Estée Lauder

Ár:   28 000 Ft és 39 000 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   30 ml és 50 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet feltöltötte: apolka, az összetevőket feltöltötte: Kencefice, Módosítva: 2019. november 25.

Ár:   28 000 Ft és 39 000 Ft
Kiszerelés:   30 ml és 50 ml
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés

A Perfectionist [CP+R] Wrinkle Lifting/Firming Serum rendkívüli gyorsasággal korrigálja és regenerálja a mélyebb ráncokat, vonalakat, és megelőzi azok kialakulását. A korszerű szérum forradalmi CPR-75 Technologiája egyetlen hét alatt tölti fel a bőr energiakészleteit és duplázza meg a bőr ráncleküzdő képességét.   A Perfectionist [CP+R] Wrinkle Lifting/Firming Serum azonnal feltölti a ráncokat és a vonalakat, hatására a bőr simábbá válik és fiatalabbnak tűnik, ma és holnap egyaránt.

Dimethicone eo I szil 1 0Water / Aqua Polysilicone-11 szil HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer Silica Butylene Glycol h 1 0Diphenyl Capryl Methicone Sigesbeckia Orientalis (St. Paulswort) Extract gy Salvia Sclarea (Clary Sage) Oil Coleus Forskohlii Root Extract eo I h Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract gy 0 0PEG-10 Dimethicone Hydrolyzed Fish (Pisces) Collagen h Palmaria Palmata (Dulse) Extract Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Silybum Marianum Seed Oil Hordeum Vulgare Leaf Extract Padina Pavonica Thallus Extract Artemia Extract Pantethine eo I v Algae Extract eo I h Chlorella Vulgaris (Dermochlorella Algae) Extract Cholesterol eo I eu 0 0Squalane eo 1 0Boswellia Serrata Extract Zea Mays (Corn) Kernel Extract Glycine Soja (Soybean) Protein eo I h Caffeine a Linoleic Acid a I eo I gy Lecithin eo I eu Fish (Pisces) Collagen h Acetyl Hexapeptide-8 h I pep Palmitoyl Oligopeptide pep Glycerin h 0 0Yeast Extract a Polyquaternium-51 Phytosphingosine Triticum Vulgare (Wheat) Decarboxy Carnosine HCL Polysorbate 40 ti I eu Pentylene Glycol h Propanediol h Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone eu I szil Ethylhexylglycerin Ammonium Acryloyldimethyl Taurate/VP Copolymer Sodium PCA h 0 0Polydimethylsiloxane/Polymethysilesquioxane Copolymer Zinc a PCA h Propylene Glycol h Butylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate eo Chondroitin Sulfate 0 0Sodium Hyaluronate h 0 0Isohexadecane eo PEG-8 h Tocopherol a I v 2 2Disodium Distyrylbiphenyl Disulfonate ti Laureth-12 ti I eu Xanthan Gum ti I eu Sodium Hydroxide Parfum/Fragrance i Mica Titanium Dioxide f 0 0

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

ZaFi

2023. március 28.

Nálam tudott csodát művelni:) ami pórusok és a homlokráncaim láthatóságát illeti.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. március 28.

Wacskamati

2020. december 20.

Az általam eddig használt termékek közül (pedig az nem kevés), ez a legemlekezetesebb. Élmény használni, csodás az illata, imádtam minden tulajdonságát. Fantasztikus. Ha tehetném, mindig lenne itthon.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. december 20.

KezdoManias

2020. június 5.

Lassan elérek az 50 ml-es kiszerelés végére. Azért lassan, mert elég sokféle terméket használok párhuzamosan (tudom, tudom, lehetnék következetesebb). A Beautypedia elég jó értékelést adott rá, és Pöti is az egekig magasztalta, így nem tudtam ellenállni neki.
Irtóra szilikonos, emiatt úgy érzem, marad felkenés után egy pici réteg a bőrömön. Lehet, hogy ez csak pszichés hatás, mégis, emiatt leginkább csak alapozó alá használom. Akkor viszont nagyon élvezem: pont a szilikon miatt jó primerként is. Azt szeretem, ha nem kell sokat pepecselni az alapozóval, még ha nem tökéletes is az eredmény, elég legyen csak kézzel felkenni és már mehessek is. Ehhez bizony jót tesz egy ilyen termék.
A bőrképen tényleg segít, tudja azt a bűvésztrükköt, ami bizony már jót tesz így 40 körül, kipihentebbnek tűnök a használatával. A hosszú távú hatásáról viszont így nem tudok sajnos nyilatkozni - csupán hinni szeretnék benne, hogy hat is:)
Most már több olyan primer is kapható, amit turbósítanak más hatóanyagokkal (a Laura Mercier pl. kihozott többfélét is nemrégiben), viszont a kategóriájában ez még mindig ritkaságnak számít. Azoknak ajánlom ezért leginkább, akik nem szeretnek sok réteget az arcukon, de már jó lenne egy kis anti aging szérum és egy kis primer is az alapozó alá.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. június 5.

Denissza

2019. augusztus 29.

A legszuperebb krém amit eddig használtam! Gyorsan beszívódik, isteni illata van, selymes bababőrt ad és tökéletes sminkalap!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. augusztus 29.

mitzi01

2018. november 14.

Elég régóta használom, persze nem állandóan. Elegáns az illata, imádtam, hogy bársonyos lett tőle az arcbőröm, bár akkor még nem tudtam, hogy ez a szilikon műve... Néha most is előveszem, sminkalapnak kiváló, de a bőrt nem táplálja, sajnos.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. november 14.

hajnalkaeva

2018. augusztus 8.

Nem is tudom mit mondjak erről a szérumról. Hát, sokáig kerülgettem ezt a terméket, egyik barátnőm esküszik rá évek óta és ez győzött meg.
Egy hónapja van meg kb. használom és már a kezdeti eredmények nagyon meggyőzőek voltak. Az igazság az hogy van benne nagyjából 1 tonna szilikon, Ezeken kívül persze még biztosan van benne rengeteg szuper összetevő,és emiatt kapta meg hogy anti-aging termék. Ezzel kissé szkeptikus vagyok. Ez szerintem instant fiatalító ami a szilikonnak köszönhető. A ráncaimat úgy szünteti meg (esetlieg), hogy "betemeti őket" így azonnal és látványosan szebbé teszi a bőrképemet. Olyan mint egy jó primer. Legszívesebben annak használnám, de nem is komolyabban nem sminkelek rendszeresen, illete annak azért elég borsos...
Hol este ,hol reggel használom, szép az eredmény. Kíváncsian várom, hogy hosszútávon mit tud velem kezdeni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 8.

laracroft

2018. augusztus 2.

Mivel a Night Repair nagyon bevált, gondoltam kipróbálom a márka nappali szérumát is...hát, elég vegyesek az érzéseim. Ez emberek, nem szérum, hanem egy anti-aging primer, annyi szilikonnal, amennyit az én kombinált bőröm már nem szívesen visel el. Hagy a felszínen egy tipikusan szilikonos, síkos érzést, ami alatt viszket, fulladozik a bőröm, pláne, ha alapozót is kenek rá (bár azt meg kell hagyni, gyönyörűen terül rajta az alapozó). Ráncokat feltölti persze a sok szilikon, de csak addig, amíg használja az ember, hosszútávú hatása nincs, nulla. Gondolkodom, hogy a maradékomat felrakom eladásra, mert nekem nem igazán vált be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 2.

GSz

2017. április 20.

Eddig nagyon tetszik, kipihentebb, friss,és nagyon puha a bőrőm. Még a hegeken is segít egy picit. Valóban van ránc feltöltő hatása. Semmilyen irritációt nem tapasztaltam, ellenben a Paula choice szérummal szemben. Attól a száj körül, áll résznél hámlott a bőrőm, erre cseréltem le,nem bántam meg. Tökéletes smink alap.
Érdemes beruházni rá!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 20.

Érdemes beruházni rá!

Pöti

2016. július 20.

Hát, sokáig kerülgettem ezt a terméket, bevallom, 34 évesen még nem akartam ilyen szérumot használni, de végül győzött a kíváncsiság. Még tavaly sikerült eperneten extra akcióban lőnöm egyet, így annyira nem volt fájdalmas az ára. Egy hete használom és már a kezdeti eredmények annyira meggyőzőek voltak, hogy már az utánpótlás is ott várakozik a szekrényben. Na szóval.. Van benne szilikon, meg szilikon, még egy kis szilikon, meg még némi szilikon.. Ezeken kívül persze teletömték egy csomó hangzatos összetevővel, amikből a fent említett szilikonmennyiség miatt elég csekély mennyiség lehet, de a dobozon jól néz ki, szóval rá lehet mondani, hogy anti-aging termék. De szerintem ez nem az. Ez szerintem instant -10 év. A ráncaimat nem szünteti meg (vékony a bőr a szemem alatt, sajnos érzékeny is, szóval a hunyorgásnak látszik a hatása), de azonnal és látványosan szebbé teszi a bőrképemet. Olyan mint egy jó primer. Legszívesebben annak használnám, de ahhoz pöppet drága cucc. A másik pozitívuma, hogy amióta ezt használom, nem kenek alapozót. Csak a DW púderből egy vékonyka réteget, semmi mást. És baba bőröm van tőle (amúgy nem, bár bőrhibáim nincsenek, de azért nem mondanám makulátlannak). És sima, meg puha, kicsi pórusokkal, szóval tényleg szép az eredmény. Kíváncsian várom, hogy hosszútávon mit tud velem kezdeni. Én reggelre használom, mert éjszakára az ANR a tuti, és amúgy is, ki akar éjjel 10 évvel fiatalabbnak tűnni??? :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. július 20.

odra

2016. április 27.

Mindennap nem, de alkalmanként smink alá használom. A bőrömet kisimítja, jól lehet rá sminkelni. A bőrön jól eloszlatható, érezni benne a szilikont. Csodaszernek nem nevezném, de egy jó terméknek igen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. április 27.

Antioxidánsok: Caffeine, Linoleic Acid, Yeast Extract, Zinc, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Sigesbeckia Orientalis (St. Paulswort) Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Linoleic Acid
Hidratálók: Butylene Glycol, Coleus Forskohlii Root Extract, Hydrolyzed Fish (Pisces) Collagen, Algae Extract, Glycine Soja (Soybean) Protein, Fish (Pisces) Collagen, Acetyl Hexapeptide-8, Glycerin, Pentylene Glycol, Propanediol, Sodium PCA, PCA, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, PEG-8
Peptidek: Acetyl Hexapeptide-8, Palmitoyl Oligopeptide
Vitaminok: Pantethine, Tocopherol

Felületi hártya képző anyag.

A kozmetikum összecsomósodását megakadályozó segédanyag.

Hidrolizált (kémiai eljárással kisebb egységekre bontott) halból előállított kollagén. mely hatásos vízmegkötő, hidratáló anyag. A reklámok gyakori állításával ellentétben azonban a bőrre kent kollagén hatására bőrünk kollagén tartalma nem lesz több vagy jobb, tehát a hal kollagén (és más kollagén félék is) nem mások, mint sima hidratáló összetevők.

A máriatövis magjából kinyert olaj. A máriatövisnek orvosilag is elismert és bizonyított májvédő, májtisztító hatása miatt elsősorban a szájon át történő használata a jellemző, kozmetikai készítményekben viszont ritka összetevő, ha mégis, általában olajos készítményekben, és szérumokban találkozhatunk vele. Az összetevő gazdag linolsavban és olajsavban, amik a bőr természetes védőrétegének fontos elemei, így a bőr számára hasznos összetevők.

Az Atlanti-Óceánban és a Földközi-Tengerben élő barnamoszat féle kivonata.  Általában az algakivonatok sűrítőszerek, vízmegkötő anyagok vagy antioxidánsok, ez a konkrét barnamosztat kivonat viszont állítólag védi a bőrt a környezeti szennyeződésektől és javítja a bőr ellenállóképességét.

B5 vitamin (pantonén sav).  Sebgyógyító, hidratáló hatása van.

Cholesterol eo I eu 0 0

A zsírsavak és keramidok mellett a koleszterol a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) harmadik fő összetevője, mely a védőréteg mintegy 25%-ot teszi ki, és melyek közt étfontosságú szerepet játszik az egészséges bőrgát megőrzésében és a bőr hidratáltságának megőrzésében.  A bőrön alkalmazva a koleszterol segíti a bőr normál működését, bőrpuhító (emolliens), vízmegkötő, stabilizáló és emulgeálószer.

Squalane eo 1 0

A squalene ún. hidrogenizált formája. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító, bőrpuhító, selymes és sima bőrt nyújtó emolliens anyag, mely segít megelőzni a vízhiányt és a transzepidermális vízvesztést (TEWL). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban. Minden bőrtípus számára hasznos összetevő, aknés bőrre is használható, mi több, az Incidecoder leírása szerint gombás eredetű bőrproblémák, például seborrhea vagy gomba okozta pattanások esetén is jótékony hatással van a bőrre.

Az indiai tömjénfa kivonata. E növényi kivonat a L´Oreal  által szabadalmaztatott Boswelox hatóanyag komplex alapanyaga, mely állítólag hatásos a ráncok ellen. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. Paula Begoun szerint az összetevőnek pozitív és negatív tulajdonságai is vannak a bőrre - bár gyulladáscsökkentő hatása van, és setkenti a bőr kollagéntermelését, de más illatos növényi kivonathoz hasonlóan vannak lehetséges kockázatai is, így pl. irritálhatja a bőrt.

Kukorica magjának a kivonata. A kozmetikumokat homogénné tevő és térfogatnövelő segédanyag.

Koffein. Tanulmányok szerint bőrön alkalmazva három fő hatása van: antioxidáns, vízhajtó (átmenetileg simább bőrt eredményez) és érszűkítő (vagyis szem alatti puffadás, sötét karikák ellen hatásos lehet, ha azt nem melaninfelhalmozódás okozza), Paula Begoun szerint viszont nincs olyan kutatás, mely szerint bármilyen hatása lenne a szem alatti karikákra (péládul egy vak tesztes kutatás során szignifikáns különbséget nem tudtak kimutatni egy 3%-os koffeint tartalmazó és azt nélkülöző bőrápoló gél hatása között) , bár nyugtató és antioxidáns hatása miatt azért nem kifejezetten felesleges, ha van egy (szem)krémben. E szerint a kutatás szerint a koffein fotoprotektív hatással is bír, e szerint a 2017-es kutatás szerint pedig nagyon ígéretes hajhullás elleni összetevőnek bizonyult egy FDA által jóváhagyott, androgén alopecia kezelésére szolgáló hatóanyaggal összevetve.

Linolsav vagy más néven omega-6 zsírsav. Telítetlen zsírsav, melyet bőrpuhító (emolliens) anyagként használnak a kozmetikumokban és számos növényi olajban is megtalálható. A bőr felső rétegében is megtalálható összetevő, aminek fontos szerepe van a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) fenntartásában, antioxidáns és gyulladáscsökkentő. A linolsav hasznos összetevő lehet a pattanásokkal küzdők számára is, mert gyulladáscsökkentő hatása van a pórusokon belül is és folyékonyabbá teszi a sébumot (faggyú), ami így kisebb valószínűséggel tömíti el a pórusokat, e szerint a tanulmány szerint pedig jelentős mértékben képes csökkenteni a pigmentfoltok méretét és súlyosságát is.

Lipid féle (phospholipid). Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található, manapság napraforgóolajból vagy szójából állítják elő. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos. Olajban és vízben is oldódik, ezért hasonlít a sejtmembránhoz. A Lecithin-t liposzómáknak is nevezik, mivel a dupla oldhatósága, a hatóanyagokat magukkal hordozva, segít mélyebbre és a megfelelő helyre szállítani őket.

Halból előállított kollagén. mely hatásos vízmegkötő, hidratáló anyag. A reklámok gyakori állításával ellentétben azonban a bőrre kent kollagén hatására bőrünk kollagén tartalma nem lesz több vagy jobb, tehát a hal kollagének (és más kollagén félék is) nem mások, mint sima hidratáló összetevők.

Közismertebb nevén argireline. Egy mesterségesen előállított peptidféle, melyről az összetevő egyik gyártója (a Lipotec) azt állítja, Botox-szerű hatása van. Ennek az állításnak az az alapja, hogy az acetyl hexapeptide-8 képes a bőrben lévő izmokat ellazítani, melynek révén kisimulnak a felületi ráncok. Bár szinte bizonyos, hogy a Botoxhoz nem hasonlítható az összetevő hatása, a Lipotec kutatásai szerint 10% Argeline 15 nap alatt 17%-kal képes csökkenteni a mimikai ráncok mélységét, illetve mint a legtöbb peptidféle, elméletileg ez is bír sejtkommunikáló és vízmegkötő tulajdonságokkal.

További info az összetevőről a KM-blogon >>

Élesztő. Az élesztő beta glucant tartalmaz, ami miatt az összetevő kiváló antioxidáns. Az antioxidáns hatáson kívül Paula Begoun szerint az élesztőnek bőrnyugtató hatása van a bőrre, mivel elősegíti a bőr mikrobiomának egészségesebbé válását, ami csökkenti az érzékenység jeleit. Némi kutatás utal arra, hogy az élesztő segíti a sebgyógyulást, a bőrszövet regenerálódását is.

A CosIng besorolás szerint haj- és bőrjavító anyag. Paula Begoun szerint az összetevő sejtkommunikáló anyag (a sejteket helyes, egészséges működésre bíztató anyag), valamint a carnosine-nak gyulladáscsökkentő és antioxidáns tulajdonsága is van.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Zselésítő anyag a vízalapú készítményekben, stabilizáló, sűrítőanyag a víz-olaj alapú krémekben.

PCA h

Színtelen, szagtalan, krémes, sűrű állagú bőrpuhító anyag (emolliens) és oldószer. Magas tisztaságú isoparaffinok keveréke, ami nem zsíros, selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Sűrűbb állagú krémek, alapozók gyakori összetevője.

Szintetikus polimer, amely a Polyethylene Glycol (más néven PEG) ismétlődő egységeiből jön létre. Az összetevőt a kozmetikumokban oldódást elősegítő (segíthet a vízben nehezen oldódó anyagok vízbázisú formulákká történő oldásában) és viszkozitásszabályozó szerként használják. A PEG-8 egyúttal vízmegkötő anyag.

Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő.  A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen. Az egyik legsatbilabb és legbiztonásgosabb fényvédő összetevő. Kis hátránya, hogy "kozmetikailag" nem kellően elegáns, és hajlamos fehéres réteget hagyni a bőrön, amit nanomérte használatával lehet nagyban javítani. Lásd még Titanium Dioxid (Nano). (forrás)