Gres

Ár:   5830 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Tarzicia, Módosítva: 2020. június 5.

A Gres Cabochard 2019-ben megújított változata

Illatjegyek: galbánum, aldehidek, zsálya, jázmin, rózsa, ilang-ilang, pacsuli, tölgymoha, bőr, szantálfa

Gres Cabochard 2019
Ár: 6000 Ft (ajánlott postán maradó, vagy foxpost az árban) , Eladó: rétipipitér
Állapot: 1-szer próbált, Helyszín: NAGYKANIZSA, fizetés: banki átutatalás után ajánlott postán maradóként vagy foxposttal küldöm

judithsmith007

2021. január 17.

Megjött az igazi őszies, ködös idő. Gondoltam, akkor ideje kipróbálni ezt az illatot, amit hónapokkal ezelőtt szereztem be. Nem tudom még igazából, hogy is állok vele. Vonz és taszít egyszerre. Semmi édesség, semmi, amit eddig megszoktam. Egész nap érzem magam körül. Olyan, mint amikor elmegy az ember mellett egy pipázó ember és a pipafüst az orromba mászik. Először kicsit felháborodok, de aztán szeretnék újra beleszippantani, mert van benne valami különös, ami vonz maga után. A leszáradása is egészen furcsa, több fázison megy keresztül a nap folyamán. Estére kicsit megszelídül, egzotikussá válik. Vajon mi lesz ennek a vége?
Update: Valahogy nem nekem való, bár kétségkívül minőségi illat. Feltettem eladásra. Jelenleg hiánycikk.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. január 17.

Makk Zsuzsó

2020. szeptember 9.

Vakvásárlás volt, sikertelen, bár a leírások alapján pont tökéletesen be kellett volna találjon. Valószínűleg a bőröm kémiája nem akarja, mert rajtam kizárólag tömény retró hintőpor illat. Semmi több. De az jó hosszan és lineárisan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. szeptember 9.

Magyari

2020. július 19.

Világ életemben egyfajta irigység fogott el, amikor azt hallottam, hogy valaki évek óta használja ugyanazt, csak azt az egy illatot. Sokszor érzek bűntudatot, hogy veszettül keresve az én "signo"-mat, mennyi pénzt áldoztam erre a vadászatra. Nevezzük így. Számos csalódás van mögöttem, s ha objektívan nézzük, mennyi kidobott pénz. Szerencsére, mindig akadt gazdájuk! Persze akadtak kincsek is a hálómba, sőt, szerelmek, melyek végül elindítottak ezen az "önmagamat" megismerő úton: Obsession, Shalimar, Samsara, Diva, Femme (Rochas), Madame Rochas, Amarige, Tresor, Boucheron. Kettő kivételével, mind megvan még, használom, némelyik olyan szép, elsírom.magam: Diva.
A Cabochard-t évekig kerülgettem, ambivalens vélemények hullámtörő sora, számomra sznobrémisztő, puritán palack. Én idióta, mekkora hiba volt! Volt!
Nagyjából két hónapja alig 4000 forintért kapható volt az 50 ml-es, korábbi kiszerelés, ami már nem lesz kapható. Rettegve fújtam magamra, nem mertem a levegőbe szagolni, aztán megtettem: VARÁZSLAT! Áramütés, villámcsapás, retina-kardio, függés. Képtelen voltam abbahagyni a fújkálást: akartam. Többet, sokkal többet. Jött a 2019-es edp: érzem én is, hiányos, de ez is ámulatba ejt. Magamra fújom az Amarige-t, pár óra múlva fújom a Cabochatd-t. Jelenleg 300 ml van itthon, most rendeltem még 200 ml-t. Nos, közel 47 évesen megtaláltam a "signo"-mat. Az illatot, amit már nem hagyhatok el, mert egy velem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. július 19.

Tarzicia

2020. március 3.

Ezer éve (na jó, 30 éve) ismerem és szeretem a Cabochard-t, véleményt mégsem írtam róla. Most, hogy megjelent a legújabb változata, pótolom, lehet, hogy kicsit hosszú lesz. A 4 csillag ennek a legújabb változatnak szól, az eredeti 5 csillagot érdemel.
Anno engem az fogott meg benne, hogy egyszerre komoly és vagány is, különleges, karakteres, mégsem sok. Sose éreztem ódivatúnak vagy maszkulinnak. Végtelenül nőies, csak másképp, nem az ismert eszközökkel operál, nem édes, nem virágos, nem gyümölcsös. Vele kezdődött a vonzalmam az aldehides-tölgymohás-füstös-bőrös illatok iránt. (A másik ilyen a Bandit, de ő picit zöldebb, és őt csak jóval később fedeztem fel.) Kevés illat van, amivel ilyen régóta azonosulni tudok, és nem unom meg, persze ha más kedvencek ideje jön el, félreteszem. Télen pl. a befelé fordulóbb, melegebb, édesebb illatokat kedvelem, a Cabochard pedig nem az. Kora ősszel, de inkább tavasszal és nyár elején gondolkodás nélkül nyúlok utána. Megbízható kísérőm a hétköznapokon, ünnepekre, alkalmakra sose őt fújom. Azt vettem észre, hogy 10-20 fok között a legszebb, főleg szabadban, szikrázó napsütésben, amikor még hűvös szellő is lengedez, akkor mutatja meg igazi, vadóc arcát. Nekem a megújulást, a függetlenséget jelenti, energia, elszántság, merészség, öntudatosság, optimizmus, mind benne vannak ebben az illatban, és mivel én ezeknek többnyire híján vagyok, erőt tudok meríteni belőle.
A legjobb - mily meglepő - a vintage Cabochard volt, de hibátlan illatú példányt beszerezni ma már a lehetetlennel határos. Volt szerencsém hozzá, és mondhatom, zongorázni lehetne a különbséget. A vintage változat az aldehidek ellenére meglepően szelíden indít, rétegei vannak, fokozatosan bomlik ki, nem lövi le a poént már az elején, mint az újak. Az összhatás sokkal kifinomultabb, árnyaltabb, az újak lineárisak és érezhetően szintetikusak.
A vintage Cabochard-hoz képest az első megújított változat óriási visszalépés volt, ez a 2019-es az előzőhöz képest már csak kisebb változás. Lehet, hogy két legyet akartak ütni egy csapásra: biztos az IFRA áll a dolog mögött, és ha már muszáj változtatni, modernizálni is akartak, hátha egy szélesebb réteg számára is befogadható lesz a Cabochard. Szerintem akitől ez az illatvilág távol áll, vagy az édes illatokhoz szokott, pl. a fiatalabb korosztály, erre sem lesz vevő, farigcsálhatnak rajta akármennyit. Ezt a 2019-es változatot én egy újabb lebutításnak tartom. Az illat alapkaraktere szerencsére megmaradt, csak kevésbé "vad", és valahogy fátyolosabb, elmosódottabb lett az egész. Az előző változat kidolgozottabbnak tűnik, és megbújik még a háttérben valami, amitől a vadság mellé kap egy ici-pici lágyságot is. Az az érdekes, hogy a 2019-es EDT és a 2019-es EDP között nincs akkora különbség, mint korábban volt. A 2019-es EDT viszont nem olyan friss és élénk, mint a korábbi EDT, inkább a korábbi EDP-hez közelít.
A legnagyobb baj az, hogy kivettek belőle egy nagyon fontos illatjegyet, a dohányt, ettől pont azt a vagány, hetyke élét veszítette el. Nekem ez már nem az a Cabochard, ami volt. Az jut róla eszembe, mint amikor egy kevésbé tehetséges énekes, akit stylistok és sminkesek a színfalak mögött kipofoztak, teli torokból énekli egy másik előadó jól ismert számát. Jól csinálja, sokan tapsolnak, de az egész produkción átüt a megfelelési kényszer, a szűkre szabott költségvetés, a hangosítással is gondok vannak, és aki ismeri az eredetit, félrehúzza a száját.
Ez a megújult külső viszont sokkal szebb (ügyesek a stylistok és a sminkesek), ebben az árfekvésben kimondottan igényes. Az előző hosszúkás üveg a dombornyomott masnival nem volt éppen a praktikusság és a design csúcsa, és olcsó hatást keltett. Nem tudom, meddig fogja bírni, de az illata miatt azért én betáraztam belőle néhány dobozzal, mielőtt végleg átveszi a helyét ez a 2019-es új.
Arra nagyon kíváncsi volnék, hogy niche parfümként, mondjuk tízszeres áron, a legjobb minőségű alapanyagokból vajon hogyan éledne újjá a Cabochard.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. március 3.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Octinoxate, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxycitronellal, Hexyl Cinnamal, Eugenol, Linalool, Limonene, Citronellol, Geraniol, Benzyl Benzoate, Cinnamyl Alcohol, Citral, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Isoeugenol, Amyl Cinnamal, Cinnamal, Farnesol
Színezékek: CI 14700, Yellow 5 Lake / CI 19140
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színező anyag. (Piros)