Dior

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: mczirjak, az összetevőket feltöltötte: nkatika, Módosítva: 2017. október 16.

Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Összetevők: szilva, rózsafa, csillagánizs, oponax, szegfű, méz, fahéj

Christian Dior Poison 100 ml!
Ár: 29800Ft , Eladó: Sushi
Állapot: Majdnem tele (képen jelölve), Helyszín: Budapest, fizetés: Személyesen és postázva is!
Christian Dior Poison (vintage, ezredfordulós batch)
Ár: 18000 , Eladó: marvina
Állapot: Kb. 20ml/30ml, Helyszín: Szeged/Budapest, fizetés: Foxpost, MPL, bármi. Személyes átvétel is.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

_lilmoncs

2023. június 8.

A mérgezett alma 🖤 Láttam sok negatív véleményt vele kapcsolatban, szerintem tökéletes. Az illat is, és a csomagolása is extrán vintage ami nekem pl gyengém amugy is :) Nem mai vonalon mozog, tömény retro de nagyon finom kis alkotás ő. Hynpotic Poisontól ezerszer jobb, ami körül óriási hype van egy ideje. Ő legyen a régiségek kedvelőinek kedvence 😉 eltudom képzelni mind a 4 évszakra, de egy hosszú szövetkabáttal, magas szárú csizmával lesz isteni az összhang.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. június 8.

Anett0721

2023. május 28.

Vele először egy nyáron találkoztam,vacilláltam, melyik a hozzám jobban illő verzió, ő vagy a Hypnotic variánsa. Az "édesebb jobb" elv alapján utóbbit szereztem meg akkor üvegesben, na meg az elérhetőbb áron volt akkor, kisebb verzióban.
Azóta sem hagyott nyugodni (7 éve!), és a napokban egy hatalmas meglepetésként férjem fogta és vitte a kasszához a D-ban.
Kövezzenek meg, de nekem mindkettő nyári illat - a Hypnotic olyan szinten frissítő nekem, mint egy nyári zápor, az anya Poison pedig naptejes elegancia, dögös, szexi dáma a vízparton. Fűszeres, sötét, édes, izgalmas, elegáns, dögös, egyedi, fantasztikus kreálmány! Egy nyáresti séta a Várban, a belvárosban, egy nyaralós nap széles karimájú kalapban, egy nyári buli ütős zenével és felszabadult tánccal - ezen pillanatok bármelyikéhez telitalálat számomra. Hypnotic testvérkéje könnyedebb (hah, igen, az én bőrömön ezek az illatok konkrétan könnyednek hatnak, egyszerűen "beszívja" őket, ahogy az összes nagyvadat - Angel, Black orchid, Jungle, Coco noir, stb.), ő pedig mély és felpezsdítő - feelgood illat mélységgel és tartalommal. Nem a locsolnivaló limonádé, hiszen a Chanel és Dior illatoknak lelke van, őket már-már "szeánszosan" fújja fel az ember.

Egyetlen gyenge pont: tartósság. Pontosabban annak hiánya... De nem fogok levonni, mert az illat fantasztikus.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. május 28.

Kamea

2023. április 18.

Úgy 30 évvel ezelőtt volt belőle egy üveggel, amit örömmel el is fújkáltam és mára már csak emlékfoszlányaim voltak róla. Vettem hát egy üveges maradékot, ami persze már nem ugyanaz az összetétel, mégis rögtön ráismertem az első kifújás alkalmával. Átjártak a ’90-es évek. Kellemes érzések törtek elő belőlem, talán ez is az oka annak, hogy én – sokakkal ellentétben – még ma is finomnak találom a Poisont. Csupán azon csodálkoztam, hogy hogyan tudtam ilyen mély illatot viselni a húszas éveim elején!
Kifújáskor szilva és fűszeres gyümölcsök elegye, majd pedig tubarózsába szárad le rajtam, ami nincs is az összetevők között. Bár a hűvösebb időjárás kedvez neki, ebben a 10-15 fokos tavaszban is lehet fújni. A kulcs a mértékletesség.
Miután így újra összeismerkedtünk, azt gondolom, hogy mivel ez a parfüm se egy szégyenlős fajta, nekem se kell szégyenlősködnöm előtte. Nem kell megvárnom vele az estét vagy egy éjszakai bulit. Nem kell felvennem hozzá kisestélyit, nagyestélyit, se dögös szerkót. Hangulattól függően fújom, mert olyankor annak fogad el, ami vagyok és én is azt érzem, hogy úgy jó rajtam, ahogy van!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. április 18.

Shenzi

2023. április 5.

Az itteni vélemények alapján figyeltem fel rá, valami testesebb, nem a mostani tucat gelj vaníliás szirupot kerestem. Mivel sehol sem lehet az eredetit megszimatolni, rendeltem belőle egy mintát. Boldogan fújtam magamra a munkahelyemen, ahogy megérkezett, majd rohantam is mosakodni. Minden tiszteletem azoknak, akiknek ez bejön, de számomra ez óriási csalódás. Akkora a hype körülötte, meg a tudat, hogy tisztelni kell, mert klasszik, de ez merő borzalom. Egy templomba járó naftalinos, molyirtós kabátú nagymama szaga. Otthon még kap esélyt, mert szeretném kitapasztalni, milyen, ha egy kicsit érik. De társaságban egyelőre nem merem magamra fújni, meg szeretném magam kímélni attól a helyzettől, hogy valaki bejön az irodába, és megkérdezze, mi ez az istentelen büdös, én pedig mondhatnám, hogy én...Ez tényleg méreg...

Update:
Megvolt az otthoni teszt, mérgeztem vele magamat egy ideig. Frissen nagyon tömény, főszeres, komolyan mondom, hogy molyirtó. Mint egy rossz minőségű locsolókölni. Rendkívül hosszan tart, pedig csak egyet fújtam csuklóra. Kb. 2 óra múlva alakult ki közöttünk kompromisszum, és ekkor megfigyelhető a fűszer alatt egy kellemesen édes, nagyon finom illat. Sajnálom, hogy csak ennyi idő után bújik elő, mert érdemes lenne rá várni, de a tömény fűszeresség nálam elrontja az egészet. Kicsit kiábrándító, hogy tulajdonképpen ha nem tudnám mi ez, azt mondanám, hogy egy közértben vásárolt 100 Ft-os locsolókölni, nem mondanám meg, hogy egy világmárka méregdrága mérge. Ez csalódás. Látom benne a fantáziát, az a finomság a végén birizgálja a fantáziámat, de mivel az eleje nem az én komfortzónám, nem vállalom be. Tovább próbálkozom a Hypnotic verzióval, mert az nekem kevésbé karcos.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. április 5.

Update:

Moncsi044

2023. április 2.

Örök kedvencem ❤️ Èletem ,első " üveges" parfümje.....( 80-as évek)Sosem felejtem el, annyira nagyágyú " volt Már akkor is ...anyám,kizavart vele 😍a lepcsőházba:) Brutalitás tartósság... Gyönyörűen összepakolt csoda! Legelső, Örök... Ő"! Mindig Velem marad!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. április 2.

szigetizs

2023. március 12.

Nagyon fűszeres és erős parfüm, egyáltalán nem édes, inkább gyümölcsös illat. Nekem túl erős és régies, nagyon emlékeztet a régi fújós dezodorok illatára. Egyébként nem rossz, csak nem ilyen az ízlésem:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. március 12.

shiningstar

2023. február 24.

Minek is reménykedtem.

Úgy tűnik a régebbi időszakban készült "klasszikus" dizájnerek nem az én orromnak gyártanak illatokat. Ez nekem kellemetlen - nem a tény, hogy a niche házakhoz kell fordulnom ami nem tesz jót a pénztárcámnak, persze az sem kellemes... -, hanem ez, ez a parfüm. Valahogy...mintha önmagamat ismételném amikor azt mondom gyógyszeres szekrény szaga van - pedig attól függően mi van benne az is lehet egy meglepően kellemes illatú katyvasz -, pedig az van. A leszáradás előfázisában a Kenzo elefántja ugrott be. Csak éppen az sokkal erőteljesebb, vehemensebb volt mint ez.

Kihagyom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 24.

Minek is reménykedtem.

Kihagyom.

Lina6

2023. január 22.

Fűszeres, 4 évszakos parfüm. Nem érzem édesnek. Tartóssága sajnos nem a legjobb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. január 22.

stylo

2022. augusztus 20.

O azok a repteres duty free shopok..... Sokszor az ott magamra fujkalt illat egybefonodik az adott varos emlekevel. Ez nekem menthetetlenul karacsonyi illat :-) raadasul spanyol, sőt katalán, hogy pontosak legyünk. Persze semmi tuzrolpattant nincs benne magában, es persze semmi fenyőfa, mezeskalacs meg hopehely.... Nekem azokat a bagyadt, barcelonai, napsuteses delutanokat adja vissza advent idejen, mikor csak orakig bamultam a sagrada familia elotti parkban, ahogy szappanbuborekokat eregetnek a mutatvanyosok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. augusztus 20.

Cintia04

2022. április 4.

2022.

Bátran merem állítani, hogy ez a világ egyik legszebb illata! Csodaszép jegyek, összhangban és harmóniában van az egész kívül, belül! Rajtam ánizsos szilva így tudnám jellemezni! Időtálló díva és olyan érzés viselni is! Szó szerint öltöztet, ha csak egy farmer póló van az ember lányán de ezt az illatot viseli biztos emlékezetes marad! Végre birtokosa lehetek egy üveges példánynak is és ettől most a világ legboldogabb embere vagyok! Virul a lelkem és szívem ha érzem! Iszonyat tartós illat felhő vesz körül ha ezt viselem! A Hypnotic Poison is nagy vad és veszett kis jószág de nekem ő az igazi Poison! Már nem tudok és nem is akarok egy illatról kis regényt írni... Ami jó az jó és ezen az idő pora sem fog ki! Csodaszép kis bestia! 💗

Ilyen kérem amikor az üveg szépsége összhangban van a belbeccsel. Egyszerűen fantasztikus az egész parfüm és a megjelenése is. Nem kislányoknak és nem kisgyerekeknek való. Ehhez bizony kell tartás, egy lelki érettség nem is kevés mert könnyen elképzelhető, hogy ő fog minket viselni és nem mi a parfümöt. Erős, bódító virágcsokor, a szilva ad neki egy zamatos üdeséget mégis meleg, puha illat amiben van kellem, van báj de mégis távolságtartó és oly rideg tud lenni de ez a kettősség ami megjelenik benne ettől lesz igazán méreg, és igazán ellenállhatatlan. Már első alkalommal amikor teszteltem beleszerettem és sokat gondoltam rá. Lehet, hogy egy illat ennyire elvegye az eszünket? Lehet bizony! Mérgét szépen lassan eresztette belém...most meg vergődöm minden cseppjéért ....igen kérem ezt így kell csinálni. Köszönöm Dior! <3

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 4.

2022.

Antioxidánsok: BHT

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Növényi kivonat, melyet édes, virágos illata miatt illatanyagként használnak a kozmetikumokban. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Szintetikus lila festékanyag. Az EWG adatai szerint a bőrre káros, allergizáló hatással lehet. Az összetevőleg elsősorban hajápolási termékekben találkozhatunk.

Ánizs illatú anyag. Legyakrabban parfümökben találkozhatunk az összetevővel. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.