Kövess minket Instagramon is! :)


Dr.Belter Lumination Secret Radiance Performance Mask
Ár: | €29.95 | Kategória: | Pakolások, Hámlasztók | |||
Kiszerelés: | 75 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | online | Bőrprobléma: | Pigmentfoltok |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2017. július 26.
Ár: | €29.95 | |
Kiszerelés: | 75 ml | |
Lelőhely: | online | |
Kategória: | Pakolások, Hámlasztók | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | Pigmentfoltok |
TERMÉKLEÍRÁS
Ásványi maszk, mely csökkenti a nemkívánatos bőrpigmentációt és gátolja a melanin szintézisét.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Glycol Stearate
ti I eo I eu
,
Pentylene Glycol
,
Urea
h
,
Quaternium-18 Bentonite
,
Ethylhexyl Isononanoate
eo
,
Titanium Dioxide / CI 77891
sz
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Dipropylene Glycol
i
,
Bellis Perennis (Daisy) Flower Extract
,
Caprylyl Glycol
eo I h
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
Allantoin
gy
0
0
,
Bisabolol
gy
,
Sodium Phytate
,
Panthenol
eo I v
0
0
,
Magnesium Ascorbyl Phosphate
a I v
,
Sorbitan Stearate
eu
0
1
,
Citric Acid
kh
,
Morus Nigra (Mulberry) Root Extract
,
Polygonum Cuspidatum Root Extract
a
,
Saxifraga Sarmentosa (Saxifraga Stolonifera) Extract
,
Scutellaria Baicalensis Extract
,
Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Disodium EDTA
,
Tartaric Acid
,
Pantolactone
h
,
Parfum / Fragrance
i
krémajánló
Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Magnesium Ascorbyl Phosphate, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Tocopheryl AcetateGyulladáscsökkentők: Allantoin, Bisabolol
Hidratálók: Urea, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Pantolactone
Kémiai hámlasztók: Citric Acid
Vitaminok: Panthenol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate
Emolliensek: Glycol Stearate, Ethylhexyl Isononanoate, Caprylyl Glycol, Panthenol
Emulgeálószerek: Glycol Stearate, Xanthan Gum, Sorbitan Stearate
Tisztítószerek: Glycol Stearate, Xanthan Gum
Illatanyagok: Dipropylene Glycol, Parfum / Fragrance
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Emollientként, emulgeálószerként, felüleletaktív anyagként és átlátszatlanná tevő segédanyagként használt összetevő.
Oldószerként, bőrjavító anyagként (skin conditioning) használt, selymes érzetű glikolféle.
Természetes módon a vizeletben található, de a kometikumokban mesterségesen előállított ureat használnak. Kis mennyiségben hidratáló, vízmegkötő anyag, nagyobb mennyiségben azonban gyulladást okozhat.
A titánoxid ásványi színező anyag fedő tulajdonsággal. Finomra őrölve (mikronizálva) természetes UVA+UVB fényvédő szűrőként szolgál védő, és gyulladásgátló tulajdonságokkal.
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
Sűrűség szabályozó anyag, oldószer. Parfümök, haj- és bőrápló termékek gyarkori összetevője.
A százszorszép virágának a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőr kondícionáló hatású összetevő. Paula Begoun szerint viszont eddig még semmilyen tudományos kutatás nem utalt arra, hogy hasznos lenne a bőrnek.
Vízmegkötő, bőrjavító (skin conditioning agent) anyag. Kivonható növényekből, de előállítható mesterségesen is. Gyakran használják együtt tartósító összetevőkkel (mint pl. phenoxyethanol), mivel növeli azok antimikrobiális (mikroorganizmusok ( gombák, baktériumok) növekedését gátló) hatását.
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított sűrítőanyag
Gyulladáscsökkentő, nyugtató hatású anyag, mely segíti a sebgyógyulást is. Mesterségesen húgysav lúgos permanganátoldatos oxidációjával állítható elő. Az összetevővel gyakran találkozhatunk pattanások elleni termékekben.
Kamillából kivonható vagy mesterségesen előállítható anyag. Kiváló gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató.
A fitinsav (phytate acid) só formája, a kozmetikumokban ún. kelátképzőként (chelating agent) használják. Ez azt jelenti, hogy fémes jellegű vegyületekkel keveredve képes megelőzni azok bőrfelszínre vagy hajra tapadását, és azt, hogy valamiféle elszíneződést okozzanak. Ezenkívül erősíti a tartósítók baktériumok és más apró organizmusok elleni harcát, és hozzájárul az összetevők stabilitásának megőrzéséhez is.
A pantoténsavnak (B5 vitamin) kémiai szerkezetét tekintve az alkoholhoz hasonló formája, B5 provitamin (a szervezet képes B5 vitaminná alakítani). A kozmetikai iparban vízmegkötő (humectant), pőrpuhító (emollient) és nyugtató összetevőként használatos. Allantionnal keverve enyhe égési sérülésre, nap által okozott leégés kezelésére is használják.
Vízben oldódó, nem irritáló C-vitaminféle. Viszonylag stabil; stabilabb, mint a sima C-vitamin (Ascorbic Acid), ami fény és levegő hatására gyorsan lebomlik. Az össszetevő hátránya, hogy az Ascorbic Acidhoz képest kevéssé szívódik fel jól, viszont INCIDecoder információi szerint hatékony antioxidáns, segíti a bőr kollagéntermelését és a C-vitamin származékok közül neki van a legjobb bőrvilágosító hatása, így hatásos összetevő lehet fakó, élettelen bőrre. A thebeatybrains szerint pH 7 értéken stabil.
Sorbitol és zsírsavak keveréke. Emulgeálószer.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Fekete eperfa gyökér kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrkondícionáló, Paula Begoun szerint nincs ismert hatása a bőrre.
Az ártéri japánkeserűfű kivonata. A bőrön alkalmazva anitoxidáns.
Indás kőtörőfű kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrkondícionáló, Paula Begoun szerint nincs ismert hatása a bőrre.
Egy árvacsalánfélék családjába tartozó virágos növénynek, a bajkáli csucsókának a kivonata. Kínában az 50 leggyakrabban használt gyógynövények közé tartozik, melyet több ezer év óta használnak. Antimikrobális, antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatása van a bőrre.
Szőlő gyümölcs kivonat. Bár a szőlőmag kivonatnak mindenféle előnyös hatásai vannak a bőrre, hasonlókat nem írnak a szőlő gyümölcs kivonatról. A CosIng sima bőrjavító (skin conditioning) összetevőnek kategorizálja.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Borkősav (vagy szőlősav), mely a szőlőben, borban és tamarinduszban megtalálható szerves sav. A CosIng besorolása szerint maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) és ph szabályozó összetevő. A Lush szerint a borkősav-szódabikarbóna keveréke adja a Lush habfürdők alapját, és elsősorban a borkősavnak köszönhetőek a habfürdők habjai.
Nagyon kevés információ érhető el a pantolactoneról, mint kozmetikai összetevőről. Hajápló termékekben hajkondícionáló anyagként használt, bőrápoló termékekben pedig vízmegkötő hatása van. Fehér, porszerű anyag, melyet a B5 vitamin különböző formáinak gyártásához is használnak.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.