Geek & Gorgeous

Ár:   5490 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   DM, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Lolychan, Módosítva: 2024. május 8.

Lelőhely:   DM, online
Kategória:   Szérumok, Kezelések

Négyfajta high-tech peptidtechnológia egy könnyed, hidratáló emulzióban, ami segít visszaadni a bőr rugalmasságát, és serkenti a bőr saját kollagéntermelését.

• 4féle kollagéntermelést serkentő peptid technológiával a klinikailag bizonyított (vagy annál magasabb) mennyiségben
  • 3% Matrixyl 3000 + 2% Matrixyl synthe'6 + extramagas 4% TEGO® PEP 4-17 + 0,001% X50 Antiaging (high-tech vivőrendszerbe zárt kopper peptid, aminek köszönhetően ebben a pici mennyiségben kell használni)
  • Feszesebbé és rugalmasabbá teszi a bőrt, rendszeres használattal finomítja a ráncok megjelenését
  • Szemkörnyéken is használható
  • Tejszerű, könnyedén beszívódó formula

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Nanetti

2024. július 10.

Kellemes használni, nem hagy ragacsos érzetet, jól beszívódik. A zsíros bőrömnél így nyáron abszolút kiváltja a hidratálókrémet is. Szépen együttműködik a többi szérumommal. Remélem, hosszútávon látványos lesz az eredménye, az inci nagyon ígéretes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. július 10.

canaille

2024. július 3.

I-MÁ-DOM! Nem igazán volt szükségem egy peptides termékre, de olyan meggyőző volt az INCI, hogyúőgy gondoltam teszek vele egy próbát. Milyen jól tettem! Reggelente használom, gyorsan beszívódik, semmilyen irritációt / ragacsos érzést nem okoz. Egy hónapja van meg kb. a bőőröm nagyon szereti. Tuti újra fogom venni, ha elfogy. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. július 3.

grund

2024. május 27.

Reggel és este használom egy hete. Hosszú távú hatására kíváncsi vagyok, mindenesetre rövid távon nagyon tetszik. Szuper ez a tejszerű állag, nagyon jól hidratál, zsírosabb bőrre akár önmagában is elég lehet. Mindezt mégis úgy teszi, hogy semmilyen ragacsos vagy zsíros érzetet nem hagy maga után, egyszerűen csak komfortos és elégedett vele a bőr. Ár-érték aránya is 10*-os, nagyon szeretem, hogy lelkiismeretfurdalás nélkül használhatom nyakra és dekoltázsra is.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. május 27.

khiban

2024. május 22.

Emiatt a termék miatt tértem vissza a skinsmarttól rendeléshez. Szeretek mindent egy helyről rendelni, és mivel a skinsmarton nem találtam igazán bejövős fényvédőt, elkezdtem keresgélni, és végül átszoktam a cosibellára, ott is össze tudtam állítani egy tejes rutint és kedvenc fényvédő is akadt. Ez a peptidszérum viszont visszacsábított, és bevallom, olyan volt, mint hazatérni. Annyival jobbak a G&G-termékek textúrái és hatásai, mint azoké a termékeké, amelyekre lecseréltem őket. Erről a szérumról még csak első benyomásaim vannak: nagyon szeretem a textúráját, a színét, az állagát, és a hosszú távú hatásokról még nem tudok nyilatkozni, de az azonnali hidratáló, pumpáló hatás kifogástalan. Nem irritál, nem kukacosodik, semmi rendetlenséget nem művel, kecsesen simul az esti rutinba. Egyetlen talán kicsit negatívabbnak is felfogható megfigyelésem: az állaga miatt szerintem gyorsabban fog fogyni, mint egy folyékonyabb szérum. De nekem mondjuk nagyon tetszik ez a selymes, tejszerű anyag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. május 22.

AnnaWass

2024. május 17.

Most jelent meg nemrég, már be is vetettem, éjszakára a szérumok sorában, amire egy peptide krémet teszek, de bevallom még tesztelem, viszont egyenlőre, nagyon tetszik amit látok! Azt hiszem a stress less-el együtt, ő is bevonul a Geek&Gorgeous nagy kedvencek sorába! Szívből ajánlom próbáljátok ki!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. május 17.

Gyulladáscsökkentők: Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Saccharide Isomerate
Peptidek: Tetrapeptide-21, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-38, Copper Palmitoyl Heptapeptide-14, Heptapeptide-15 Palmitate
Vitaminok: Panthenol

Bőrpuhító (emolliens), bőrjavító (skin conditioning) és oldószer. Száraz érzetet hagy maga után.

Felületaktív anyag, emulgeálószer, tisztítószer. Különösen népszerű összetevő a fényvédőkben, mivel igen gyengéd stabilizáló emulgeálószer és fokozhatja az SPF-védelmet és növelheti a formula vízállóságát. A kozmetikumokban a Potassium Cetyl Phosphate legmagasabb koncentrációja 8,3%, ezt a mennyiséget jellemzően szempillaspirálokban használják.

A jobban ismert Matrixyl 3000 működéséhez hasonlóan a Tetrapeptide-21 is a bőrben lebomló protein darabkákat szimulálva próbálja a bőrt több kollagén termelésre rávenni, és a gyártótól meglepően szuper adatok támasztják alá a hatásosságát. Az eredeti Matrixyl peptidhez hasonlítva jóval hatásosabban serkenti a bőr kollagén termelését, és a technológiát 4%-ban használva (ami 80ppm peptidnek felel meg) egy 8 hetes 60 fős klinikai teszten szabad szemmel is jól láthatóan csökkentek a ráncok a szem környékén. Még részletesebb infókat a Tetrapeptide-21-ről itt találsz

A Matrixyl 3000 néven ismert kettő peptidből álló hatóanyagkomplex egyik eleme (a másik a palmitoyl tetrapeptide-7). Az összetevőben egy három aminosavból álló peptid kapcsolódik palmitinsavhoz, aminek révén javul a peptid olajban oldhatósága, és ezáltal könnyebben beszívódik a bőrbe. Az összetevő peptid része a bőrben található I-es típusú kollagénnek (bőrünk feszességét többféle típusú kollagén adja) egy egysége. A bőrünk kollagéntartalma (a kollagén egy fehérje, azaz hosszú aminosavlánc) természetes módon peptidekké (rövid aminosavlánc) bomlik, és a peptidek keletkezése újabb kollagén termelésére serkenti a bőrünket. A Palmitoyl Tripeptide-1 működési elve, hogy ha a bőrünkbe kívülről kvázi lebomlott kollagént viszünk be, akkor ezzel  bőrünket „becsapjuk”, és kollagéntermelésre tudjuk ösztönözni. Vagyis a tudomány mai állása szerint a Palmitoyl Tripeptide-1 talán képes bőrünk kollagéntermelését serkenteni, amely bőrünk ránctalanodásához, feszesebbé válásához vezet. További részletek itt.

MATRIXYL™ synthe’6™ nevű technológiában lévő peptid hatóanyag, ami a gyártó ígéretei szerint serkenti a bőr mátrix 6 fő alkotóelemének termelődését, ezáltal hatékonyan simítja a homlokráncokat és a szarkalábakat. Sajnos független kutatások nem igazán érhetőek el az összetevővel kapcsolatban, viszont a gyártó tesztjei szerint a MATRIXYL™ synthe’6™ 2% -os koncentrációját a placebóval összehasonlítva 25, 42-70 év közötti nőnek 2 hónap elteltével 31% és 100% közötti arányban csökkentek az öregedés jelei.

Kapszulázott copper peptid féle, ami a gyártói adatok szerint serkenti a kollagén és az elasztin termelését. A gyártó in-vivo (embereken végzett) tesztje szerint 28 nap alatt a résztvevők átlagosan 33%-kal kevesebb ráncot és 19%-kal elasztikusabb bőrt tapasztaltak. A peptid különlegessége a high-tech vivőrendszer (ami a Cosmetic Drone fantázianévre hallgat), ami a peptidet pontosan a megfelelő helyre juttatja a bőrben, ami ez esetben a fibroblast sejt (a kollagént termelő sejt a bőr középső rétegében). A vivőrendszer egy biokompatibilis polimer burokból áll, és a burok külsején található még egy peptid, az ún. célzó peptid, ami vonzódik a fibroblast receptorokhoz, ezzel a megfelelő helyre navigálva a kapszulába zárt copper peptidet.

A kapszulázott copper peptid technológiához tartozó célzó peptid, ami vonzódik a fibroblast sejtek (a bőr középső rétegében lévő kollagént termelő sejtek) receptoraihoz, ezzel segítve a copper peptid megfelelő helyre való jutását a bőrben.

A Glyceryl Stearate SE egy anionos emulgálószer, egész pontosan a glyceryl stearatenak (nem ionos) az "ön-emulgeáló" * (self-emulsifying, innen az SE végződés) formája. Egyedül is képes egy O/W emulziót alkotni, mindenféle társemulgálószer hozzáadása nélkül.

*Az ön-emulgeálás azt jelenti, hogy egy olajos jellegű összetevő a vízzel szinte magától, emulgeálószer hozzáadása nélkül keveredik és emulziót formál.

A kozmetikumokban gyakran használt segédanyag, melyet emulgeálószerként (segíti a vizes és az olajos fázis összekeveredését) valamit felületaktív anyagként használnak.

pH stabilizáló, maszkoló (nem kívánt illatokat és ízeket semlegesítő) és kelátképző (a víz révén a kozmetikumokban lévő fémionokat stabilizáló) segédanyag, mely segít abban is, hogy a formulák tovább szépek maradjanak,.