Kövess minket Instagramon is! :)


Oxygeni Hair Detox Sampon Zsíros, Szennyeződött Hajra
Ár: | 10.000 Ft | Kategória: | Samponok | |||
Kiszerelés: | 500 ml | Bőrtípus: | Zsíros | |||
Lelőhely: | Fodrásszalon | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: wd1102, Módosítva: 2020. július 15.
Ár: | 10.000 Ft | |
Kiszerelés: | 500 ml | |
Lelőhely: | Fodrásszalon | |
Kategória: | Samponok | |
Bőrtípus: | Zsíros | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
A sampon segít a fejbőr alapos megtisztításában. Hatékonyan távolítja el a szennyeződéseket és a természetes zsiradékot.
- Vegán összetevők.
- Parabénmentes
- SLS-SLES-mentes
- Szilikonmentes
- Illatallergén-- és színezékmentes
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Coco-Glucoside
ti
,
Glyceryl Oleate
eo I eu
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
Allantoin
gy
0
0
,
Panthenol
eo I v
0
0
,
Cucumis Sativus Leaf Extract
,
Citrus Grandis (Grapefruit) Fruit Extract
i
,
Parfum/Fragrance
i
,
Benzyl Alcohol
i I ta
,
Salicylic Acid
kh I gy
,
Glycerin
h
0
0
,
Sorbic Acid
ta
,
Citric Acid
kh
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
krémajánló
Nagyon hamar zsírosodó hajamra ajánlották. A fodrász felhívta rá a figyelmemet, hogy ne használjam kétnaponta, miután mondtam neki, hogy ilyen gyakorisággal szoktam mosni. Kételkedve, hogy akkor vajon mit csinálok majd a harmadik napi csutakos hajammal, elhoztam a sampont, de nem bántam meg. Rengeteg sampont próbáltam már, de egyikkel sem tudtam késleltetni a kétnaponkénti hajmosást. Ezt használva viszont még a 4. napon is vállalható a hajam. Számomra csoda.
Egyedüli hátrány, hogy hosszú távon nem ajánlott használni, mert nagyon szárítja a fejbőrt, így az 500 ml-es kiszerelés java megmarad. Fenntartásra jó egyébként, havi 1-szer átmosni vele, szóval el lehet fogyasztani, de én azt hiszem, meghirdetem a maradék egy részét, mert annál drágább, mint hogy sokáig álljon benne a pénzem, főleg, hogy már áttértem a hirdatáló változatára a márkának.



Nagyon hamar zsírosodó hajamra ajánlották. A fodrász felhívta rá a figyelmemet, hogy ne használjam kétnaponta, miután mondtam neki, hogy ilyen gyakorisággal szoktam mosni. Kételkedve, hogy akkor vajon mit csinálok majd a harmadik napi csutakos hajammal, elhoztam a sampont, de nem bántam meg. Rengeteg sampont próbáltam már, de egyikkel sem tudtam késleltetni a kétnaponkénti hajmosást. Ezt használva viszont még a 4. napon is vállalható a hajam. Számomra csoda.
Egyedüli hátrány, hogy hosszú távon nem ajánlott használni, mert nagyon szárítja a fejbőrt, így az 500 ml-es kiszerelés java megmarad. Fenntartásra jó egyébként, havi 1-szer átmosni vele, szóval el lehet fogyasztani, de én azt hiszem, meghirdetem a maradék egy részét, mert annál drágább, mint hogy sokáig álljon benne a pénzem, főleg, hogy már áttértem a hirdatáló változatára a márkának.


Fontos hatóanyagok a krémben
Gyulladáscsökkentők: Allantoin, Salicylic AcidHidratálók: Glycerin
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid, Citric Acid
Vitaminok: Panthenol
Emolliensek: Glyceryl Oleate, Panthenol
Emulgeálószerek: Glyceryl Oleate, Xanthan Gum
Tisztítószerek: Coco-Glucoside, Xanthan Gum
Illatanyagok: Citrus Grandis (Grapefruit) Fruit Extract, Parfum/Fragrance, Benzyl Alcohol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol, Sorbic Acid
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Habképző felületaktív anyag. Kiváló emulgeátor. Sokszor alkalmazzák samponokban, mert használata után hajunk puhább, és könnyebben fésülhető lesz. Ez a kókuszvaj és a szőlőcukor reakciójával keletkező vegyület egy cukortenzid: olyan emulgeátor, amely a vizes fázisokban cukorrészével, az olajos cseppecskékben pedig zsírsavfarkincójával oldódik. Az ilyen anyagok kíméletesek a bőrhöz és a hajhoz, emiatt babáknak gyártott termékekben is alkalmazhatók. Részletesebb információ a truthinagingen.
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított természetes eredetű, Ecocert által is jóváhagyott sűrítőanyag, mely segít abban, hogy a folyós termék sűrűbb, zselésebb állagúak legyenek.
Gyulladáscsökkentő, nyugtató hatású anyag, mely segíti a sebgyógyulást is. Mesterségesen húgysav lúgos permanganátoldatos oxidációjával állítható elő. Az összetevővel gyakran találkozhatunk pattanások elleni termékekben.
A pantoténsavnak (B5 vitamin) kémiai szerkezetét tekintve az alkoholhoz hasonló formája, B5 provitamin (a szervezet képes B5 vitaminná alakítani). A kozmetikai iparban vízmegkötő (humectant), pőrpuhító (emollient) és nyugtató összetevőként használatos. Allantionnal keverve enyhe égési sérülésre, nap által okozott leégés kezelésére is használják.
A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint összehúzó, frissítő, pezsdítő, bőrkondícionáló hatású hatású összetevő. Gyakran használják illatanyagként is. Az EWG szerint irritáló hatása lehet a bőrre, főleg ha az INCI lista első felében szerepel. Az összetevővel elsősorban parfümökben találkozhatunk.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
A benzil-alkohol egy szerves vegyület, a legegyszerűbb aromás alkohol, mely bizonyos gyümölcsökben és teákban természetesen is megtalálható. Színtelen, kellemes, virágos illatú folyadék. Remek antibakteriális és gombaölő tulajdonságának köszönhetően a kozmetikumokban elsősorban tartósítószerként használt összetevő. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Szalicilsav vagy BHA (beta hydroxy acid). Pattanások és mitesszerek ellen az egyik leghatásosabb ma ismert, helyileg (vagyis a bőrön, és nem szájon át bevéve) használt összetevő. Egyrészt az AHA-savakhoz hasonlóan kémiai hámlasztó, azonban az AHA-kkal ellentétben nem vízben, hanem zsírban oldódik, így képes a pórusok belsejében is hámlasztani, ezzel mintegy „kitisztítva” azokat. Másrészt a szalicilsav hatásos gyulladáscsökkentő is, ami szintén fontos a pattanások kezelésében. A szalicilsavat általában 0,5-2%-os koncentrációban használják, hámlasztó hatását pedig 3 és 4 közötti pH-érték esetén fejti ki a legjobban. A közhiedelemmel (és a glikolsavval) ellentétben a szalicilsav nem teszi érzékenyebbé a bőrt a napra. Részletesebb infó a kémiai hámlasztó savakról és az otthoni kémiai hámlasztásról a blogon.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Szorbinsav, melyet élelmiszerekben és a kozmetikumokban is tartósítószerként használnak. Egy 2004-es tanulmány szerint az összetevő még az ekcémás bőrűek által is jól tolerált.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.