Egyéb

Ár:   3299 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   patikák, bioboltok, gyógynövény szaküzletek   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: siss, Módosítva: 2017. október 13.

Lelőhely:   patikák, bioboltok, gyógynövény szaküzletek
Kategória:   Samponok

Speciálisan hatékony készítmény speciális problémára.

• Az erős hajhullás hatékony kezelését teszi lehetővé minden hajmosás alkalmával.
  • A koffein serkenti a bőr vérkeringését, a csalánnal és a gyömbérrel együtt elősegíti a fejbőr és a hajhagymák jobb tápanyag ellátását.

Aktív összetevők: kender-olaj, koffein, csalán- és levendulakivonat. 5% kender tartalom.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

cheetah

2021. szeptember 28.

Nekem tökéletesen bevált, igaz, kicsit szárít (de ez talán még jó is a gyorsan zsírosodó hajnál), láthatóan szereti a hajam. Sokszor újravásároltam már, valószínűleg időt kell hagyni neki is, mint sok minden másnak.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. szeptember 28.

barbita

2021. július 5.

1 hónapja használom, eddig még nem tapasztaltam hogy csökkentette volna a hajhullást. Kb. a fele fogyott el, heti 2x hajmosas mellett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. július 5.

vadbarack

2020. október 18.

Patikában láttam meg, eddig a Varga sampont használtam, gondoltam újítok, sajnos kár volt,most használtam el kínomban a végét. A festett hajamat szárítja, a vörös pigmentjeimet is szívja, amikor nem használtam lágyításképp másik sampont, balzsam után is úgy nézett ki a hajam mint a szalma de legalábbis mintha meg sem mostam volna, nem lett szép, puha állaga, de lehet hogy nem is ez a dolga. Baba hajakat pluszban nem érzékeltem, cserébe szappanos, vegyszeres illat fogadott, nem az a kellemesen mégis gyógynövényes illat, amit szeretek, elviselek. Oké ez nem gyümölcsös sampon, nem vártam tőle illatfelhőt, de sajnos ezek ellenére is rémes a szaga, a Varga hajcsepp -sampon sokkal kellemesebb. Drága, a hatása nem igazán látványos, hajhullást nem állítja meg, babahaj képződés szinte zéró. Sajna nem jött be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 18.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid
Hidratálók: Glycerin, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Citric Acid, Lactic Acid
Vitaminok: Ascorbic Acid

Kendermagolaj. A tévhitekkel ellentétben a kendermag, így az olaja sem tartalmazza a kábító hatású delta-D-tetrahidro-kannabinolt (=THC), az ugyanis a növény virágos hajtásainak levelein elhelyezkedő mirigyekben van. A CosIng besorolása szerint bőrpuhító és bőrkondicionáló hatása van. A  kendermagolaj esszenciális zsírsavakban gazdag: 60-70%-ban linolénsavat (Omega-6), 15-25%-ban alfa-linolénsavat (Omega-3) és 1,7% gamma-linolénsavat (GLA) tartalmaz. Az összetevő a truthingaing és Paula Begoun szerint is kizárólag bőrpuhító hatással bír a bőrre, minden más állítás megalapozatlan (például, hogy képes meggyógyítani ekcémát), bár eszerint a tanulmány szerint GLA tartalma révén helyileg alkalmazva viszketéscsökkentő hatással lehet a száraz bőrre, e szerint a vizsgálat szerint pedig hasznos lehet az atópiás dermatitis tüneteinek kezelésében.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

További info az összetevőről a KM-blogon >>

A gyömbér gumóból kinyert illóolaj. A hivatalos CosIng besorolás szerint tonizáló, maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) és illatanyag. Paula Begoun szerint a gyömbér bőrirritáló lehet.