Kövess minket Instagramon is! :)


Erboristica Illatos Testápoló Olaj Pacsuli és Narancsvirág Illóolajokkal
Ár: | 4500 Ft | Kategória: | Testápolók | |||
Kiszerelés: | 100 ml | Bőrtípus: | Száraz | |||
Lelőhely: | Myropolium, online | Bőrprobléma: | Vízhiány |
A krémet feltöltötte: eperjeske, az összetevőket feltöltötte: csaktom, Módosítva: 2016. szeptember 10.
Ár: | 4500 Ft | |
Kiszerelés: | 100 ml | |
Lelőhely: | Myropolium, online | |
Kategória: | Testápolók | |
Bőrtípus: | Száraz | |
Bőrprobléma: | Vízhiány |
TERMÉKLEÍRÁS
Selymes textúrájú, könnyen felszívódó testápoló olaj csábító illattal a szépség megőrzéséért. Bőrének extra táplálást nyújt a mindennapi testápolás során. Revitalizáló, hidratáló, tonizáló hatású esszenciális növényi olajok keveréke szinergikus hatással. Használatával bőre azonnal táplált, selymes tapintású lesz és ragyog a fiatalságtól.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Glycine Soja (Soybean) Oil
eo
3
0
,
Dicaprylyl Ether
eo
,
Oryza Sativa (Rice) Bran Oil
eo
,
Isoamyl Laurate
eo
,
Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil
eo
,
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil
,
Parfum / Fragrance
i
,
Butyrospermum Parkii (Shea Butter)
eo
,
Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil
,
Pogostemon Cablin (Patchouli) Oil
i
,
Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil
i
,
Juniperus Mexicana Oil
,
Bulnesia Sarmientoi Wood Oil
,
Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Extract
eo
,
Lavandula Hybrida (Lavandin) Oil
eo
,
Cinnamomum Zeylanicum (Cinnamon) Leaf Oil
i
,
Vetiveria Zizanioides (Vetiver) Oil
,
Piper Nigrum (Black Pepper) Fruit Oil
,
Camelina Sativa Seed Oil
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Vegetable Oil
,
Limonene
i
,
Coumarin
i
,
Linalool
i
,
Eugenol
i
,
Citral
i
krémajánló
Finom illata van, kevés is elég belőle, jól eloszlik a bőrön és fel is szívódik. Gazdag olaj, így akinek nincs szüksége ennyire olajos testápolóra, tényleg ki se próbálja.


Egyetlen alkalomra elegendő kisminta használata alapján írom a véleményemet. Még szerencse! Ez ugyanis nekem nagyon nem jó! Általában nem szereti a bőröm a sok olajat tartalmazó készítményeket, mert nem szívja be tökéletesen. Ezt is hiába próbáltam fürdés után a bőrbe masszírozni, csillogva megmaradt a felszínen, én meg kifejezetten utálom az ilyen érzést! Sőt, még másnap reggel is volt valamennyi olaj a bőrömön. Kellemetlen!
Az illata tényleg kellemes, már annak, aki szereti az ilyen édeskés illatokat. Ez azonban nekem messze nem elég a megkedveléséhez.



Egyetlen alkalomra elegendő kisminta használata alapján írom a véleményemet. Még szerencse! Ez ugyanis nekem nagyon nem jó! Általában nem szereti a bőröm a sok olajat tartalmazó készítményeket, mert nem szívja be tökéletesen. Ezt is hiába próbáltam fürdés után a bőrbe masszírozni, csillogva megmaradt a felszínen, én meg kifejezetten utálom az ilyen érzést! Sőt, még másnap reggel is volt valamennyi olaj a bőrömön. Kellemetlen!
Az illata tényleg kellemes, már annak, aki szereti az ilyen édeskés illatokat. Ez azonban nekem messze nem elég a megkedveléséhez.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: TocopherolVitaminok: Tocopherol
Emolliensek: Glycine Soja (Soybean) Oil, Dicaprylyl Ether, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Isoamyl Laurate, Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Extract, Lavandula Hybrida (Lavandin) Oil
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Pogostemon Cablin (Patchouli) Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Cinnamomum Zeylanicum (Cinnamon) Leaf Oil, Limonene, Coumarin, Linalool, Eugenol, Citral
Összetevők megmagyarázva
Szójababolaj, melyet bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló anyagként használnak a kozmetikumokban.
Bőrpuhító (emollient), bőrjavító (skin conditioning) és oldószer. Száraz érzetet hagy maga után.
Korpaolaj, melyet a rizs korpájából sajtolnak ki. Zsírsavakban és természetes antioxidánsokban (elsősorban E-vitaminban) gazdag, illatmentes olaj. Könnyen felszívódik a bőrön, nem hagy ragacsos érzést maga után. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emollinet hatású összetevő, vagyis puhítja, nyugtatja, simítja a bőrt, és segíti a krémek kenhetőségét.
A makadámia fa terméséből előállított olaj. Kiváló hidratáló, védi a hajat és a bőrt. Magas arányban tartalmaz esszenciális zsírsavakat (olein sav, palmitolein sav), ezért kiváló helyettesítője állati olajoknak. Hasonlít az emberi bőr faggyú szerkezetéhez. Viszonylag stabil olaj. Elsősorban nehezebb krémekhez és a száraz bőr számára ideális összetevő. (Forrás: Wikipédia)
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Enyhén sárgás színű, természetes zsír, melyet az Afrikában honos sheafából vonnak ki. Édeskés illatú, puha, krémes vagy kemény állagú is lehet. A kozmetikumokban kiváló bőrpuhító (emollient) összetevő és antioxidánsok (A-, E- és F-vitamin) gazdag forrása. A sheavaj ehető is, a kakaóvaj helyettesítőjeként néhány csokoládéban is megtalálható. Remek összetevő száraz, érzékeny bőr ápolására.
A pacsuli olaja, ismertebb nevén pacsuli. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint illatanyag és maszkoló (szagokat, ízeket semlegesítő) hatású összetevő. A truthinaging információi szerint serkenti az új sejtek növekedését és nyugtatja a gyulladt bőrt, valamint segít elmúlasztani pattanásokat is, anélkül, hogy heg maradna utánuk. Paula Begoun szerint viszont eugenol tartalma miatt irritáló hatéssal lehet a bőrre.
Édes narancshéj illóolaj. A CosIng szerint összehúzó, bőrkondícionáló és tonizáló hatású. Ezen kívül természetesen illatanyagnak is kiváló. Mint minden citrusfélével érzékeny bőrűeknek érdemes óvatosnak lenni az összetevővel.
A citrom héjának a kivonata. Tonizáló, bőrjavító (skin conditioning) és emollient funkciói vannak.
A levendulából nyert olaj. A CosIng besorolás szerint maszkoló (nem kívánt íz, illat semlegesítése) és tonizáló összetevő. Paula Begoun szerint a levendulát főként az illata miatt használják a kozmetikumokban, de lehet hogy van baktériumellenes hatása is. Viszont semmilyen kutatás nem utal arra, hogy a levendula hasznos lenne a bőr számára, sőt több potenciális negatív hatása is van a levendulaolajnak és komponenseinek: potenciális bőrirritáló és fényérzékenyítő, valamint a levendulában található linalool sejtmérgező. Paula Begoun összességében mint kerülendő összetevőt jellemzi a levendulát.
Fahéjlevél olaj: A fahéjolaj sűrű, színtelen olaj, melynek jellegzetes fanyar, csípős, édes illata van.
A fahéjnak többek között étvágyserkentő, emésztést javító hatása van. Elsősorban emésztési problémák, bélférgek, bőrbetegségek és szívelégtelenség esetén ajánlott. A fahéj a bőrre kenve gyulladásgyökkentő, gombaölő és antibakteriális és javítja a bőr vérellátását, keringés fokozó. Gyakran használt összetevő a narancsbőr elleni készítményekben. Érzékeny bőr esetén a fahéj bőrpírt okozhat
Bőrre kenve erőteljes csípő érzést tapasztalható, felmelegíti a bőrt és fokozza a vérellátást. A fahéj előnyös tulajdonságai mellett potenciális bőrriritáló, érzékeny bőrűeknek kerülendő összetevő.
A magvas gomborka (más néven sárgarepce) magjából sajtolt olaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A Wikipédia információi alapján a magvas gomborka a növényi források között szokatlanul magas (akár 45%-os) omega-3 zsírsavtartalommal rendelkezik; a hidegen sajtolt Camelina-olaj több mint 50 százalékban többszörösen telítetlen. Az olaj igen gazdag természetes antioxidánsokban, mint a tokoferolok, ami miatt igen stabil, ellenáll az oxidációnak és az avasodásnak. Paula Begoun nagyszerű összetevőnek tartja, bár úgy tudja, hogy nem született még olyan kutatási eremény, mely alátámasztaná, hogy egyéb különleges hatása is van-e a bőrre a magas omega-3 zsírsav tartalmának hatásán túl.
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Teljes egészében növényi eredetű összetevő, különféle növényi olajokból (pálma és repce) nyert trigliceridek és zsírsavak keveréke. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrpuhító hatású összetevő.
Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene) ). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. A bőrön alkalmazva allergiát (contact dermatitis) okozhat az arra hajlamosaknál, így jobb kerülni, csaknem az összetevőlista utolsó helyeinek egyikén áll.
Számos növényben megtalálható szerves vegyület, melyet a kozmetikumokban illatanyagként használnak.
Levendulából kivont illatosító anyag, a levendulaolaj egyik fő összetevője. Potenciális bőrirritáló és allergén a levegővel érintkezve, egy 2004-es kutatás szerint pedig sejtmérgező hatású lehet, bár nincs olyan tanulmány, ami in vivo (emberen végzett kísérlet) is megerősítené ezt.
Színtelen vagy halványsárga olaj. Egyes illóolajokban található meg, mint például a szegfűszegolaj, szerecsendióolaj, fahéjolaj és babérolaj. Bőrirritáló, gyulladást okozó hatása van ismételt használat esetén. Egy 2006-s kutatás szerint pedig az eugenol sejthalált okoz. A kozmetikumokban illatanyagként használt.
Bőrtípus: Kombinált
Bőrprobléma: -
Korcsoport: 35-44
Finom illata van, kevés is elég belőle, jól eloszlik a bőrön és fel is szívódik. Gazdag olaj, így akinek nincs szüksége ennyire olajos testápolóra, tényleg ki se próbálja.