Frederic Malle

Ár:   67 000 Ft és 97 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: x, az összetevőket feltöltötte: Fiorentina, Módosítva: 2019. június 17.

Ár:   67 000 Ft és 97 000 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria

Henry James regénye ihlette az orientális és a chypre e modern ötvözetét.

Fejjegyek: szegfűszeg, fahéj, málna, rózsa, fekete ribizli

Szívjegyek: szantálfa, pacsuli, tömjén

Alapjegyek: pézsma, benzoin, ámbra (gyanta)

Ár: 5400 Ft, 9500 Ft , Eladó: zoszt
Állapot: 5ml, 10ml fújós üvegcse, Helyszín: Bp. XI. ker, XII. ker, XIII. ker, XXII. ker, Budaörs, fizetés: Személyes átvétel. Előre utalás után posta, foxpost lehetséges, a postaköltség a vevőt terheli.
Ár: 2,5ml / 2.600ft 5ml/ 5.000ft 10ml/ 9.500ft + Posta , Eladó: nina 69
Állapot: Frissen átfújva a saját parfümömből 2,5 - 5 vagy 10ml üveg vagy pattintós parfümszóróba., Helyszín: Budapest, fizetés: Budapesten a XI. kerületben személyesen is átvehető vagy előre utalást követően ajánlottan postázom.

Marcsi66

2020. december 12.

Le merem írni h az én trónomon CM.EDP,még mindig ,a legnagyobb dobása a márkának szerintem,de megosztva az első hely,éppen egy FM illattal,
(Carnal Flower) az alkotó itt is ő,Ropion,,,,Ha tehetném ebből is lenne egy üveggel,de iszonyatos árban mérik sajnos.,fújósban viszont gondolkodom,érdemes lenne,hisz sokáig kitartana,nagyon erős parfüm..Én is úgy vélem h MFK Lumiére Noire-jához hasonlít,és ez inkább az elején mutatkozik,később a leszáradásnál már eltérő,plusz a hatás sem egyezik,az előbbi szexiség.Ő viszont régebbi korok,irigyelt asszonyai ,lányai, arisztokrácia rózsás arcképe,sóhajok kísérik majd a szépségüket,NEM öregasszonyos,csak rég volt.A besorolása orientális és chypre,ez rendben is van.,Egy fűszeres kavalkád szegfűszeggel-fahéjjal.soknak tűnik,de elképesztő szépen lágyul.Semmi gyomorfogató,nem ilyen,és aztán virág ,a rózsa,tömjén is ott van,,,, , Csodálatos ,elhiszem h lesz akinek a legszebb lesz az életében..

UP.Még csak ezt.és megígérem h még tesztelni se fogok (na jó egy ideig),tipikus agybirizgáló .FM.-kollekcióból ez a második legjobb nekem, (Madonna is szereti) nem csodálom. Kell neki idő még valóban az igazi arcát mutatja,futtában+papíron tesztelni felesleges...tulajdonképpen minél hosszabb ideig van a bőrön annál szebb.Megvettem helyette MFK,Lumiére Noir parfümöt,nem kell követni ezt a példát,mert nem helyettesíti,,,.ez nagy falat,az ára is ekképp alakul.sajnos.komoly elhatározás a megszerzése.

UP.Egy évvel ezelőtt véleményeztem,és rögtön utána meg is vettem,,,,több illathoz is hasonlítják,ezeket én ismerem,de nem lesz jó helyette egyik sem,az én orromnak biztosan,,,én igazából a replikájára lennék kíváncsi,,,Első,v második? valójában a kedvemtől függ,,,A lelkemmel van párhuzamban ilyen vagyok,

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. december 12.

Nikolett82

2020. december 12.

Hol is kezdjem... Fonnyadt rózsa, füstös, aszalt gyümölcs illattal, kissé" klasszikus" vénasszony szag... Valahányszor megillatolom ,a Fonnyadt ami eszembe jut róla, ekkora csalódás Juliet Has a Gun Lady Vangeance egysíkú rózsaillata volt, igazi bosszú ...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. december 12.

Futureline

2019. november 20.

2010-es indulasa ota sajnos ezt a bizonyos portret mar lemasoltak paran. Konkretan az Estee Lauder Amber Mystique hajszal pontosan megegyezik ezzel. Kizarolag huvosebb idore ajanlom. Az elottem szolok kesz verseket irtak rola. Nekem nem hozta meg az ihletet. A ket parfum elfogyasztasa utan ugy ereztem belulrol kezd kinoni belolem egy rozsabokor. Valoban kifinomult nehez meltosagteljes illat. Nem kamaszok szamara lett kitalalva. Kb. 35-40 eves korhatartol folfele ajanlom en ettol meg messze allok talan ezert is untam meg. Irdatlan tartos, napokig erzem a ruhamon. Ebben az olcsobb masa is kiemelkedik, sot az talan tartosabb picit mint ez. Nekem 100 ml kb. 1.5 evig volt eleg ugy hogy tobbfajta illatot valtogatok es ezt kizarolag telen, kora tavasszal es keso osszel hasznaltam. Akinek szurja a szemet az ara, az szamoljon picit, es rajon hogy az olcsobb valojaban a dragabb. Mig egy gagyi illat 1 ora alatt elillan es fujhatod orarol-orara amig be nem gyullad a ruha a benzingoztol. Es mar veheted a kovetkezot. Addig egy minosegi illatot 1 nap 1 alkalommal. Minosegi osszetevokbol.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 20.

tillisilli

2019. november 19.

Ünnepnapokon, áhítattal. Egyszer egy néma lelkigyakorlaton a szekrényemben volt egy papiros, ezzel az illattal. Èrtsd, egy parfüm egy papírcsíkra fújva. A szekrény egész héten ettöl illatozott, fantasztikus volt. Kellett belöle még.

Nekem tömjén, méhviasz, haldokló virágok, öszi ázott föld, egy régi zongora, újabb tömjén, és valakinek a lakk esökabátja. Fantasztikus, tartós, nem tolakodó. Komoly illat, csak ritkán viselem, hogy ne kopjon el a hétköznapokban. De felfújom én farmerhez és elmegyek benne a diszkóba, volt már ilyen, mert nem tiszteletet parancsoló. Nem parancsol egyáltalán, csak ott van, és én leborulok. Arra ne adjatok, hogy én mit érzek ki egy illatból, mert gyanúsan sokszor érzem ki mindenféléböl a pick szalámi elemet, vagy használt börcuccok szagát ahhoz, hogy adni lehessen a véleményemre.

Szerintem a legértékesebb illat, amit birtokolok, mind valodi értékben, mind illatkompozicio szempontjabol. (Ès nincs benne pickszalámi.) Nem fogok belöle egy egész üveggel venni, mert sose használnám el, de egy kicsi mindig kell otthonra, vész esetére.

Update: 10ml fújósom van, nagyon vigyázok rá. Most (1 évvel később) akartam magamnak vmi jó élményt, és leteszteltem a hajparfümöt. Az eladó közvetlenül a hajamra fújta, nem spórolt... Másnapra még szebben kibontakozott a tömjén. 30 órára rá még mindig itt van, és el-elkapok egy illatfoszlányt. Abszolút megéri vsz, a hajparfüm ia tartós.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 19.

Chirmook

2019. október 20.

Úúúú Lányok, Fiúk! Az a helyzet, hogy megfogadtam már számtalanszor, hogy nem vásárolok eztán parfümöt kipróbálás nélkül, de ez a parfümmánia is egy agybetegség és az ugye nem bír racionális lenni, szóval ma reggel megrendeltem ezt a drááágaszágot, miután annyi jót olvastam róla és mivel már csak a 24 óráig tartó, hatalmas szillázsú parfümökre bukok. Az oviba pont jó bennük elvinni a gyereket. :D :D :D Szóval kb erre használom ezeket az csodákat. Na szóval nem tudom még milyen lesz, fog-e tetszeni, de biztos, ami biztos, rendeltem a hivatalos oldalukról egy 50 ml- set. Ha nagyon nem jön be, legfeljebb eladom. De mivel a rózsát minden mennyiségben imádom és a pacsulit is, no meg a tömjént és a feketeribizlit is, a tartósságáról meg ódákat zengenek, bevállaltam. Pár nap múlva megírom az eredményt.
Edit: másfél hónapja van meg, próbáltam melegebb és hidegebb időben, de nagy sajnálatomra ez nekem annyira záraz rózsa, hogy nem bírom hordani így el is adtam Pedig nyílt színen is 5 méterről megérezték és egy csomó bókot kaptam, de nekem túl kemény, erőszakos, száraz illat. Nagyon hosszú ideig tart és nagyon erős a szillázsa. De jobban szeretem az édesebb, gyümölcsösebb rózsákat, pl. nagy szerelem lett a Royal Crown Al Kimiya- ha már rózsa. De akinek bejön, annak nagyon nagy szerelem lehet!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 20.

emb1p3

2019. szeptember 10.

Volt egy kollégám, akit két dologgal tudtam kiborítani, a tejeskávém és a Lady illatával, egyszer véletlenül ezzel befújva és kávéval a kezemben mentem be apró irodánkba, és szabályosan rosszul lett szegény pára, fél órát kellett levegőznie. Mivel hajlamos így hatni azokra az ártatlanokra, akik zsenge gyerekkorukban véletlenül magukra borítottak némi bolgár rózsaolajat, és mert amúgy is egy szillázsszörny, így mindenkit óvatosságra intenék az adagolás kapcsán. Egy ilyen erőműből 50 ml egy fél évtizedig elég. De kár lenne nem ismerni, nem használni ezt a tömjénes, gomolygó, szédítően mély rózsát, ami a Galénosz-féle melankolikus típus lomha vérének, csendes magábamerülésének olyan tökéletes megfogalmazása, hogy ha a hasonló című Dürer-metszetet látom valahol, egyből az orromban érzem a Lady illatát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 10.

Tiziana

2019. szeptember 6.

Hja, mit is lehetne írni a tökélyről? Nagyon Lady-like!
Hűvös rózsa,és mintha a fűszerek, és a málna-ribizli csak még
hűtenének rajta.Nem vörös bársonyost képzelek el,
inkább lilába hajló, purple rózsát. Elegancia és intelligens távolságtartás.
Ez a kompozíció talán kicsit túl tökéletesre csiszolt, szinte formális,semmi csavar,
semmi meglepetés.
Ha már ilyen (rajtam)hűvösbe hajló, kissé fás,szárazabb rózsát kéne választanom,akkor
Byredo: Rose of No Mans Land-je lenne az.Hasonló érzés a viselete valahogy.
Furcsa, de a Portrait szinte azonnal elillan rólam,míg másokon 8-9 órát bír.
Update:én sem kedveltem meg ezt az illatot, főleg magamon nem szeretem,
soha nem fogom hordani,ettől függetlenül úgy hiszem tényleg magas minőségű,
"jól van összerakva, na..."

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 6.

Hja, mit is lehetne írni a tökélyről? Nagyon Lady-like!
Hűvös rózsa,és mintha a fűszerek, és a málna-ribizli csak még
hűtenének rajta.Nem vörös bársonyost képzelek el,
inkább lilába hajló, purple rózsát. Elegancia és intelligens távolságtartás.
semmi meglepetés.
Byredo: Rose of No Mans Land-je lenne az.Hasonló érzés a viselete valahogy.
Furcsa, de a Portrait szinte azonnal elillan rólam,míg másokon 8-9 órát bír.
Update:én sem kedveltem meg ezt az illatot, főleg magamon nem szeretem,
soha nem fogom hordani,ettől függetlenül úgy hiszem tényleg magas minőségű,
"jól van összerakva, na..."

Borisz72

2019. augusztus 18.

Ilyen gyönyörű illattal már rég találkoztam ! Az arisztokrácia és kifinomultság illata ez, de kell hozzá némi érett nőiség, fiatal lányokon számomra elképzelhetetlen.Csillagos 5-ös, elképesztően szép alkotás :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. augusztus 18.

Szofia1981

2019. július 31.

Nagyon régen nem írtam már véleményt, mert mostanában azok a parfümök amiket imádnék 0 tartóssággal rendelkeznek, szóval nincs miről beszélni. De amikor "felnéztem" és megláttam, hogy ez a förmedvény milyen jó értékelést kapott azonnal kedvet kaptam lepontozni. Ez a legrosszabb öregasszonyszag, ami valaha rámkerült. Nem a többieket akarom ezzel bántani, hanem magamat nem értem, hogy ha ez másoknak ennyire tetszik akkor én hogy nem tudom ezt egy kicsit is jónak érezni? 🤔 Pedig már megpróbáltam átvitt értelemben is tekinteni rá (niche, luxus, kifinomult ízlés, különleges, stb...) Ez számomra valami borzalom....brrrrrr! Fáj a fejem, hányingerem van pedig már 3x sikáltam és ugyanolyan intenzíven érzem annak az 1 fújásnak az illatát, mintha nem is próbáltam volna eltávolítani 😭 Nem mellesleg az én bőröm beissza szinte az összes parfümöt, egy sem érződik rajtam 1 órahosszánál tovább ( nem csak én, mások sem). De akkor ez miért ilyen eltávolíthatatlan? Viszonylag sok verzióját imádom Frederic Malle parfümjeinek, de ez ( és még az One Rose) kibírhatatlan, levakarhatatlan. Carnal Flower miért nem ilyen levakarhatatlan? 🤔🤔🤔 A lényeg az, hogy ennél rosszabbat nem hiszem, hogy valaha is "alkottak" (nem a tartósságra gondoltam, mert az brutál...ezt az energiát jó parfümbe is fektethették volna) Sajnálom, rossz véleményem van 😕 Megyek és megpróbálkozok még egy sikálással mielőtt elájulok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 31.

tothszilvi75

2018. december 20.

Grazban a Nägele und Strubell parfümériában kértem hónapokkal ezelőtt az eladó hölgyet, hogy fújjon rám egyet abból az illatból amit röpke ismeretségünk után hozzám passzolónak gondol. Nem próbálok végig x különbözőt, csak egyetlen fújást- lepjen meg. Hát sikerült. Ő volt az. Nem jött velem azonnal haza, csapongtam még ide-oda ahogy szoktam, jött még jópár szép illat, de nem ment ki a fejemből. A karakán szinte gyógynövényes kezdése, ahogy szinte hátba vereget mint egy régi ismerőst, kavarog virgonc gyümölcsösen mintha sztorit mesélne, és megállapodik vérvörös mély rózsaillatban, füstös- méhviaszos- meleg otthonos érzést ad nekem. Időnként még mentát is érzek, máskor a feketeribizli kerekedik felül. Elzarándokoltam érte újra Grazba, és megyek is még szerintem, hosszútávon jóban leszünk. Talán csak a véletlen műve, de nem hiszem- mióta megvan nem lesem a következő delikvenst, azért ez nagy szó nálam. Még a végén lesz szignatúrám?

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. december 20.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Geraniol, Limonene, Cinnamal, Benzyl Benzoate, Eugenol, Linalool, Citral, Farnesol, Benzyl Alcohol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.