Jil Sander

Ár:   7610-11 450 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 75 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Tenshi_ligth, Módosítva: 2012. február 2.

Ár:   7610-11 450 Ft
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 75 ml

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

legallybrunette

2024. március 19.

Furcsa, hogy valamikor annyira odavoltam ezért az illatért, és négy évszakos szerelemnek kiáltottam ki. Most is szeretem, de ha kicsit meglódul a kezem, és túlfújom, nagyon zavar, harsánynak érzem. Főleg meleg időben. Egész nyáron arra készültem, hogy majd inkább télen használom, de már most eljött számomra az ideje.
A kardamom, a bors (ezeket szeretem, csak módjával) és az ibolya (ezt utálom sajnos, szerencsére nem ez a fő vonala) ami kicsit sok nekem benne, talán ezért érzek így iránta. A vanília éppen elég, talán picit a határon túl van, de még éppen vállalható mennyiségű. De legalább nem édes.
Összességében egyedi, lassan már klasszikusnak számító parfüm.

Frissítés: ráfanyalodtam, mert a kedvenc parfümömben már csak pár ml kotyog, szóval őt használom napi szinten. Ebben a hűvösebb időben teljesen jól elvagyok vele. Azt hiszem, az egyetlen vaníliás parfüm, amit el tudok viselni magamon. Nem hiszem, hogy újra fogom vásárolni, ha ez elfogy, de "soha se mondd, hogy soha".

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. március 19.

Összességében egyedi, lassan már klasszikusnak számító parfüm.

Miane007

2022. szeptember 18.

Különleges, vaníliás-púderes, egyszersmind fűszeres illat. Nagyon tartós, így szerintem ár-érték arányban nagyon jó. Kifejezetten kellemes, jellegzetes illata van, a hűvös őszi-téli napokon csodás viselet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. szeptember 18.

Oila

2021. október 15.

Sok-sok évvel ezelőtt használtam, a legdrágább, legelegánsabb illatom volt akkor. Nosztalgiából vásároltam most újra, és azonnal le kell szögeznem, hogy ez az illat azóta is ugyanúgy csillagos ötös. Miközben egyértelműen a nagyvárosi sikk jut róla eszembe, jellegzetes nyitánybéli fűszerezettsége meg egészen orientális, és az első percekben simán uniszex területre viszi, ahonnan percről percre majd óráról órára tér vissza egy nőies, vaníliás-púderes, kissé zöld és összhatásában inkább hűvös, mint meleg illatba. Nincs benne semmi retró, teljesen kortalan, és nekem az is eszembe jutott róla, hogy simán niche felfogás egy illatról a mai trendek között. Az ibolya (és ibolyalevél) zöldes illatát szeretni kell ahhoz, hogy valaki beleszeressen ebbe a parfümbe, mert hosszú távon dominánsabban van jelen benne, mint a fűszeres nyitány (kardamom), ennek ellenére aki a hűvösebb, kicsit púderes, zöld, összességében inkább elegáns mint bújós illatokat kedveli, annak nem túl rizikós vakvásárlásként sem. Aki melengető púderességre, gourmand vaníliára vgágyik, annak nem ajánlom. Így most, mivel az ízlésem épp erősen a meleg gourmand illatok irányába változott, nem fogom tudni használni, de ez biztosan nem a parfüm hibája. Tartóssága csillagos ötös, szilázsa átlagos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. október 15.

pacsirszkyh

2021. augusztus 29.

az egyik kedvenc illatom, szerintem nagyon hasonlít a Lancome Hypnose Edp-re, illetve a Kenzo Amoure illatára, amikkel szintén nagy a szerelem. Tartósságát tekintve közepesnek mondanám, nyáron és télen egyaránt imádom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 29.

Piscinke

2021. június 4.

Háát...mivel nagy Jil Sander-rajongó vagyok, ez sem maradhatott ki. Már volt egyszer pici mintám, arról nem tetszett, de gondoltam, adok neki még egy esélyt, mert volt már, hogy fújóssal próbálva kellemesen csalódtam. De itt most nem...nem tudom, hogy a vanília van-e benne valami olyan kombóval, ami nekem émelyítő, vagy az ámbra kelt ilyen hatást, de ez nekem túl tömény, erőteljes, ráadásul levakarhatatlan. Alapból a vaníliás / ámbrás illatokkal fenntartásaim vannak, kevés van csak, ami tetszik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. június 4.

CintreLow

2020. január 21.

9 éve csak ezt használom.
Párom nem is engedné, hogy lecseréljem, azt mondja, mindig az jut eszébe róla, mikor belémszeretett. El volt ájulva ettől az illattól már akkor is.
Tartós, egész nap érezteti, hogy ott van, de nem várja tolakodva, hogy csak vele foglalkozzak. Az előttem szólók kivesézték már az illatjegyeket, én egyet fűznék hozzá, amitől imádom: lágy kókusz.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 21.

9 éve csak ezt használom.

Mirácska09

2019. október 29.

Egy fújósom van belőle évek óta, de egyáltalán nem fogy. Nemrég megszagoltam újra és rájöttem miért: nekem egy az egyben Avon Far Away. Azt meg nagyon nem szeretem! 🤢

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 29.

sieszter

2019. március 27.

5 ml-t fújkáltam el a hideg hónapokban. Fűszeres, vaníliás, de tényleg nem édes, nem mai, nekem tetszik. De nekem kicsit túl komoly illat, picit unalmas, olyan irodai. Megvenni nem fogom, ezért 4 pont.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 27.

kvin

2019. január 18.

Nem, direkt nem akarom elolvasni az előző véleményeket!
Csak úgy, saját kútfőből.
Első nekifutásra - kifújásra - ötös! Valami nagyon különleges, kis fanyarkás, fricskás pimasz illat... eltelt kb. 20 perc, gépelek és igen intenzíven, folyamatosan az orrom alá szökik.
Fokozatosan felüti a fejét a vanília, - ami engem már zsigerből elriaszt, - de itt valahogy nincs túltolva, abszolút ki van egyensúlyozva, úgy is mondhatnám, hogy "le van hűtve", mert nem édes, hanem fűszeresen hűs, amibe próbál betolakodni egy kis vaníliás felhang.
Hmmm... nem is tudom, a rózsabors tuti, sőt, kardamom határozottan, ezentúl pedig hűvösséget érzek, ibolya és írisz.. valahogy ezek, jaj, nagyon tetszetős!
Én imádom a Jil Sandereket, mindig jól mutatnak rajtam, ez már többször beigazolódott, és most ő is.
Hosszabb idő elteltével is meglehetősen erőteljes hatótávval rendelkezik! Új szerelemillat van kibontakozóban... bajban vagyok.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 18.

Nem, direkt nem akarom elolvasni az előző véleményeket!
Csak úgy, saját kútfőből.

silence

2018. november 20.

Kb. 10-12 éve volt egy ilyen Jil Sander Style parfümöm 30ml-es kiszerelésben. Úgy emlékszem, hogy egy nagyon kellemes kis krémes-nőies illat volt. Szerettem, de azidő tájt inkább elegáns nőkön tudtam elképzelni, nem az én sportos-farmeros stílusomhoz illett.... ettől függetlenül elhasználtam azzal az üvegcsével. Szívesen újraszimatolnám, lehet, hogy tizenpár év elteltével már máshogy vélekednék róla, de most az emlékekből töltekezve csak egy 3-ast tudok neki adni, mert nem hagyott maradandó nyomot bennem ☺️

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 20.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Alcohol, Citral, Coumarin, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool
Színezékek: Acid Violet 43
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Szintetikus lila festékanyag. Az EWG adatai szerint a bőrre káros, allergizáló hatással lehet. Az összetevőleg elsősorban hajápolási termékekben találkozhatunk.