Estée Lauder

Ár:   €49.90   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: mrsgrob, Módosítva: 2021. október 4.

Ár:   €49.90
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák

A könnyű, friss érzetű, lágy matt hatású smink mely tartós, egész nap kitart miközben a bőr egészségesnek és természetesnek látszik. Kiegyenlíti a bőrtónust, kisimítja a bőrt. Kényelmes viselet. Ellenáll a páratartalomnak és a zsírosodás hatásainak.

Illatanyag mentes. Parabén, ftalát, szulfit, szulfát, ásványolaj és szintetikus színezék mentes. SPF 20 fényvédővel.

27 árnyalatban kapható.

Ár: 9000 , Eladó: maryszab
Állapot: 1x kipróbált, Helyszín: Tura, fizetés: fizetés banki utalással, posta, foxpost, személyes átvétel lehetséges
7300Ft-EL Double Wear Sheer Long-Wear Foundation 2N1 Desert Beige
Ár: 7300 Ft (+900 Ft ajánlott posta költsége) , Eladó: szeliger
Állapot: dobozában, a képen látható állapotban, Helyszín: Budapest, fizetés: átutalást követően postán maradó ajánlott levélben

Lulufej

2022. február 15.

Oh jajj, hát én ezt utáltam. Tesztert kaptam belőle, de csak egyszer voltam hajlandó az arcomra kenni, mondom is miért: miután felkentem az arcomra, volt egy olyan érzetem, hogy valami van rajtam. Nem tudom megmagyarázni, lehet az illata is közrejátszik...utoljára akkor éreztem ezt, mikor a Wet 'n Wild egyik alapozóját használtam. Nekem sajnos az összes pórusomat előtérbe helyezte és még véletlenül sem volt matt a fedése - rettenetesen átfénylett az arcom tőle.
A fedésével nincs bajom, értem, hogy 'sheer' tehát nem is várok tőle többet, de sajnos semmi egyéb ígéretet nem váltott be az én arcbőrömön. (normál/T-vonalban fényesedő)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. február 15.

Asianlover

2022. január 26.

Update: Oda vagyok ezèrt az alapozòèrt! Annyira könnyű, termèszetes hatàsù, ad egy egèszsèges fènyt az arcomnak ès hulla jòl nèzek ki tőle. Ennyi :)

Én is nagy Double Wear-család rajongó vagyok, 99%-ban Estée Lauder alapozókat használok, nagyon szeretem őket, így mindig nyomon is követem az újdonságokat. Igazából ezzel az alapozóval úgy kezdődött a kapcsolatom, hogy a Soft Matte-ből még búcsúzóul betáraztam, mert azt imádtam és roppantul sajnálom, hogy a Sheer megjelenése egyet jelentett annak a kivezetésével... Ma már - hogy kipróbáltam a Sheer-t - még inkább azt gondolom, hogy ez nagy hiba volt, mert a két termék radikálisan eltérő, bőven elfértek volna egymás mellett.
Ez egy valódi sheer, tehát gyengébb fedésű alapozó, akinek aknéja van, visszamaradt hegei, komolyabb rozáceája vagy szép sötétlila árkok a szeme alatt, nem való. De aki csak egy kis optikai tunningra, egységesítésre vágyik, annak nagy örömére szolgálhat.
Ultra könnyű viselet a bőrön, vékonyan fed, de határozottan jobban festek vele, mint nélküle, úgyhogy azt semmiképpen sem nem mondanám, hogy láthatatlan kategória. Nekem nagyon tetszik, tényleg szépen egységesít, nyárra vagy átlagos hétköznapokra pont elég. Így télen az SPF20 is megfelelő. Ez a legtermészetesebb hatású alapozó, amit próbáltam. Tényleg az ember meg nem mondaná, hogy van rajtam valami, csak sokkal szebb az ember bőrképe.
Fogok még nyáron is írni egy update-et, hogy milyen a melegben, de egyelőre engem abszolút meggyőzött!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. január 26.

Fiorentina

Korcsoport: >54
2022. január 16.

Amikor kijön az EL egy új alapozóval, valami azt súgja, hogy próbáld ki! Az ikonikus alapdarabról mindig is úgy gondoltam, hogy már nem való a bőrömnek, de ezen felül szinte minden új megjelenést kipróbáltam.
A kiszerelése egy nagy pipa, csini és könnyen magunkkal vihető, nem nyom sok dekát az üveg, mert ez műanyag házikóba került.
A 2N1 volt eddig, amit használtam, de most a 3W1-re esett a választásom, és jól tettem. Amíg a korábbi árnyalat picit sápasztott, ez pont az a szín, ami természetes, de egészséges hatást nyújt.
Az állaga - ahogyan azt már előttem is írták - meglehetősen folyékony, nem volt kérdés, hogy nem ecsettel, hanem ujjakkal fogom felvinni.
A szokásos előkészítést alkalmaztam, arra szerintem mint mindig, itt is nagy szükség van.
Nagyon szép egészséges bőrfényt ad, ami semmiképpen nem matt. A Guerlain gyöngyökkel lehet talán hasonló eredményt elérni. Annyira tetszett a végeredmény, hogy nem akartam a fixálással beleavatkozni, amitől pedig 99%-ban nem szoktam eltekinteni.
A meglévő ráncokat nem tünteti nyilván el, de azt vettem észre, hogy legalább nem is emeli ki.
A fedése - ahogyan a nevében is szerepel - Sheer, nem takarja el a pigmentfoltokat és a bőrhibákat sem. Cserébe viszont olyan, mintha nem lenne semmi a bőrömön. Így igen, azokon fog a legszebben mutatni, akik makulátlan bőrrel rendelkeznek.
Most a fiókba fog még kerülni, mivel ezt a textúrát nyáron szeretem viselni leginkább. Ilyen hideg időben a picit testesebb alapozókért nyúlok, úgy érzem, azok jobban védenek.
Természetesen most még az izzadással kapcsolatos ígéretet sem volt lehetőségem tesztelni.
Látom, sokféle vélemény született róla, de ez így van rendben, más a bőrtípusunk, van akinek jó lesz és van, aki inkább mást fog választani.
Eddig pozitívak a benyomásaim, remélem, hogy ha nyáron használatba kerül, ez csak tovább erősödik. Akkor számomra a komfortérzet az egyik legfontosabb tényező, és azt hiszem, ezt a lécet akkor is meg fogja tudni majd ugrani.
Azoknak ajánlom, akik a könnyed fedésű alapozókat szeretik, de nekik nagyon.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2022. január 16.

Azoknak ajánlom, akik a könnyed fedésű alapozókat szeretik, de nekik nagyon.

umpalumpa

2022. január 15.

Nekem is ki kellett próbálnom, mert a színezett hidratálómnál még tartósabbra vágytam, de annál nem akartam erősebb fedést.
Először fényesnek láttam én is, ami nem zavart amúgy, pontosabban olyan harmatosnak (dewy), de a megfelelő mattító púderrel ezt lehet tompítani és hozzátesz kicsit a bőrön való tartóssághoz. Ugyanis nekem csak ez az egy bajom van vele: nem elég tartós. Talán 4 órát bír rajtam. Ha nem így hirdetnék és nem lenne ilyen drága, akkor talán beletörődnék és befognám, de így bosszant. Igyekszem púderrel hosszabbítani a tartóssági idejét és a nem olyan intenzíven mozgó arcrészeken egész tűrhető lesz, de a szám körül és az arccsontom alatti részen hamar felszívódik vagy mit is csinál. Az orromról nem is beszélve, egy fújás, egy maszk pár percre és odavan. A pattanás foltokra kell az erősebb korrigáló, nem elég ebből 2 réteg. Tényleg nem maszkos, finoman, lágyan fed. Emellett télire nekem pont jó, mert nagyon vízhiányos lesz a bőröm. Azt nem állítom, hogy hidratál, de mégis gazdagabb az összetétele egy valódi mattító, zsíros bőrre való alapozónál.
Megpróbáltam a szemem alatti karikákra is csak úgy érdekességből, mert itt nekem kifejezetten csak a korrektorok váltak be, aztán ahogy gondoltam, jobban összeráncosodott, mint a szokásos szemem alá használt concealer. Ezt nem rovom fel neki, más alapozókkal is ez van.
Tökéletesen boldog lennék vele, ha még legalább 2 órán át bírná a strapát (összesen 6). Próbáltam úgy is, hogy nem teszek alá annyi hidratáló kencét, de nem ezen múlt, hogy lecsúszott vagy eltűnt. Ahogy a marketingszöveg írja én nem hiszem, hogy bírni fogja a párát és zsírosodást rajtam, ha jön a langyosabb idő. Egy darabig még elleszek vele, igyekszem fogyasztani (bár épp felmondtam a munkában és itthon nem szoktam sminkelni), de tartok tőle, hogy hamar rá fogok unni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. január 15.

betty23

2021. december 5.

Több év szenvedés után egész szép lett az arcbőröm a skincare rutinomnak köszönhetően, így mindenképpen egy gyenge fedésű alapozót szerettem volna. A gyenge fedés mellet kritériumként kötöttem ki, hogy a termékben ne legyen alkohol, illatanyag, a zsíros-kombinált bőrömre passzoljon, és még lehetőleg legyen széles a színskála. Szerintem mondanom sem kell, nem sok ilyen van, főleg nem ami elérhető az országban is.
Nagyon megörültem amikor szembe találkoztam evvel az alapozóval, mivel minden kritériumnak megfelelt leírás és INCI alapján. A színét is nagyon jól sikerült eltalálnom. A fedése tényleg egy színezett hidratáló jellegű, de nekem pont ennyire volt szükségem: elfedi az enyhe pirosságot, egy picit tompít a pigmentfoltjaimon és egységesebb lesz az arcom színe. A finishe szerintem egy szaténos-matt egyveleg. Amúgy én egy RT ecsettel vittem fel, nem lett csíkos, és sokat sem kellett belőle használnom. Nem érzem azt, hogy felkenés után egy maszk lenne rajtam, nem veszíti el az arcom a "dimenzióját". :D Kényelmes viselet, nem is nagyon érzem, hogy rajtam lenne. Az olaj kontrol lehetne egy kicsit jobb, a homlokom elég zsíros lett estére, de majd kikísérletezem, hogyan lehetne ezt kiküszöbölni (a téli hidratálóm sem éppen mattító).
Összességében egy 4-esre értékelem, mert mindent összevetve mégsem tökéletes, de ha változik a véleményem, akkor írok egy update-et.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 5.

La-Fee

2021. november 18.

Három befutó volt, kettő Chanel (les Beiges Water fresh és Vitalumiere Aqua) és ez. Nagyon nehezen döntöttem, nincs semmi baj a bőrömmel, csak egységes egészséges kis tuningot kerestem. Bár hízelgő volt, hogy az eladó hölgy, aki amúgy tökéletesen nyúlt a megfelelő árnyalatokhoz és termékekhez ahogy mondtam, hogy mire vágyok ráadásul azt hitte alapozó van rajtam (úgy tűnik hatnak a szérumok amikbe belefektettem az energiám :) )
Egyáltalán nem kínálta mattnak, nem is az, de nem is értem miért van itt így feltűntetve. Ez egy finom fedésű, vékony, porcelán bőr hatású alapozó. Van vastagabb fedésűm, pl Les Beiges Healthy glow, vagy a klasszikus Double Wear na azok mindent fednek.
Ez az alapozó tökéletesen működik az érettebb bőrön is, felüdíti, ragyogóvá, nemessé teszi a bőrt. Ezzel nem fogod tudni viccesre alapozni magad, nem leszel szánalmas öregasszony sem, hanem egy finom megjelenést garantál. Estée Lauder, köszi. 😀

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. november 18.

szandraz

2021. november 17.

Az Estee Lauder alapozokkal mindig mellenyulok sajnos, mindannak ellenere hogy mas termekeit szeretem, a double wear szamomra nagyon eros es maszkos hatasu, ez pedig olyan mint egy szinezett BB krem... gyenge fedesu es ha van egy pici borhibam mar nem kepes elfedni. Olyanoknak ajanlom akiknek teljesen makulatlan a boruk, de alapvetoen ez egy szinezett hidratalo.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 17.

orchidea8627

2021. november 1.

Kiegészítem kicsit a posztom: Továbbra is szeretem ha bőrfényű, áttetsző alapozásra vágyok. Azonban a matt elnevezés tényleg elég megtévesztő ennél a terméknél. Ha látatlanban vettem volna meg és valóban MATT finisht kerestem volna akkor baromi csalódott lennék. Aki matt, de gyengébb fedésre vágyik annak javaslom a Dior Face and Body alapozóját, ha nem zavarja benne a parfüm.

Röviden és tömören: imádom. Ugyan nekem kifényesedik kicsit, de közben mégis tartós, annak ellenére hogy bőrfénye lesz egy pár óra után, nem mászik el, nem ül bele a pórusokba. Pici púder a jobban zsírososó részekre és a smink felfrissítve, finom vékony réteg púderrel sem lesz vastag, "cakey", természetes marad a hatása. Sajnos ebből nincsen az a szín amit az original DW-ből és a tubusos Hydra Matte-ból használok, de annyira áttetsző a fedése hogy abszolút nem gáz. (Előzőekből 1N0 Porcelain a színem, ebből az 1N1 Ivory Nude-ot vettem.) Nagyon könnyű, áttetsző a fedése, iszonyat természetes és könnyed, esetleges bőrhibákra egy kis korrektor és kész. Évek óta próbálkoztam a könnyű fedésű alapokkal de mind túl fényes, túl krémes, volt a bőrömön, elmásztak, de ez tökéletesnek tűnik. Szerencsére ez is illatmentes, mint a DW család többi alapozója is, szereti a bőröm. Por alapú pirosító, highlight, kontúr és bronzer illetve krémpirosító és krémes highlight is szép rajta. Ahhoz képest hogy alacsonyabb fedése van, valahogy mégse használok belőle sokat, szuperül terül és valahogy pont jó a fedés is. Elfedi az egyenetlenséget és a kis pirosságot, gyönyörűen egységesít. Pattanásokra, komolyabb bőrhibákra természetesen nem elég, arra ott a korrektor.
Nálam ez telitalálat lett, csillagos ötös.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. november 1.

Nálam ez telitalálat lett, csillagos ötös.

dominikabrr

2021. október 22.

Számomra nagy csalódás. Nagyon folyós, szinte kiömlik a MŰANYAG tubusból, folyóssága miatt nehezen lehet vele dolgozni. Ecsettel csíkos, a szivacs beszívja. Nem jó a fedése, szinte semmi fedés. Rétegezhető a végtelenségig, de nem köt meg, emiatt én olajosnak érzem viselését. Púderrel + fixálóval fixáltam, de 3 óra elteltével is ott marad az ujjamon ha hozzá érek az arcomhoz. Akkora csalódás ez a termék számomra, hogy hihetetlen. Ennyi pénzért se a prémium érzés nincs meg a műanyag tubus miatt, se a minőség. Nem tudom ajánlani senkinek, semmilyen korosztályban.
Én azért vásároltam, hogy a sima Double Wear-t váltsam vele könnyebb napokra, de egyszerűen annyira rossz, hogy meg akkor sem éri meg nekem használni ha kevésbé akarok sminkelni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. október 22.

szeliger

2021. október 8.

2N1 Desert Beige. Egyáltalán nem vagyok elégedett, még hogy Double Wear?
A megjelenés gusztusos, kis lapos műanyag flakon a maga aranyszínű kupakjával, talpon is jól áll, meg a kupakon is. Az alapozót kis csőrös nyíláson keresztül lehet kinyerni belőle. Az állaga nagyon folyós, szinte ömlik a tubusból. Ennek megfelelően először jöhet egy vékony réteg, aztán még több, egész jól építhető. Az építgetést a végtelenségig lehetne művelni, mert a fedés elég gyengus, meg sem közelíti a termékcsalád alapdarabjának fedését. A bőrön szépen terül, jól egybeolvad a bőrrel, második bőr alapozó. Rajta porral elég nehéz dolgozni, mert mindent beszív, szinte azonnal beszippantja az összes pírt vagy bronzert, ezért az alapozó felvitele után valamilyen vékony fixálás elkerülhetetlen, különben a színesek elég foltosak lesznek rajta. Nekem azért is kell rá valami, mert különben a végeredményt fényesnek találom, nem is értem az ígéretben a matt hatást. Ha ez még nem lett volna elég, akkor az állról, orromról, homlokomról elég könnyen ledolgozom. A nap folyamán pedig átfényesedik, hát... egyáltalán nem úgy néz ki, mint egy minőségi alapozó. Kényelmesnek sem kényelmes, nekem húzódik a bőröm alatta, de ebben lehet, hogy az is benne van, hogy rá kell púderezni.
Nem lettünk barátok. Túl kell adnom rajta. Talán fiatalabb, feszesebb bőrön jobban mutat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. október 8.

2N1 Desert Beige. Egyáltalán nem vagyok elégedett, még hogy Double Wear?

Antioxidánsok: Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Tocopheryl Acetate, Triethyl Citrate, Tocopherol, BHT
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol, Sodium Lactate, Sodium PCA
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol

Felületi hártya képző anyag.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag