Dior

Ár:   20 000 Ft és 40 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: force, az összetevőket feltöltötte: Tarzicia, Módosítva: 2021. szeptember 2.

Ár:   20 000 Ft és 40 000 Ft
Kiszerelés:   30 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés éve: 2021

Fejjegyek: írisz, gyöngyvirág, peónia

Szívjegyek: rózsa, sárgabarack, barack

Alapjegyek: vanília, pézsma, tonkabab, benzoé, szantálfa

10 ml Dior Miss Dior EDP
Ár: 4200 ft+ posta/fox , Eladó: riatai
Állapot: 10 ml frissen fújva, Helyszín: Kaposvár, fizetés: Banki utalást követően posta/ fox

mafalda

2022. január 8.

Nagyon finom édeskés, azt hittem virágos pacsulis lesz, de nagyon kellemesen csalódtam. Tartós!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 8.

Mirella95

2021. december 14.

Itt krémmánián vettem 2db mintát. Bevallom, féltem tőle, hogy nem fog tetszeni, mert eddig egy drágább parfüm sem nyűgözött le. Mindig celeb illataim voltam, de ezt imádom! Szeretem az édes illatokat, ez a kellemes kategória nálam, volt édesebb parfümöm. Szerencsére, a férjemnek is tetszik rajtam, így különösen örülök neki.
Mindig több parfümöt használtam évszakonként, nem tudom, hogy viselkedik majd nyáron, de ha nem lesz túl tömény, megállapodok egy illatnál?!
Lehetséges, nálam egyenlőre ő a Best. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 14.

Lehetséges, nálam egyenlőre ő a Best. :)

Svetlana

2021. október 19.

Nagyon tetszik, valóban édes semmike, de olyan harmonikus elegyet alkot a bőrömmel, amit csak ritkán tapasztalok. Ráadásul 4 évszakos illat, télhez elég édes, nyárra elég friss...és az átmeneti időszakra is jó. Nem egy szignatúra, karakteres illat, inkább mindennapi tisztaságillat. Nem vagyok Dior-os, sosem volt még Dior parfümöm, mert bár mindet ismerem, valahogy egyik sem jött be annyira, hogy megvegyem. Inkább Chanel, Guerlan és a niche vonal jött be eddig. Lehet, hogy ő lesz az első Diorom?

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. október 19.

Asianlover

2021. október 15.

2021. október: Lett még egy kis mintám, így újabb pár közös napot tölthettünk el. Sajnos a leszáradásban van valami zavaró a számomra, az a tipikus nyanyás rózsa, amit már más Dior illatokban sem díjaztam. Ez bőrön nem is jött elő, de a ruhákon éreztem és nem tetszett :( Sajnálom, de az idei LVEB Blanche végül győzött.

2021. szeptember: Először drogériában fújtam magamra, nem voltam lenyűgözve, olyan édes kis semmiség. Aztán kaptam vásárlás mellé egy mintát, na, mondom, azért elfújdogálom, mielőtt véleményt írnék róla, mégis csak egy Dior-ról van szó, ennyit megérdemel. Meglepően lelkesen értem 2-3 nap alatt a mintám végére, a vártnál sokkal "kényelmesebb" élmény volt ebben az illatban tölteni a napokat.
Valóban habos-babos, mérhetetlenül kommersz édes kis kreáció, de mégis sikerült nekik olyan harmonikusra keverni ezt a mixet, hogy az ember újra és újra megkívánja. Hangulatában ez is egy "jómódúak és jól ápoltak" illata, de sokkal kedvesebb és gondtalanabb - vagy akár romantikusabb - , mint a Coco Mademoiselle, az ehhez képest decens vagy karót nyelt.
Elsőre azt szerettem volna írni, hogy ez aztán az eredetiség megcsúfolása és senki ne pazarolja rá a pénzét, meg akárhányadik Nina Ricci is tud ennyit nyújtani, most mégis azt mondom: mindez igaz, de csak tud valamit, szeretnék venni egy üveggel :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 15.

skin

2021. október 13.

Bár gyönyörű ezzel az új szalaggal Diorék legújabb csemetéje ,de azt kell mondjam nem találták fel a spanyol viaszt. Kényelmes megoldás igazodni a trendhez mert hát az üzleti érdek is ezt diktálja ugye. Megalkották a káosz harmóniáját. Mit értek a káoszon nos azt ,hogy ebben az illatban felfedezni vélek több előzőleg megjelent Dior illatot mint a leszáradásában kikandikáló Joy -t ,mélyen megbújó Jadore-t. Valamint van benne egy kis Cinema egy kis Prada Candy L'eau beütés is . Mintha összeöntötték volna egy nagy üstben ezeket és ez lett belőle. Na de néha az ilyen próbálkozások nem is sülnek el rosszul. Mert kikerekedett egy kellemes bár nem nem túl egyedi ,de mégis viselhető elegáns illat. Amihez jól passzol egy kiskosztüm de akár egy nagyestélyi is. Nagyon bújós ,puha igazi hideg napokra való illat . A selyemsálon napokig intenzív illata van.
Az illat hangulatát talán egy költő szavain át lehet igazán megérteni:
csendesít hiányt,
belül is fájót,
nyugtat őrjítőn
utánad vágyót.''

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. október 13.

Az illat hangulatát talán egy költő szavain át lehet igazán megérteni:
nyugtat őrjítőn
utánad vágyót.''

gladiola

2021. október 9.

Elöljáróban annyit, hogy bár szeretem az illatokat, de főképp a Chanel illataiban találom meg magam. És ezekből sajnos a kelleténél több van folyamatosan készleten nálam. Évszakonként, napszakonként és hangulatonként is ha váltogatom, jópár évig kitartana mindennapi használattal a “gyűjteményem”. Ugyanakkor kalsszikus értelemben mégsem tartom magam gyűjtőnek, de tény, hogy semmi szükségem ennyi illatra és azt is tudom/látom, hogy sokan mennyit spórolnak egy-egy illatuk megvételére. Ilyenkor mindig elszégyellem magam “jódolgomban” és igyekszem józan üzemmódra átkapcsolni és nem megvenni egy újabb illatot. Emellett én úgy működöm pénzügyi szempontból, hogy egy-egy nagyobb kiadást, ami nem létszükséglet, csak “jó lenne” kategória, nem csak 2 hétig fontolgatok, hanem hónapokig - ennyi idő általában elég is arra, hogy rájöjjek valóban nincs újabb költésre szüksègem vagy egyszerűen más évszakba lépve az a parfüm/ruhadarab/kence már nem aktuális, szerencsésen megfeledkezem róla.
Nos, bár más márka emlegetésével kezdtem, de talán kicsit segít majd az erre a dior illatra adandó véleményem megfelelő keretbe helyezésével. Ugyanis időről időre rámjön a filózás, hogy mi lenne nem leragadni a Chanelnél és tágítani a szemléletem illatok terén? Tehát az ideologizálás a pénz elverésre (hisz szükségem nincs újabb illatra!) megvan. Az egyik ilyen kör a dior parümöké. Régebben a J’Adore és 2 flankeréig jutottam (d’or és voilé), de pl. a miss dior véleményeket is szívesen tanulmányoztam. Mikor láttam, hogy új flankere jelent meg, én az eredetit sem ismerve azt gondoltam nagy naivan, hogy legalább nincsenek különösebb elvárásaim a saját bőröm reakcióján és az ízlésemen kívül, mi lenne, ha…..?
Nem vettem meg, csak mintát kaptam vásárlás mellé. 2x is. Ha legközelebb is ezt adnák, kérni fogom, hogy inkább mást adjanak, ha megoldható. Ugyanis ez nekem csak egy geijl valami és nekem ez nem tetszik. Meg sem tudom határozni, hogy mit érzek, csak annyit hogy borzasztó édes. Ha azt mondanák, hogy ez a sí/lveb/stb, elhinném, merthogy nekem ezek az édes/gourmand/… stb illatok totálisan egy kaptafa élményt nyújtanak, sem magamon, sem máson nem tudom megkülönböztetni őket egymástól. Az, hogy a bőröm pedig csak az édes, cukros,stb alapillatokat emeli ki, inkább átok ilyen esetekben. Talán át kéne térnem húsevésre és akkor mást is kiéreznék/kiemelne a bőröm?🤔
Huh, látom, hogy keménymagos és széleskörű illattapasztalattal rendelkező koleginák is óva intenek, hogy ne az eredeti miss diort várjuk ennél a remekműnél. Jó, bíztam benne, hogy nem csak ennyiről szól ez a vonal.
Ezek után hány pontot is adjak? Csakis az ízlésemet tükrözve kap 2 csillagot, mert tartós és szép az üvege& a lötyi benne. Jut eszembe: még ezek is az lveb-re emlékeztetnek engem….

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 9.

Giside

2021. október 7.

Első fújáskor édes, virágos szirup jutott eszembe egy enyhe "jó módú beütéssel"
De aztán megéreztem a szantálfát és úgy gondoltam, majd lesz belőle valami.
És lett. 8 órán át éreztem az illatát (eddig nem találtam ilyen parfümöt) sőt még másnap is éreztem a púderes illatot és a ruhámra is ráragadt, pedig az történt, hogy este 8 óra parfüm viselés után, magamra húztam egy hosszú ujjast.
És ez csak 1 fujas volt..
Gondolkodom, hogy egyszer megszerzem magamnak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 7.

Első fújáskor édes, virágos szirup jutott eszembe egy enyhe "jó módú beütéssel"
De aztán megéreztem a szantálfát és úgy gondoltam, majd lesz belőle valami.
És ez csak 1 fujas volt..
Gondolkodom, hogy egyszer megszerzem magamnak.

lolliheya

2021. szeptember 19.

Szép illat, de ez nem a Miss Dior névhez illik.
Leszáradáskor nagyon tonkababos-vaníliás, meleg, mély illata lesz, a Miss Dior nem erről szólt idáig.
A kifújás utáni fél órában tündököl az igazi virágos-krémes-púderes csoda, utána jön egy unalmas édes, meleg illat.
Kb. 8 óráig szépen érezhető, utána bőrközelivé válik, de fürdésig megmarad az illata.
Szóval, végülis csalódás, mert nem erre számítottam, de az illat maga egy szép őszi darab lehet bárki számára.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 19.

Szép illat, de ez nem a Miss Dior névhez illik.

delila6400

2021. szeptember 12.

Elsőre papírcsíkra fújtam, biztos ami biztos, mert az eredeti Chérie óta nem találtak el engem a Miss Dior illatok. Megillatoztam, aztán mentem is tovább, de azért a papírt elraktam. Aztán nem hagyott nyugodni, mégis ráfújtam a csuklómra és azóta is érzem, hogy időnként megcsap valami kellemes illat. Néha felfedezem benne a Miss Dior jellegzetességét, de mégis más, egy virágos, picit édeskés komfort illat. Nekem tetszik. Ha jobb áron lesz, valószínűleg veszek egy üveggel.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. szeptember 12.

Forster

2021. szeptember 7.

Na ez már tényleg vicc. Kifújás után 5 perccel nincs sehol. Egy testpermetnél is gyengébb horror áron. Nevetséges. Minusz 500 csillag

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. szeptember 7.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színező anyag. (Piros)

Színezék. Lila színű.