Dior

Ár:   25 370 Ft, 32 120 Ft és 49 640 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 90 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: csakmoni, az összetevőket feltöltötte: kencecica, Módosítva: 2018. szeptember 21.

Ár:   25 370 Ft, 32 120 Ft és 49 640 Ft
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 90 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés éve: 2018

Parfümőr: François Demachy

Fejillat: bergamott, mandarin

Szívillat: rózsa, jázmin

Alapillat: szantálfa, cédrus, fehér pézsma, pacsuli

Ár: 2400 Ft/5ml, 4000 Ft/10ml , Eladó: Timcsi23
Állapot: ÚJ, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel, Foxpost
DIOR -Joy EDP (30 ml)
Ár: 22000 Ft , Eladó: misskiwi
Állapot: Frissen bontva -1 fújás, Helyszín: Szeged, fizetés: Előre utalás után.
Piri11

2019. augusztus 31.

Mai próbám másik alanya. 😊
Felfújás után igen ismerős illatot éreztem, úgy hogy korábban ezt még nem próbáltam. Finom, finom, de annyira ismerős, tudom, hogy használtam. Tépelődésemnek a fragrantica vetett véget, ahol látom, hogy a Chanel Allure a hasonmás. És tényleg. 😊 A “frusztált anyuka” illatot még mindig nagyon szeretem, otthon két üveggel is van belőle.
Ezt a szépséget így biztos, hogy nem fogom megvenni.
A fentiek miatt nem túl eredeti, de igen finom kis alkotás ez az illat is. Így csak 4 csillagocska jár neki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. augusztus 31.

Mai próbám másik alanya. 😊
Ezt a szépséget így biztos, hogy nem fogom megvenni.

leila0803

2019. augusztus 29.

Eloszor nem nyugozott le, de minel tobbszor probalom, annal inkabb tetszik. Ez egy lagy, finom illatfelho. Fonom es noies, viragos es finoman pacsulis. Valoban egy Chanel vonal-ha elfogadjuk hogy bizonyos illatvilag csak egy markahoz tartozhat-, de talan egy meginkabb enyhe es finom verzioban. Barmikor viselheto, nem tolakodo es kellemes. En megszavazom neki az 5 csillagot. Bravo Dior, ez egy bator kreacio, abszolut egy uj vonal ebben a markaban!

Valoban Allure vonal, de nagyon finom. Nalam meigs a Guerlain ilyen jellegu kreacioja viszi a primet. :)

Update: jajah, egyre jobban tetszik...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. augusztus 29.

Update: jajah, egyre jobban tetszik...

Vaslady

2019. augusztus 18.

Mániám,hogy mielőtt új illatot próbálok papircsikon,előtte megillatolom az üveget.
Na,nála nem jutottam tovább.
Nem tudom melyik összetevő illetve összetevők okozzák,de olcsó kézkrém "szaga"van,szóval tovább nem próbálkoztam....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 18.

Na,nála nem jutottam tovább.

csakmoni

2019. augusztus 9.

2019. aug.
Miután egy hétig kellette magát a blatteren az ágyam mellett, szereztem egy kisfújóst, és tádám, így lesznek elsők az utolsókból! Egy pontos volt első próbára, most meg elégedettem mosolygok. Igaz, csak egy fél fújás, de semmi pacsuli, csak egy kis selymes fátyol, ami birizgálja a limbikus rendszeremet. (Persze nem kinn a 40 fokban) Erre a célra régen először a No5 Eau Premiere szolgált, de egy idő után azt túl vaníliásnak éreztem. Ez most édes pézsma, rengeteg jázmin, és élvezem. Nagyon más, mint a kedvenceim, pont ezért kellett talán.
2019.júl.
Jöttem rehabilitálni:) Nem, nem virágos lötyike. Kellemes és tartós, illatos, parfümériaszag, tudjátok "azt kérem, aminek az illatát a levegőben érzem". Lehet, hidegebb időben újra próbálom majd.
Egy bajom van vele, mint a D&G Only One-nál is: valami orrbamászó rossz minőségű pacsuli? a leszáradásában. Ami tartós egyébként abban is és itt is, csak éppen autóillatosító-szerű. (Mint a CCC illata, brrrr.) Kár érte, mert talán ha nem nyomom bele az orrom a bőrömbe, még szeretném is.

2018. szept.
Rajtam könnyű, virágos lötyike. Azért azt nem gondolhatják, hogy a név úgyis eladja! Igaz, csillog is, rózsaszín is, szegény ajándékvadász pasikra majd jól rásózzák.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. augusztus 9.

2019. aug.
2019.júl.

2018. szept.

Liliom777

2019. július 28.

Ajándékba kaptam és szerencsém volt. Nagyszerűen működik a bőrömön, végtelenül elegáns és van valami gyöngyözős pezsgős hatása is. Abszolút felsőkategória, Dior igenis megint brillírozott... legalábbis szerintem. Múltkor befújtam vele az egész lakást. A vendégek szinte elájultak, mennyire finom illat van:) Biztos 1-2 bőr ellenáll “neki”, de alapvetően az a bizonyos plusz, a “korona” nálam ott van. Sőt nap végèn is érezhető. Örülök, hogy megalkották!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. július 28.

Timi27

2019. július 25.

Idén tavasszal vettem egy mintát egy kedves krémmániástól kipróbálás céljából. Egyszer próbáltam, akkor nagyon virágosnak éreztem, nem csak rózsa, ( de szerencsére nem a bolgár rózsaolajra hajazó illat amit nagyon nem bírok magamon elviselni ) hanem egy harmatosabb rózsailalt jázminnal , és mintha több virág illata is lett volna benne.. mivel nem nagyon szeretem a virágos illatokat, így félre is tettem.. most nyáron ismét a kezembe került, immár a nagy melegben.. az elején ismét frissen, citrusosan indít, majd virágillat, de nem töményen szerencsére, a végére pedig bepuhul, és kellemes kis krémes illattá válik rajtam.. így már sokkal jobban tetszett..hétköznapra tökéletes.. igaz, hogy Diorhoz képest nem egy nagy erősségű illat, nem csíkhúzós az biztos, buliba nem ezt használnám...szerintem is lehetne kicsit tartósabb..de nekem akkor is tetszik most már így nyárra. Aki erősebb illatokat kedvel, annak biztos hogy nem fog tetszeni.. valóban egy irodabarát , nem fejfájdítós, nem tolakodó, hanem egy nagyon kellemes illat.. csak a taróssága miatt vonok le egy csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 25.

karaibrahimgil

2019. június 18.

Update: Félretettem melegebb időre, és rajtam egy könnyedebb verziójú Chanek Allure edt-vé alakult. Most már tényleg nem értem a lepontozás okát. (Irónia alert: biztos ciki egy Diornak a Chanelre hajazni, egy Cavalli vagy Rabanne jobb lenne...)

Hol is kezdjem... Egy "üvegpalotában" dolgozom Budapest belvárosában, így konkrétan ennek az épületnek a 2. emeleti női mosdójában járva az esetek döntő többségében felismerem, az arra járók milyen parfümöt viselnek. Nos, semmi niche, ellenben annál több Dior és Chanel. Mentségükre legyen mondva, persze a klasszikusok, amelyeket a Krémmánián is méltatnak a valószínűleg nálam is jobb szimatú felhasználók. Egy újdonság a közelükbe sem férkőzhet. Talán ezért sem kellene meglepődnöm, mekkora felháborodást és milyen asszociációkat képes kiváltani egy nóvum.
Mintha a parfümrajongóknak mindenképpen az adott divatház előző kreációihoz kellene viszonyítani az újat, ahelyett hogy önmagában, egy új piaci célközönség szemszögéből nézve, vagy akár a konkurencia adott időszakban megjelenő termékeihez hasonlítva vizsgálnák. Én kicsit megpróbálnám az utóbbit.

Ha már divatház: összességében - a Mon Paris fiaskóját leszámítva - sokáig az YSL illatai álltak hozzám a legközelebb, amiket nehezen tudok egymáshoz hasonlítani (kivéve persze a flankereket). A Dior esetében a Joy egyszerűen nem illeszkedik a híres elődök vonalába, ezért aki Dior-életérzést akar, és a márka klasszikus illatait használja, ergo megszokta, hogy 5 méterről felismerik az aznap magára fújt parfümöt, az messziről kerülje el.
Ellenben akinek bejött a Chanel Gabrielle-je és az Allure, javaslom, hogy tegyen vele egy próbát. Mert a Joy inkább Chanel, és abból is a citrusos-virágos, friss, könnyedebb vonal. Az első 15 percben színtiszta mandarin, aztán virágossá válik. Nem kimondottan komplex, azonban egységes és tartós illatkompozíció. Részemről a mandarin dominanciájának jobban örültem volna, ezért nem szeretnék maximális pontszámot adni neki.

A Joy reklámja amúgy csapnivaló; borzasztó a vágó, a retusőr, a név plágiumgyanúja és az egész kampány. Jennifer Lawrence ugyan jelenség a mai sztárvilágban, de egyszerűen nincs olyan jó színész, hogy felhőtlen örömöt sugározzon a több órányi nyersanyagból összehányt másodpercek alatt.
Ellenben az üveg dizájnja, azaz a mágnesszerű kupak és a masszivitás nagyon is bejön (a J'adore ugyan kecsesebb volt, de annyira törékeny, hogy szinte féltem használni - ez nálam nem hízelgő tulajdonság).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 18.

roczeir

2019. június 15.

Milánóban egy promóció során találkoztam először és minden áron meg akartam szerezni. Vásároltam is egy üveggel, ami viszont nem igazán fogy. Az illat rajtam tartós és a citrusos jegyei érvényesülnek nálam inkább, ami nem a kedvencem. Nekem hangulat kérdése, hogy mikor használom, de ha meg kell fogalmazni, olyan könnyű nyáresti parfümnek mondanám

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 15.

Lolatapsi

2019. május 31.

Azt hittem, nem fog tetszeni az itteni vélemények alapján. Egyelőre tesztelem, hogy szeretném e és csuklora fújva szagolgatom egyik kezemen ezt másikon az Alluret. Van persze hasonlóság, de rajtam az allure erőszakosabb. Ez inkább megfoghatatlan édes de mégsem, virágos de mégsem, friss és valahogy mégsem. Ellentmondásos mint én:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 31.

galbanum1

2019. május 29.

Én szeretem. Ami a Gabrielle Chanel-éknél, az a Joy a Dior parfümök között: valami friss, valami új, könnyedebb, de mégsem csacska; nem édi-bédi, de nem döngöl a padlóba; mindennapi de nem hétköznapi és főleg nem egyszerű. Stílusos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. május 29.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színezék. Lilás piros.

Színező anyag. (Piros)