Colour B4

Ár:   3499 Ft   Kategória:   Egyéb
Kiszerelés:   3 x 60 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   DM, Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: bellina90, az összetevőket feltöltötte: renszalai, Módosítva: 2015. március 30.

Kiszerelés:   3 x 60 ml
Lelőhely:   DM, Rossmann
Kategória:   Egyéb

A Colour B4 Extra Hajfesték eltávolító képes eltűntetni a vörös, fekete vagy a nemkívánatos sötét arnyalatokat a hajból anélkül, hogy azt károsítaná.

kiskrumpli

2021. április 19.

Ez tényleg egy csodaszer! Szeretek a hajfestékekkel kísérletezni, és mivel csak lelkes szakbarbár vagyok (nem értek hozzá), ezért gyakran sikerülnek rosszul a próbálkozásaim. Ilyenkor jó ez a termék. Távolítottam már el vele tartós hajfestéket és színezőt is. A vöröses alaptónusú színek után marad egy kis rezes hatás a szőkített hajon, de egy második kezelés, vagy egy szőkítőt tartalmazó festék azt is eltűnteti. Amire fel kell készülni, hogy eszement büdös (mintha rohadt tojásokkal teli kénes trutymót kennél a hajadra), és a szaga még 1-2 hajmosás után is körüllengi az ember fejét. Érdemes készülni egy erősebb illatú sampon + balzsam kombóval, ami elnyomja ezt a szagot pár hajmosás után.
Az szerepel a leírásában, hogy a hajat nem roncsolja, de az enyémet (vékonyszálú, szőkített) annyira szárítja, hogy a használata után legalább 1 hónapig hetente 2x használok regeneráló pakolást.
A hátrányai ellenére bátran ajánlom azoknak, akik szeretik váltogatni a hajszínüket, de nem akarják a festékrétegeket egymásra halmozni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 19.

Viktoria_fks

2021. április 13.

Elhatároztam, hogy szeretnék egy igazi szép aranybarna, csokibarna.. igazából nem is tudom milyen árnyalatú, de egy szép barna hajat :D
Rövid hajam van, már másfél hónapja nem voltam fodrásznál, szépen le is nőtt a sötétfeketés/vöröses hajam. Alig vártam, hogy le vágják a hajam és előjöjjön a természetes hajam. Vettem egy csokoládé barna syoss hajfestéket. (a dobozon gyönyörű volt), hát a színe pedig egy nagyon sötét árnyalat lett. Semmi barnás szin nem volt a hajamba.... Csalódott voltam, mindenképpen el akartam tüntetni, mert berögzülten barna szerettem volna lenni. Olvastam minden házi praktikákat. (szőkíteni nem akartam). Majd olvastam erről a termékről. Még aznap el mentem a DM-be, ahol 3499Ft-ért meg is vettem. Mindenhol olvasgattam utána, a leírást részletesen el olvastam, mert azért valljuk be, féltem is tőle :D
Majd este fel kentem, mindent úgy csináltam, ahogy az le volt írva. 1 óra pihenés után, és vagy 20 perc öblítés után a végeredmény egy gyönyörű arany szín lett. A feketének (sötétnek) nyoma se volt. DE!! Arra viszont ügyeljünk, hogy ha kell is akkor kérjünk segítséget, mert ha ki is hagyunk egy icike picike részt a hajon, az úgy marad... sötéten... :D Illetve az ezüst fülbevalómat befeketítette (porcban lévőt). Maga a szín gyönyörű volt. Nekem nem állt jól, tudtam is, hogy festeni fogok utána, de egyáltalán nem egy sárgás, csibesárgás színt kaptam. Nekem is száraz lett a hajam, de balzsammal, olajjal megoldottam,
Ezt követően láttam, hogy 7 napig nem lehet hajfestéket használni.... de szinezőt igen. Vettem egy Palette szinezőt kávébarna árnyalatban. Másnap felkentem és 10 perc (!!) után le mostam. A hajam kegyetlenül sötét lett :D Ismét... :D Ez már barna, de nem az amit szeretnék.
Úgyhogy most minden nap mosom, hogy kopjon. És ha le kopik veszek egy sötétszőke festéket, ami remélem már barna lesz majd a hajamon.

Összegzésképpen amúgy nem csalódtam benne, tényleg teszi a dolgát és nem kell tőle tartani. Nem bántam meg, hogy ki próbáltam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 13.

Manocska04

2021. április 8.

Szépen leszedte a vöröset a hajamról, a szagán kívül nem tudok rá rosszat mondani.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 8.

LBianka

2021. április 7.

Régebben sokat festettem a hajamat minden színűre. Többször is rápillantottam erre a termékre, de nem mertem alkalmazni, mindig vártam, hogy kopjon az éppen nem tetsző hajszin.
Majd évekig nem festettem és szép barna hajam visszatért. Aztan jött egy kattanás...új év új haj, vörös haj. Már az elején megbántam. Nem sikerült sehogy se visszafestenem barnára, a végeredmény 4 hónap után egy sötét barnás vöröses haj.
Eljött hát az én időm hogy kipróbáljam ezt a terméket. Nagyon féltem az eredménytől, DE
Nagyon nagyon boldog vagyok!! A hajam újra világos barna lett, felül nagyon enyhén rezesbarna. Gyönyörű színe lett a hajamnak. Visszakaptam újra amit elrontottam.
Minimálisan szárított, de tettem rá pakolást így újra puha a hajam.
5* a termék.
Rá se fogok festeni.
A szaga tényleg rossz, de simán kibirható.
Kár hogy képet nem lehet feltenni ide

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 7.

Minimálisan szárított, de tettem rá pakolást így újra puha a hajam.
5* a termék.
Rá se fogok festeni.
A szaga tényleg rossz, de simán kibirható.
Kár hogy képet nem lehet feltenni ide

WednesdayAddams

2021. február 5.

Ez a termék igenis teszi a dolgát, ami az, hogy a mesterséges pigmenteket eltávolítsa a hajból. Viszont az, hogy többé nincs benne mesterséges pigment, az nem azt jelenti, hogy varázslatos módon visszakapjuk az eredeti hajszínünket, ha egyszer is festettük tartós festékkel, akkor egyetlen mód, hogy visszakapjuk az eredetit az az, hogy lenövesztjük.
A természetes hajunkban pigmentek találhatóak, sárga és narancs/vörös. Minél világosabb egy haj, annál több sárga pigment van benne és annál kevesebb vörös, míg sötétebb hajra pont az ellenkezője igaz. Ez leginkább szőkítésnél figyelhető meg, a fekete haj szőkítve először sötét vöröses lesz, majd egyre világosabb vörös, narancs, majd sárga, míg végül teljesen kifehéredik - nem marad benne semmilyen pigment.
Mivel a tartós hajfestékben van oxi - igen, még a fekete festékekben is, még ha jóval gyengébb is, mint mondjuk egy szőke festékben - az igenis szív valamennyit az eredeti hajunk színén, muszáj neki, hiszen helyet kell csinálnia a hajban a mesterséges pigmenteknek, amit csak úgy tud, hogy a haj eredeti pigmentjeit szívja ki. Igen, ez sötét haj esetében vörösödést, világos esetében sárgulást eredményez, amit persze aztán a mesterséges pigmentek elfednek - de ha ezeket kiszedjük, akkor bizony az a haj igenis vöröses vagy sárgás lesz eredeti színmélység szerint.
Néhány hajfesték hajlamos "megfogni" a hajat, amit ez a termék se fog tudni kiszedni belőle, ez szintén okozhat nemkívánt tónusokat.
A másik említett probléma: a haj nagyon visszasötétül, mikor festjük. Ez azért van, mert ugye az eredetileg ráfestett hajfesték kiszívta a pigmentet a hajunkból és belejuttatott egy mesterségeset. Most azonban azokat is kimostuk belőle, szegény hajunk pedig valahonnan szeretné őket visszaszerezni. Ilyen meggyengült "pigmenthiányos" állapotban háromszor annyir pigmentet vesz fel, mint alapesetben, ezért lesz túlságosan sötét az eredmény.
Ezt a leírásban is írják, de én is ezt javaslom: először csak színezzük párszor fizikai színezővel, és várjunk 1-2 hónapot mielőtt tartós hajfestékkel rámennénk, és akkor is válasszunk 3-4 árnyalattal világosabbat is akár, mint amilyen a cél. Valószínűleg így fogunk megközelítőleg olyan eredményt kapni, mint amilyet szeretnénk.

Ami az én tapasztalatomat illeti:
A hajam: eredetileg középszőke, vége szőkítve volt, majd évek óta vörösre festve, kétszer hennázva, majd arra sötétbarnával ráfestve kétszer.
Eredmény: szép, világos karamellbarna, ami picit vörösesebb volt a vágyottnál, de szépen tudtam egy kék színű hamvasító pakolással korrigálni.
Két hétig csak hamvasítóztam minden mosásnál, hadd pihenjen kicsit. Majd két hónapig csak bemosós színezővel színeztem középbarnára.
Majd egy hete ráfestettem immár tartós festékkel - világosabbal, mint amilyen a cél volt. Eredmény: gyönyörű, hamvas középbarna, pont, amilyet szerettem volna.

Igen, büdös. Igen, macerás. Igen, olyan vízszámlád lesz tőle, hogy a székről lefordulsz. Igen, a nyakad is kitörik mire kiöblíted.
De nem károsítja a hajat és kíválóan működik, ha az ember tudja a hatásmechanizmusát és nincsenek irreális elvárásai.
Nálam megérdemel egy ötöst.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 5.

Ami az én tapasztalatomat illeti:

Nálam megérdemel egy ötöst.

oliviae

2021. január 20.

Annyit értem el vele, hogy a vörös hajam büdös lett és fakóbb...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. január 20.

Annyit értem el vele, hogy a vörös hajam büdös lett és fakóbb...

eszterella_p

2021. január 17.

Hát... Az egyetlen szerencsém, hogy nagyjából mindenre felkészültem, ami csak balul sülhet el a használata miatt.
(Hajamról: feketére volt festve, alapból sötétbarna)
Amit írtak róla, mind igaz: iszonyatosan büdös (csak maszkban bírtam felkenni), az öblögető cuccnak konkrétan olyan szaga van, mintha tetűírtó sampon lenne.., szárít mint állat, DE azt figyelembe véve, hogy a feladata leszedni a hajfestéket, ez mind-mind érthető.

Vöröses lett a hajam. A töve sötét, utána nagyon vörös, az alja sötétbarna.
Amivel lehet javítani rajta: vettem mellé egy barna tonert, ezt használtam is rögtön ezután a borzalom után.

Azért adok neki két csillagot, mert bár egy rakás sz**, még az is lehet hogy én voltam béna, annak ellenére hogy MINDENT a leírás szerint csináltam.. Na jó, hagyjuk is.

Nem ajánalom a használatát, de ha valakit mégis rávenne a kalandvágy, akkor:
-hajfesték/hajszínező legyen!!!
-bőkezű balzsamozás ajánlott a procedúra végén!
-egy tápláló hajpakolás is csak segíthet azt megelőzni, hogy a hajad száraz és elviselhetetlen legyen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 17.

(Hajamról: feketére volt festve, alapból sötétbarna)

Vöröses lett a hajam. A töve sötét, utána nagyon vörös, az alja sötétbarna.

Nem ajánalom a használatát, de ha valakit mégis rávenne a kalandvágy, akkor:
-hajfesték/hajszínező legyen!!!
-bőkezű balzsamozás ajánlott a procedúra végén!

Fruzsik

2020. december 21.

Undorito! Teljesen voros lett tole a hajam, az eredeti hajszinemhez koze sincsen. Raadasul nagyon rossz tapintasa lett.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. december 21.

Makocska

2020. december 21.

Hajam a több, mint 15 évnyi barna hajfestésnek hála, fekete lett. Nem fűztem a termékhez sok reményt, de végül teljesen megszabadított a színtől.
Megfigyelhető egy bizonyos színátmenet, de egyáltalán nem zavaró, így a hajam most rezes-barnás.
Minimálisan szárít, de összességében kíméletesebb, mint egy oxis színleszívás.

Eltelt majd egy hét, így ráfestettem közép szőkével!!! Amitől olyan szépen visszasötétült, ahogy kb a procedúra előtt nézett ki.
Kérdés: ha ugye ezzel a sok öblögetéssel kimossuk a "színt", mi és legfőképp hogyan képes egy jóval világosabb festéktől visszasötétülni?
Így nem biztos, hogy van bármiféle értelme mosogatni a hajat, ugyanis lényegében nem szedi ki a színt, csupán valamilyen módon "elrejti" a hajban, de egy újbóli beavatkozás aktiválja a régi festéket.
Ez max annak jó, aki meg van elégedve a kopottas hajszínnel, és úgy is akarja hagyni, amig az le nem nő teljesen,

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. december 21.

Minimálisan szárít, de összességében kíméletesebb, mint egy oxis színleszívás.

boglarkadobos

2020. december 20.

Sziasztok, hat ez valami fantasztikus. Nem szokasom velemenyt irni, de errol muszaj. Kb 15eve festem az egeszet hajhosszamat minden alkalommal kekesfeketetol kezdve gesztenyebarnan at mindenfele sotet arnyalattal a hajam 6%oxival. Meguntam h sotet szinte fekete a hajam tobb mint egy evtizede. Hajam nagyon makacs sprod vastagszalu es eredetileg sotetbarna. Szkeptikus voltam ezzel a szerrel mert nekem van hogy a 12%os oxi se szivja le rendesen a hajam. Mindent PONTOSAN a leiras szerint csinaltam ( el is fogyott a melegviz a folyamat vegere) rengeteg oblites derekam is tonkrevagta mert logattam a kadba a fejem. A lenyeg, gyonyoru egyenletes karamellbarna hajat kaptam. Nem voroses inkabb arany beutessel. Nagyon szep, tetszik nekem ez a szin rafestes nelkul is. A hajam allaga ugyanolyan mint elotte. Abszolut nem roncsolta sot eskuszom nekem meg puhabbnak is hat. Csak ajanlani tudom! Egyszeruen imadom,hogy 15evnyi fekete festeket ilyen egyebleteseb kiszedett.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 20.

Hidratálók: Glycerin, Glycerin, Glycerin