en.

A grapefruit héjának kivonata. Egy 2010-es tanulmány szerint a citrusfélék kivonata (így a grapefruit kivonat is) segít a bőr világosabbá tételében és a pigmentfoltok megelőzésében. Paula Begoun szerint viszont irritálhatja a bőrt és fototoxikus reakciót válthat ki.

A nyírfa kérgének a kivonata, ami nagy mennyiségben tartalmaz Betuline-t és Betulinic Acidot, kémiai összetétele pedig igen hasonló az aszpirinéhez. Paula Begoun szerint hatásos antioxidáns, viszont összehúzó tulajdonsága révén nagy mennyiségben irritáló hatással lehet a bőrre. E szerint a kutatás szerint in vivo tesztek alapján az összetevő segíti az egészséges epidermisz (hám) fenntartását, ezáltal képes növelni a száraz bőr hidratáltságát és csökkenteni a fokozott mértékű transzepidermális vízvesztést.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag