Olaplex

Ár:   8790 Ft   Kategória:   Hajápolók

A krémet és az összetevőket feltöltötte: papernightigale, Módosítva: 2019. március 11.

Kategória:   Hajápolók

Az Olaplex segít megvédeni a haj kötéseit a károsodástól. Ha pedig már roncsolódtak, akkor képes helyreállítani azokat, hogy a haj újra szép és élettel teli legyen. A forradalmi formulán alapuló hajkezelési metódus, az utánzatokkal ellentétben, nem csak szimplán hatóanyagot juttat a roncsolódott hajszálakba, ami kimosódik. Újjá is építi a már felbomlott kémiai kötéseket, vagyis tartósan helyrehozza ezzel a korábbi sérüléseket.

Ár: 6500 , Eladó: fairyfelicita
Állapot: alig használt, Helyszín: Oroszlány, fizetés: előre utalás után Packeta, Foxpost, vagy személyes átvétel
Ár: 7700 , Eladó: cidre
Állapot: új, bontatlan termék, Helyszín: --, fizetés: Előreutalás, postán maradó

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Evelin16

2022. augusztus 7.

Elképesztően sajnáltam rá a pénzt.
A hajam nagyon szöszös, "elektromos" hatású volt, száraz. Úgy voltam vele, hogy ha ez nem segít, akkor a csoda sem.
Öt használat után a hajam elképesztően puha, jelentős mennyiséget nőtt is. Szerintem szebb és egészségesebb a kinézete.
Mell fölé ér a hajam, heti 1x mosom, így nagyjából 5-6 hónapig elég kell legyen.
Az Olaplex hajmaszkot is használom. Kíváncsian várom, mit hoz még ez a termék a jövőben. Updatelek, amint kifogyik.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. augusztus 7.

Elképesztően sajnáltam rá a pénzt.

Tinkatinka

2022. július 26.

Nos, 2. használaton vagyok túl és csalódnom kellett, úgy készültem az ár-érték arány miatt minimum le kell pontozzam.
De nem tehetem, mert tényleg csodát tett. Ez nem egy hajkondícionálló, nem is mondják róla, hogy az lenne, viszont amit írnak róla, hogy helyreállitja a köteseket igaz lehet.
Jelenleg váll alá érő hajam van, nagyon sűrű és erős, erre 10 alkalomra bőségesen elég lesz, ha van türelmem ügyeskedni 15-öt is ki tudok hozni belőle. Laza tisztító hajmosás, én nem vagyok egy haj-guru, így borzalmas sls-es lush korongot használok, ha hajat mosok, akkor hajat mosok, szeretem ha tisztít egy sampon, mert ez a dolga.
Ezután épp csak rátekerem a törölközőt és a jó vizes hajamban diónál nem nagyobb csöppet szétfésülök, tényleg habosodik, kicsit jut mindenhova. Hagytam száradni a hajam a törcsi alatt úgy 40 percet, közben 1-2X atfésültem, hogy mindenhova jusson.

A hajam erős rakoncatlan és sok, a festestől sokáig húzodoztam, aztán berasztaztattam kb 6 évig volt csak saját rasztám, amikor a fenekemig ért levágattam, mert nem bírtam a súlyat. A rasztázás is roncsolás, persze be is festettem időről időre a tincsek 1 részét, mivel sötét barna a hajam természetesen le is szivattam előtte.
A raszta után termeszetesen sose lett olyan a hajam, mint előtte, hagytam lenőni, majd rövidre vágtam, aztan mostanában megjelentek az ősz szálak, hát melíroztatom ugy 4 éve. Az addig egyenes hajam össze vissza állt, véletlenül se úgy, hogy jól is álljon, így vasaltam ezerrel, és bár használtam hővédőt a rakoncátlanság csak egyre rosszabb lett.
Próbáltam simitót, ilyen kondit, amolyat az eredmény:0.

Ez viszont igenis csodaszer, azt adja, amit ígér.
Helyreállít. Nekem alapvetően jó hajam van és már 2. használat után ott tartok, mintha visszakapnám a kamaszkori hajamat.
Szóval nekem megéri.
Most már el merek gondolkozni azon, hogy nem is kell olyan gyakran melíroztatni, mert friss festés nélkül is lehet szép a hajam.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. július 26.

Próbáltam simitót, ilyen kondit, amolyat az eredmény:0.

Ez viszont igenis csodaszer, azt adja, amit ígér.
Szóval nekem megéri.

Vrnk

2022. július 14.

El sem hiszem mennyire csodálatos! Nem csoda,hogy ekkora a hype körülötte, szőkített balayage hajam van,a nyári sugàrzàs, hajvasaló azért megviselte a hajam, már épp gondolkodtam a hajvàgàson,de most a pakolàs után nem látom mit kéne levagni a hajamból,mert eltűnt a szárazság. Sok youtube gurut, bőrgyógyász videókat megnéztem, ez alapján úgy a leghatásosabb,ha megmosom a hajam samponnal,ami megnyitja a haj szerkezetét és így a tiszta,nedves hajra kell felvinni. Érdemes 1-2 órára a hajban hagyni, ha szàradàsnak indul a haj, érdemes spricnivel bevizezni,mert nedves hajon hatékony. Ezek után jöhet a szokásos hajmosási rutin és a csodás eredmény!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. július 14.

Redhoney

2022. június 29.

Egy álom! Úgy éreztem, hogy szüksége lenne plusz ápolásra a hajamnak, úgyhogy “jolly joker” alapon erre a termékre esett a választásom. Első használatok után kis eredmények, hosszútávon viszont egy csodaszer. Első hajmosás után hagyom törölközőszáraz hajon kb. 45 percet, mert csak addig hat, amíg nedves a haj. Utána megint hajmosás és a szokásos ápolás. Én így tájékozódtam az Olaplex hivatalos felületei alapján. Nagyon ajánlom, nekem bevált!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. június 29.

Zita85

2022. június 28.

A csodaszer élmény nálam is elmaradt. Az első 2-3 használat után (az Olaplex kondival kezdtem használni) még éreztem a pozitív hatást (puha, rugalmas, fényes), de utána egyszerűen megszűnt ez a hatás és gyakorlatilag úgy éreztem, hogy semmit nem csinál a hajammal. A balzsam sem - egy idő után a 3ast csak minden 2. mosásnál használtam, de a balzsamot folyamatosan. Vekonyszálú, vállig erő, töredezésre hajlamos hajam van. Korábban voltak más drogérias termékek, amikkel sokkal jobb állapotban volt a hajam.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. június 28.

Kittina87

2022. június 26.

Sajnos nekem nem volt csodaszer. Nem veszem újra. Tudom,hogy valószínűleg semmi köze hozzá,de az első használat után (No.5 együtt használtam) nagyon erősen elkezdett hullani a hajam minden hajmosàs közben csomókban. Semmi pluszt nem adott pl egy Kerastes termékhez képest. Az illatát szerettem,de ennyi.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. június 26.

Kiso123

2022. június 11.

Nagyon nehezen szántam rá magam az ára miatt, de szőkített vékonyszálú és kevés hajam van így gondoltam teszek egy próbát. Most veszem a második flakonnal. Nagyon szeretem Én heti 1x használom és mivel kevés hajam van nekem nagyon gazdaságos mivel tényleg kevés kell belőle, inkább alaposan bele kell fésülni a hajadba. Nedves-nem megmosott-hajra kell tenni, nekem csak így vált be és minimum 1 órát rajta hagyom.

Ez a termék nem éri meg ha nem roncsolódott, törött, extrém száraz, kémiailag elb..ott a hajad. Minden más esetben csodaszer. Azóta szinte minden olaplexet használok. Imádom. Ja és nem tudom hogy ő vagy a termékcsalád többi darabja de nekem a hajhullást is mérsékelte.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. június 11.

trixyyhprincess

2022. június 9.

Ez volt az első Olaplex, amit megrendeltem, mert annyi jót hallottam róla.
Én úgy csináltam, hogy megmostam a hajam, utána a törülközőszáraz hajamra oszlattam el egy kis adagot az Olaplexből, és kb. másfél órát rajta hagytam.
Utána ismét hajat mostam, tettem rá leöblítendő pakolást, majd a szokásos hajolajat a végén.
Először elég csalódott voltam, mert szárítás után úgy tűnt, hogy semmit nem hatott az Olaplex, mintha egy eddig használt, olcsóbb pakolást tettem volna rá (ami ráadásul nem is segít).😅 Aztán eltelt egy kis idő, már akkor éreztem, hogy kezdi kifejteni a hatását, de reggelre hihetetlenül puha és sima lett a hajam.😍 Próbáltam összegumizni, és konkrétan kicsúszott a kezeim közül, ami eddig sosem fordult elő, frissen mosott haj ide vagy oda. Nagyon elégedett vagyok a termékkel.
Kell neki egy kis idő, mire eredményt hoz, nem kell megijedni, ha nem érzitek a változást azonnal.

Up: Azóta többször használtam, és egyre jobbnak érzem a hajam állapotát. Mások is észrevették, hogy szebb lett, és ez fixen ennek a terméknek köszönhető.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. június 9.

Ez volt az első Olaplex, amit megrendeltem, mert annyi jót hallottam róla.

xxs

2022. június 7.

Talán az egyik leginkább félreértett termék. Tényleg jó, arra, amire szánták: sérült/sérülékeny, töredező hajra. Nekem a tömeges 1-2 cm-es töredezett hajdarabka "hullást" eléggé megszüntette, hajmosás előtt, nedvesített hajra használom, nem kell kilószám tenni, inkább eloszlatni egy ritka fésűvel. Benne szoktam aludni vagy rajta hagyom 2-3 órát, elsősorban kényelmi okból (alszom / teszek-veszek közben, nem zavar), lehet, hogy kevesebb is elég lenne. Normál hajmosás-balzsamozás kell utána, az Olaplex kiegészítő lépés, nem helyettesít semmit, különösen a hajbalzsamot nem.

Gyerekvállalás vagy szándéka környékén lévőknek: az Olaplex3-ban volt egy összetevő, amiről elterjedt, hogy az EU betiltotta, mert terméketlenséget okoz. Nem kutattam le, igaztól a brutális túlzásig bármi lehet, de ha neked aktuális a téma, keress rá interneten.

Kb 3-4 hónapig használtam hetente, addig fokozatosan javult a hajam állaga. Akkor elkezdett stagnálni, azóta szinten tartáshoz havi 1-2szer elég.
UPDATE: ...és aztán ellustultam és inkább 6-8 hetente használtam. Úgy nem elég, elég sokat romlott a hajam állaga. Visszatértem a hetire egy időre, javulgat.

Step 2-vel közel azonos, ez 12,5% hatóanyagot tartalmaz, a step2 15%-ot (step1 30% körül). Addig dolgozik,, amíg nedves a haj, hosszú kezeléshez ezért be kell fedni.

A hajukkal elégedetlen szent grál keresésben lévőknek egyébként elsőre nem ezt javaslom, hanem fontossági és végrehajtási (=beruházási :)) sorrendben:
1. tisztító hajmosás (ha szulfátmentes sampont használsz, akkor SLS vagy agyag tartalmúval legalább havonta egyszer mégis meg kell mosni, leszedi a felrakódott szilikont / shea vajat / ricinus olajat, stb)
2. hidratáló maszk - amikor száraz (amikor nem száraz, akkor balzsam vagy sör vagy almaecetes víz 1-2 percre és lemosni)
3. protein kezelés - amikor gyenge, nedvesítés nélkül is "nyúlós", húzgálásra deformálódó hajszálaid vannak
4. Olaplex vagy egyéb bond treatment - amikor sérült, ahol a kémiai világosított hajat mindig "sérültnek" érdemes tekinteni; rendszeresen jó, akár hetente

A 2-4 nem tud érvényesülni, ha nincs rendszeresen letisztítva a hajszál, ebből elég pocsék komfortérzet is lehet. Szóval szerintem kezdd itt, ha ez megoldja, az a egyszerűbb és legolcsóbb, ha nem oldja meg, akkor legalább megteremti a többi lépésnek az esélyt arra, hogy hasson.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. június 7.

Heni72

2022. május 26.

Sosem maradt a semmilyen hajam egyenes
Minden nap vasalnom kellett most hajmosás óta egyszer sem.Nem tudom,hogy önmagában ez vagy a liss hajmaszk is hozzá tett-e még,de egyenlőre ezzel megvettek.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. május 26.

Sosem maradt a semmilyen hajam egyenes

Antioxidánsok: Ascorbic Acid, Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice
Hidratálók: Propylene Glycol, Glycerin, Phytantriol
Vitaminok: Ascorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Panthenol

Az Olaplex által szabadalmaztatott hatóanyag, mely kizárólag a márka kötéssokszorozó hajápoló termékcsaládjában található meg. Az összetevő képes helyreállítani a haj diszulfid-kötéseit, amelyek a hő-, mechanikai és vegyi hatással járó kezelések során bomlanak fel. Könnyen fésülhetővé, rugalmassá, puhává és fényessé teszi a hajat.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology