Garnier

Ár:   1800 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Kiszerelés:   60 g + 60 g + 40 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: csodaorszag.inwonderland, az összetevőket feltöltötte: kfvera, Módosítva: 2013. május 7.

Kiszerelés:   60 g + 60 g + 40 ml
Kategória:   Hajfestékek

60% olaj tartalmú virágolajjal.

100% őszhaj fedés.

brigi50c

2023. december 13.

2023.12.13.
Mínusz egy csillag, megint updatelték a formuláját. Anyukámnak borzasztóan viszketett, égett a fejbőre a szokásos 3.16-ostól. Az eredmény kvázi fekete lett, de max majd kikopik kicsit.

2020. szeptember 17.
Én bő három, inkább négy éve festem vörösre ezzel a festékkel a hajam. Az elején nem tudtam, hogy mit csinálok, rezes vörösre (7.40) festettem úgy, hogy a festéket végigvittem a hajam teljes hosszán, és a szőkítős rész újra meg újra kifakította a hajam, az első két év végére tkp szőke lett a hajam, hiába festettem hathetente. Van, akinek tetszett ez a mézes árnyalat, de azért az én sötét hajtöveimhez inkább nem volt való. Teljesen tönkretettem vele a hajam hosszát, az egészet. Tőből letört, azóta sincs jó állapotban, keratinos kezelésekre járok, minden mosáskor használok pakolást, hajolajat.

Aztán két éve rátaláltam arra a módszerre, ami tényleg beválik: csak tövet festek ezzel a hajfestékkel körülbelül kéthavonta - már a sötétebb, 6.60as intenzív vörös árnyalatával, a korábbi festegetésekből megmaradt rézvörös hajamat pedig színezem más, noninvazív színezőkkel. Így azt kell, hogy mondjam, tökéletesen bevált. Elég intenzív a színe, az ősztakarása szuper, nem büdös, nem csípi a szemet. Édesanyám 60 feletti, ő is kb 4 éve a padlizsán (3.16) árnyalatot használja, tökéletes ősztakarással. Annyi, hogy az ilyen sötét színek egymásra rakódnak, és csak egyre sötétebbek lesznek (a végén már szinte fekete az eredmény).

Kb fél-egy éve változtattak a formulán, a kiszerelésen és a dobozon is. Az illat és a hatás megegyező, de 60 g-os festék és oxi helyett 50 g-os van a csomagban, és a balzsamot is 40-ről 12 ml-re csökkentették. Szerintem olcsóbb is lett, sima boltokban 1300-1400 körül, százasboltban most hétvégén 1000 ft-ért kaptam el. Én nem bánom, úgyse használtam az agyonszilikonozott hajbalzsamját, van sajátom, és a szaga is kicsit már sok a jóból. Mivel több fodrász már megdicsérte az "ombre" hajam, amit marha költséghatékonyan ezzel a házi módszerrel festek, 4 csillag. Viszont nagyon nem mindegy, hogy hogy használja az ember. Aki világosabb hajat szeretne, mint a sajátja, az inkább szánja rá a fodrásznál azt a 10k+ összeget, minthogy elcsessze a haját dobozos festékkel.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 13.

2023.12.13.

2020. szeptember 17.

fulepregi

2023. december 1.

Hát én vettem 3!!!! dobozzal, mert nagyon sok jó véleményt olvastam róla, és gyorsan nő a hajam, betáraztam. Hát nem kellett volna. Évek óta kékesfekete a hajam és ez az ELSŐ olyan hajfesték, ami NEM FOGTA BE A HAJAM. Rettentően bosszant. Pénzkidobás.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. december 1.

Pen

Korcsoport: >54
2023. november 18.

A régi csomagolásút évekig használtam, aztán jött az új, nagyobb doboz+ aplikátorral. Sajnos jól betároltam belőle amikor akciós volt. Kegyetlen rossz, legalábbis a barna szín. Alig fogja be a hajam,kb olyan mintha kiszívta volna a nap.Vöröses, fakó a hajam egy-két mosás után, holott az elődje tökéletesen tartotta a színét, volt hogy csak a haj tövét kellett festeni emiatt. Sajnálom, most kereshetek más hajfestéket, mert ez katasztrófa.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2023. november 18.

CandyShimmer

2023. szeptember 8.

Ma használtam életemben először ezt a festéket. A hajam végei világos szőke, a közepe sárgás, és sötét lenövésem volt. Szóval a legborzasztóbb . kettő doboz világos szőke árnyalatot vettem, dús hátközépig érő hajamra. Az eredmény csodálatos, egységes természetes hatású. Amikor letelt a hatóidő, és mentem lemosni, a hajam nem olyan volt, mint amin festék van, hanem tiszta olaj volt. A festék illata nem vészes, a fejbőrömet nem marta. Mostantól csak ezt használom. Drága de megéri.

Kipróbáltam a világos aranyszőkét, ezzel már nem lett olyan szép egyenletes a szín. Sárgás rezes lett a hajam töve. De ez egyetlen festék ami nem roncsolja a hajam.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. szeptember 8.

Lina14

2023. május 18.

Én az intenzív rézvöröset használtam már többször is, a tartóssága átlagos, jól is fogja meg a hajat, és nem olyn erős az illata, teljesen vállalható

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. május 18.

Makocska

2023. február 19.

Barna hajfesték egyáltalán nem fogta be az amúgy is barna hajamat. Nemhogy az ősz hajszálakat nem, de még a barnákat sem színezte meg még minimálisan sem. :(

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. február 19.

T.Agnes

2023. február 14.

Maradjunk annyiban,hogy nagyon szárított. Csalódás. Feketét vettem amúgy, az illata jó, befogni befogta, akciós volt a dm-ben szóval gondoltam egy kört megér de hiba volt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 14.

Reni666

2023. január 10.

Imádóm öt is .
Ammónia mentes .
Könnyű használni ,kellemes illata van .
Tartós, nem irritáló.
Intenzív vörös árnyalatát használom ,évek óta .

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. január 10.

Imádóm öt is .
Ammónia mentes .
Könnyű használni ,kellemes illata van .
Tartós, nem irritáló.
Intenzív vörös árnyalatát használom ,évek óta .

akirarn

2023. január 4.

a narancsos vorose szine csodalatos, de elegge ereszt a szinebol (meg voroshoz kepest is nagyon🥲). viszont egesz jo illata van, nem bantja a hajamat feltunoen. csak hat sajnos nagyon nagyon kopik. illetve nekem elsore a vilagosbarna hajam kicsit olyan sargas rezes lett tole, nem elenk narancs, de ez idovel kikuszobolodott.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. január 4.

Nissira

2022. december 31.

Ez az elsö festék amelyik nem fogta be az ösz hajszálaimat. Rövid a hajam, igy elsöre csak a festék felét használtam el. Gondoltam adok neki egy második esélyt. Ugyanugy jártam. Most olvasom a legujabb kommentekben hogy mások is jártak igy. És nézzem az összetevök is eléggé gázosak..... Pénzkidobás

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. december 31.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid, Sodium Metabisulfite, Tocopherol
Vitaminok: Ascorbic Acid, Tocopherol

Steareth-20 ti I eu 2 1
Steareth-2 ti I eu 2 2

Viasszerű felületaktív anyag és emulgeálószer.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

A Sodium Metabisulfite egy antioxidáns hatású összetevő, melyet a kozmetikumokban leggyakrabban tartósítószerként és stabilizátorként használnak. Segít megelőzni a készítmények megromlását és hatékonyságuk elvesztését azáltal, hogy megvédi őket az oxigén káros hatásaitól. Az összetevőt ezen kívül a bőr hiperpigmentációjának javítására, a hajban levő hajfesték eltávolítására és a klór okozta elszíneződés megelőzésére is használják.

Steareth-20 ti I eu 2 1

Foszforsav. A kozmetikumokban pH stabilizáló anyagként használatos összetevő.

Sárgás, viaszszerű anyag, mely docosyltrimethylammonium chloride vagy BTAC-228 néven is ismert. Elsősorban hajápoló termékekben találkozhatunk vele, ahol elektromos töltődést megakadályozó anyagként, hajkondícionálóként és tartósítószerként funkcionál. 0.1%-nál kisebb mennyiségben használt. Nagyobb koncentrációban erősen irritáló lehet és allergiás bőrreakciót válthat ki.

Tartósítószer.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Hajápolókban és samponokban gyakran használt összetevő, melyet elsősorban az elektromos töltődés megakadályozására használnak (antistatic). Ezenkívül emulgeáló, tisztító és tartósítószerként is használt. Legfeljebb 0,25%-os arányban biztonságosnak tekinthető a lemosandó kozmetikumokban való használata. (forrás)