Dior

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Erzsi73, az összetevőket feltöltötte: kathybug, Módosítva: 2020. február 11.

Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés éve: 1994.

Illatcsalád: orientális-fás

Fejjegyek: liliom, őszibarack, grapefruit, bergamott, rózsa, kardamom

Szívjegyek: sárgabarack, magnólia, liliom, fahéj, heliotróp, brazil rózsafa

Alapjegyek: szantálfa, kókusz, vanília, cédrus

Ár: 11000 Ft , Eladó: Jade62
Állapot: 50/20-22 ml , Helyszín: Budapest , fizetés: Banki előre utalással, postán maradóra vagy FOXpost. Személyes átvételt most nem tudok biztosítani.
Ár: 2300ft , Eladó: mariann33
Állapot: 5ml parfümszóróban, Helyszín: --, fizetés: Utalással+postán maradó
Plusskutya

2020. január 2.

Életem első parfümje.
A férjemtől kaptam anno, szerelmünk hajnalán, amikor még az Impulse dezodorok jelentették az illatot (hát igen, nem vagyok egy mai csirke :-)
Különleges alkalmakra tartogattam, lassan fogyott, de azon is látszik a kiváló minősége, hogy az évek alatt sem esett szét a formula (ellentétben a később vásárolt EL Pleasures parfümömmel, ami egy idő után vállalhatatlan illatú ecetes lötty lett, az üveg alján úszkáló kis izék látványával... grrr...)
De térjünk vissza az 'édes élet'-hez :-) A 20-as éveim elején nem éreztem magaménak - szerintem 30 fölött passzol össze igazán a viselőjével, mert nehezebb, hangsúlyosabb illat. Aztán az évek alatt összeértünk és szépen elhasználtam. Sokan dícsérték rajtam, ami szerintem annak is köszönhető, hogy nem egy bőrközeli, bújós illatról van szó. Ha használod, ez abszolút ott van, nem lehet nem észrevenni.
Ma már inkább púderes illatokat keresek, ezért nem venném újra, de kellemes emlék és a minősége, egyedisége, tartóssága vitathatlan, csillagos ötös!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. január 2.

Életem első parfümje.

Lupiluuu

2019. november 4.

Leszűkítettem a parfümjeim mennyiségét, mert eddig csak keresgéltem,próbálgattam,melyik illik hozzám,mi az ami engem tükröz ,amivel tudok igazán harmonizálni. "Szűk" körömbe beleillik ez a gyönyörűség is. Próbálkoztam mindenfélével,lágy virágillatokkal,kislányos gyümölcsös kis illatokkal,de az én karakteremhez kifejezetten a fűszeres illatok illenek. Ez pont az az illat,ami egyszerre fűszeres, keleties,citrusos és nagyon nőies. Ebből elég csak egy két spricc és máris elragadó illat vesz körül egesz nap. Sokan félnek használni,mert nagyon karakteres,viszont egy próbát megér! Nincs olyan nap ,hogy valaki ne dícsérné meg..... ez egy igazán csábító illat,olyan ,mint egy elixír ,mindenkit maga körül a hatslmába kerít. Minden nőnek ki kell próbálnia ,aki szereti az extravagáns illatokat. Ez az az illat ,ami sosem hagy cserben , kihozza a nőből a maximumot ,ami utánn a férfiak is megfordulnak mert egy szóval ellenállhatatlan! Aki úgy érzi el van veszve a parfümrengetegbe,mint én és végre kell egy olyan illat ,amiben benne van minden akkor ez a megfelelő.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 4.

Phoenix19

2019. október 21.

Évtizedek óta nem halványuló imádat övezi részemről. Azon kevés mainstream illatok egyike ami nem tudott számomra érdektelenné válni. Bársonyosan fűszerezett fás illat, mely annak ellenére, hogy 1994-ben született mégis az annál régebbi idők napfényes Itáliáját idézi francia parfüm létére. Monica Vitti komédiáinak filmkockái elevenednek meg előttem, luxusjachtok, elegáns partyk, úri passziók. De hagyjuk a mozit. Kifújáskor felsejlik L'Artisan Al Oudh köménye, ami ad egy izgalmasan erotikus indítást. Az illatjegyek közül kiemelkedik a fahéj, mellette halkan búgnak a szantálos, bergamottos, cédrusos akkordok. Nagyon fülledt illat, fülledtsége harmóniában van a nyár forróságával. Ezt a fajta bujaságot, a csitulni nem akaró, túláradó erotikus rezgést nem tudom társítani az őszi avar látványával, sem a januári fagyokkal, sokkal inkább egy forró tengerparton vidáman hempergő, szerelmeskedő fiatalokkal.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. október 21.

Ladybee

2019. október 4.

Én akkor most minden mást eldobok és csak ezt tartom meg. Na jó nem. :D De ma megfordult ez is a fejemben, amikor teszteltem.
Mondjuk a Hypnotic Poisont EDT-t megtartom. Majd ott leírom, mit gondolok róla, de semmiképp sem azt, hogy az a parfüm én lennék.
A Dolce vita viszont, fúúú ez nagyon fura, mert nem gondoltam, hogy nekem valaha lesz ilyen, de úgy érzem, hogy ez a cucc nagyon kompatibilis velem. Sok parfümöt szeretek, van is itthon egy pár üvegcse, de mindegyik, amelyiket szeretem egy hangulatot testesít meg számomra. Lehet, hogy a Dolce vita is egy hangulatot ír le, de akkor nekem ez az alaphangulatom. Nem sokat segít, amit írok, tudom. Mindenképpen kifinomult illat, de ez a kifinomultság abból fakad, hogy igazán élethű. Nincs benne semmi mű. Az összetevők bizonyára hemzsegnek a szintetikus kemikáliáktól, nem akarom idealizálni, de illat, amit alkotnak végtelenül természetesnek hat számomra.
Az illatjegyekbe felesleges belemenni, el lehet őket olvasni bárhol. Meg kell szagolni és igen, benne van a fahéjj, meg a kókusz, meg a vanília meg a cédrus meg az elején egy kis barack. Szerintem inkább kajszi, mint őszi. Ki, mit érez jobbam, de nekem mindegy amúgy. Iszonyat menő. Valaki írt itt jachtokról, menő autókról stb. Jaja, mert valahogy az ember olyan menőnek érzi magát ezzel, hogy ülne be a piros Ferrariba, beige bőrüléssel és nyomná ezerrel... közben meg vezetni se tudok... meg nem is érdekelnek az autók. :D
A reklámja csalóka. Nem gyöngysoros nagyasszonyos ez az illat és azt a melankóliát se hozza, mint amit ott látunk. Meg szerintem nem is olyan szerelmes hangulatú.
Farmer mehet hozzá, de csinosabb kiskabival és kényelmes, de nem sportos cipővel. Ja meg egy szép, színes kendő. Mert őszi ez. Amikor már kicsit csípős a levegő, de még melenget a napsütést. Ugyanezt téli mínusszal is el tudom képzelni, de úgy nem próbáltam még. Majd updatelek, bár én a téli-nyári illatokkal fordítva működök. Télen kívánom a virágos-vizes vagy virágos-gyümölcsösöket. Július vége felé pedig a vaníliás, tonkás, jázminos, nehéz illatokat. Szóval, lehet J'adoret fogok teszteni télen. :D
Tartósságra nincs panasz. A mai átformulált időkben, amit a Dolce vita tud, az jónak számít. De azért, aki szívszélhüdést kap az árától és azt várja, hogy 100 ml/45 ezerért 36 órát bírjon, az nagyon szomorú lesz. EDT. Teszteljétek!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 4.

karaibrahimgil

2019. szeptember 18.

Ambivalens érzések fűznek hozzá: egyrészt úgy gondolom, hogy a Dior legjobban sikerült parfümje, másrészt viszont vannak napok, amikor nem bírom elviselni. Az első boltbeli szaglászásnál irritált, harsánynak tartottam, aztán egy fújós megkedveltette velem, most is előfordul ugyanakkor, hogy soknak érzem. Az biztos, hogy tartós, határozott illat, rajtam kevésbé gyümölcsös, inkább vaníliás-szantálfás. A dizájnja nagyon tetszik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 18.

nyuszo

2019. szeptember 7.

Még ma is élő, eleven illat '94-ből...
Egy igazi díva!
Sárga ruhás, fekete hajú, kreol bőrű, vérbeli olasz nő.
Magabiztos.
Optimista.
Nem én vagyok...
Számomra túl 'dolce', túl harsány, túl sárga...
Az illatban túl sok a liliom és a magnólia az én ízlésemnek...
Mindettől függetlenül szép illat, és ma is bátran vállalható.
De ha már a retro olasz életérzést keressük, nálam a Venezia ('92) és a Roma Uomo ('92) az örök szerelmek...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. szeptember 7.

Még ma is élő, eleven illat '94-ből...
Egy igazi díva!
Sárga ruhás, fekete hajú, kreol bőrű, vérbeli olasz nő.
Magabiztos.
Optimista.
Nem én vagyok...
Számomra túl 'dolce', túl harsány, túl sárga...
Az illatban túl sok a liliom és a magnólia az én ízlésemnek...
Mindettől függetlenül szép illat, és ma is bátran vállalható.

vnojesz

2019. május 24.

Kedvenc! Boldogság! Nyáron vettem először, mikor kisfiam 4 éves volt. Nyaralásra ezt vittem magammal. Akkor mondta a kis drága, hogy tengerpart illat. Úgyhogy azóta is a mi családunkban ez a tengerpart illat. :)
Kb. hatszor vettem belőle kizárólag 100 ml-es kiszerelést, de egyszerűen nem tudom megunni. Mindig kell belőle itthon lennie. Többször megdicsérték rajtam. Én egész évben használom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 24.

Platina890413

2019. április 19.

Véletlenszerűen találkoztam ezzel az illattal nyáron. Mondanom se kell,számomra annyira különleges volt,hogy amint lehetett már rendeltem is online.Megérkezett, a kis 30ml -em. - (búja illat ami egyedi) .Rajtam a fás tónusok dominálnak ,én nagyon szeretem mert nem tucat illat. Határozottan egyedivé teszi a viselőjét. Karakteres illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 19.

Feketehattyú

2019. február 14.

Rajtam pez cukorka illatú. Gyerekkoromra emlékeztet :)
Kicsit fanyar citrusos, de mégis édeskés. Annyira egyben van az illat, hogy a citrusos jegyeken kívül jóformán egyik összetevőjét sem érzem ki, mégis úgy tökéletes ahogy van.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 14.

Rajtam pez cukorka illatú. Gyerekkoromra emlékeztet :)

Timi8

2018. november 2.

Update: az aranylòan vöröslő faleveles, még napocskás de már őszies időjárás kedvez neki. Ilyenkor a legeslegszebb! Szabad téren, természetben sokkal mutatòsabb mint a zárt térben, irodában. Felpontozva!

Ha valaki, akkor én aztán tényleg ùgy imádom az illatát ahogy van! Nekem sajnos a barnás kupakos kivitelhez nem volt szerencsém, én csak a képen láthatò (ùjabb, reformulált) változatát ismerem. Baromira elegáns, finom illat, viszont rajtam ijesztően más arcát mutatja mint rajtatok! Mintha teljesen más parfümöt jellemeznénk! ...vagy az orrom/agyam buta hozzá, esetében magam sem tudom. Rajtam ugyanis nyoma sincs lágyságnak, balzsamosságnak, édességnek, krémességnek, kòkusznak meg pláne. Kifejezetten száraz (itt-ott szùròs-szálkás, karcos indìtásù) egyértelműen fás illat. Egy szép sárga Faber-Castell szìnesceruza. Amùgy rajtam egy az egyben Serge Lutens Feminité du Bois. Attòl csak amiatt váltam meg mert rajtam bizonyos fázisaiban átmegy szinte maszkulinba, a Dolce Vita is egyensùlyoz a kettő közt de inkább megmarad nőinek. Az üvegét külön imádom, a szìn a forma valòban Dolce Vita-életérzés. Sajnos az illata viszont nincs összhangban ezzel. Egy ilyen névvel fémjelzett illatnak számomra sokkal kerekebbnek és édesebbnek (akár mézesnek is) kellene lennie, amìg nem illatoltam, csak olvastam ròla, olyannak képzeltem mint a régi Laura Biagiotti Venezia-t megbolondìtva egy kis Estée Lauder Bronze Goddess-szel. Na, de ha egyszer baromira nem ilyen! Mit lehet tenni? Ez van, elfogadtam, megszerettem, ùgy ahogy van. Rajtam egyébként konkrétan kimért, olykor kissé távolságtartò is. Ősszel pedig kifejezetten melankòlikus oldalát mutatja. Tehát rajtam sajnos baromira nem hozza a D.V.életérzést, csak emiatt -pont. Ettől függetlenül tervezem beszerezni Őt is, csak hát, elé szoktak tolakodni...pedig most jönne el nálam az Ő ideje, gyakran gondolok rá! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 2.

Antioxidánsok: BHT

Színező anyag. (Piros)