Guerlain

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   75 ml és 125 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: buttercup, az összetevőket feltöltötte: mszentmi, Módosítva: 2020. július 16.

Kiszerelés:   75 ml és 125 ml
Lelőhely:   parfümériák

Illatcsalád: citrus-aromás

Illatjegyei: tea,narancsvirág,borostyán,mandarin,kamilla,bazsarózsa,szantálfa,ámbra

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

shiningstar

2022. szeptember 6.

A Guerlain az a márka amit nagyon ki akartam próbálni minden tekintetben, egy régi, varázslatos élmény miatt - amit arra a Guerlain darabra tartogatok ami ugyanekkora hatással lesz rám, ha lesz. Ha nem, haljon meg a titkom velem együtt! Azért az Aqua Allegoria kollekciót választottam kezdésnek mert kicsit fogyaszthatóbbnak tűntek a jegyek mint a mainstream Guerlain illatoké.

Valami felvizezett, kellemes dolgot vártam de ez egy erőteljes, kimerítő nyári harc. Alkoholosan érkezik a mandarin illat és rövid ideig marad. Aztán megérkezik a nyers bazsalikom illat és marad egy percig. Aztán visszajön a mandarin és táncolni kezd a bazsalikommal. Durva harc megy. Hol a mandarin szúr be egy balost, hol a bazsi egy jobbost. Nagyon szoros a küzdelem egészen addig amíg a mandarin ereje el nem fogy és a bazsalikom marad talpon. Köszönöm. Érdekes és motiváló élmény volt - ami engem az ADP Bergamotto Di Calabriara emlékeztet, és ezzel mindent elmondtam a topa orromról, ami képtelen megkülönböztetni egy citrusfélét a másikról -, csak abban nem volt bazsalikom. Megjegyzem. De néhány élmény elég egyszer, mert ott marad az emlékeim között.

Aki szereti a gyógynövényeket, fűszereket és minél igazihoz közelibb illatban akarja magára spriccelni őket, annak kellemes lehet, de én passzolok. Nem rossz, csak nem nekem való.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. szeptember 6.

Tarzicia

2022. július 28.

Az Aqua Allegoria illatok hidegen hagynak, erre is csak a bazsalikom miatt voltam kíváncsi. Nagyon szeretem a friss bazsalikom illatát, termesztem is a kertben, tésztára és pizzára mindig tudok frisset tenni, a családom imádja.
De ebben az illatban nekem csak mandarin terem, friss és élethű, abban hiba nincs, és van valami zöld jellege is, de az nem bazsalikom. A végfelé még egy kis szantálfa is akad, de összességében a kompozíció rém egyszerű és lineáris.
Maga az illat jó (direkt nem finomat írok), de mint parfüm, nálam nem jön számításba. Ezt a mandarinmennyiséget én nem szeretném érezni magamon, még könnyű, egynyári illatként sem. Szerintem egyébként unisex, sőt, én már-már férfiasnak éreztem.
Nagyon kevés citrusos illat van, amit szeretek, vagy legalábbis el tudok képzelni magamon. Nekem kell bele valami csavar, valami érdekesség, ami kiemeli a tömegből. Hát az itt nincs. Rétegezésre esetleg jó lehet, de ahhoz meg nem elég tartós. Persze egy Aqua Allegoria-tól nem is szabad többet elvárni. Hiába EDT a neve, ez inkább frissítő permet. Pillanatok alatt bőrillat lesz, és max. egy óra múlva már sehol.
És ha már frissítő permet, nekem azonnal a kedvencem, a La Prairie Cellular Energizing Mist jut eszembe. Az tényleg mist, a nevében is benne van, mégis tartósabb, mint ez az EDT, az illata meg mennyei.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. július 28.

cattitude

2022. június 15.

nagyon finom citrusos-zöldes illat, nekem nagyon tetszik, nem légfrissítő, de nem is gejl mandarin, hanem igazán finom lédús gyümölcsös illat egy csepp zölddel. nem vagyok oda a citrusos illatokért meg ami van a gyűjteményemben, az elég is, de egy fújós erejéig örömmel használom nyáron.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. június 15.

Lupiluuu

2022. március 31.

Imádom!
Ha rossz napom van,akkor ez az illat visszahoz az életbe...életvidámság,kirobbanó energia,friss citrusov tavaszi- nyári bomba.
Környezetem nagyon szereti. Végre egy citrusos illat,ami olyan ,mint a palackbazárt pozitív energia, ami felpörget 🌱🍊🌊

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. március 31.

Imádom!

zsocinger

2021. július 22.

Idén az új nyári illatomat kerestem. Az egyik webáruházból rendeltem mintát és rögtön beleszerettem. A citrusos illatokat szeretem nyáron, a nagyon édes illatoktól amúgy is rosszul vagyok, de a drogériák polcain olyan egyforma, egysíkú parfümöket találtam, hogy valami különlegesebbet kerestem, és meg is találtam. Azóta további három darabját próbálhattam a sorozatnak, de csak ebben érzem azt a játékosságot, amit kerestem. Bár a gyümölcsös illatokat sem kedvelem, rajtam ez az illat olyan csodásan mandarinos, citrusos, gyümölcsös, hogy egész nap csak a csuklómat szagolgatnám. Pont annyira gyümölcsös és édeskés, hogy ne legyen se fanyar, se túl citrusos.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. július 22.

Asianlover

2021. június 21.

2021. jùnius: tovàbbra is az egyik - ha nem a - legkedvesebb citrusos parfümöm, de elnèzve, hogy a többieknek simàn szòrtam a 3 vagy 4 csillagokat a tartòstalansàg okàn, az igazsàgossàg kedvèèrt le kell vonnom legalàbb egy csillagot.

2019 július: az idei nyáron is benne van a top 3 leggyakrabban magamra fújt illatban. Csodálatos :)

2018. július: Hosszas hezitálás után mégis szereztem egy üveggel. Most aztán beboríthatnak a friss mandarinok :) mostanában olyan kevés ilyen illat van, én csak a Gurelain Allegoriák, vagy a Hermès háza táján találtam csak olyat, ami friss, könnyű, természetes illat. Nem pedig valami virágos, édes illat, amit a fejjegyekkel próbálnak nyárinak álcázni. Ilyen kánikulában én vizes, "átlasztó" illatra vágyom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. június 21.

Erika80

2021. február 14.

Friss, citrusos, zöld és egy kicsit bazsalikomos. Nagyon kellemes lehet ez a parfüm nyárra, csak győzze az ember frissíteni magán az illatot. Tetszik ez az illat is és ahogy egyre több Aqua A. parfümmel ismerkedem meg, kialakul egy kép róluk, miszerint nagyon fincsik és zamatosak, üdítőek tavaszra és nyárra, jót tesznek a léleknek, de a pénztárcának egyáltalán nem. Nagyon sajnálatos, hogy ily csekélyke a "futamidejük" a bőr(öm)ön.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 14.

balkri

2020. augusztus 22.

Lágy nyárias illat, ami szellőként vesz körbe.
Nem hivalkodó, Nekem a legnagyobb bók, hogy a kamasz lányom, aki minden illatot eddig megkritizált ennél megjegyezte, hogy anya mi ez, nagyon jó illata van. Kell ennél nagyobb bók😊?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. augusztus 22.

Lágy nyárias illat, ami szellőként vesz körbe.

Tiziana

2020. augusztus 21.

Azt hiszem az Aqua Allegori-ák nem parfümök!
Szinte mindenki így ír róluk, és jogosan panaszkodik hogy nem tartósak....
Az ára,igaz szinte annyi mint egy parfüm, de a tartóssága ( bármelyiknél) legfeljebb
Eau de toilette.
Nagyon szeretem ezt a kicsit fűszeres, narancsos mandarint.Nyári, zaftos-frissen facsart
gyümölcs érzést ad.
Bal d'Afrique-kal rétegezem, mert abból,egy idő után teljesen eltűnik a gyümölcsösség,
marad a lineáris, kicsit uncsi vetiver.
Parfümként, az Allegoria sorozat szerintem nem igazán éri meg az árát.
Fele pénzért kapható sok finom citrusos nyári splash, amik technikailag ugyanezt tudják.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 21.

Azt hiszem az Aqua Allegori-ák nem parfümök!
Szinte mindenki így ír róluk, és jogosan panaszkodik hogy nem tartósak....
Eau de toilette.
gyümölcs érzést ad.
marad a lineáris, kicsit uncsi vetiver.
Parfümként, az Allegoria sorozat szerintem nem igazán éri meg az árát.

silence

2020. július 16.

Még régen (van vagy már 10 éve), hogy elhasználtam belőle egy 125ml - es üvegcsével. Nagyon szerettem, de aztán a végére kicsit ráuntam, mindig valami újdonság kellett inkább.
Most viszont, hogy megláttam, hogy kapható a Douglasban kis cuki, 30ml-s üvegcsében is, gyorsan lecsaptam rá.
Pont ez a mennyiség elég nekem, hogy nosztalgiázzak kicsit....
És nagyon örülök, hogy megvettem! Már szinte el is felejtettem az illatát, de újra magamra fújva megállapítottam, hogy még mindig az a hamisíthatatlan, igazi “Aqua Allegoriás” könnyed, frissítő finomság, amiért régen is odavoltam.
Üdítő, teás-mandarinos illat, tökéletes kiegészítője a nyári hétköznapjaimnak.
Rajtam kb. 4 órás tartósságot produkál, egyszer, max. 2-szer frissítem a nap folyamán.
Nagyon szeretem így nyáron, melegben ezeket a könnyű Aqua Allegoriákat, most a Granada Salvia a sláger (szinte minden nap azt fújom), de megunhatatlan számomra a tavalyi Coconut Fizz is, amit télen-nyáron egyaránt locsolok (már a 3. üveggel vettem újra - pedig az baromi tartós is rajtam!)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 16.

Pont ez a mennyiség elég nekem, hogy nosztalgiázzak kicsit....
Üdítő, teás-mandarinos illat, tökéletes kiegészítője a nyári hétköznapjaimnak.

Antioxidánsok: BHT

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.

Színező anyag. (Piros)