Clinique

Ár:   11 100 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet és az összetevőket feltöltötte: kat, Módosítva: 2016. október 10.

Ár:   11 100 Ft
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Használja az olajmentes, bőrgyógyászok által kifejlesztett Even Better Makeup SPF 15-öt és lásson csodát: bőre smink nélkül is tisztább és egyenletesebb színű lesz, a korfoltok láthatóan elhalványulnak mindössze 4-6 hetes használatot követően. Bármely etnikumú bőr esetén.

SZS30

2019. augusztus 24.

Közepes fedésű, viszonylag fénylő finisű alapozó. Ettől függetlenül ajánlom, ha valaki nem egy matt maszk hatást keres. Púderrel és vastagabb rétegben akár még azt is lehet gyártani vele :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 24.

mafalda

2019. június 28.

Kaptam egy kis 10 ml-s mintát egyik parfüm vásárlásakor. Hát nem dobtam hátast tőle, nekem konkrétan úgy fénylik a bőröm tőle, mint a tücsök feneke. Nincs sok bőrhibám simán megyek alapozó nélkül is de ennek nulla a fedése kb, még a halványabb szeplőket se fedi el. A jóval olcsóbb maxfactor simán lekörözi, biztos h nem veszem meg..így ajándéknak egy gyenge közepet azért kap, mert még mindig jobb mintha kiszárítaná az arcbőröm.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 28.

ilki

2019. június 15.

Kedvenc alapozóm, mert ragyog a bőröm tőle, és nyáron is jól tolerálja, pedig rengeteg alapozót használtam már.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. június 15.

Mhajni

2019. június 13.

Elég régóta érik ez a vélemény, és úgy gondolom, most már leírhatom a tapasztalatokat kicsit több mint 3 hónap használat után :)

Először is, a legfontosabb, hogy AKINEK ERŐS FEDÉS KELL, NE EZT A TERMÉKET VÁLASSZA. Enyhe-közepes fedésű (egy kisebb pattanást sem tudtam eltüntetni vele), szépen egységesít, egy természetes fényt ad az arcnak, de rajtam nem csillogott észvesztően (vegyes vízhiányos bőr). Állagát tekintve nekem megfelelt, nem túl sűrű, de azért nem is nagyon folyékony, én kézzel szépen el tudtam dolgozni az arcomon.

Bár a fedése nem túl erős, feladva a korrektorok utáni kutatást a szemem alatti sötét karikákra is kenem, ott is jól viselkedik, nem csíp, nem ül bele a kis ráncokba a szem körül, és ott is javít valamicskét optikailag a problémán, de hangsúlyozom, én ezt a küzdelmet feladtam a karikák ellen, megbékéltem a helyzettel :)

Összetevők szépek, az Ivory árnyalatot használom, ami télen picikét sötétebb, most éppen jó, nyár végén nem tudom, milyen lesz, de amúgy alapvetően passzol a szín, az eladó elsőre eltalálta a tutit.

Az üzletben az eladó lányok nagyon kedvesek, segítőkészek voltak, kaptam mintákat is, és ez sokat segített a döntésben, hogy melyiket válasszam. Legalább így nem teljesen ismeretlen terméket vásárol az ember lánya ennyiért. Itt hadd jegyezzem meg, hogy ez a termék ugyan drága (ez ugye relatív, de 2-3 ezer Ft-hoz képest nézzük a kuponos 8 ezret), ugyanakkor felbontástól 2 évig jó a szavatossága (ez a legtöbb hasonló összetevőjű termékre max. fél év szokott lenni) a tubus még félig van, vagy még több van benne, (úgy, hogy minden áldott nap használtam), kellemes a használata, hidratálón is jól viselkedik, és TERMÉSZETES hatást kelt. Én ezt kerestem régóta, és nem tudom, hány tízezer Ft-ot dobtam ki az ablakon, ha összeadogatom az évek alatt a 2-3 ezres alapozókat, amiket aztán el se használtam, mert ronda volt a bőrömön, nem passzolt a szín, büdös volt, csípett, megfulladtam alatta, meg mittudomén mi volt még :/ Pedig nagyon szerettem volna én is úgy vásárolni alapozót, hogy csak berobogok egy drogériába és lekapok a polcról egyet, de nem jártam sikerrel... :(

Mindezeket mérlegelve megkapja az 5-öst. Aki tud ugyanilyet jobb áron és még netalántán CF is, és idehaza elérhető (nem rendelek külföldről full ismeretlen színű terméket, mert lutri) az ne habozzon jelezni, de amíg azt a csodaterméket nem találják fel, újra fogom venni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 13.

JReka

2019. május 24.

A fedése maximum közepes, érzetre kicsit ragacsos, a finishe gyönyörű természetes, alig lehet észrevenni, hogy van valami rajtam. Könnyű felvinni akár ecsettel, akár blenderrel, viszont kicsit sötétedik a színe. Van benne fényvédő ez plusz pont. Nem ül be a száraz részekbe vagy a mikroráncokba, ellenben át tud fényesedni. Ami miatt -1 csillag, hogy rajtam 3-4 óra alatt lekopik, púderrel nem szeretném fixálni, pont a természetes eredményt venné el, viszont egy jó primerrel/fixáló spray-vel ez kiküszöbölhető. Valószínűleg olcsóbb kategóriában is lehet jobbat is találni, de nekem “ő” a kedvenc. Ami miatt mégis 5 csillag, hogy a mindenre érzékeny bőrömnek is jó, sőt este miután lemosom, baba bőröm van tőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 24.

Snowflower

2019. május 3.

Nagyon- nagyon szeretem! Lassan egy éve hasznalom és még mindig van benne. Kellemes a viselete, nem irritálja a bőrömet. Nem teljes a fedése, de nem is ez a dolga. Csak ajánlani tudom.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 3.

szavira

2019. március 16.

A legjobb alapozó, amivel valaha találkoztam. Nem tömíti el a pórusaimat, nem szárítja ki, nagyon jól fed, korrektorra nem is nagyon van mellette szükségem. Egész nap fentmarad, kevés is elég belőle, nagyon szép fénye lesz tőle a bőrömnek. Csak ajánlani tudom! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. március 16.

Pille17

2019. február 9.

Nagyon jó termék. 05 neutral színben használom. Húzós az ára, így elsősorban nyáron használom. Mivel fényvédős, külön szeretem. Szépen egybeolvad a bőrömmel.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 9.

Emics

2018. december 17.

Nagyon meg vagyok vele elégedve! Könnyen felvihető, nagyon természetes hatása van, tökéletesen illeszkedik a bőrhöz. Közepes fedésű, a kisebb bőrhibákat jól elfedi.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 17.

Asianlover

2018. november 30.

Update: kap még egy csillagot. Neki ugrottam még egyszer,.ezúttal kézzel vittem fel, nem szivaccsal. Sokkal szebb lett. Most sima hidratálóra próbáltam, nem az anti-redness cc krémre. Viszont így egyértelmű lett, hogy nem az alap volt ragacsos, hanem az alapozó az! Tényleg nem szárít, és így szebb is lett a végeredmény, de nehezen oszlik el a bőrömön és beleül a vonalakba (homlok, áll, mosolyránc...). És ez a ragacsosság sincs a top-on. Mivel a nem szárít-faktor nálam a legfontosabb, adok egy 3-ast neki.

Hát, rajtam valahogy nem szépek ezek a Clinique alapozók. Színt sikerült találni, de olyan nem szép a végeredmény. Óriás pórusok, nem természetes... Előnye, hogy nem szárítja a bőrömet, de nem vagyok kibékülve ezzel a finish-sel... :( főleg ilyen árban.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 30.

Antioxidánsok: Betula Alba (Birch) Bark Extract, Tocopheryl Acetate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Tetrahexyldecyl Ascorbate
Gyulladáscsökkentők: Betula Alba (Birch) Bark Extract, Saccharomyces Lysate Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Aluminum Hydroxide, Saccharomyces Lysate Extract, Glycerin, Acetyl Glucosamine
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Tetrahexyldecyl Ascorbate

Emolliensek: Dimethicone, Triethylhexanoin, Trimethylsiloxysilicate, Aluminum Hydroxide, C12-15 Alkyl Benzoate, Methicone, Isopropyl Titanium Triisostearate, Lecithin
Emulgeálószerek: Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, Isopropyl Titanium Triisostearate, Lecithin, Laureth-7
Fényvédők: Octinoxate, Titanium Dioxide
Szilikonok: Methyl Trimethicone, Phenyl Trimethicone, Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Caprylyl Methicone, Methicone
Tisztítószerek: Sodium Myristoyl Sarcosinate, Laureth-7
Illatanyagok: Dipropylene Glycol
Színezékek: Aluminum Hydroxide, Titanium Dioxide / CI 77891, CI 77947 / Zinc Oxide, CI 77491, CI 77492, CI 77499, Bismuth Oxychloride / CI 77163
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Polyaminopropyl Biguanide

A grapefruit héjának kivonata. Egy 2010-es tanulmány szerint a citrusfélék kivonata (így a grapefruit kivonat is) segít a bőr világosabbá tételében és a pigmentfoltok megelőzésében. Paula Begoun szerint viszont irritálhatja a bőrt és fototoxikus reakciót válthat ki.

A nyírfa kérgének a kivonata, ami nagy mennyiségben tartalmaz Betuline-t és Betulinic Acidot, kémiai összetétele pedig igen hasonló az aszpirinéhez. Paula Begoun szerint hatásos antioxidáns, viszont összehúzó tulajdonsága révén nagy mennyiségben irritáló hatással lehet a bőrre. E szerint a kutatás szerint in vivo tesztek alapján az összetevő segíti az egészséges epidermisz (hám) fenntartását, ezáltal képes növelni a száraz bőr hidratáltságát és csökkenteni a fokozott mértékű transzepidermális vízvesztést.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag