Eucerin

Ár:   4500 Ft   Kategória:   Testápolók
Kiszerelés:   40 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: vanett, Módosítva: 2020. május 19.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Testápolók
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Bőrnyugtató, ápoló formulájával segít megtörni a viszketéssel járó akut bőrgyulladásos ciklus ördögi körét. Bőrápoló tulajdonságainak köszönhetően segít csökkenteni a hidrokortizon használatát a gyulladás fellángolásának ideje alatt. Egy klinikai vizsgálat bizonyította, hogy az Eucerin® AtopiControl SOS Bőrnyugtató krém bőrápoló tulajdonságainak köszönhetően hasonló kozmetikai hatást eredményezett az atópiás bőr kipirosodásának javulásában, mint az 1%-os hidrokortizon krém. Az AtopiControl SOS Bőrnyugtató krém nem minősül gyógyszernek, és nem helyettesíti azt.

Intenzíven ápolja, nyugtatja a bőrt és olyan gyakran alkalmazható az érintett bőrterületeken, ahányszor szükséges. Az Eucerin® AtopiControl SOS Bőrnyugtató krém egyedi összetételében megtalálhatók a regeneráló hatású omega-6 zsírsavak (ligetszépemag olaj és szőlőmag olaj), a bőrnyugtató licochalcone A (az édesgyökér kivonata), az antibakteriális decandiol és a hűsítő menthoxypropanediol. Klinikai és bőrgyógyászati vizsgálatok bizonyítják, hogy a termék felnőttek, gyerekek és csecsemők számára egyaránt alkalmas az atópiás bőr ápolására.

Kortizon-, illatanyag-, színezőanyag- és parabenmentes, így a bőrirritáció és az allergia kockázata minimális.

Effi

2023. december 2.

A sok fújástól igencsak megviselt orromra használom, azonnal segít. Egy éjszaka alatt helyrejött a bőröm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. december 2.

nikesz13

2023. március 30.

Mi nagyon szeretjük!
Atópiás a bőröm, a kisfiam is nagyon érzékeny bőrű, mindkettőnknek nagy segítség. Ha elkezd viszketni a bőrünk, bekenem, 2 perc és már el is múlik. Többször újravettem már :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. március 30.

Mi nagyon szeretjük!

femalegaze

2022. december 31.

Évek óta újravevős nálam ez a krém.
Száraz, érzékeny bőröm van, kb mindenre is allergiás (öblítőkre, stb.) + hidegallergia. Télen az ekcémára való tusfürdő ellenére is ki szokott jönni, nagyon erősen viszkető ekcéma, főleg térdhajlatban, meg a combom belső oldalán, ahol dörzsöli a nadrág. Már rengeteg krémet próbáltam, de nekem magasan ez vált be, gyorsan beszívódik, azonnal csillapítja a viszketést, és szépen le is viszi az ekcémát pár nap alatt.
Amikor kijön az ekcémám magammal is szoktam vinni, napközben is be tudom kenni, ha kell. Nem hagyott foltot még egyetlen ruhán sem. Pedig fehér nadrágot is hordtam, amikor használtam ezt.
Számomra ez a tökéletes termék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. december 31.

Évek óta újravevős nálam ez a krém.
Számomra ez a tökéletes termék.

Ariana1986

2022. április 15.

Egyik kedvenc.
Vízhiányos bőrömnek csodaszer.
Már többször újra vettem.
Picit zsiros hatása marad, de csak ennyi amit hátránynak fel tudok hozni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. április 15.

Egyik kedvenc.
Vízhiányos bőrömnek csodaszer.
Már többször újra vettem.
Picit zsiros hatása marad, de csak ennyi amit hátránynak fel tudok hozni.

Fidler

2021. április 20.

Az egyik legjobb kence a nagyon viszketős ekcémás részekre, gyorsan hat, és sokáig tart a hatása.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 20.

dbeata

2021. március 21.

Update 2021. március 21.
A termék még mindig jól funkcionál, de most részletesebben elmélyedtem az INCI-jében, és rájöttem, hogy ez nekem nem lesz jó mégsem, mert menthol-t tartalmaz, ami nem ajánlott homeopátiás szerek szedésével együtt, úgyhogy búcsút kell intenem (ennek is).

2021. március 15.

Szeretném dicsérni a terméket! Egy próba tubust kaptam, és eddig nem igazán volt bizalmam próbát tenni vele, de mostanában úgyis sokat irogatok ide, hát teszteltem ezt is, és tényleg hatásos! Nekem viszkető, gyulladt területeim vannak, és megszünteti az irritációt, hatására megnyugszik a bőröm. Simán jó, önmagában, ekcémára. Pedig az állaga kicsit vékonyabb, mint a Bioderma Atoderm. Én úgy használom most, hogy hidratálónak a Bioderma Atoderm testápoló, a konkrét problémára pedig reggel ez, a Halicar kenőcs pedig éjszakára.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. március 21.

Update 2021. március 21.

2021. március 15.

tavirozsa86

2021. március 17.

Erősen ekcémás kezemre használtam, szuperül hat, nagyon sokáig hidratál, és egyből elmúlik használata után a viszketés. Nem irritál, úgyhogy problémás bőrre ajánlom.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 17.

MasterKitana

2021. február 14.

Nekem az ekcémás foltjaim megmentője volt,ha előjött valahol ez szépen rendbehozta. Próbáltam a kezemre is amit a hideg és a sok kézmosás eléggé megvisel , azt szintén sokkal gyorsabban és szebben helyre rakta mint egy kézkrém. Meg vagyok vele elégedve.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 14.

endzsiaj

2021. január 11.

Én csak a karomon lévő ekcémás foltra kentem, de rengeteg kicsi pattanást vagy mit okozott nekem körülötte. Ezer év volt mire elmúltak. Párszor próbáltam, de ugyanez volt az eredmény. Arcra már nem is mertem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 11.

fukr

2020. június 12.

Nem szoktam véleményeket írni a termékekhez, mert szerintem nagyon szubjektív, hogy kinek hogyan válik be egy-egy termék. Ami az egyik embernek csodaszer, a másiknak lehet maga a borzalom. Most azért teszek kivételt, mert anyukaként kerültem olyan helyzetbe, hogy kerestem az ideális krémet a babám bőrére.
A 8 hónapos kisfiam örökölhette tőlem az ekcémát, ami kb. 6 hónapos korától jelent meg viszonylag aktívan mindkét oldalon, a karja felső részein. Kipróbáltam mindent, de tényleg mindent, ami pozitív értékelést kapott ekcémával küzdők esetében, de 1-2 napos javulást követően visszatértünk az eredeti állapothoz. Igazából piros, nagyon száraz foltok voltak a karján, amik látszólag nem viszkedtek, és nem volt annyira súlyos a helyzet, hogy vad, szteroidos krémet ráküldjek a bőrére.
Végül úgy voltam vele, hogy próbát teszek ezzel a krémmel is, annak ellenére, hogy személy szerint nekem az Eucerin termékek annyira nem jöttek be. És magam is meglepődtem, hogy a használat megkezdését követő napon a kisfiam karja javulni kezdett, és kb. az 5.napra azt mondhatom szépen eltűnő félben vannak a foltok.
Ezt a terméket úgy használom, hogy nyomok belőle kicsit az ujjamra és hozzáteszek egy nagyon keveset a Bioderma Atoderm Creme testápolójából (ez a kisfiam bőre esetében, amikor nagyon száraz és piros volt, nem volt elég, viszont a testére ezt használom, és arra kitűnő). Ezzel a kombóval kenem be reggel és este a pici karját, napközben pedig 1 vagy 2 alkalommal simán ezzel az Eucerin krémmel. Használom hozzá a tusfürdőt is, felváltva a Herbarting fürdetőkrémmel (most hogy javulás mutatkozik lehet csak a Herbartingos fürdető krém marad, mert ekcéma nélküli helyzetben szerintem ez zseniális és nagyon bababarát).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 12.

Antioxidánsok: Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, BHT
Gyulladáscsökkentők: Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Ascorbyl Palmitate
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

Isostearic acidból származó bőrpuhító (emolliens), emulgeáló és felületaktív anyag (surfactant). Gazdag, kipárnázott bőrérzetet és szokatlanul magas fényességet kölcsönöz. Filmképző képességgel is rendelkezik, de nem hagy ragacsos réteget maga után, és elősegíti a termékek tartósságát és vízállóságát. Az összetevővel leggyakrabban ajakápoló termékekben találkozhatunk.

Szőlőmagolaj, mely zsírsavakban gazdag, kiváló bőrpuhító hatású, illatmentes emolliens olaj, ráadásul még erős antioxidáns tulajdonsága is van. A szőlőmagolaj e szerint a kutatás szerint nagyjából 69% linolsavat, 16% olajsavat, 7% palmitinsavat, 4% sztearinsavat, és 0,1% linolénsavat tartalmaz.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

pH stabilizáló, maszkoló (nem kívánt illatokat és ízeket semlegesítő) és kelátképző (a víz révén a kozmetikumokban lévő fémionokat stabilizáló) segédanyag, mely segít abban is, hogy a formulák tovább szépek maradjanak,.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.