Dior

Ár:   30 290 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Tarzicia, Módosítva: 2022. február 16.

Ár:   30 290 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

2022-ben megújult változat!

• Az új szérumalapozó a bőrt mind a négy szempontból javítja - feszesség, ráncok, sötét foltok, ragyogás -, hogy fiatalos megjelenést biztosítson.
  • Az alapozó egész nap a helyén marad, kényelmet, hidratálást biztosít.
  • Koncentrált bőrápoló és javító hatású pigmentjeivel ez az olvadóan puha, tündöklő szérumalapozó finoman öleli az arckontúrt, kisimítja a bőrt, és ragyogóvá teszi az arcot.

13 árnyalatban kapható

Tarzicia

2022. február 16.

A Dior Capture Totale sorozatából a két Lotion és a szérum a kedvencem. Nem hagyhattam ki ezt az új alapozót, ha már a nevében a bűvös szérum szó szerepel, és olyan sok szépet ígér. (A Dior korábbi szérum-alapozóját nem ismerem.)
2N árnyalat. Kicsit világos, de a 3N meg már túl sötét lett volna, vagyis újfent két szín közt vagyok, de sebaj, már megszoktam, a Chanel alapozókkal is ez a helyzet. (Viszonyításul, amiket használok: Dior DreamSkin Cushion 020, La Prairie Honey Beige, Chanel Water Fresh Tint Medium, Chanel Sublimage Le Teint 20 és 30, Sublimage L'Essence 30, Sisley Phyto Hydra Teint 1.)
Az N neutral tónus viszont telitalálat, nem túl sárga, nem túl rózsaszín.
Az alapozó állaga szérumhoz illően vékony, folyós, de nem híg, hanem selymes-krémes. Kézzel viszem fel, utána ecset már nem is kell, enyhén pigmentált, szinte magától a bőrömbe olvad. Egy alkalommal egy pumpányit használok, ez áttetsző, természetes fedést ad, szépen egységesíti a színemet. A szemem alatti karikákat csak halványitja, a korrektor nem maradhat el. Építhető, két pumpányi már enyhe-közepes fedést ad, de az nekem már sok, legalábbis ebből a világos színből. Két rétegben ugyanis még világosabbnak tűnik, gondolom a fényvisszaverő részecskék miatt.
Tetszik, hogy van egy jól látható blurring effektje, a bőröm simábbnak, ragyogóbbnak tűnik tőle. A finish-e bőrfényű, de bársonyos, nem dewy, nem túl fényes, én pont az ilyet szeretem. Kellemes viselet, egész napra hidratál, persze ez attól is függ, mi van alatta.
A tartósságán lepődtem meg a legjobban. Tényleg egész nap a helyén marad, még fixáló púder nélkül is. A színe viszont pár óra múlva picit oxidálódik, de ennek most kivételesen örülök. Az illata enyhe, de van egy olyan alapozókra jellemző (vegyszer)szaga, szerencsére csak felvitelkor, később már nem érezni.
A külseje szép, a kivitelezés hibátlan. Csinos kis pumpás flakon, a mérete és a lekerekített formája miatt jól kézbesimul. Nem gagyi műanyag, üvegből van, és van egy kis súlya is.
Mindent egybevetve jó kis alapozó ez, bár én elsőre nem voltam elájulva tőle. A tápláló, "téli" alapozóimhoz és a Sisley színezett hidratálókrémjéhez képest nagyon kevésnek éreztem, húzódott alatta a bőröm. Ráadásul úgy viselkedett, mint egy tipikus, tartós alapozó. Már ahogy terült, fura volt, pillanatok alatt "beállt", szinte rákötött a bőrömre, és nem volt szép. Aztán rájöttem, hogy csak a szokásosnál is jobban alá kell hidratálnom. De még jobb, ha csak tavasszal vagy nyár elején kezdem használni, amikor könnyedebb textúrájú alapozóra váltok. Akkor jól jön majd a szuper tartóssága is, a színe még éppen jó lesz, és még a benne lévő SPF 20 is elég.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. február 16.

Az N neutral tónus viszont telitalálat, nem túl sárga, nem túl rózsaszín.

Antioxidánsok: Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Adenosine
Hidratálók: Glycerin, Dimethiconol, Caprylyl Glycol, Aluminum Hydroxide, Xylitol, Hydrolyzed Soy Protein, Trehalose

Színtelen, olajszerű szerves vegyület, enyhe virág illattal. A CosIng besorolása szerint illatosításra haszált összetevő. 2 vegyületből tevődik össze, így a két fő tulajdonsága, hogy zsíralkohol és emollient egyben. Az összetevőt elsősorban naptejekben, vagy olyan kozmetikumokban szoktak használni, melynek összetevői elnyelik az UVB fénysugarakat. Vízálló réteget tud képezni a bőrön.

Ph szabályozó és maszkoló (nem kívánt íz és illat semlegesítése) segédanyag.

Bőr- és hajkondícionáló, vízmegkötő anyag.