Guerlain

Ár:   25 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: buttercup, az összetevőket feltöltötte: Fiorentina, Módosítva: 2019. április 8.

Ár:   25 000 Ft
Lelőhely:   parfümériák

Illatjegyei: piros bogyók,citrom,tea,menta,gyöngyvirág,ciklámen

Guerlain Aqua Allegoria Herba Fresca 75/ 45 ml eredeti üvegében és eredeti gyári kupakkal
Ár: 9.900 Ft, csere is lehetséges , Eladó: Irene
Állapot: A 75 ml gyári üvegben kb. 45-50 ml van még, Helyszín: Budapest, fizetés: Előre utalás, Foxpost csomagautomata; személyes átvétel- Budapest

Qwerty

2020. augusztus 5.

2020. január 6. Mindig megfogadom, hogy nem pánikolok, ha egy új üveget nyitok ki. Mert eztutinemaz, nemolyanmintemlékeztem, miezaborzalom. Lenyugszom, várok 2-3 napot és legalább 5-10 fújást, elemzem, kóstolgatom, felfedezem újra. Ez nem teszter, nem papírcsík, nem kenegetős minta, hanem a saját üvegesem, amit az előbbiek alapján, megfontoltan vásároltam. Legalábbis igyekeztem.
Az első fújásnak cif súrolókrém szaga volt, a másodiknak is vmi citromos, fertőtlenítős tisztítószer. Legalább nem fogkrém. A következő szimatolásnál tea, amibe túl sok Olympos citromlevet öntöttek. Zöld tea, csak a levelek szárazon. Mentatea frissen forrázva. Mentalevél Olympos citromlében. Mentás ciklámen. Ciklámenes ciklámen. Mentolos gyöngyvirág. Gyöngyvirágszappan. Ciklámenszappan. És...ne...pánikoljak...?
Annyira szokatlan, annyira furcsa és ijesztő. Nagyon szeretem ezt a természetközeli fűszeres, fás, gyógynövényes vonalat, ami valljuk be, nem a szexidögség netovábbja, de nekem ez a komfortos. Ugyanígy összeomlottam a nílusi kerttől is, és hatalmas imádat lett, a Bachmakov szintén. Az összeomlás teljesen felesleges volt, hirtelen eljön az a pillanat, amikor a kép összeáll, a részek egészek, nem színeket látunk, hanem a jól megkomponált festményt. A furcsa, bár nem elviselhetetlen idegenekből barátok lesznek. Ebben az egész illatbuzeráriában ez a legjobb, az összehangolódás. Erre egyelőre várni kell. Lehet, hogy egy nap, lehet, hogy meg kell várni a nyarat, ez mégiscsak egy klasszikus kánikulaillat, én meg januárban várnék a csodát tőle. Még visszatérek.

Update. Ez lett az egyetlen illatom, amit nem szoktam megunni és elpakolni, állandó és nélkülözhetetlen lakója lett az asztalomnak. Vannak reggelek, mikor még a kedvenc nyári illatomat (grapefruit-cédrus-vetiver) is émelyítőnek, édesnek érzem, a második kedvencem, a nílusi kert is sok, sőt a BB The Beat edt-je, a maga enyhe citromos tea illatával is túl testes. Néha csak 1-2 foknyi hőmérsékletkülönbség dönti el a dolgot. De ez az illat mindig befutó, bármikor magamra tudom fújni, sosem bántó, vagy túl sok. Vannak napok, mikor csak ezt kívánom. Egyetlen reggeli fújást kb. délután 2-ig érzek. Most valahogy egyben van az illat, egyszerre menta, citrom, gyöngyvirág és ciklámen. Még mindig tartom magam ahhoz, hogy súrolókrémre emlékeztet leginkább, de nem zavar. Érdekes dolog ez: nem szerelem lett, inkább csak egy nagyon jó barát.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 5.

kvin

2020. június 24.

Hű, ez erős!
Brutális indítás, annak ellenére, hogy "zöld" illat, senki ne számítson zsenge, lágy szellő fújta zöldellő kis tisztásra. Nyitásnál azonnal az arcodba mászik, erőteljesen, harsogva hirdetve a ZÖLD igét, akár egy Szent Patrik-napi felvonuláson. Csak annyira visszafogott ez is.
Rögtön az érzékszervembe fröccsen a citrom és gyöngyvirág kettőse, rajtam később jönnek elő a zöldesebb jegyek, a kissé mentolos zöld tea, és ezzel együtt a ciklámen is kezd tolakodni, a végére átvált egy mentolos felhangú virágos illattá.
A súrolószertől és fogkrémtől el tudok vonatkoztatni, nekem inkább virágos, - ami facsargatja az orromat -, mint mentolos-tisztítószeres. Gyöngyvirágos illat nagy adag kihúzós-zölddel - közel sem a Miu Miu gyöngyvirága -, és ahogy telik az idő, egyre kevésbé kedves viselni.
Egyértelmű, hogy ez az, amit március 17-én viselnék. Egy gigantikus lóhere.
Más élethelyzetben nem szeretném.
Mással megszagoltatva: "Hú, de rossz!" és fintor.
Megyek lemosni....

Két csillag, mert Guerlain minőség és kb. levakarhatatlan, na meg az egyéni kémia miatt nem szeretném teljesen lehúzni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 24.

Hű, ez erős!
Egyértelmű, hogy ez az, amit március 17-én viselnék. Egy gigantikus lóhere.
Más élethelyzetben nem szeretném.
Mással megszagoltatva: "Hú, de rossz!" és fintor.
Megyek lemosni....

Szaszmancs

2020. május 8.

Nagyon kellemes citrusos-mentás limonádé jutott eszembe róla, egy kicsit orbit rágós felhanggal, ami engem nem zavart, jól éreztem benne magam 7,5 ml erejéig, de talán egy picit maszkulinabb a kelleténél, így a tesói előnyt élveznek nálam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 8.

Freesia

2019. október 10.

Az én kis Jolly Jokerem- imádom nyáron :-) Rajtam frissen kaszált fű, némi menthollal és szappanos tisztaságillattal megspékelve. Azon kevés illat egyike, amit minden családtagom szeret rajtam. Tartós és nagyon üdítő élmény a kánikulában.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. október 10.

Verona5

2019. március 9.

Mentolos mentalevél mentával - nagyon egysíkú. Fogkrém, rágó. Ezek ugranak be róla. Nagyon erősen indít a zöldes földes mentájával, de a végére, ami kb. egy óra, csak bőrközeli édeskés fuvallat marad belőle, nagyon illanós. Jó-jó, de nyárra nekem nem elég zöld és nem elég friss, ennél sokkal fincsibb darabjaim is vannak meleg időre. Ez az illatélmény simán helyettesíthető a kertben nagy ütemben szaporodó menta levelének dörzsölgetésével, az még nem is ilyen drága, vagy egy mentás-citromos limonádé kortyolgatásával.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 9.

Avranella

2019. február 6.

Nekem telitalálat, és talán az eddigi legörömtelibb felfedezésem illatok terén. Kifejezetten a természet illatát kerestem, és több hónapnyi kutakodás után találtam rá. Szerencsém van, rajtam EDT-től szokatlanul nagyon tartós, néhány fújással is estig tartó, lágy és friss illata van. Mint egy tavaszi zápor után ébredő erdő. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. február 6.

senskin

2018. július 27.

Szép illat, de ő tetszik a legkevésbé. Ő a gyógynövényes, a gyógyító, a zöld illatok tündére. Nem az én ízlésem, de nagyon egyedien összehozott természetesség. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 27.

Libertango

2018. május 11.

Az illat sajnos nem vált be,valóban erősen fogkrém illata van. A tartósság teljes hiánya amellbe vágott: szinte percre pontosan 120 perc után úgy tűnik el az én bőrömről, mintha soha nem találkoztak volna, ilyet még nem tapasztaltam. Egy jó tanulság.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. május 11.

galagonyanya

2018. április 2.

Egyik ismert netes parfümériában épp akciós, így ebből az alkalomból előkerestem a mintácskámat, mit mond nékem: "Vedd meg!!! vagy "Inkább ezt most ne..." - magamra tettem egy cseppet s azt éreztem, ennek olyan illata van, mint egy fogkrémnek! Kellemes illatú fogkrém, gyógynövényekkel, de a menta olyan szinten uralkodóvá válik benne, hogy számomra vállalhatatlan. Kár, mert az Aqua Allegoria sorozat egyre több tagját fedezem fel magamnak az utóbbi időben s egyre jobban szeretem őket, de ezúttal ez egy kissé kellemetlen meglepetés volt... nem, nem szeretnék fogkrém illatú lenni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 2.

googles

2017. augusztus 29.

Finom illat, mint egy forro nyaron jeges mentateat inni. Vagy az eso utani vizes fube besetalni. Tobb hasonlo koltemenytol mindenkit megkimelek. Nagyon finom ez az illat. Nem az a parfum, amibe egy rosszabb, szomorubb napon burkoloznek (nekem akkor mandula, tonkabab, vanilia kell, vagy a kedvenc puderes orgonas My Name), ezt napos, meleg nyarban hasznalnam.
Update: nem kaptam ra erre az illatra, mert bar tetszik es szepen van osszerakva, valahogy magamon disszonans.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. augusztus 29.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színező anyag. (Piros)