Best of Beauty 2019

Dior

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: mczirjak, az összetevőket feltöltötte: nkatika, Módosítva: 2017. október 16.

Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Összetevők: szilva, rózsafa, csillagánizs, oponax, szegfű, méz, fahéj

Fújós Vintage Christian Dior Poison EDT
Ár: 5 ml / 2500, 10 ml /4500 Ft plusz posta , Eladó: Elysia22
Állapot: Vintage, fújósok eladók, Helyszín: Budapest , fizetés: Banki utalás után postázom vagy Budapesten személyesen is átvehető
emeseee6

2019. június 14.

Ajjajj...Csípem a poisonokat nagyrészt,nagy kedvvel teszteltem ezt is... Hát jövök ide ünneprontónak a 26 évemmel. Nagyon nem rajtam :( Biztos megvolt a maga helye és ideje,nekem ódivatú illat,és nem azért mert nem édes,unom már hogy manapság minden valahogy egyforma kicsengésű...Mindegy ,adok egy hármast,bőven van rosszabb a régi vonalon (pl chanel n5),és mert azért értem én,hogy ez nagyon nem nekem készült,hát öregebb nálam :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 14.

Dottir

2019. május 3.

Az első komoly parfümöm. 15 éves voltam, amikor a szomszédunkban lakó varrónőnél megláttam a polcon. A lánya Párizsban élt, és nekiadta a levetett parfümjeit. Ő rájuk se hederített, és mikor megkérdeztem, fújhatok-e belőle, vállát rándítva közölte: tőle aztán el is vihetem. Itt állítok emléket a drága Zsuzsika néninek, akinek köszönhetően tinédzserként Poisonom, Opiumom, Nina Riccim lehetett...Ez a darab egy Eau de toilette volt, de így is ipari ventillátor-hatást generált: elmentem fagyizni a helyi (alföldi kisváros) presszóba, és a vendégek haja hátrafelé kezdett lobogni.:D Semmihez nem fogható, fenséges, bársonyos, meleg, szenvedélyes, benne van a nők mindenféle arca, egyszerre elegáns, magasztos és frivol, szégyentelen. Ámbrában fürdő szilva, fűszerekkel, virágokkal. Vonz, mint a mágnes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 3.

Saretin

2019. május 1.

Szeretem! Ő eddig a legdrágább parfümöm, karácsonyra kaptam, eszméletlen erős és tartós illata van, pont annyira fűszeres mint szeretném, és meleg. Mondjuk nem parfüm töménységű sajnos, de majd megszerzem azt is. :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 1.

Angelless

2019. április 9.

14 éves koromban ismertem meg ezt a parfümöt és képes voltam nem írni róla semmit mióta regisztráltam....
Még mindig nem tudom eldönteni, hogy a Midnight, vagy ez a nagy kedvenc, így holtversenyben elsők.
Tinédzserkoromban mindig azt mondtam rá, halott rózsás parfüm. :)
Ez az illat a gyengepontom. Valami, ami úgy köt össze a múlttal hogy nagyon sokféle emléket hoz felszínre egyszerre. Egyszer, olyan 6 éves korom körül betévedtem az unokatestvérem szobájába. Vörös sötétítő behúzva, az ágy felett nagy azték naptár, szép sötét fa. A gázcsöveken szárított rózsa lógott. Volt egy sötétbarna fa polc, ami tele volt nagy gömb és tömb illatgyertyákkal. Lila, piros, rózsaszín színekben. Nagyon jó illatuk volt. Akkor élte még a grunge korszakát unokatestvérem, tudjátok, Nirvana és ahhoz hasonló kellemes zenék, mindig ment náluk valami. A Poison-höz ez a kis emlék is fűződik, erre emlékeztet.

A gimis ballagásomon fújtam magamra az akkori üveges maradékból ami volt nekem. Imádtam megfulladni tőle kifújáskor. :D Az akkori párom is imádta. A gimis éveimet is eszembe juttatja ezáltal.

Az 1 óra után következő szilvás-ánizsos illat egy csoda. Nem volt még barátom aki ne lett volna oda az illatért, és nem volt még olyan alkalom, hogy kifújás után ne kelljen leülni és élvezni az illatfelhőt. Ez egy rítus. Bele vagyok bolondulva, 10 éve töretlen szerelem. :)

Van egy üveges maradék, két fújós (fogyóban) és most vettem egy harmadikat és látom magam kenyéren és vízen élni pár hétig csak hogy lecsaphassak ennek elfogyta után egy egész üvegre. És majd nekem is lesz egy polcom tele illatgyertyákkal és rózsaszirmokkal, és a Poisont teszem középre. :))

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. április 9.

Tinédzserkoromban mindig azt mondtam rá, halott rózsás parfüm. :)

Ritus33

2019. január 30.

Fűszeres dög!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 30.

Fűszeres dög!

Lilu003

2019. január 20.

A Dior Poison sorozat majdnem összes tagját kipróbáltam, így ez a darab kötelező volt számomra. Az illatjegyek alapján nagyon kéne, hogy szeressem, de sajnos nekem túl sok volt. Ez egy nagyon komoly, különleges, fűszeres, édes illat, nem jön velünk szembe az utcán. Majd pár év múlva újra próbálom, hátha akkor jobban tudok vele azonosulni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 20.

Parfuwoman

2018. december 1.

Nagyon finom illata van, gazdag, fűszeres, szilvás felhangokkal. Még nem érzem önazonosnak, szerintem ez érett, de!! nem mamás illat. Végre egy illat, ami nem az a fullasztóan tömény, púderes, fűszeres katyvasz, amihez úgy érzem, sosem lehetek majd elég idős. Jellegében rajtam hasonlít a Poisonra a Calvin Klein Obsessed for her is, csak az nem volt rajtam olyan tartós.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. december 1.

Laurencia

2018. szeptember 9.

Vélhetően nem lesz szentségtörés amit írok, de a reformulált változat sokkal viselhetőbb mint eredeti 1985-ös.
Imádtam az ős verziót ès ezt a mostanit is imádom tiszta szívből, a Dior ház egyik legnagyobb ikonja ő, ehhez nem férhet kétség.
A régivel ezerszeres történetünk van, fiatal èretlen kiskamaszként is viseltem már s kiküldtek egyszer a gimnáziumban óráról-mondván akinek ilyen illata van, az nem rendes lány- szegény Lenke néni, Isten nyugosztalja.Kell ennél erről az illatról többet mondani még eztán?Nem hiszem.

Zöld èretlen, haragos, kesernyés szilva, erős majd édes ès offenzív toxikus torokkaparás.
Kapaszkodom a ház régi illataiba, konokul ès dacosan, s mivel az új üdvöske egy szégyen, (Joy, oké: Jean Patou neve mond esetleg nektek valamit marketinges kisfiúk ès kisleányok Dioréknál heeee?) nekem már csak ő mesél titkokat a hipnotikus kishúgával karonfogva az Addicttól kísérve.Ők hárman.Ès a Dune.Mert ha a felsorolásból őt kihagytam volna, azt nem bocsátom meg magamnak.Nekem már csak reneszánszról kell gondolkodnom, öreg vagyok ahhoz a végtelen mondernitáshoz ès ürességhez ami jelenkorunk sajátja.

Poison.A méreg.Az alfa és az omega.
Ha az új moralisták ideje egyszer lejár, bevégeztetik, tán eljön újra az ő ideje is.
Az illatok pedig még sosem vártak hiába.
(Végtelen csalódottságomat Dior Joy ügyben lásd ott megjegyzésként)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. szeptember 9.

Poison.A méreg.Az alfa és az omega.
Az illatok pedig még sosem vártak hiába.
(Végtelen csalódottságomat Dior Joy ügyben lásd ott megjegyzésként)

Yeticica

2018. július 27.

Timil! Örök hálám üldöz mostantól (meg mar eddig is nagyjabol 😉)!
Milyen jol tettem, hogy bevallaltam 10 ml-t ebbol a nagybetus CSODAbol!
Edesanyam viselte tobbek kozt ezt az illatot meg a 90-es evekben (Organzaval egyutt), ugy emlekeimben tudtam, hogy finom, szerettem, de magara az illatra nem emlekeztem.
A tapasztalataim vele eddig: csuklora pottyintve eloszor nagyon nem szimpi a zoldes tubarozsa valami fura alafestessel. De kb 3 perc es ez az illat huss el, helyette lassan kibontakoznak a fuszerek es valami fennseges, fahejas-szegfuszeges-borsos (tudom, hogy nem ezek vanak benne, valoszinu a szegfu es a fahej komboja miatt erzem ezt) balzsamos, kremes istennoillat bomlik ki. Elkepeszto, hogy ezt mondom, de meg edesebben is el tudnam kepzelni.

Nyakszirtre fujva egy erosebb lokettel:
Huha! Igy mar edesebb, es nagyon eroteljesen tortenik ugyanaz, ami a csuklomon.
Nagyon ovatosan kell adagolni 😊 (ez anyukamnak nem sikerult anno!) Akkora szillazsa van, hogy szerintem meg a szomszedban is ereztek 😁 es en is szedelegtem tole egesz delutan. Hiaba, aki a 21-ik szazadi parfumokon nevelkedett, meg nem ismeri ezeknek a damaknak a termeszetet.

Szerinte ez egy csucsparfum. Istenno-illat. Pont. Nagyon nem en vagyok, de szeretnek en lenni! Minden egyes cseppjet imadni fogom, es batran fogom viselni ha szuksegem lesz egy kis noies boost-ra.
Es igen, oregszem en is. Bar szerinte inkabb a magamra talalas tortenik. Mindig hulyenek neztem a nagy huszoneves fejemmel azokat, akik azt allitottak, a nok 40 korul ernek be, virulnak ki, valnak igazan nővé. Most, bő fél évvel a negyedik x elott viszont hevesen bologatok. Igy-igy. Lassan en is megtalalom az ugazi enemet. 😉

Huszonnyolcezer csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 27.

Timil! Örök hálám üldöz mostantól (meg mar eddig is nagyjabol 😉)!
Milyen jol tettem, hogy bevallaltam 10 ml-t ebbol a nagybetus CSODAbol!

Nyakszirtre fujva egy erosebb lokettel:
Huha! Igy mar edesebb, es nagyon eroteljesen tortenik ugyanaz, ami a csuklomon.

Huszonnyolcezer csillag.

karaibrahimgil

2018. július 15.

De jó ez a jellemzés: gumicukros bájital! ☺ Egyetértek vele, és örülök, hogy a Krémmánia által egy újabb ínyencség tulajdonosa lehetek. Bevallom, első fújásnál azon gondolkodtam, hogy továbbadom, annyira tömény és édes, de aztán szépen kibontakozott rajtam: még csodálkoztam is, kinek van ilyen jó illata. Hát persze, hogy nekem volt. 😀 Elég belőle egyetlen fújás a nyakam környékére, ami egész nap érezhető. Tetszik az üveg almaformája, ami összefüggésbe hozható a fantázianévvel, én azonban találóbbnak érezném az Addict és a Poison elnevezésének a cseréjét.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 15.

Antioxidánsok: BHT

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színezék. Lila színű.