Dior

Ár:   25 370 Ft, 32 120 Ft és 49 640 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 90 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: csakmoni, az összetevőket feltöltötte: kencecica, Módosítva: 2018. szeptember 21.

Ár:   25 370 Ft, 32 120 Ft és 49 640 Ft
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 90 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés éve: 2018

Parfümőr: François Demachy

Fejillat: bergamott, mandarin

Szívillat: rózsa, jázmin

Alapillat: szantálfa, cédrus, fehér pézsma, pacsuli

Ár: 29.000.- , Eladó: doora87
Állapot: 90ml/kép, Helyszín: Cegléd, fizetés: Mpl ,packeta

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Palomita

2024. február 27.

Ahogy előttem már többen leírták, az Allure vérszegény, kevésbé krémes és sokkal kevésbé tartós változata. Mint egy felhígított verzió. Ennyire híján lettek Diorék a kreativitásnak? Miért akar egy Dior Chanel lenni?
Hozzáteszem, mindkét parfümház a top 3-ban van nálam... de, ejnye, hát ez akkor sem volt elegáns húzás, méltatlan a Diorhoz.
Allure a nagy szerelmem, az esti zuhanyig kísérő tartósságával, krémes, nőies puhaságával, bókokat csalogató hatósugarával.
A Joy a nyomába sem érhet.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. február 27.

A Joy a nyomába sem érhet.

Ladybee

2023. október 17.

Egyszer régebben megszagoltam és akkor úgy, ahogy tetszett. Aztán mostanában ajánlotta nekem valaki és gondoltam egy merészet és vettem itt egy jó nagy üveggel a korábbi emlék alapján.
Vertem a fejem a falba, amikor megérkezett, fel is tettem eladni rögtön. De nem kellett senkinek. 😆 Én meg rájártam, hogy próbálgassuk, hátha jobb lesz ez, ha esetleg a nyakamon maradna, együtt tudok-e élni vele...
És csodák csodája: jobb lett! Amikor már három napja folyamatosan fújtam, akkor kicsit már vakaróztam, hogy le kéne venni a hirdetést. Ott dőlt el a sorsa, hogy beültem egy kád forró vízbe és ott párolgott felfelé rólam az illata. Azt hittem, meghalok, olyan finom volt. Talán életemben nem éreztem saját magamon ennyire jó illatot. (Máson igen, de az más kérdés.) Diornak egy másik lehúzott kreációja, a Poison Girl EDT mutat még ilyen jól rajtam, viszont az, ugye, más kategóriában játszik, mint a Joy. Bár azt hiszem a közös tulajdonságuk, hogy introvertált embereknek valók.
Először zöld és vizes és tompa, kicsit olyan meghatározatatlan. Mondjuk, hogy semmilyen, na, mondjuk. Aztán ez átalakul egy nagyon finom, nagyon tiszta, púderes illatba. De ez tényleg úgy púderes, mint egy luxus púdernek az illata, nem az izzadtságszagú, nehéz, kínlódós púderesség. Tiszta, üde, puha, de púderes. Ki látott már ilyet?
Van valami nagyon megnyugtató benne és emellett elegáns is, de semmi hivalkodás, semmi megfelelni akarás, csak az a természetes finomság, ami bizonyos embereknek a lényéből fakad. Azt nem állítom, hogy nekem is. 😂😂😂 De elég otthonosan érzem magam benne és ez ritka.
Az a jelenet a reklámban, amikor Jennifer Lawrence a csillagokat bámulja és a szemében éjszaka a medencében úszva és a szemében tükröződik a fényük, szerintem nagyon jól szemlélteti az illatnak ezt az introvertált harmóniát sugárzó jellegét.
Én a magam részéről adnék rá több csillagot is, viszont tökéletesen megértem, ha valaki nem lát benne fantáziát, mert nem stílusa, a nehezebb, komolyabb, bonyolultabb, összetetteb, elegánsabb, esetleg bódítóbb, hódítóbb, kedvesebb, édesebb illatokban érzi magát jól. Valahol a Dior megtalálta rést a piacon, nem mindenkinek jönnek be a nála jóval népszerűbb siker illatok.
Ja, ami meg az Allure vonalat illeti... Kicsit, igen, ott van egy ideig. De én az új Alluret vakartam le magamról, mint a huzat, a régire meg nem egészen így emlékszem. De kicsit elgondolkodtat, hogy összebeszéltek ezek, mert nekem nem csak Diorék Chanelje jön be, ha nem a Chanelék Diorja is, a Gabrielle, ami egyesek szerint a J'adore-ra emlékeztet. 🤷 Ez van. 😃
Jaaa ééés taraaaart, nagyon sokáig. Végre. ❤️

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. október 17.

Jaaa ééés taraaaart, nagyon sokáig. Végre. ❤️

kissagi19

2023. június 6.

Nagyon kellemes luxis púderillat a bőrömön. Volt régen valami rózsaszín johnson&johnson kozmetikum (talán testápoló), és arra emlékeztet az illata. Leszáradás után púderes rózsa csepp citrussal. Határozottan olyan, mint az Allure 40 év alattiaknak való változata.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. június 6.

Lenaeri

2023. február 7.

Jujujj, de szeretem. Nagyon meglep, hogy ennyien nem.
Nem érzem tucatillatnak, viszont azzal egyetértek, hogy hajaz a Chanel Allure-ra, azzal a különbséggel, hogy ez könnyedebb.
Rajtam nagy tartóssággal bír. Sokan megdícsérték már.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. február 7.

Jujujj, de szeretem. Nagyon meglep, hogy ennyien nem.
Rajtam nagy tartóssággal bír. Sokan megdícsérték már.

Luiselotte

2022. január 20.

Blatteren a huszadik édes- friss , kicsit virágos illatnak tűnt ebben a kategóriában. Bőrre fújva pedig közepesen tartós Chanel Allure.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. január 20.

Marcsi66

2020. október 30.

Mikor azt hiszi magáról valaki h szép,,,,és balszerencséjére megjelenik mellette az istennő,,Chanel Allure van ezen a szinten számomra,,,,ez meg hasonlítani akar hozzá de MINEK??,,

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. október 30.

Mandy05

2020. szeptember 23.

Elegáns illat, és ez is elsőre szerelem... megvettem közel 40e Ftért, és hát fújás után pár perccel már konkrétan semmit sem lehet érezni belőle.
Az az érdekes, hogy mások viszont megjegyzik nekem, hogy milyen kellemes illatom van, de engem ez pont nem boldogít, én azért veszek drága parfümöt, hogy én érezzem jól benne magam azzal együtt, hogy ÉN érezzem az illatot. Ilyen kis önző vagyok ebben :-D.

Szóval imádás-szerelem-kissé csalódás van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. szeptember 23.

Szóval imádás-szerelem-kissé csalódás van.

infernal

2020. augusztus 20.

Nem tartós, 1-2 óra alatt eltűnik az illata.
Unalmas, semmi különleges nincs benne. Dove dezodorra emlékeztet. Olcsó szaga van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 20.

Nem tartós, 1-2 óra alatt eltűnik az illata.

andy79

2020. március 9.

Update 2020.március 09. Csak a gyári, pici minta nem volt tartós, mert nagyon pici mennyiséget fújt. Az új, üveges szerzeményem már rendesen adagolja a szórást, így már teljesen rendben van az illat tartóssága is, ezért megadom az 5. csillagot is :) Bár már március van.... a szerelem iránta töretlen ;)

A múlt: Megjelenésekor, 2018-ban teszteltem először, és +25 fok felett. Tetszett, tetszett, de üvegest valahogy nem akaródzott vennem belőle, mert egyáltalán nem volt tartós. Akkori gyári mintáim landoltak a többi minták közé a dobozba, azóta elfeledve őket.
A jelen: 2020, február 17, hétfő reggeli munkába készülődős-jövés-menés, olyan semmilyen hangulat, szürke idő, és már eltelve a téli fűszeres és oud-os illatokkal, de a harsányan friss vagy tavaszi virágos illatok még bőven a téli álmukat alusszák.... nem is igazán tudom megfogalmazni mire vágyom illatügyileg... mit is fújjak, mit is fújjak... és akkor hirtelen beugrik, hogy hát nézzünk már rá arra az elfeledett Joy-ra... :)
3 fújás a gyári mintából.... és egy könnyed, már-már üde, enyhén édeskésen virágos, leheletnyien rózsás nyitás... ami nagyon finom, picit púderesen krémes leszáradású, puha, kellemes illattá válik és és van jelen a bőrön hol teljesen eltűnve, hol pedig váratlanul felbukkanva... Nagyon jó érzés viselni, olyan... nem tolakodó, harmonikus, és finom nőiesség aurájával bevonó érzést ad. De sajnos csak 2-3 órán át, így napközben újra kell fújni minimum 3x, hogy nap végéig kitartson az illat és az érzés:)
Most, a februári hidegben egészen más arcát mutatja, nagyon nagyon bejövős lett, és nagyon vágyom rá, és nagyon hadakozik bennem az önmegtartóztatás [hogy minek nekem újabb parfüm a meglévő kismillió mellé... :D ] a gyűjtőszenvedéllyel és birtoklási vággyal :D Az eredeti árát sokallom érte, mert szinte locsolni kell, hogy folyamatos legyen az élmény. Az elmúlt 3 nap alatt elfogyott mindhárom gyári mintám :(
Viszont ma "véletlenül" szembe jött az eladásra szánt parfik között egy 90ml/30ml maradék üveges XD és nagyon nagyon nagyon viszketnek az ujjaim a billentyűn, hogy lenyomjam a fent lévő ajánlatot (szemet eltakarós, nevetős szmájli csatolva )
Az illat és a szín teljesen össze illik, megjelenése visszafogottan szép, csakis a tartóssága miatt megy az1 pont levonás.
Nagyon szép illat, nekem februári szerelem lett :)

Update: Lenyomtam a vételt :D Úgy gondoltam, legyen egy megkésett Valentin napi ajándék magamnak... :és mert egyszer élünk... és mert MOST vágyom rá :D :D

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. március 9.

Nagyon szép illat, nekem februári szerelem lett :)

isabelle007

2020. február 20.

Rajtam viszonylag tartós biztonsági illat. Nem eredeti, rajtam egy az egyben Pure Poison...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. február 20.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Növényi kivonat, melyet édes, virágos illata miatt illatanyagként használnak a kozmetikumokban. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

A kozmetikumokban gyakran használt piros színű színező anyag.

Szintetikus lila festékanyag. Az EWG adatai szerint a bőrre káros, allergizáló hatással lehet. Az összetevőleg elsősorban hajápolási termékekben találkozhatunk.