dr. Organic

Ár:   900 Ft   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Lelőhely:   Müller, bioboltok, online   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Szepsegtrend.hu-n 890 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: k.gabi, Módosítva: 2015. április 30.

Lelőhely:   Müller, bioboltok, online
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Vedd meg online: Szepsegtrend.hu, 890 Ft

Detoxikálja és megújítja a bőrt. A pórusok mélyére hatolva eltávolítja a felesleges olajat és szennyeződéseket.

Ár: 890 Ft , Eladó: Szepsegtrend.hu
Személyesen: VI. Podmaniczky u. 11 Futárral: 1090 Ft

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Kíváncsi Fáncsi

2022. október 4.

Akciós volt, így gondoltam adok neki egy esélyt. Fura, hogy ilyen nagy mennyiséghez (nem használtam fel az egészet, betettem a maradékot a hűtőbe, tekintve, hogy ez mégsem egy jól lezárható tégely) csak 5 percet kell az arcon hagyni, olyan kevésnek tűnik, hogy addig minden tápláló hatóanyag beszívódjon, nekem így volt legalább 10 perc is mire lemostam. Igazából ez nekem egy olyan semmilyen maszk. Irritációt szerencsére nem okozott, de a bőröm utána olyan volt, amit egy téli vastagabb krémezéssel is simán elérek. Így ez ár-érték arányban nem éri meg nekem még akciósan sem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. október 4.

Evelin123

2022. június 4.

Mégis mi a ... ez a maszk??? Soha nem repült még semmi ilyen gyorsan a kukába. Ahogy soha semmitől nem lettem még ennyire égő, vérvörös. Szinte soha nem veszek semmit kremmania olvasás nélkül, ezt mégis megbízható márkának tartottam és csak landolt a kosárban, mert az utóbbi napokban nem volt nagyon időm az arcápolásra és úgy éreztem kéne valami jó kis maszk. Akkora csalódás volt,hogy szerintem a márkától sem veszek soha többé semmit, első és utolsó termékem volt tőlük. Eszméletlenül mérges vagyok, csak remelni merem,hogy mielőbb elmúlik ez az égés és nem lesz bőr irritációm. Csak az előírt 5 percig hagytam fent. Még jó,hogy előtte nem tettem savas hamlasztot fel, ahogy terveztem.. + pont ünnep nap előtt, mikor semmi sincs nyitva. Borzalom. Az Eveline C vitaminos maszk volt még hasonlóan égető, azt azt hiszem fél perc után le is mostam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. június 4.

siraso

2022. január 5.

Beállok én is a sorba, KM olvasás nélkül megvettem megint valamit, nem kellett volna, a nem érzékeny bőröm vérvörösre változott. Nem csípett, nem bizsergett, bele is feledkeztem a pakolászásba, miközben rajtam volt, szóval az ajánlott 5 percet túlléptem kétségtelenül, aztán véletlenül belenéztem a tükörbe és rohantam lemosni. Utána kenhettem mindenféle bőrnyugatót a forró, piros bőrömre, hogy órákkal később már ne égjen

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 5.

boni04

2021. november 30.

Korábban használtam már csigagéles (koreai) termékeket, így nem aggódtam az összetevővel kapcsolatos esetleges irritáció miatt. Kellett volna, ugyanis brutálisan kivörösödött az arcom a használata után :( Alapos arcmosás és fél cm vastag cica krém réteg segítségével megúsztam, pedig úgy tűnt, hogy az egész fejem lehámlik másnapra. Semmiképpen nem fogom újravenni emiatt, nekem teljes pénzkidobás volt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. november 30.

SzSara29

2020. november 30.

Számomra csodaszer, évek óta a téli rutinom elengedhetetlen része. A hideg hónapokban a bőröm irritált, száraz, a szám körül és a homlokomon csúnyán szokott hámlani. Azonban az orrom zsírosodik, miteszeres, az állam pedig pattanásokra hajlamos, így először kicsit féltem, mikor meglátt milyen sűrű és krémes ez a maszk. De egyáltalán nem pattogtam ki tőle, a száraz részeket pedig csodásan rendbe hozta, hetente egyszer felteszem ezt a maszkot, és az élet újra szép! Egy csomag 3-4 használatra elég, attól függően milyen vastagon kenem. Az illata nem a legkellemesebb, de inkább mint hogy tele legyen parfümmel. Irritációt egyáltalán nem tapasztaltam, nagyon szereti a bőröm. Hagytam már fent egész éjszakára is, mikor síelni voltam és kikészült a bőröm, és úgy sem volt vele semmi gond!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 30.

zonga

2020. február 5.

Én sem éreztem pirosságot, csípő hatást, nekem semmilyen irritációt nem okozott. Igaz, nem hagytam fenn sokáig. Talán lemosás után éreztem kis bizsergést, de ez nem volt zavaró, és annak tudtam be, hogy dolgozik a krém. Az ára kicsit húzós, de nekem is elég 3-4 alkalomra egy tasak, ehhez képest azért nem olyan drága. Kicsit fura a szaga (számomra kellemetlen, de nem vészes). Az állaga sűrű, krémes, de könnyű felkenni. Puha, hidratált, feltöltött lett tőle az arcom. Nem rögtön éreztem a hatását, még a lemosás után is fura volt. Amíg rajtam van, ill. utána nem volt annyira jó érzés - emiatt lehet, hogy nem lesz a kedvencem-, de másnap belenéztem a tükörbe, és egy egy teljesen megfiatalodott arc nézett vissza rám.

Update: Már háromszor használtam, de még mindig van a tasakban. Nem csíp, nem irritál, szép, puha lett a bőröm használat után (azért ez nem egy nagyon tartós hatás. De ettől függetlenül jó.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. február 5.

Gimami

2020. január 5.

Én egy tasakot két alkalomra használok fel , pedig jó vastagon kenem. Van hogy fél órát is fent hagyom , semmilyen irritációt nem okoz , viszont szépen hidratál és simítja a bőrőmet. Utána bársonyos puha az arcom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. január 5.

ann0325

2019. április 15.

Egy tasak nekem 3 alkalomra elég. Hetente 1x szoktam használni. Nem okozott semmilyen irritációt, abszolút elégedett vagyok vele, csak azt sajnálom, hogy nem kapható belőle nagyobb kiszerelés.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 15.

baadri

2019. április 4.

Hetente 1x használom, a csomagoláson feltüntetett hatóidővel. Nem okoz irritációt (még akkor sem, amikor olykor kimegy a fejemből, hogy le kéne mosni és 10 percnél tovább is fent van). Puha, egységes bőrt eredményez. Én is kenek belőle az ajkamra, ott is jól teljesít. 4 alkalommal használtam eddig, de még mindig félig van a csomag, így abszolút megéri szerintem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 4.

AnikoR

2019. február 1.

Évek óta használom, havonta 1-2x veszem meg. Imádom! Extra jól feltölti a vízhiányos, pattanásos, érzékeny bőrömet, nekem nem okozott irritációt, pirosodást, csípést. A pattanásokat szépen lehúzza, egységesít, feltölt, hidratál, az ajkamra is szoktam tenni belőle.
Csak ajánlani tudom, bár az illata tényleg erős. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 1.

Csak ajánlani tudom, bár az illata tényleg erős. :)

Antioxidánsok: Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract
Hidratálók: Glycerin, Glucose, Sorbitol, Urea, Sodium PCA, Glycine, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid
Vitaminok: Tocopherol, Panthenol

Aloe vera növény leveléből származó lé. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van, valamint segíti a sebgyógyulást és általában a bőr regenerálódását is. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).

Diglicerid, melyet zsírsavakból és glicerinből állítanak elő. A kozmetikumokban bőrjavító (skin conditioning), bőrpuhító (emolliens) és emulgeálószerként (segíti a vizes és olajos fázisok összekeverését) használatos.

A makadámia fa terméséből előállított olaj. Kiváló hidratáló, védi a hajat és a bőrt. Magas arányban tartalmaz esszenciális zsírsavakat (olein sav, palmitolein sav), ezért kiváló helyettesítője állati olajoknak. Hasonlít az emberi bőr faggyú szerkezetéhez. Könnyen felszívódik és puhává, rugalmassá teszi a bőrt. Viszonylag stabil olaj. Elsősorban nehezebb krémekhez és a száraz bőr számára ideális összetevő.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Sorbitol h 1 1

Az élelmiszeriparban cukorpótlóként használt (édes ízű) anyag. A kozmetikumokban vízmegkötő és sűrítő anyagként használatos.

Természetes módon a vizeletben található, de a kozmetikumokban mesterségesen előállított ureat használnak. NMF (természetes hidratáló elem), mely a bőrben természetesen is megtalálható, és fontos szerepet játszik a bőr megfelelő hidratáltságának fenntartásában. Kis mennyiségben hidratáló, vízmegkötő, bőrbarriert erősítő anyag, nagyobb mennyiségben (40% felett) azonban gyulladást okozhat, viszont kimutatták, hogy keratolitikus hatása révén jelentősen csökkenti a súlyos bőrszárazságot és az érdes, megvastagodott textúrát pl. lábra szánt bőrkeményítés eltávolító termékekben és hatékonynak bizonyulnak a túlzott kiszáradással járó bőrbetegségek, például az ichthyosis, a xerosis, a pikkelysömör, az ekcéma és a seborrhoeás dermatitis esetén.

Nem esszenciális aminosav, melyet a szervezet is képes előállítani, de termelése az életkorral csökken. A glicin fehérjéket felépítő 21 aminosav közül a legkisebb. Az aminosavakat a kozmetikumokban leginkább vízmegkötő tulajdonságuk miatt használják, némelyiknek antioxidáns és sebgyógyító tulajdonsága is van. A glicin más aminosavakkal (pl. leucinnal és prolinnal) együtt alkalmazva ráncsimító hatással is bír illetve a Futurederm információi szerint segíthet a sérült szövetek helyreállításában és elősegítheti a gyógyulást.

A búzafehérje kémiailag felaprított változata, amely főként aminosavakból, peptidekből és fehérjékből áll. Leginkább hajápolókban használt hajkondícionáló, hidratáló, filmképző összetevő. Alacsony molekulasúlyának köszönhetően könnyen beszívódik a hajszálak belsejébe. Képes ellensúlyozni és samponokban lévő tisztítószerek irritáló hatását, valamint helyreállítja a sérült hajat, puhává, selymessé és simává téve azt.

Az orvosi somkóró kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint összehúzó, a bőr komfortérzetét növelő, szagokat, ízeket semlegesítő hatású összetevő.

Orvosi ziliz kivonat. Kevés információ érhető el arról, hogy az orvosi ziliz kivonatot a kozmetikumokban mire használják. Paula Begoun szerint sűrítő anyagként használatos, és lehet, hogy van nyugtató, gyulladáscsökkentő tulajdonsága is.

lándzsás útifű levelének a kivonata. A kozmetikumokban baktériumölő, gyulladáscsökkentő tulajdonsága miatt használják.

Illóolaj, melyet a Cymbopogon schoenanthus füvek (más néven indiai citromfű, tevefű) gőzdesztillációjával nyernek ki. Citromos illata miatt főleg illatanyagként használják, de tonikok adalékanyagaként használatos. Antibakteriális és gombaellenes tulajdonságai miatt olajosabb bőrtípusokra szánt termékekben is gyakori összetevő. Egyeseknél kiválthat bőrirritációt, különösen azoknál, akiknél citromfű allergia áll fenn.