Dr. Konopka's

Ár:   1500 Ft   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Kiszerelés:   75 ml   Bőrtípus:   Normál, Zsíros
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: dgyongyi93, Módosítva: 2017. október 30.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Bőrtípus:   Normál, Zsíros

Dr. Konopka 54. számú speciális gyógynövény-eszenciáját tartalmazza. Segít eltávolítani az elhalt hámsejteket, és gyengéden tisztítja és megújítja a bőrfelszínt. A gyömbér- és zsályakivonat kombinációjának tonizáló és frissítő hatása van, kisimítja és rugalmassá teszi a bőrt.

BDIH minősítésű natúrkozmetikum. Vegán.

PrincessBell

2020. július 19.

Tudom, nem jók ezek a radírok, mert felsértik a bőrt. Meg a menta se jó az én bőrtípusomnak meg a citrusfélék se.
Nos, a mentát és a citrust már megcáfolta a bőröm, ezennel a radírozó szemcsék tilalmát is feloldom :D
Krémes állagú, világosbarna színű, nagyon apró, leginkább homokszemre emlékeztető szemcsékkel rendelkező termék. Illata nem olyan, amilyenre egy gyömbért és zsályát tartalmazó cuccnál számít az ember, teljesen semleges, "krém krém" illata van.
A csomagolás Konopkás, fémtubusban van, letekerhető kupakkal. Ezt is úgy tárolom, mint a többi ilyen típusú terméküket, megtartom a dobozát és abba állítom vissza kupakkal felfelé.
Egy ujjbegynyit dolgozok el a nedves bőrömön reggelente és jelentem imádom. Amióta beépítettem a rutinomba, kevésbé zsíros az arcom és kellemesebb tapintású. Lemosni a szemcséket én micellával még rásegítek, mert azokat nem mindig tudom eltávolítani vízzel, de ennyi baja legyen.
Beszerezni nem mindig egyszerű, mivel utálok vásárolni, egy helyre megyek be (Euro Family) és vagy van vagy nincs.
Ár/érték arányban kiváló. Meg amúgy is :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 19.

Ár/érték arányban kiváló. Meg amúgy is :)

vikimaja

2020. július 10.

Szerintem jó kis radír, finom apró szemcsékkel. Nem kell belőle sokat használni, úgyhogy egy darabig elég lesz. Radírozás után nem hagy réteget az arcomon és tisztának, puhának érzem a bőröm tőle.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. július 10.

biondi

2020. június 27.

Még egy pozitív vélemény. Nagyon finoman radíroznak az apró szemcsék. (Eddig az Organic Shop gyömbéres-cseresznyését használtam, de annak elég durva szemcséi vannak, és nem olyan sok pici, mint ebben.) Nekem egyáltalán nem hagyott ragacsos érzést az arcomon, vízzel való leöblítés után sem, bár én mindig frottírtörölközővel törlöm át finoman az arcomat. Radírozás után táplálóbb dolgokat szoktam az arcomra tenni (és legtöbbször este csinálom), mint pl. jojobaolaj, kókuszolaj, valamilyen szérummal keverve (egyelőre a Beauty Glam hialuronosát használom, de ha nem olajjal keverem, abszolút szárít, nedvesen és szárazon felkenve is). Röviden: nagyon jó kis arcradír, frissítő érzést hagy maga után, tökéletesen megfelel. Egyébként is nagyon szeretem a Konopka termékeket. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 27.

m_maya

2020. március 4.

Nagyon szeretem, szerintem elég gazdaságos is, nem okoz irritációt, nem csípi a szememet. Apró szemcsék vannak benne, így könnyű vele bánni. Kellemes illata van, használat után puha lesz a bőröm. Szerintem újraveszem, ha elfogy.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. március 4.

Dorine

2020. február 21.

Nagyon szeretem.. sokáig elég volt és ár-érték arányban is korrekt. Az összetevői is szimpatikusak, úgyhogy újravevős.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 21.

DoraDe

(!)
2020. február 10.

Egyelőre nagyon bejön, nem szárítja a bőröm, nem sértik fel a szemcsék az arcomat. Utána szép puha lesz az arcom :) Egy kis hidratáló krém azért elfér (most épp az szintén dr konopka, a sárga krém), de így perfekt.

Update: Levettem egy csillagot, mivel nem használtam el a krémet teljesen, azért annyira nem csodaszer :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 10.

Aggy444

2019. május 22.

Kellemesen masszíroz, kíméletes, de nagyon puha bőrt hagy maga után. :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 22.

Kellemesen masszíroz, kíméletes, de nagyon puha bőrt hagy maga után. :)

lolkabolka

2019. április 6.

Az elején vegyes érzéseim voltak. Jó is volt meg nem is. Tetszett benne, hogy apró nagyon finom szemcsés, de nem találom emiatt gazdaságosnak. Viszont ami nem tetszett az elején az a zsíros érzet amit hagy. Értem én, hogy tápláló és hidratáló hatás blablablabla, de olyan fullasztó volt. Egészen addig, amig radírozás után át nem mostam habzó lemosóval. Így tökéletes. Ma reggel többet sikerült kinyomnom a tubusból, így jutott a mellkasomra is, hát csudafinom, puha és selymes lett. Összességében elégedett vagyok vele. 5*

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 6.

pollynora

2019. március 22.

Nemrég fedeztem fel ezt a márkát, és nagyon sajnálom, hogy eddig nem találkoztam vele. Arckrémjét és szemránckrémjét is használom, azokat is és ezt is imádom. Én az a fajta vagyok, aki szereti érezni egy arcradír radírozását, bár sok helyen olvastam, hogy a hámlasztók mennyivel jobbak, van az is, mégis a fizikaihoz nyúlok szinte mindig. Ez a kis cucc tele van apró, ám érezhető szemcsékkel, nagyon jó érzés vele végigdörzsölni az arcom. Hetente 1x használom, én szeretem, kellemes érzés utána is közben is, vegán is, 5*.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 22.

Eveln10

2019. február 15.

Enyhe bőrradír, viszont jól radíroz és puha bőr lesz az eredmény. Nem szárít és nem irritál.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 15.

Antioxidánsok: Melilotus Albus Flower/Leaf/Stem Extract, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water
Hidratálók: Glycerin, Saccharide Isomerate

Alkoholok: Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Coco-Caprylate / Caprate, Glyceryl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Caprylate
Emulgeálószerek: Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Caprylyl/Capryl Wheat Bran/Straw Glycosides, Fusel Wheat Bran/Straw Glycosides, Polyglyceryl-5 Oleate, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Sodium Stearoyl Glutamate
Tisztítószerek: Caprylyl/Capryl Wheat Bran/Straw Glycosides, Fusel Wheat Bran/Straw Glycosides, Sodium Cocoyl Glutamate, Xanthan Gum, Sodium Stearoyl Glutamate
Illatanyagok: Octyldodecanol, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Anthemis Nobilis (Chamomile) Flower Extract, Benzyl Alcohol, Parfum/Fragrance, Limonene
Színezékek: Chromium Oxide Greens / CI 77288
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate

További info az összetevőről a KM-blogon >>

fehérmályva, vagy más néven orvosi ziliz gyökeréből készült kivonat. Kozmetikumokban bőrkondícionálónak használják. A fehérmályva kivonata főként gélesedő szénhidrátokat, és flavonoidokat tartalmaz, ami miatt erős gyulladásgátló, bőrpuhító tulajdonságú lesz. Néha még hidratáló effektust is tulajdonítanak neki.

Tisztító, emulgeáló, bőr- és hajkondícionáló szer.