Estée Lauder

Ár:   €44.9   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, az összetevőket feltöltötte: Fiorentina, Módosítva: 2018. december 11.

Ár:   €44.9
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák

Hosszan tartó, 24 órás matt hatás. Vízálló, izzadtságálló, bármely időjárásnak megfelelő formula. Könnyű, nem szárít, koncentrált hialuronsavval dúsított - a bőr friss és csillogásmentes. Könnyű-közepes fedés a természetes hatásért. Olajmentes, illatanyagmentes.

25 árnyalatban elérhető

umpalumpa

2019. november 14.

Vártam én is ezt az új változatot, Az original DW vastag nekem, sokat változott a bőröm az utóbbi hónapokban, semmi nem olyan, mint akár tavaly ilyenkor.
Szóval boldogan beszereztem egyet innen a zsibiről, az én téli színemet elvileg. Még dög meleg volt és barna voltam, hát tartogattam októberig. A szín elvileg meleg és kicsit sárgásnak néz ki a tubusból kinyomva, de felkenve valahogy szürke leszek. Másnak lehet, hogy jó lenne, de én elég sárgás-zöldes vagyis oliva vagyok. A fedése nagyon enyhe. Alig tart ki a 4 órát, a pirosas részek átütnek, a t-vonal nálam is nagyon hamar átfényesedett (a finisben púderrel fixálva) és felitatva szinte lejött a maradék alapozó. Vagyis nem maradt fedés. Hidratálás? Azt nem érzem. Sajnos a bronzert és pírt sem tartja meg, ezzel együtt lekopnak.
Lehet, hogy jól festene, ha a szín nem így hatna rajtam és 2 réteget pacsmagolnék a bőrömre, de utóbbira sem kedvem, sem időm mostanság. Meg nem azért veszek alapozót, hogy 2x kelljen dolgozni vele. Talán kell alá primer vagy nem tudom, fiatalabb, frissebb bőr vagy mi?
Ugyanennek a márkának a Daywear bb krémje (amit már nem kapni) sokkal normálisabban és természetesebben néz ki rajtam.
Asszem nagyjából megismételtem Trixi véleményét.
Azért igyekszem elkenni, de ha jönne egy jobb, akkor már adnék is túl rajta.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 14.

Asszem nagyjából megismételtem Trixi véleményét.
Azért igyekszem elkenni, de ha jönne egy jobb, akkor már adnék is túl rajta.

Trixi

Korcsoport: >54
2019. október 4.

Nagy kihívás 50 feletti érett bőrre könnyű, de tartós, megfelelő színű, állagú és összetevőjű alapozót találni, ami esetleg nem ül be a ráncokba, pórusokba, láthatatlanul szépít, feszesít, nem emeli ki a száraz részeket, de nem is csillog diszkógömbként a fejem tőle, stb. Régóta várok erre az alapozóra, mivel az elődje elég jó volt (csak nem elég tartós és nem elég matt), és ezt az új, felturbózott verziót még jobbnak reméltem. Sajnos még mindig nem kapható itthon, ezért, megunva a várakozást, megrendeltem csillagászati áron. Egy kicsit alulmúlta a várakozásom, mert bizony csillog a homlokom 2-3 óra után rendesen (nem teszek rá púdert, nem használok primert, tömött, rövidszőrű ecsettel oszlatom el, keveset használva, így könnyű, BB-krémszerű fedést érek el), az orrom környékén teljesen eltűnt az alapozó, áttűnik a piros bőrszín és az erek, ugyanígy az államnál is (munka közben nyilván könyökölök, államra támaszkodom, orrot fújok, mindezt azért bírnia kéne jobban), és ami a legjobban hiányzik, nem érzem, hogy szebb, feszesebb, üdébb lenne a bőröm tőle. Pozitívum, hogy a száraz foltokat nem emeli ki, és a pórusokba-vonalakba nem ül be. Egy kicsit sötétedik a színe, és ezáltal rajtam a feltett színek (kontúr, bronzer) is erősebbé válnak, nap közben kicsit igazítanom kell, elkenni, felitatni a megerősödött színt, mattító lappal kezelni a homlokom. A rengeteg szilikon miatt sem vagyok boldog, de szívesebben elviselném, ha látnám, hogy na ezért a látványért megérte, de sajnos nem látom. Szóval, nem tökéletes ez az alapozó sem idősebb korban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2019. október 4.

monama

2019. augusztus 4.

Szuper alapozó! Természetes hatású, matt de tényleg jó jelző rá a “soft matte”. Elődje nem tudom milyen volt, de nekem ez az alapozó tökéletes. A sima DW nekem sosem vált be, túlszárított és vakolat volt. Nincs szükségem erős fedésre, így ez a light nagyszerű! Primernek alá a Bobbi Brown vitamin enriched face base-t használom, nagyon jó kombó!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 4.

Asianlover

2019. június 14.

2019. június 14. Isteni ez az alapozó! Abszolút nem szárít, a legnagyobb melegben is úgy ül a bőrön egész nap, mint amit odahegesztettek! Ennek egyetlen rákfenéje, hogy egy rendes olajos arclemosó dukál mellé, mert eltávolítani sem a legegyszerűbb.

2018. dec 20. Egy hónap után azt mondom, irtó szőrös szívű voltam a 4 csillaggal. Ez a termék bizony 5 csillagos! Olyan megbízható, annyira szép, egységes, szó szerint "szoft matt" bőrképet ad lehelet könnyű fedéssel, hogy az varázslatos! És még egy dolog, ami abszolút a malmára hajtaja a vizet: 30 fokban, 80 %-os páratartalom mellett, fixálópúder nélkül is hozza ugyanezt a szintet! Le a kalappal!

2018. nov. 12. Pár nap használat után az első benyomásaim alapján írom véleményem.
- Nem ismertem az elődjét, így összehasonlításom alapja nem a régebbi formula, hanem a sima DW, a Water Fresh és a Cushion Stickes verziók lesznek.
- Az ígértek:
Hosszan tartó, 24 órás matt hatás: pipa! Nyilván nem viselem 24 órákon át, de hasonlóan a DW többi alapozójához, ez is megbízhatóan, kopás nélkül ül a helyén egész nap:)
Vízálló, izzadtságálló, bármely időjárásnak megfelelő formula: ilyen extrém körülményeknek így 15-20 fokban nem tudtam kitenni.
Könnyű, nem szárít, koncentrált hialuronsavval dúsított: pipa! Valóban nagyon könnyű, számomra a Guerlain Lingerie De Peau Aqua Nude alapozójához hasonlít nagyon. Nekem vízhiányos a bőröm, nagyon fontos tényező a szárító-faktor a számomra emiatt. Sokkal szebb végeredményt ad, mint a Clinique Even Better vagy a Bourjois 123 alapozóim, abszolút nem emeli ki a száraz foltokat sem.
A bőr friss és csillogásmentes: nekem ki bírt fényesedni a homlokom, de ezt inkább a Clarins nappali krémem számlájára írom, mert ettől tényleg látványosan fényesedik a homlokom alapjáraton is.
Könnyű-közepes fedés a természetes hatásért: pipa! Ez az a szegmens, amit a legnagyobb előnyére írok, a fényesebb finisű Water Fresh és a Cushion esetében sem tudtam szépen építeni, ez esetben abszolút jól működik a dolog.
Olajmentes, illatanyagmentes: pipa!
25 árnyalatban elérhető: az én árnyalatom jelenleg a 3N1. Felvitel után szinte azonnal oxidálódik egy keveset - nem zavaróan sokat, de mivel a többi DW-nél ez nekem nem tűnt fel, így meg kell említenem - aztán ezt tartja szépen, megbízható.
Szubjektív vélemény: sokkal kevésbé maszkos és poros, mint az eredeti DW. Én azt hiszem, szívesebben viselném ezt akár két rétegben, mint az "anyaterméket". Matt, de nem túl mű. Szerencsére valóban illatmentes. Én a Guerlain Lingerie De Peau Aqua Nude alapozót végül azért nem vettem meg, mert elijesztett az a mérhetetlen alkohol és parfümillat, amikor teszteltem. Tökéletes mindennapi, "no make-up make-up" kategóriás, kényelmes viselet. Több rétegben pedig felépíthető belőle egy "DW a DW hibái nélkül" alapozó. Ez egy nagyon jó termék. Ebben az árkategóriában persze az ember már el is várhat valamit.
Ami miatt számomra 4-es, hogy nálam még mindig a cushion stick verzió van a topon, abban van valami titkos ráctalanító tényező, amitől mindig szuper simított-hatású lesz a bőröm :) de az ugye nem ilyen matt, ezért kellett ezt is kipróbálnom :) meg azt ki is vonják a forgalomból, így utód után kellett, nézzek.
Kíváncsi leszek majd a többiek véleményére is!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 14.

- Az ígértek:
Olajmentes, illatanyagmentes: pipa!
Kíváncsi leszek majd a többiek véleményére is!

mate

2019. március 30.

Nekem nagyon bejott!!! Évek óta a Double Wear Light-ot használom és féltem,hogy utódja nem uti meg a mércét. E-bay-en sikerült beszereznem (előtte mintát kaptam Asianlover-tol) és bár nagyon magas áron volt, de megérte. Fedese talán kicsit gyengébb,mint a sima Light-e,de hasonlóan egész napig tartó, nem foltos,egységes bort eredményez. Nagyon sok, nagy márka alapozojat kipróbáltam (Sisley,Armani,Chanel) de az EL light az egyetlen,ami hozta ezt az eredményt. Fenyesedesre hajlamos borre nagyon jo! Nagyon várom,hogy végre megjelenjen itt is. Nem értem,hozzánk miért kell félév, hogy ide érjen...

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 30.

skin

2019. március 27.

Nem ismertem az elődjét csak a sima DW-t ami rajtam vakolatként hatott. Többször próbálkoztam vele ,de mindig megváltunk egymástól.
Ez egy impulzus vásárlás volt részemről,de ennek ellenére sikerült eltalálni a nekem való színt.
Két nagy nevet is leütött a trónról nagyon hamar.
Szép vékony rétegben felhordható ,szuper kényelmes ,láthatatlan.
Szép bőrképet lehet vele elérni.
Egy napot is kibír púder nélkül rajtam. Nem szeretem a matt bőrt ,de ez ellen mégsem tudok kifogással élni. Nem tök matt...
Inkább bársonyosnak nevezném a bőröm ha viselem.
Most már csak arra leszek kíváncsi ,hogy hazánkban milyen színskálán fog majd mozogni a felhozatal. Sajnos rosszak a tapasztalataim.
Még a komoly márkák sem képesek eltalálni a magyar bőrszín viszonyokat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. március 27.

Két nagy nevet is leütött a trónról nagyon hamar.
Szép vékony rétegben felhordható ,szuper kényelmes ,láthatatlan.
Szép bőrképet lehet vele elérni.
Inkább bársonyosnak nevezném a bőröm ha viselem.
Még a komoly márkák sem képesek eltalálni a magyar bőrszín viszonyokat.

Fiorentina

Korcsoport: >54
2018. november 26.

Azt hiszem, hogy akik nagyon sajnáltuk, hogy a sima EL DW Light eltűnt, most megnyugodhatunk, mert az EL új alapozója úgy tűnik, méltó utódja lesz a szeretett alapozónknak. Csak minta alapján, inkább az első benyomásokról tudok én is beszámolni, @Asianlover jóvoltából, akinek a véleményét csak azzal egészíteném ki, hogy a normál-vízhiányos bőrön egész nap kiválóan viselkedik. Szinte leheletszerű, és mégis szép munkát végez.
Azoknak, akik nem szeretik az erősebb fedésű alapozókat, remek választás lehet akár egész évben is.
Végre egy olyan termékfejlesztés történt, ami feledteti a sokunk által hiányolt, hasonló verziót.
Nyárra egészen biztosan beszerzem, engem meggyőzött!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2018. november 26.

Nyárra egészen biztosan beszerzem, engem meggyőzött!

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Glycerin
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és emulgeálószer.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Élénk kék színű, sminkekben használt pigment.