Dior

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Erzsi73, az összetevőket feltöltötte: kathybug, Módosítva: 2020. február 11.

Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés éve: 1994.

Illatcsalád: orientális-fás

Fejjegyek: liliom, őszibarack, grapefruit, bergamott, rózsa, kardamom

Szívjegyek: sárgabarack, magnólia, liliom, fahéj, heliotróp, brazil rózsafa

Alapjegyek: szantálfa, kókusz, vanília, cédrus

Dior Dolce Vita fújós eladó
Ár: 2700 Ft / 5000 Ft , Eladó: nygigi
Állapot: 5 ml vagy 10 ml, Helyszín: Átvétel: Budapest (Köki, Shopmark), fizetés: Személyes átvétel, Foxpost, futár vagy posta. Utánvéttel nem küldök semmit! Csere leginkább személyesen lehetséges.
Dior Dolce Vita FÚJÓS
Ár: 5 ml 2200 Ft, 10 ml 4000 Ft , Eladó: galagonyanya
Állapot: 5 ml fújós vagy 10 ml fújós üveg parfümszóróban, Helyszín: Pécs, fizetés: banki utalás után küldöm postán maradóra vagy Foxposttal

Lenaeri

2020. szeptember 20.

Jajj, annyira sajnálom, hogy nem működik a bőrömön. Pedig az összetevői alapján kell, hogy szeressem! Minden nap tesztelem, de még mindig tömjénes szaga van rajtam, amit ki nem állhatok. ( pedig amikor kifújom, csúcsszuper)
Nem adtam fel, és reggel tettem egy próbát a ruhámra fújva ( olyan nincs, hogy ne barátkozzunk össze) Végre megtörtént az áttörés. Textilen nem válik tömjénes, füstölős valamivé.
Úgyhogy Dolce Vita, Te ruhás leszel!

2020. szeptember 20.
Nem tudom mi történhetett, de pár hét után ma is tettem egy próbát a bőrömön és most kefejezetten tetszik. Lehet, hogy csak szoknom kellett...

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. szeptember 20.

Úgyhogy Dolce Vita, Te ruhás leszel!

homonnaizs

Korcsoport: >54
2020. szeptember 16.

Évek óta a legkedvesebb legideálisabb illat egy 50 feletti nő számára, de.....10 évvel ezelőtt is az volt és azóta töretlen a szerelem :-) nem tudom meghatározni melyik illat ami fogva tart de szerintem az összhatás a lényeg, tartós finom és nekem ennyi elég **************tartós finom fűszeres nekem különleges a maga nemében nem tudok róla lemondani :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. szeptember 16.

Ladybee

2020. szeptember 12.

Én akkor most minden mást eldobok és csak ezt tartom meg. Na jó nem. :D De ma megfordult ez is a fejemben, amikor teszteltem.
Mondjuk a Hypnotic Poisont EDT-t megtartom. Majd ott leírom, mit gondolok róla, de semmiképp sem azt, hogy az a parfüm én lennék.
A Dolce vita viszont, fúúú ez nagyon fura, mert nem gondoltam, hogy nekem valaha lesz ilyen, de úgy érzem, hogy ez a cucc nagyon kompatibilis velem. Sok parfümöt szeretek, van is itthon egy pár üvegcse, de mindegyik, amelyiket szeretem egy hangulatot testesít meg számomra. Lehet, hogy a Dolce vita is egy hangulatot ír le, de akkor nekem ez az alaphangulatom. Nem sokat segít, amit írok, tudom. Mindenképpen kifinomult illat, de ez a kifinomultság abból fakad, hogy igazán élethű. Nincs benne semmi mű. Az összetevők bizonyára hemzsegnek a szintetikus kemikáliáktól, nem akarom idealizálni, de illat, amit alkotnak végtelenül természetesnek hat számomra.
Az illatjegyekbe felesleges belemenni, el lehet őket olvasni bárhol. Meg kell szagolni és igen, benne van a fahéjj, meg a kókusz, meg a vanília meg a cédrus meg az elején egy kis barack. Szerintem inkább kajszi, mint őszi. Ki, mit érez jobban, de nekem mindegy amúgy. Iszonyat menő. Valaki írt itt jachtokról, menő autókról stb. Jaja, mert valahogy az ember olyan menőnek érzi magát ezzel, hogy ülne be a piros Ferrariba, beige bőrüléssel és nyomná ezerrel... közben meg vezetni se tudok... meg nem is érdekelnek az autók. :D
A reklámja csalóka. Nem gyöngysoros nagyasszonyos ez az illat és azt a melankóliát se hozza, mint amit ott látunk. Meg szerintem nem is olyan szerelmes hangulatú.
Farmer mehet hozzá, de csinosabb kiskabival és kényelmes, de nem sportos cipővel. Ja meg egy szép, színes kendő. Mert őszi ez. Amikor már kicsit csípős a levegő, de még melenget a napsütést. Ugyanezt téli mínusszal is el tudom képzelni, de úgy nem próbáltam még. Majd updatelek, bár én a téli-nyári illatokkal fordítva működök. Télen kívánom a virágos-vizes vagy virágos-gyümölcsösöket. Július vége felé pedig a vaníliás, tonkás, jázminos, nehéz illatokat.
Tartósságra nincs panasz. A mai átformulált időkben, amit a Dolce vita tud, az jónak számít. De azért, aki szívszélhüdést kap az árától és azt várja, hogy 100 ml/45 ezerért 36 órát bírjon, az nagyon szomorú lesz. EDT. Teszteljétek!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. szeptember 12.

Milka71

2020. augusztus 23.

Több, mint 20 éve használtam először, azóta is vissza-visszatérek hozzá. Ősszel, télen fújom, nyáron elképzelni se tudnám. Édes, fűszeres finomság❤️

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. augusztus 23.

barni8

2020. július 6.

3 éve beszaladtam a Váci utcán- ha már újra Pesten Skóciából- egy parfümériába.
-Létezik még a Dolce Vita?- kérdeztem.
A hölgy csak mosolygott, és kihozta az üveget.
Kértem belőle tucat papírcsíkra, még a csuklómra is, habár a borostához nem igazán illik.

Egy lányra emlékeztet. Szerelmes voltam a lelkébe. A hosszú szőke tincseibe, a lábaiba. Hogy lehetett egy nőnek ilyen hosszú és csinos lába? Ilyet csak festők festenek némi túlzással a rajongott modellről.
És az illatába.

Emlékeztek még a hiper, szuper, megamodell Carmen Kass-ra?
Ő reklámozta a J'adore-t. Egy folyékony arannyal megtöltött medencében fürdött meg.
( Mára lecserélték a reklámot egy ócska amerikai sztárocskára.)
Jobban illet volna Kass a Dolce Vita-hoz.

Folyékony arany ugyanis.
Nincs mellékzönge, vadhajtás, széthullás. Egyetlen, tökéletes dallam.

Ragyog.
Tavaszi napsütés virágzó őszibarackfa alatt. Bujazöld levél széle, ha figyelsz- átlátszó balerinák táncolnak rajta.
Grapefruitot facsar egy anyai kéz. Kókuszos muffin sül valahol emlékeidben.
Becsukod a szemed.
Nyár van. A gyerekkor nyara. Nincs benne hőség, küzdelem, mozgás. Mozdíthatatlan, hűvös, lágy, langymeleg nyár. A nyárról való álmodozás.
Egy női, virágmintás selyemblúz tervrajza. Azanyár.
Sárgabarack a kertben.
És melbát szopogatsz. Ezt az őszibarackból, kardamommal és rózsavízzel készített desszertet.
A felhőkben indiai nőket látsz, akik szantálfa szitárt pengetnek fahéjdarabokkal.
De csak mint ábrándozás, mint képzelet.
Mert ez a parfüm nem orientális. Ez európai.

Ez a parfüm Párizs.
Tavasz.
Egy körhintáról szóló női kacaj. Lányos, de elegáns, feminim kacaj, maga a női nevetés.
Cédrus ággal megérintett mellbimbó.

A mostnak, az ittnek szóló párizsi melódia. Édes, és tiszta dallam.
Mert ez a parfüm nem csak arany, hanem fehér is. Fehérebb a hóval festett fehér liliomnál.

A pillanat csoda elixírje.
Amiben elhiszed nincs öregség, betegség, gyász. Csak fiatalság, szerelem és boldogság.
A bűvölet könnycseppjei üvegbe zártan.

Egy normandiai kertből csent magnólia, amit egy levélben kaptam meg később, préselve. Egy felejthetetlen utazás lenyomataként.

Ez a költőnek küldött, préselt magnóliavirág.
Még inkább a miatta hullajtott könnyem fénye.
Ez a Dolce Vita.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 6.

3 éve beszaladtam a Váci utcán- ha már újra Pesten Skóciából- egy parfümériába.
-Létezik még a Dolce Vita?- kérdeztem.
A hölgy csak mosolygott, és kihozta az üveget.

És az illatába.

Emlékeztek még a hiper, szuper, megamodell Carmen Kass-ra?
( Mára lecserélték a reklámot egy ócska amerikai sztárocskára.)
Jobban illet volna Kass a Dolce Vita-hoz.

Folyékony arany ugyanis.
Nincs mellékzönge, vadhajtás, széthullás. Egyetlen, tökéletes dallam.

Ragyog.
Grapefruitot facsar egy anyai kéz. Kókuszos muffin sül valahol emlékeidben.
Becsukod a szemed.
Egy női, virágmintás selyemblúz tervrajza. Azanyár.
Sárgabarack a kertben.
De csak mint ábrándozás, mint képzelet.
Mert ez a parfüm nem orientális. Ez európai.

Ez a parfüm Párizs.
Tavasz.
Cédrus ággal megérintett mellbimbó.

A mostnak, az ittnek szóló párizsi melódia. Édes, és tiszta dallam.

A pillanat csoda elixírje.
A bűvölet könnycseppjei üvegbe zártan.

Ez a költőnek küldött, préselt magnóliavirág.
Még inkább a miatta hullajtott könnyem fénye.
Ez a Dolce Vita.

Sophie0517

2020. április 13.

Első gondolatom az volt, hogy soha. Aztán, ahogy mindig teszem, adtam időt neki. Wow. Nagyon jól tettem. Imádom az ilyen testes, tartalmas nedűket. Tökéletes.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. április 13.

Plusskutya

2020. január 2.

Életem első parfümje.
A férjemtől kaptam anno, szerelmünk hajnalán, amikor még az Impulse dezodorok jelentették az illatot (hát igen, nem vagyok egy mai csirke :-)
Különleges alkalmakra tartogattam, lassan fogyott, de azon is látszik a kiváló minősége, hogy az évek alatt sem esett szét a formula (ellentétben a később vásárolt EL Pleasures parfümömmel, ami egy idő után vállalhatatlan illatú ecetes lötty lett, az üveg alján úszkáló kis izék látványával... grrr...)
De térjünk vissza az 'édes élet'-hez :-) A 20-as éveim elején nem éreztem magaménak - szerintem 30 fölött passzol össze igazán a viselőjével, mert nehezebb, hangsúlyosabb illat. Aztán az évek alatt összeértünk és szépen elhasználtam. Sokan dícsérték rajtam, ami szerintem annak is köszönhető, hogy nem egy bőrközeli, bújós illatról van szó. Ha használod, ez abszolút ott van, nem lehet nem észrevenni.
Ma már inkább púderes illatokat keresek, ezért nem venném újra, de kellemes emlék és a minősége, egyedisége, tartóssága vitathatlan, csillagos ötös!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. január 2.

Életem első parfümje.

Lupiluuu

2019. november 4.

Leszűkítettem a parfümjeim mennyiségét, mert eddig csak keresgéltem,próbálgattam,melyik illik hozzám,mi az ami engem tükröz ,amivel tudok igazán harmonizálni. "Szűk" körömbe beleillik ez a gyönyörűség is. Próbálkoztam mindenfélével,lágy virágillatokkal,kislányos gyümölcsös kis illatokkal,de az én karakteremhez kifejezetten a fűszeres illatok illenek. Ez pont az az illat,ami egyszerre fűszeres, keleties,citrusos és nagyon nőies. Ebből elég csak egy két spricc és máris elragadó illat vesz körül egesz nap. Sokan félnek használni,mert nagyon karakteres,viszont egy próbát megér! Nincs olyan nap ,hogy valaki ne dícsérné meg..... ez egy igazán csábító illat,olyan ,mint egy elixír ,mindenkit maga körül a hatslmába kerít. Minden nőnek ki kell próbálnia ,aki szereti az extravagáns illatokat. Ez az az illat ,ami sosem hagy cserben , kihozza a nőből a maximumot ,ami utánn a férfiak is megfordulnak mert egy szóval ellenállhatatlan! Aki úgy érzi el van veszve a parfümrengetegbe,mint én és végre kell egy olyan illat ,amiben benne van minden akkor ez a megfelelő.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 4.

Phoenix19

2019. október 21.

Évtizedek óta nem halványuló imádat övezi részemről. Azon kevés mainstream illatok egyike ami nem tudott számomra érdektelenné válni. Bársonyosan fűszerezett fás illat, mely annak ellenére, hogy 1994-ben született mégis az annál régebbi idők napfényes Itáliáját idézi francia parfüm létére. Monica Vitti komédiáinak filmkockái elevenednek meg előttem, luxusjachtok, elegáns partyk, úri passziók. De hagyjuk a mozit. Kifújáskor felsejlik L'Artisan Al Oudh köménye, ami ad egy izgalmasan erotikus indítást. Az illatjegyek közül kiemelkedik a fahéj, mellette halkan búgnak a szantálos, bergamottos, cédrusos akkordok. Nagyon fülledt illat, fülledtsége harmóniában van a nyár forróságával. Ezt a fajta bujaságot, a csitulni nem akaró, túláradó erotikus rezgést nem tudom társítani az őszi avar látványával, sem a januári fagyokkal, sokkal inkább egy forró tengerparton vidáman hempergő, szerelmeskedő fiatalokkal.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. október 21.

karaibrahimgil

2019. szeptember 18.

Ambivalens érzések fűznek hozzá: egyrészt úgy gondolom, hogy a Dior legjobban sikerült parfümje, másrészt viszont vannak napok, amikor nem bírom elviselni. Az első boltbeli szaglászásnál irritált, harsánynak tartottam, aztán egy fújós megkedveltette velem, most is előfordul ugyanakkor, hogy soknak érzem. Az biztos, hogy tartós, határozott illat, rajtam kevésbé gyümölcsös, inkább vaníliás-szantálfás. A dizájnja nagyon tetszik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 18.

Antioxidánsok: BHT

Színező anyag. (Piros)