Dior

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: molnardokigergely, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2019. március 1.

Lelőhely:   parfümériák, online

Parfüm illatcsalád: citrus-aromás

Parfüm összetevők: citrus, citromhéj, jázmin, pacsuli

Megjelenés éve: 1966

Ár: 1200 Ft, 2000 Ft , Eladó: zoszt
Állapot: 5ml, 10ml fújós üvegcse, Helyszín: Bp. XI. ker, XII. ker, XIII. ker, XXII. ker, Budaörs, fizetés: Személyes átvétel. Előre utalás után posta, foxpost lehetséges, a postaköltség a vevőt terheli.
Dior Eau Sauvage EDT fújósok
Ár: 1200 Ft, 2000 Ft , Eladó: Lapo
Állapot: 5-10 ml fújósok kiadók belőle, Helyszín: Diósd/Budapest 11. ker. (Savoya Park közelében), fizetés: személyes átvétel, posta, foxpost

jodocus

2020. március 7.

Aki szájszaghoz hasonlítja ezt az illatot, az csókolózzon Pálpusztai sajtot evő személlyel, fogmosás nélkül.Nos, ez egy klasszikus és ikonikus illat abból a családból, ahonnan az Armani pour homme, az YSL pour homme, a Signoricci származik. Egyik sem szájszagú. Aki leírta ezt a ba....ságot, az sosem csókolózott, maximum disznóölésen.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. március 7.

Lapo

2019. július 28.

Egy nyaralás alkalmával, az egyik reggelen leültünk egy kis kávézó kültéri teraszán. A szép, szikrázó napsütést, enyhe szellő frissítette időnként míg a pincérek törölgették a szabad asztalokat..néhány hely volt még csak foglalt. A vendégek kisebb része turista, nagyobb része láthatóan a helyi lakosság, jellemzően idősebb része, akik közül néhányan olvasgatták a friss Corriere della Sera napilap aktuális híreit..
Az enyhe légmozgásnak hála, néha megcsapott egy végtelenül friss, ellenben egyértelműen, régivágású, ugyanakkor tiszteletet parancsoló klasszikus illat, a mögöttem, komótosan és végtelen nyugalommal olvasgató, néha a kávéjába kortyoló igényesen felöltözött úriember felől. Volt benne egy kis „megadja a módját a napja indulásának”, hiszen nem otthon, félmeztelenül, alsónadrágban készítette el az egyébként kiváló minőségű Bialetti főzőben a reggeli ébresztőt és egyértelműen látszott (legfőképp korából adódóan), hogy nem is munkába igyekszik a reggeli ceremónia befejeztével.
Az élére vasalt, magas derekú szövetnadrág, karcsúsított jelzőt legkevésbé ismerő ing és elegáns bőrcipő kombinációja, a kor, a látható nyugalom és az érezhető bölcsességteljes jelenlét által keltett tisztelet maradandó emlék számomra.. Az az erőteljes kisugárzás, azzal az illattal párosítva felejthetetlen emlék és kép maradt sok év távlatából is. Így, ilyen formában szeretnék majd megöregedni.. :)
(egyáltalán nem biztos, hogy az Eau Sauvage volt az a bizonyos illat, de beleszimatolva maradéktalanul eleveníti fel bennem az ott és akkor látott képet..)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 28.

Makk Zsuzsó

2016. október 18.

Ez a régivágású pasasok illata. Az a fanyar, elegáns, nem farmeres, hanem szövetnadrágos. Valóban nem túl tartós, ezért nagy kár, de olyan tökéletes kiegészítője a született úriembernek, hogy csakis 5 csillagos lehet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 18.

molnardokigergely

2015. július 17.

Rengeteg illatozó teszter hevert az ágyamon. Egyszer, ahogy szagolgattam ezeket megéreztem egy elképesztően dögös citromos illatot. Naná, hogy nem írtam rá a tesztcsíkra az illat nevét. Hetek munkája volt mire kiderült: a fantasztikus illat az Eau Sauvage.

Az 1966-os "ikonikus" illat Edmond Roudnitska tervezőtől, annyi év után is modernnek hat, lehet, hogy ebben nagy szerep jutott a 2012-es újraformulálásnak. Míg az Armani Homme vagy a Chanel Pour Monsieur egy elegáns idősebb urat juttat eszembe, addig ez a szappanosabb, balzsamos citrommal simán jó lehet a fiatalabb korosztálynak is. Najó azért 25-30-év így is az alsó korhatár, és bizony egy inget meg szövetnadrágot sem árt viselni hozzá, vagy az ing-szövetnadrág kombinációhoz a szóbanforgó terméket. :)

Az illattartása nálam 4-5 óra, ezután már csak a bőrömhöz közel érzem.

Az üveg is szép szerintem, a kupak mágneses, precízen a helyére pattan. :)

Az EDT-nek más verzió is vannak, ezek:

Eau Sauvage Extreme
Eau Sauvage Parfum
Eau Sauvage Fraicheur Cuir

Ez utóbbiakról tud valaki valamit? Milyen lehetett az eredeti verzió?

Ápdét: Néhány óra múlva érzek egy kellemes borsos/fűszeres összetevőt is, ami a Terre d'Hermés-re emlékeztet (persze tudom, ez utóbbi később született, és nem ugyanaz a kreátor).

Ápdét 2.: Csak annyiban emlékeztet a Hermés illatára, hogy ebben is van egy pacsulis fűszeres akkord, de egyáltalán nem olyan domináns, viszont annál kellemesebb. Érdekes módon ez a fűszeresség csak bizonyos hőmérséklet felett ütközik ki, egy új dimenzióval bővítve, "dögösítve" az összhatást, hidegebb időben szinte észrevétlen marad.

Még mindig a kedvenc citromos illatom, megkerülhetetlen, fantasztikus, örök klasszikus.

Ápdét 3.: Hihetetlen amit ez a parfüm melegben művel. Ha magamra fújom (bizonyos hőmérséklet felett) egyszerűen vadállat módjára élni kezd. Olyan, mintha felvennék egy inget magamra, ami valami rejtélyes módon nyöszörögne és vonaglana rajtam. :D Na, ok nem tudom jól elmondani. Illattest. Ne teszteren, hanem testen szagolgassátok. Méghozzá úgy hogy minél nagyobb felületet borítson az illat. A legjobb meztelenül belesétálni a kifújt edt-be. Akár az adott parfümboltban is!!! :DD Két fújás untig elég!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. július 17.

Az illattartása nálam 4-5 óra, ezután már csak a bőrömhöz közel érzem.

Az üveg is szép szerintem, a kupak mágneses, precízen a helyére pattan. :)

Az EDT-nek más verzió is vannak, ezek:

Eau Sauvage Extreme
Eau Sauvage Parfum
Eau Sauvage Fraicheur Cuir

Ez utóbbiakról tud valaki valamit? Milyen lehetett az eredeti verzió?

Rhodesian Ridgeback

2015. május 19.

Ez is egy olyan illat, amit jóformán személyi kultusz vesz körül. Én pedig ismét csak értetlenül állok előtte. A parfümériában a biztonság kedvéért és a saját felelőségéemre még egyszer megszagoltam, hogy vajon ugyanarról az illatról van-e szó?! Az eladó kiscsaj megnyugtatott, hogy igen. Az ütőssége nem messze marad le a nagyapám veterán arcszeszétől, ami évtizedeken keresztül érlelődött valahol a pince mélyében. A citrusosságán valami nagyon fanyar iszonytatóan átüt, ami magával rántja az egész illatot. Ettől olyan unalmas, nagypapás szaga van az egésznek. Az sem kizárt, hogy nekem is érlelődnöm kellene és úgy kb. 10 év múlva elviselhetőbb lenne számomra. Az üvege miatt +1 pont.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 19.

Poldi

2015. január 28.

Sziasztok!
Aki szereti a citrusos, fás, aromás, picit füstös, elegáns illatokat, szeretne egy kortalan, elegáns illatot, annak az Eau Sauvage egy hatalmas befutó lehet. Nem émelygős, nem édes gejl, letisztult, tisztaság illatú. "Edmond Roudnitska 1966-ban az Eau sauvage-zsal új összetételű parfümöt alkotott: modern, friss, illata könnyed és súlytalan, hála a hedion nevű "szintetikus jázminnak" amely szépen kihangsúlyozza a kísérő jegyeket." Laza, tiszta szívű, nyílt, kedves emberkéknek ajánlom.
Hasonló illatok: Boucheron pour homme, Monsieur de Givenchy
, Hermes Eau D`Orange Verte, Yves Saint Laurent Pour Homme

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. január 28.

Sziasztok!
Hasonló illatok: Boucheron pour homme, Monsieur de Givenchy
, Hermes Eau D`Orange Verte, Yves Saint Laurent Pour Homme

Málni

2014. április 14.

Fúúú, szerencsére ritkán találkozom ilyen borzasztó "illatokkal" mint ez a Dior. Szerintem szörnyűséges, öreges, aftershave-es, friss, nyers, hideg. Papíron kajak öregember szájszaga van, rosszul vagyok tőle. Már többször éreztem ilyet idős/idősebb ffiakon, egyszerűen taszítóak, levegőt se bírok venni a közelükben. Ráadásul nagyon erős is, legalább olyan rossz mint Davidoff Cool water-ja. Nem ajánlom tényleg senkinek, sőt aki csak tudja messzire kerülje el!:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. április 14.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színező anyag. (Piros)