Best of Beauty 2019

dr. Organic

Ár:   4390 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   Müller, bioboltok, online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Szendi, Módosítva: 2012. szeptember 13.

Lelőhely:   Müller, bioboltok, online
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Bőröregedés

A marokkói bio argán olaj vitaminok, antioxidánsok és esszenciális zsírsavak fantasztikus forrása. E különleges olaj egyedülállótulajdonságai a bio esszenciális olajokkal és gyümölcskivonatokkal tartalmas, könnyedén felszívódókrémben egyesülnek, mely az arc és a test ápolásához is ideális. Az évszázadokon keresztül alkalmazott kivonatok antioxidáns tulajdonságukkal bársonyossáteszik a bőrt, a C-vitamin szint megemelésével támogatják a kollagén szintézist, ezáltal bőrfiatalító hatással bírnak.

szevi

2016. október 13.

Nekem a márka argánolajos családja vált be a legjobban, viszont ezt a krémet kicsit le kell, hogy pontozzam. Kombinált arcbőröm van, könnyen zsírosodik és hiába hidratált megfelelően a krém, nekem nem jött be. Sajnos volt, hogy 1-2 patti megjelent a használata után. Az illata számomra elég tolakodó, túlságosan intenzív.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 13.

timi9897

2016. július 6.

Nekem ez nem volt az igazi. Erős illata van, nem is hidratált eléggé. A változatosság kedvéért vettem a kókuszos után, hogy azt ne szokja meg a bőröm. Kár volt, nekem ég és föld a különbség, a kókuszos nagyon tetszett, jól hidratált. Hogy ne menjen kárba, néha felkenem, de nekem az is gyanús, hogy bizony a kókuszos a végére megromlott, ezzel viszont nem történik semmi. Lehet, hogy ez műbb. (?)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 6.

zsani23

2015. május 17.

ajándékba kaptam ezt a krémet és nagyon örültem neki!!!
az illata elsőre nagyon furi volt, de idővel ezt meg lehetett szokni és akkor már annyira nem is volt rossz sőőőt kifejezetten tetszett :)
a krém állaga igen zsíros ,de mégis hamar beszívódik és jól hidratálja az arcom.
egy negatívuma van (volt) első pár használatkor égett és csípett is a bőröm tőle,nem tudom mi lehetett az oka, de a lényeg az, hogy elmúlt.
egyszóval egész jó kis krém! Mehet is neki az 5 csillag!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. május 17.

ajándékba kaptam ezt a krémet és nagyon örültem neki!!!
egyszóval egész jó kis krém! Mehet is neki az 5 csillag!

jituszka

2014. december 1.

Meg voltam győződve arról, hogy semmi különbség nincs ugyanazon krém az éjszakai és nappali változatai között, de ez ebben az esetben nem igaz. Az összetevői és az állaga is más. Sokkal sűrűbb, gazdagabb krém, mivel több ideje van beszívódni. Nekem a fahéjas illata is nagyon tetszik.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. december 1.

mrsgrob

2014. november 17.

Keményebb az állaga, de felkenve könnyű, de tápláló krém. Száraz bőrömre nappalra használom, bár most nyáron inkább éjszakára. Az illata érdekes, mint egy illatos fa. Enyhén kipirosodik a bőröm tőle, de hamar elmúlik - ennek ellenére szeretem.
Update1: A bőrpirosodás teljesen megszünt, csak az első 1-2 alkalommal tapasztaltam nagyon enyhén. Már több tégellyel vettem, nagyon meg vagyok vele elégedve. Éjszakára száraz-kombinált bőrömre nagyon jó. Nekem nappalra is bevált (nem meleg időben), de a homlokom (ami az egyetlen nem száraz rész az arcomon) bezsírosodik tőle, oda Avène Hydrance Optimale UV Light krémet használok.
Update2: kora ősztől elkezdtem hámlasztani is (PC BHA 1% gél), ami látványosan jót tesz a bőrömnek, viszont ezzel a krémmel rajtam nem fér össze: a pirosodás sőt csípés kellemetlen mértéket ölt, amit más krémnél nem tapasztalok. Viszont a férjemnek remekül bevált hámlasztással együtt is, ezért nem veszek le csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. november 17.

Ingrid123

2014. november 5.

Használtam már más természetes krémeket (pl. Manna termékek), melyekkel tökéletesen elégedett voltam. Sajnos ez a krém az én bőrömre igazi pénzkidobás volt: nem érzem a hidratáló hatást, számomra az illata kifejezetten zavaró (egy természetes összetevőket tartalmazó krémnek nem is értem miért van ilyen erős illata...), ráadásul csípi a bőröm és erősen kipirosodik tőle. Soha többé!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. november 5.

norilili

2014. május 2.

Sokat vártam ettől a krémtől, hiszen első ránézésre tetszetős összetevőkkel rendelkezik. Sajnos nem érzem hogy túl hidratáló lenne, pedig nem száraz a bőröm, de ez nekem éjszakára kevés. Ettől függetlenül tényleg gyorsan beszívódik, nem fénylik, kellemes az illata és nekem az állaga is elég puha ahhoz, hogy ujjal felkenjem. Nem tudom hogy a menta vagy fahéj olajtól van-e, de kicsit csíp amikor használom. Azért persze el fog fogyni, de nálam nem érdemli meg az öt csillagot.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. május 2.

pozsu

2013. szeptember 13.

Én ezt is, és a nappali verzióját is nagyon szeretem, az illatát kifejezetten, a bőröm pedig szép sima tőle, nem okoz pattanásokat (ellentétben pl. a legtöbb Clinique krémmel, amik pedig illatmentesek). Kicsit drágább, mint a többi Dr Organic arckrém, 3900 körül van, de szerintem jobb is a hatása. Sűrű, nehéz krémnek tűnik elsőre belenyúlva, de meglepően gyorsan beszívja, szinte matt-szerűen, miközben hidratál rendesen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. szeptember 13.

Lillaberek

2013. május 6.

Nagyon szereti a bőröm ezt a krémet. Akár nappal is használható lehet, annyira gyorsan felszívódik. Két problémám van vele: nagyon kemény állagú, csak spatulával, vagy annak hiányában körömmel lehet felszedni a megfelelő mennyiséget. A másik pedig hogy annyira intenzív illata van, hogy zavar. Nem kellemetlen, de alváshoz illatmenteset szeretnék, vagy olyat, aminek 2 perc múlva már semmilyen szaga sincs. Emiatt néha kihagyom, pedig a hatása, ár-érték viszonya kiváló.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. május 6.

Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis Leaf Juice

Nátrium-magnézium-szilikát. A kozmetikumokban kötőanyagként használt (binding agent, segíti a többi összetevő egymáshoz kötődését).

Argan levelének a kivonata. Az argan olajjal ellentétben nem igazán van infó arról, hogy a levél kivonatnak milyen hatása is van, a CosIng bőrjavító összetevőnek kategorizálja.

Fahéjlevél olaj:  A fahéjolaj sűrű, színtelen olaj, melynek jellegzetes fanyar, csípős, édes illata van.
A fahéjnak többek között étvágyserkentő, emésztést javító hatása van. Elsősorban emésztési problémák, bélférgek, bőrbetegségek és szívelégtelenség esetén ajánlott. A fahéj a bőrre kenve gyulladásgyökkentő, gombaölő és antibakteriális és javítja a bőr vérellátását, keringés fokozó. Gyakran használt összetevő a narancsbőr elleni készítményekben. Érzékeny bőr esetén a fahéj bőrpírt okozhat

Bőrre kenve erőteljes csípő érzést tapasztalható, felmelegíti a bőrt és fokozza a vérellátást. A fahéj előnyös tulajdonságai mellett potenciális bőrriritáló, érzékeny bőrűeknek kerülendő összetevő.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Az afrikai kolbászfa nagy kolbász alakú termésének kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A Wikipédia információi alapján a termést a népi gyógyászatban rendkívül sokféle célra használják, emiatt angol nyelvterületen gyakran fétisfának (fetish tree) nevezik. Paula Begoun szerint az összetevő sokrétű hatását egyenlőre még nem sok tanulmány támasztja alá, az azonban valószínű, hogy a kolbászfa kivonata gyulladáscsökkentő és antioxidáns tulajdonságokkal bír.

Tisztító, emulgeáló, bőr- és hajkondícionáló szer.