Kövess minket Instagramon is! :)


Fa Island Vibes Bali Kiss Testradír
Ár: | 999 Ft | Kategória: | Testápolás | |||
Kiszerelés: | 200 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | drogériák, hipermarketek | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: siss, Módosítva: 2018. január 26.
Ár: | 999 Ft | |
Kiszerelés: | 200 ml | |
Lelőhely: | drogériák, hipermarketek | |
Kategória: | Testápolás | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Testradír mangó és vaníliavirág illattal. Gyengéden radírozza a bőrt, az ápoló formula puha és sima érzetet kelt. Vegán termék.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Sodium Laureth Sulfate
ti I eu
,
Cocamidopropyl Betaine
ti I eu
,
Acrylates Copolymer
,
Potassium Alum/ Mineral Salts
,
Prunus Armeniaca (Apricot) Seed Powder
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Polyquaternium-7
,
Parfum / Fragrance
i
,
Sodium Chloride
,
PEG-7 Glyceryl Cocoate
ti I eu
,
PEG-40 Hydrogenated Castor Oil
ti I eu
,
PEG-60 Hydrogenated Castor Oil
ti I eu
,
PEG-120 Methyl Glucose Dioleate
ti I eu
0
0
,
Styrene/ Acrylates Copolymer
,
Benzophenone-4
f
,
Sodium Hydroxide
,
Citric Acid
kh
,
Hexyl Cinnamal
i
,
Limonene
i
,
Linalool
i
,
Sodium Benzoate
ta
,
Sodium Salicylate
ta
,
Yellow 10 Lake / CI 47005
sz
,
Yellow 6 Lake / CI 15985
sz
,
CI 14700
sz
krémajánló

Az illatát imádom:) Jól radíroz, nem szárít, ár-érték arányban tökéletes. Biztosan újraveszem.


Nyáron nagyon szerettem ezt az illatot, nem szárít, de egyébként nekem semmi extrát nem nyújtott.



Nyáron nagyon szerettem ezt az illatot, nem szárít, de egyébként nekem semmi extrát nem nyújtott.


Az új nyári kedvencem lesz, csak a fránya tusfürdőjét nem találtam eddig sehol, de most olvastam hogy valaki a Müllerben akadt rá. Úgyhogy meg is nézem:)


Az új nyári kedvencem lesz, csak a fránya tusfürdőjét nem találtam eddig sehol, de most olvastam hogy valaki a Müllerben akadt rá. Úgyhogy meg is nézem:)


Szélsőséges blogokon olvastam róla, hogy ez milyen sz.r, meg úgy általában ez a termékcsalád, kb arra buzdított az írója, hogy messziről kerüljük és véletlenül se vegyük meg.
Megvettem.
Finom az illata. Kellemesen radíroz. Nem szárít, nem irritál.
Az, hogy most vegán vagy nem, nem érdekel. A funkcióját ellátja, negatív dolgot nem tapasztalok, tetszik.


Szélsőséges blogokon olvastam róla, hogy ez milyen sz.r, meg úgy általában ez a termékcsalád, kb arra buzdított az írója, hogy messziről kerüljük és véletlenül se vegyük meg.
Megvettem.
Finom az illata. Kellemesen radíroz. Nem szárít, nem irritál.
Az, hogy most vegán vagy nem, nem érdekel. A funkcióját ellátja, negatív dolgot nem tapasztalok, tetszik.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: TocopherolKémiai hámlasztók: Citric Acid
Vitaminok: Tocopherol
Emulgeálószerek: Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil , PEG-120 Methyl Glucose Dioleate
Fényvédők: Benzophenone-4
Tisztítószerek: Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil , PEG-120 Methyl Glucose Dioleate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool
Színezékek: Yellow 10 Lake / CI 47005, Yellow 6 Lake / CI 15985, CI 14700
Tartósítószerek: Sodium Benzoate, Sodium Salicylate
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Kókuszból előállítható, tisztítókban, szappanokban és samponokban gyakran használt felületaktív anyag és emulgeálószer. Az SLS-nél gyengédebb, de hatékony tisztító anyag. Bár nagy mennyiségben az SLES is irritáló (az SLS mar kisebb mennyiségben is az...), a kozmetikumokban található koncentrációban a használata biztonságosnak tartott.
Közepes erősségű felületaktív anyag és tisztítószer, ami samponok és kézmosószerek gyakori összetevője. Kozmetikumokban emulgeáló és sürítőanyagként használatos.
Felületi hártya képző, elektromos töltődést megakadályozó, a krémeket homogénné tevő segédanyag.
Sárgabarack magjából őrölt por, mely a kozmetikumokban bőrradírozó funkciót tölt be.
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Elektromos töltődést megakadályozó és felületi hártya képző anyag, melyet elsősorban hajápolókban használnak, de találkozhatunk vele szappanokban és tisztítókban is. Ez egy polyquarternium által alkotott (utolsó) generáció, amelynek az a különleges tulajdonsága, hogy fényt adjon a hajnak. Biztosítja a haj simaságát, csökkenti a "ragadósságát".
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Közönséges nevén só. A kozmetikai iparban a sót térfogatnövelő, maszkoló (a nem kívánt anyagok semlegesítése), sűrűség szabályozó segédanyagként használják.
Vízben és alkoholban egyaránt oldódó, glicerinből és kókuszolajból előállított PEG vegyület. Elsősorban emulgeálószerként és felületaktív anyagként használt (surfactant) , de némi hidratáló, bőrpuhító tulajdonsága is van. Elsősorban lemosókban használt összetevő.
Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.
Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.
Felületaktív anyag, tisztítószer és emulgeálószer. Nagy molekulamérete miatt nem igazán szívódik be a bőrbe.
Szintetikus polimer. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint gél- és filmképző összetevő, vagyis csökkenti a kozmetikumok átlátszóságát és áttetszőségét.
Más néven sulisobenzone. Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-360 nm hullámhosszú) ellen véd. Magas stabilitású összetevő, amely véd más összetevőket is az UV-sugárzás okozta károktól. A sulisobenzone viszonylag gyenge fényvédő, önmagában nem véd eléggé, így leginkább csak a többi összetevőt védő segédanyagként használt. Az összetevővel kapcsolatban felmerült a a gyanú, hogy elősegíti a bőrben a káros szabad gyökök képződését. További információ a smartskincare-en.
Nátrium hidroxid (marólúg, lúgkő). Vízben oldva erősen lúgos oldatot képez. A kozmetikai iparban kis mennyiségben arra használják, hogy szabályozzák vele a krémek ph értékét (bizonyos hatóanyagok csak bizonyos ph tartományban aktívak, ilyenek pl. az AHA és BHA). Nagyobb mennyiségben bőr irritáló.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Kamillaolajból kivont illatanyag.
Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene) ). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. A bőrön alkalmazva allergiát (contact dermatitis) okozhat az arra hajlamosaknál, így jobb kerülni, csaknem az összetevőlista utolsó helyeinek egyikén áll.
Levendulából kivont illatosító anyag, a levendulaolaj egyik fő összetevője. Potenciális bőrirritáló és allergén a levegővel érintkezve, egy 2004-es kutatás szerint pedig sejtmérgező hatású lehet, bár nincs olyan tanulmány, ami in vivo (emberen végzett kísérlet) is megerősítené ezt.
A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak.
A szalicil sav só formája. Gyógyszerekben használják fájdalomcsillapítóként, valamint nem szteroidos gyulladáscsökentőként. Az aszpirint helyettesítheti az arra érzékeny embereknél. Nem világos hogy mi a funkciója a bőrre kenve.
Színezék. Barnás sárga.
Bőrtípus: Kombinált
Bőrprobléma: Pattanások (acne)
Korcsoport: 18-24
Az illatát imádom:) Jól radíroz, nem szárít, ár-érték arányban tökéletes. Biztosan újraveszem.