Dior

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Erzsi73, az összetevőket feltöltötte: kathybug, Módosítva: 2020. február 11.

Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés éve: 1994.

Illatcsalád: orientális-fás

Fejjegyek: liliom, őszibarack, grapefruit, bergamott, rózsa, kardamom

Szívjegyek: sárgabarack, magnólia, liliom, fahéj, heliotróp, brazil rózsafa

Alapjegyek: szantálfa, kókusz, vanília, cédrus

Dior Dolce Vita fújós eladó
Ár: 2200 Ft / 4200 Ft , Eladó: nygigi
Állapot: 5 ml vagy 10 ml, Helyszín: Átvétel: Budapest (Köki, Shopmark), fizetés: Személyes átvétel, Foxpost, futár vagy posta. Utánvéttel nem küldök semmit!
Dior Dolce Vita FÚJÓS
Ár: 5 ml 2200 Ft, 10 ml 4000 Ft , Eladó: galagonyanya
Állapot: 5 ml vagy 10 ml fújós frissen fújva, üveg parfümszóróban, Helyszín: Pécs, fizetés: lásd a leírásban

Bamboo_garden

2022. március 29.

Könnyed elegancia és életvidámság nekem ez a parfüm.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. március 29.

Könnyed elegancia és életvidámság nekem ez a parfüm.

egyboszorka2.0

2021. december 28.

A Covid vírusnak ha lenne orra, és ezt a csodát megszagolná, szerintem eltakarodna egyszer s mindenkorra erről a világról szégyenében, mindemellett önként és dalolva önmegsemmisítene. Mert az a világ, ahol ilyen csodák születnek, az megérdemli a nyugalmat, békét és a dolce vitát.
1994- ben alkotta meg a parfümöt Pierre Bourdon és Maurice Roger, 27, lassan 28 éves az illat, és kortalan, időtlen gyönyörűség. Őszintén remélem, hogy a Dior ház is így gondolja, és hagyja nekünk az idők végezetéig. Kardamomos liliom őszibarackkal, aztán a mikor már azt hiszed, ennél nem lehet szebb összhang, jön a magnólia fahéjjal, puhaságot kap a heliotróptól és a vaníliától, hogy egy kicsit odaszúrhasson azért a szantál is. Megfoghatatlan, egyedi és megismételhetetlen, csodálatos női illat, igazi kedélyjavító, igazi négy évszakos szignatúra kategória kevésbé csapodár parfümmániásoknak. Nagyon illik hozzá a név, valahogy ilyen lehet a tökéletes elégedettség állapota, a tökéletes hedonista elégedettségé, nem a zen állapoté, bár úgy is el bírnám viselni:). Nagyon kevés illat hozza ezt a tökéletes összhangot számomra, ez egy zseniális parfüm, tökéletes. Jaj, nagyon örülök, hogy ismét rátaláltam!
Ha még nem mondtam volna el elégszer: tökéletes:)))

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. december 28.

Ha még nem mondtam volna el elégszer: tökéletes:)))

Bigris

2021. szeptember 28.

Ez az illat is egy nagy NEM! volt nekem sokáig. Vettem egy 5 ml-s miniatűrt is a KM-en még évekkel ezelőtt, azt próbálgattam időnként. De kezdetben borzasztónak éreztem. Aztán valami kattant. Most sem mondom, hogy ő a legkedvesebb illatom, de sikerült megbarátkoznunk, már tetszik és többféle arcát is sikerült fölfedeznemn magamon. Hol virágosabb, hol gyümölcsös, de valamikor fűszeresebb és fásabb. Tavaly sikerült hozzájutnom egy 2001-es gyártású palackhoz (még fehér cső van benne és Christian Dior felirat van a palackon), az illata tökéletes, nagyon vigyázok is rá. Hasonlítgattam a jelenlegi verzióhoz, először nem éreztem túl sok különbséget. Kellett egy kis idő, hogy érezzem miben is különböznek. A jelenlegi verzió édesebb, gyümölcsösebb, kevésbé cédrusos és fás. Tényleg van benne valami kólás beütés. A régi gyártású egy kicsit kevésbé édes. Fásabb, talán fahéjasabb, de biztosan több benne a cédrus és a szantál. A reformulált verzió nem olyan tartós (max. 4 órát érzem úgy, hogy ne kelljen az orromat a bőrömbe fúrni) bár az én bőröm a régi verziót is eszi, rajtam az sem tart egész napot, mint ahogy a véleményekben írták. Nekem az új verzió is nagyon tetszik. Szerintem abból is beszerzek még legalább egy fújóst.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. szeptember 28.

piroslili

2021. augusztus 16.

Én szeretem, de a környezetem szerint nyanya illat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 16.

Én szeretem, de a környezetem szerint nyanya illat.

Lenaeri

2021. július 1.

Jajj, annyira sajnálom, hogy nem működik a bőrömön. Pedig az összetevői alapján kell, hogy szeressem! Minden nap tesztelem, de még mindig tömjénes szaga van rajtam, amit ki nem állhatok. ( pedig amikor kifújom, csúcsszuper)
Nem adtam fel, és reggel tettem egy próbát a ruhámra fújva ( olyan nincs, hogy ne barátkozzunk össze) Végre megtörtént az áttörés. Textilen nem válik tömjénes, füstölős valamivé.
Úgyhogy Dolce Vita, Te ruhás leszel!

2020. szeptember 20.
Nem tudom mi történhetett, de pár hét után ma is tettem egy próbát a bőrömön és most kefejezetten tetszik. Lehet, hogy csak szoknom kellett...

2021 július ÍMÁDOM!!!!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. július 1.

Úgyhogy Dolce Vita, Te ruhás leszel!

2020. szeptember 20.

2021 július ÍMÁDOM!!!!

Kicsimoomin

2021. június 23.

Tudom én, látom én, hogy francia divatház.... De ha létezik játékos, mégis ultra elegáns olasz életérzés, akkor az a Dolce Vita üvegcséjébe van zárva.
Már mániákusan keresem azt, aki igazán megdobogtatja a szívem a polcról leemelve. Ma az M betűs drogériában ott üldögélt. Határozottan régimódi volt a többi Dior között, pont emiatt nem hagyott csak úgy elmenni maga mellett. Szinte utánam nyúlt.
Kipróbáltam! Első alkalommal, első fél órában tud ambivalens érzéseket okozni. Elsőre nem tudtam eldönteni, hogy ő most jó nekem, vagy sem, de nem tudtam a fújás helyéről levenni az orrom, az élmény kellett az agyamnak. Addiktív illat, rendkívül összetett, van benne erő, van benne spiritusz. Egy ilyen illat mellett senki nem megy csak úgy el. Kutatok belőle minit, majd azt hiszem be is szerzek belőle üvegest.
Ahogy láttam a kommenteket, főleg tőlem korban felfelé korú hölgyek tudnak hozzá zömmel jól viszonyulni. Nem tudom mit képzelek a ma-holnap 30 évemmel, de ez a parfüm KELL a gyűjteményembe ❤️
Fantasztikus!!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 23.

Fantasztikus!!!!

Barbara2021

2021. április 18.

1994-es illat és én 2021-ben kaptam belőle mintát, eddig egyáltalán nem ismertem. Szerintem amit homonnaizs írt, teljesen találó. Nagyon szép illat. És egy idősebb nőn tökéletes. Nem nyanyas, nem dámás, nem oreges. 20-on éves lanyokon nem tudom elkepzelni. Én a 30 vegen nagyon jónak érzem, mégsem fogom megvasarolni és használni, mert most vannak nagyobb kedvenceim. Azonban alaposan megjegyeztem magamnak, szerintem eljon a mi közös időnk.
Érdekes én eléggé fűszeresnek érzem, a fahéj nagyon domináns. Szegfűszeget is érzek, de vszinuleg a kardamomot érzem. Osszessegeben emlékezetet engem a KENZO Jungle-re, az rajtam erősen szegfűszeges,fuszeres,tiszta karácsony feeling.(fahej és társai szintén hoznak egy kis adventi hangulatot) Viszont amíg az egy valódi uthenger és páros lábbal rúgja be az ajtót (elefánt!!!) addig ez egy sokkal elegánsabb, kifinomultabb, érettebb illat.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 18.

homonnaizs

Korcsoport: >54
2020. szeptember 16.

Évek óta a legkedvesebb legideálisabb illat egy 50 feletti nő számára, de.....10 évvel ezelőtt is az volt és azóta töretlen a szerelem :-) nem tudom meghatározni melyik illat ami fogva tart de szerintem az összhatás a lényeg, tartós finom és nekem ennyi elég **************tartós finom fűszeres nekem különleges a maga nemében nem tudok róla lemondani :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. szeptember 16.

Ladybee

2020. szeptember 12.

Én akkor most minden mást eldobok és csak ezt tartom meg. Na jó nem. :D De ma megfordult ez is a fejemben, amikor teszteltem.
Mondjuk a Hypnotic Poisont EDT-t megtartom. Majd ott leírom, mit gondolok róla, de semmiképp sem azt, hogy az a parfüm én lennék.
A Dolce vita viszont, fúúú ez nagyon fura, mert nem gondoltam, hogy nekem valaha lesz ilyen, de úgy érzem, hogy ez a cucc nagyon kompatibilis velem. Sok parfümöt szeretek, van is itthon egy pár üvegcse, de mindegyik, amelyiket szeretem egy hangulatot testesít meg számomra. Lehet, hogy a Dolce vita is egy hangulatot ír le, de akkor nekem ez az alaphangulatom. Nem sokat segít, amit írok, tudom. Mindenképpen kifinomult illat, de ez a kifinomultság abból fakad, hogy igazán élethű. Nincs benne semmi mű. Az összetevők bizonyára hemzsegnek a szintetikus kemikáliáktól, nem akarom idealizálni, de illat, amit alkotnak végtelenül természetesnek hat számomra.
Az illatjegyekbe felesleges belemenni, el lehet őket olvasni bárhol. Meg kell szagolni és igen, benne van a fahéjj, meg a kókusz, meg a vanília meg a cédrus meg az elején egy kis barack. Szerintem inkább kajszi, mint őszi. Ki, mit érez jobban, de nekem mindegy amúgy. Iszonyat menő. Valaki írt itt jachtokról, menő autókról stb. Jaja, mert valahogy az ember olyan menőnek érzi magát ezzel, hogy ülne be a piros Ferrariba, beige bőrüléssel és nyomná ezerrel... közben meg vezetni se tudok... meg nem is érdekelnek az autók. :D
A reklámja csalóka. Nem gyöngysoros nagyasszonyos ez az illat és azt a melankóliát se hozza, mint amit ott látunk. Meg szerintem nem is olyan szerelmes hangulatú.
Farmer mehet hozzá, de csinosabb kiskabival és kényelmes, de nem sportos cipővel. Ja meg egy szép, színes kendő. Mert őszi ez. Amikor már kicsit csípős a levegő, de még melenget a napsütést. Ugyanezt téli mínusszal is el tudom képzelni, de úgy nem próbáltam még. Majd updatelek, bár én a téli-nyári illatokkal fordítva működök. Télen kívánom a virágos-vizes vagy virágos-gyümölcsösöket. Július vége felé pedig a vaníliás, tonkás, jázminos, nehéz illatokat.
Tartósságra nincs panasz. A mai átformulált időkben, amit a Dolce vita tud, az jónak számít. De azért, aki szívszélhüdést kap az árától és azt várja, hogy 100 ml/45 ezerért 36 órát bírjon, az nagyon szomorú lesz. EDT. Teszteljétek!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. szeptember 12.

Milka71

2020. augusztus 23.

Több, mint 20 éve használtam először, azóta is vissza-visszatérek hozzá. Ősszel, télen fújom, nyáron elképzelni se tudnám. Édes, fűszeres finomság❤️

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. augusztus 23.

Antioxidánsok: BHT

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Színező anyag. (Piros)