Kövess minket Instagramon is! :)


Dr. Müller Teafaolaj Tonik
Ár: | 1645 Ft | Kategória: | Lemosók, Tonikok | |||
Kiszerelés: | 150 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | patikák, online | Bőrprobléma: | -- |
A krémet feltöltötte: Joe, az összetevőket feltöltötte: Krisz79, Módosítva: 2013. március 17.
Ár: | 1645 Ft | |
Kiszerelés: | 150 ml | |
Lelőhely: | patikák, online | |
Kategória: | Lemosók, Tonikok | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Dr. Müller teafaolaja ausztrál teafából készült, 100%-os gyógyszerkönyvi tisztaságú, több mint 80 szerves alkotóelemből álló, rendkívül hatásos természetes antiszeptikum. A teafaolaj gomba-, vírus- és baktériumölő és helyi érzéstelenítő hatása révén a testápolás és az intim higiéné nélkülözhetetlen elixírje. A teafaolaj tonik (lotion) használatra kész oldat, kitűnően alkalmas az akne és más dermatológiai problémára hajlamos bőr ápolására. Tisztítja, frissíti és szabaddá teszi a bőr pórusait.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Polysorbate 20
ti I eu
0
0
,
PEG-40
h
,
Hydrogenated Castor Oil
ti I eo I eu
1
0
,
Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil
,
Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract
,
Propylene Glycol
h
,
Sodium Lactate
h
,
Sodium PCA
h
0
0
,
Glycerin
h
0
0
,
Fructose
h
,
Urea
h
,
Niacinamide
h I v
,
Inositol
h
,
Sodium Benzoate
ta
,
Lactic Acid
h I kh
,
Diazolidinyl Urea
ta
,
Methylparaben
i I ta I par
0
0
,
Propylparaben
ta I par
0
0
,
Parfum/Fragrance
i
,
Triethanolamine
ti I eu
2
0
,
Linalool
i
,
Limonene
i
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
TiriaValaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
krémajánló
Kedvenc tonikom! Nem szárít, teljesen rendben tartja az arcomat. Igaz nem olcsó, de szerintem megéri az árát.


Kedvenc tonikom! Nem szárít, teljesen rendben tartja az arcomat. Igaz nem olcsó, de szerintem megéri az árát.


Jól tettem, hogy kipróbáltam jó kis tonik, viszont a parabének miatt nem fogom újra venni.



Jól tettem, hogy kipróbáltam jó kis tonik, viszont a parabének miatt nem fogom újra venni.


Én vagy 3 flakonnal elhasználtam belőle és nagyon szerettem,bár egy idő után már drágának tartottam...Az ára miatt csak 4 csillag.



Én vagy 3 flakonnal elhasználtam belőle és nagyon szerettem,bár egy idő után már drágának tartottam...Az ára miatt csak 4 csillag.


Én imádom. Minden ami teafaolajos a gyengém lett, főleg ebből a márkából. A tonik és testápoló a két kedvencem. Az illatát meg lehet szokni, a bőröm puha lesz és nem szárad ki olyan gyorsan. Nagyon ajánlom!



Én imádom. Minden ami teafaolajos a gyengém lett, főleg ebből a márkából. A tonik és testápoló a két kedvencem. Az illatát meg lehet szokni, a bőröm puha lesz és nem szárad ki olyan gyorsan. Nagyon ajánlom!


Fontos hatóanyagok a krémben
Hidratálók: PEG-40, Propylene Glycol, Sodium Lactate, Sodium PCA, Glycerin, Fructose, Urea, Niacinamide, Inositol, Lactic AcidKémiai hámlasztók: Lactic Acid
Vitaminok: Niacinamide
Emolliensek: Hydrogenated Castor Oil
Emulgeálószerek: Polysorbate 20, Hydrogenated Castor Oil, Triethanolamine
Tisztítószerek: Polysorbate 20, Hydrogenated Castor Oil, Triethanolamine
Illatanyagok: Methylparaben, Parfum/Fragrance, Linalool, Limonene
Parabének: Methylparaben, Propylparaben
Tartósítószerek: Sodium Benzoate, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Emulgeálószer, felületaktív anyag.
Polyethylene Glycol-származék. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint oldószer, valamint segít a bőrben tartalni a nedvességet. A Truthinaging információi szerint a 40-es molekulatömeg azt jelenti, hogy az összetevő minimálisan felszívódik a bőrön, sérült bőrün viszont kerülendő a használata.
Ricinusolaj. Bőrpuhító (emollient) anyag, emulgeálószer, felületaktív anyag és sűrűség szabályozó. A ricinusolajnak a bőrön ragadós érzete lehet.
Ausztrál teafa cserje leveléből kivont olaj. A teafa olajnak fertőtlenítő, baktérium ellenes tulajdonsága van, mely hatásos lehet a pattanásokat okozó baktériumok ellen. Ezen tulajdonságának köszönhetően a teafa olaj természetes alternatívája lehet a benzoyl peroxidnak (BP). Egy 119 beteg részvételével készült tanulmány 5% BP és 5% teafa olaj pattanások elleni hatékonyságát vizsgálva arra a megállapításra jutott, hogy mindkettő hatásos a pattanások kezelésében, de azért a BP számottevően hatásosabb, viszont a BP esetén a szárító, irritáló hatás is jelentősebb. A pattanások hatékony kezelésére 5-10% teafaolajat tartalmazó készítmény ajánlott. (Forrás: cosmeticscop)
A nagylevelű csodamogyoró kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. Paula Begoun szerint antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatása is van. Ugyanakkor viszont a csodamogyoró kivonat 70-80%-a ethanolt (alkohol) is tartalmazhat, ami viszont szárító, irritáló hatással lehet a bőrre.
Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban - a beautybreains szerint a hidratáló hatása a glicerinéhez hasonló. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy az arra hajlamosaknál allergiás, ekcémás tüneteket (kontakt dermatitist) válthat ki.
A tejsav nátrium sója, melyet hidratáló és ph szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. A kozmetikumokon kívül élelmiszerekben is találkozhatunk vele E325 néven, ahol gombaellenes hatása miatt húskészítmények szavatosságának a meghosszabítására használják.
A bőrben természetesen is megtalálható aminosav származék. Természetes hidratáló elem (NMF - Natural Moisterising Factor), melynek kiváló vízmegkötő képessége van.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Természetes módon a vizeletben található, de a kometikumokban mesterségesen előállított ureat használnak. Kis mennyiségben hidratáló, vízmegkötő anyag, nagyobb mennyiségben azonban gyulladást okozhat.
B3-vitamin, mely többféle szempontból is kiváló hatással van a bőrre: egyrészt remek hidratálószer, másrészt pedig hatásos pigmentfoltok ellen is. Ezenkívül ígéretes öregedés elleni hatóanyag, amely serkenti a kollagéntermelést, és hatásos sejtkommunikáló összetevő (bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre biztató összetevő). Pattanások kezelésében is több antibiotikummal felveszi a versenyt, ráadásul 2% niacinamide ígéretesen csökkenti a faggyútermelést és normalizálja pórusok méretét (forrás).
Részletes infó az összetevőről: CosmeticsCop, SmartSkinCare, FutreDerm, INCIDecoder
Az inozitol egy rendkívül széleskörűen használt anyag mind a táplálkozásban, mind a kozmetikában. Egyik leggyakrabban előforduló formája a lecitin egyik fontos alkotóeleme. A CosIng szerint hidratáló hatású, a haj összetapadása ellen is véd, és hajkondícionáló.
A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak. Főleg gombák ellen hat. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Potassium Sorbate) használják.
Tejsav, mely előállítható a tejből, bár a kozmetikumokban leginkább mesterségesen előállított verziót használnak. Az AHA-savak csoportjába tartozik, a bőr legfelső rétegére hámlasztó hatása van. Mint kémiai hámlasztó, a glikolsav után a második legtöbbet kutatott AHA, annál valamivel gyengédebb és valamivel nagyobb molekulaméretű összetevő. Hámlasztó tulajdonsága mellett a tejsav remek hidratáló is.
Tartósítószerként használatos gomba- és baktériumölő hatása miatt. Formaldehidet bocsát ki magából.
Tartósítószer. A methylparabent tartalmazó termékek növelhetik az UVB által okozott károsodást a bőrben. Bár ez nem biztos, tanácsos methylparaben-tartalmú termékek mellett (meg amúgy is, mindig :)) fényvédőt használni. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Tartósítószerként használt parabén. Részletesebb infó a parabénekről a FutureDermen.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.
Levendulából kivont illatosító anyag, a levendulaolaj egyik fő összetevője. Potenciális bőrirritáló és allergén a levegővel érintkezve, egy 2004-es kutatás szerint pedig sejtmérgező hatású lehet, bár nincs olyan tanulmány, ami in vivo (emberen végzett kísérlet) is megerősítené ezt. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.