Dior

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   20 ml, 50 ml, 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Kata791, az összetevőket feltöltötte: Luna1024, Módosítva: 2016. november 21.

Kiszerelés:   20 ml, 50 ml, 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

A Dior Addict EDP másodjára reformulált változata (az eredetit 2002-ben adták ki, majd 2012-ben reformulálták az illatot először).

Fejjegyek: mandarinlevél, narancsvirág

Szívjegy: sambac jázmin

Alapjegy: bourbon vanília

Dior Addict fújós
Ár: 1800 Ft/5 ml, 3300 Ft/10 ml , Eladó: malvada
Állapot: frissen fújt , Helyszín: Budapest, Margit híd budai hídfőhöz közel , fizetés: személyesen lakcímemen, vagy posta, egyéb
Dior Addict EDP 2014 FÚJÓS
Ár: 5 ml 1700 Ft, 10 ml 3000 Ft , Eladó: galagonyanya
Állapot: 5 ml fújós vagy 10 ml fújós üveg parfümszóróban, Helyszín: Pécs, fizetés: banki utalás után küldöm postán maradóra vagy Foxposttal

via0408

2020. november 12.

Nem merek 5-nél kevesebb csillagot adni rá. De ennek az a fő oka, hogy az Addict egyike azon parfümöknek, amiket rekord idő alatt elfogyasztottam, pedig eredetileg meg sem akartam venni (ld még: Candy). És még mindig nem vagyok benne biztos, hogy imádom. Viszont van egy nagy előnye... könnyű hordani. Legalábbis nekem.

A parfüm egy nagyon erős fűszeres narancsos puffal nyit, amit kifejezetten nem szeretek, de utána egy negyedórával, fél órával leül, és vaníliás, balzsamos fűszeres "karácsonyillat" lesz belőle. (A narancs meg eltűnik a csudába szerencsére). Ezt már kifejezetten élvezem. A fűszerekből elviselnék egy kicsit többet, mondjuk. De hát ezért mondom, hogy könnyű hordani. Nem az az illat, ami miatt állandóan szagolgatnám a csuklómat, de ha megcsap napközben azért kellemesen hümmögök. Kifejezetten nőiesnek és szexinek találom. (Bár egy ismerősöm megjegyezte, hogy szerinte maszkulin, úgyhogy, gondolom, ízlések és pofonok). A kiterjedését nézve nem egy szörnyeteg, nyugodtan lehet fújni zárt térben is. A tartóssága is lehetne jobb, általában újra szoktam tenni délután. Egy szóval egyszerre érzem azt, hogy eh... hát lehetne fűszeresebb, erősebb, tartósabb, lehetne ez meg az.... De ugyanakkor vitathatatlan, hogy nem tudok lekattanni róla, és idén ősszel az Addict az első gondolatom, ha megállok a parfümjeim előtt. Majdnem olyan, mintha... függőséget okozna :P

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 12.

haszi79

2020. október 19.

Nagyon-nagyon édes vanília, ici-pici jázminnal. Számomra magamon csak hidegebb időben elviselhető, hasonlóan a Paco Rabanne Olympea-hoz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 19.

Yeticica

2020. szeptember 26.

Új fejlemények: régóta ácsingóztam egy eredeti, saját példányra, miután tavaly balga módon eladtam a kis 30 ml-semet. Igazán megtanulhatnam már, hogy az orrom elég sokat változott, és bizony rendre visszatérek, vagy új csodákat fedezek fel a szigorúan mainstream, de neves, minőségi házak illatai között. (Mostanság YSL a nagy racsodalkozasaim tárgya, eddig teljesen kimaradt!).
Az Addict nekem most egy új oldalát mutatta meg, mégpedig a határozottan édes, fűszeres, talán a masok által tejberizsesnek aposztrofált illatát. Egyszerűen nem tudok mást tenni, mint földig hajolni és imádni.
Ez az illat szamomra olyat tud nyújtani, mint semelyik másik parfümöm sem: egyszerre ragyogó, szikrázó, sziporkázó gyönyörűség, pont ahogy Walt Disney elképzelte Hamupipőket amikor a jotunder ravarazsolja a csillámló-szikrázó jégfehér ruhakoltemenyt, ugyanakkor jóságos anyuci-illat is, olyan, mint két melengető,puha kar, amely atfon, és elfeledteti a legkeserubb fájdalom konnycseppjeit is ha arra van szükség.
A bájos, hoditasra kész fiatal hölgy és a megallapodott, gyönyörű, bölcs, kedves nő egyben.

Kész. Lehuzhatom a redonyt. Megoregedtem. 40 elmultam. Es tetszik ez a szepseges kremes-edes-narancsviragos-vanilias illat. Vegre egy olyan ebben a kategoriaban, ami ugy tetszik, ahogy van (Manifesto Elixirben, La Parfumben, Blumarine Bellissimaban, Hypnotic Poisonban mind ereztem valamit amitol hordhatatlanok lettek szamomra a masodik alkalom utan). Itt vegre minden kerek. Rajtam a hon ahitott hiperkremes allag is szepen megmutatjozik, ugyanakkor utos es tartos darab. Biztosan halalra idegesitem a kornyezetem, de en most is kivanom igy a huvoskes tavaszi idoben (bar rajtam Elie Saab Intense is szebb nyaron a dogmelegben, mint telen, csak birjam ki elajulas nelkul az elso par orat 😃).
Az elodjet meg nem sikerult beszereznem, bar ahogy olvasgattam rola, a 2012-es verzio nem sikerult annyira szepre, igy inkabb az eredeti utan acsongozok meg kicsit, allitolag ez a 2014-es jobban hasonlit ra.
Szeretem a Dior hazat, elkepeszto minosegu parfumoket gyart, ebben a mai vizezett viz -uralta vilagban.
(🤬🤬🤬 Chanel is elmehet melegebb eghajlatra nyaralni, hogy mit muveltek az en dragasagommal, a kis Mademoiselle edp-vel).
Eljen a Dior!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. szeptember 26.

Eljen a Dior!

Bigris

2020. augusztus 13.

Pacsalia nagyon pontosan megfogalmazta azt, hogy hogyan éreztem én is, mikor először próbáltam az Addict eme verzióját (és addig az egyetlent). Volt benne valami idegesítő, irritáló jegy (szerintem vagy a mandarinlevél, vagy a narancsvirág), émelyítő és furcsa. Kb. másfél éve időnként újrapróbálgattam. Sokáig nagyon nagy nem volt. Aztán itt a Km-en sikerült fújóst vennem a 2002-es eredeti verzióból. A 2002-es nagyon hasonlít a 2014-eshez, de kevesebb benne az engem kezdetben irritáló jegy. Füstösebb, sötétebb, szantálosabb (imádom a szantált) talán egy picit-icipicit maszkulinabb, (ezt már észre sem veszem, csak először éreztem) mint a 2014-es változat. És BUMM! Az eredetit imádom! Nyár van, de esténként fújkálok magamra, és nem tudok betelni a vaníliájával még ilyen melegben sem. Lehet, hogy most már meg tudok barátkozni ezzel a verziójával is. A 2014-es Addict tőlem négy csillagot kap, az eredeti ötöt fog.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. augusztus 13.

wildrose

2020. március 10.

A puha, meleg vanília lineárisan érezhető a viselés során, ehhez jön kifújáskor egy kis kesernyés mandarinlevél, később pedig egy csipetnyi friss narancsvirág és légies jázmin. Intenzív és nagyon tartós, figyelemfelkeltő, elegáns és buja illat.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. március 10.

pacsalia

2019. december 20.

Velem megint baj van. :( Az első félórában gyerekfogrém és fahéj illatúnak érzem. Tök idegesítő illata van számomra.. Elsőre tetszett, aztán most megint különc módra nem tetszik az, ami másoknak a kedvenc! Megint tök máshogy érzékelem magamra fújva az illatjegyeket, mint ahogy itt és más felületeken csomóan írnak róla. Megőrülök!
Nekem ez émelyítő és furcsa... És minél többször tesztelgetem, annál inkább émelyítő és egyre furcsább, egyre idegenebb lesz. Ufó illat :D
Bár leszáradás után tűrhető, de akkor sem lesz a kedvencem, sőt, inkább csak elviselem. A tartósságát viszont nem vitathatom...
Annyira sajnálom😭 nem az amit vártam, nem az amit képzeltem és nem az amit éreztem a "lelki orrommal".

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 20.

estokani

2019. november 28.

A legpuhább takaró, amivel valaha körbevettem magam. Nincsenek szavak! Kifinomult fűszerezés. Ha egyszer belebújsz és rabul ejtett soha többé nem akarsz mást viselni. Hideg időben ez a folyamatosan puhuló, virágos csoda felmelegíti a lelked. Imádom. Addict. Ez nagyon az!

Tartósság?
A világ végéig. Egyetlen egy fújás a nyakra, és még este is érezni.
Vigyázat!!! Könnyű vele csíkot húzni, és az nem túl sikkes!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 28.

Tartósság?
A világ végéig. Egyetlen egy fújás a nyakra, és még este is érezni.
Vigyázat!!! Könnyű vele csíkot húzni, és az nem túl sikkes!

Micike68

2019. augusztus 11.

Tesztelés után vegyesek voltak az érzéseim vele kapcsolatban. Olyan ... nem is tudom milyennek éreztem, de deja vu érzésem volt. Mintha már találkoztunk volna valahol, valamikor. Aztán otthagytam az üzletben, és mivel általában az esélyeseket nem csak papíron, hanem a bőrömön is kipróbálom, estig szagolgattam a csuklómat. Fantasztikusan változott az illat fűszeres karakteresből finom puha vaníliás púderes virágcsokorrá. Teljesen elcsábított, és befészkelte magát az orromba, a fejembe. Másnap meg kellett vennem. Hihetetlenül kellemes érzést ad az embernek a viselése, miután megszelídül. Tartósságáról csak annyit, hogy életemben nem találkoztam még ennyire tartós illattal.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. augusztus 11.

Timi27

2019. május 30.

még a parfüm bűnbeesés legelején voltam, amikor ezt a parfümöt megvásároltam. Nagyon hezitáltam az EDP és az EDT között, mert ennél a két parfümnél teljesen eltérő, egymásra még csak messziről sem hasonlító illatról van szó...végül az EDP mellett döntöttem.. elvarázsolt a maga mélységével, bujaságával.. erőteljesen érezteti magát, nem marad észrevétlen az aki használja...rajtam a jázmin, vanília egy kis füstösséggel párosulva jelenik meg.. leginkább télre szeretem használni, de esős, hűvösebb napon is volt már hogy használtam, tavasszal, ill ősszel és nagyon tetszett akkor is.. Karácsony előtti hetekben pedig még szebbé teszi ezt az időszakot..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. május 30.

kittiszimonetta

2019. április 12.

Imádom. Tartós, annyira nőcis, hogy azt már fokozni nem lehet. Édeskés, közben virágos illat, miközben a vanília is benne van, szerelem volt első szaglásra:)) Csak különlegesebb eseményekre használom, mert kiérdemelte. Van az illatában tartás és valami megmagyarázhatatlan elegancia, amiért nem fújom magamra holmi egyszerű alkalmakra.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 12.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színezék. Lila színű.