Guerlain

Ár:   22 300 Ft és 31 490 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml és 50 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Luna1024, az összetevőket feltöltötte: a12smuk, Módosítva: 2018. október 8.

Ár:   22 300 Ft és 31 490 Ft
Kiszerelés:   30 ml és 50 ml
Lelőhely:   parfümériák

2017 tavaszán megjelenő orientális-virágos illat nőknek, amely a Guerlain sötét burgundi vörös és fekete színekre épülő Black Perfecto kollekciójának parfüm verziója. A La Petite Robe Noire Black Perfecto-t az anyaillat sötétebb és határozottabb verziójaként álmodta meg a parfümőr, Thierry Wasser. A parfümöt a fekete motoros bőrdzseki és az elegáns "kis fekete ruha" stílusa közötti kontraszt inspirálta.

Fejjegyek: meggy, mandula

Szívjegyek: rózsa, édesgyökér

Alapjegyek: bőr

Ár: 2000 Ft + posta , Eladó: eheiszki
Állapot: 5 ml frissen fújva, Helyszín: Budapest - IX. kerület, fizetés: Fox, Posta, Fizetés csak utalással
Ár: 5ml/2000,- 10ml/3500,- , Eladó: Eszter555
Állapot: Frissen fújva, Helyszín: --, fizetés: Utalás után postán maradóval

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

ALettah

2022. április 3.

Nekem nagyon bejön, tényleg van benne valami egy bőrdzsekis, bakancsos, ugyanakkor nagyon nőies lány pimasz vagányságából. Meggy, mandula, és az édesgyökér, amit imádok - nagyon különleges, kicsit "boozy", vagyis likőrös illatot eredményez. Módjával kell fújni, mert fejfájást okozhat.
Emlékeztet egy másik illatra, amit nemrég szereztem meg: Oriflame Love Potion Midnight Wish, persze az egy sokkal gyengébb és pézsmásabb alapú, de a karakterük hasonló a meggy miatt. Igen, a fekete üvegeket nagyon szeretem, bevallom :))

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. április 3.

Linett21

2021. december 3.

Samponos Meggy Márka. No, nem mintha ez rossz dolog lenne, csak rajtam ilyen.
Csak 1 próba után rendeltem meg és bevallom, jórészt azért, mert állítólag ez is megszűnik/megszűnt. Le ne maradjak. Boltban mindenesetre már alig lehet látni, neten is alig-alig. Meg hát, ez egy GUERLAIN! De őszintén szólva, kibírtam volna nélküle az életet, annyira nem unikális, nem akkora durranás. Ismét rájöttem, hogy a misztifikált brand és a magasabb árfekvés nem garancia semmire.
A nyitány sziruposan édes meggyszörp, csöppnyi szintetikus mandulaporral. Teát én, sajnos, nem fedeztem fel. Leszáradása során rajtam a rózsa dominál, méghozzá inkább az ún. "bolgár fajta", világos-lucskos-rágógumis. Az alapillatok közül rajtam alig jön ki a bőr, pedig azt vártam a legjobban. Inkább a pacsuli dominál, melyet a tonka cukrosít itt-ott. És végig, de tényleg végig ott van egy erőteljes samponos beütés...(sőt, néha itt-ott megcsap egy kis Gabi fogkrém utánhallás is, bocsi)
Az egész összhatás rajtam csajos, naggggyyyyyon csajos. Inkább Pink perfecto-nak neveztem volna el.
Tartóssága közepes, Guerlainhez képest nem kiugró, max. 4-5 óra rajtam. Kb. 2 óra után viszont már abszolút bőrközeli.
Néztem itt a véleményeket...hát... biztos velem van a baj. Bőrkabátos csaj motoron? Gót, sötét, misztikus illat? Vagány, dögös, komoly randira való? Szigorúan vörös rúzzsal, fekete ruhával és magassarkúval viselendő? Szerintem cseppet sem. Maximum akkor, ha ezek mögé egy Barbie babát képzelek.
Annyit érzek igaznak, hogy a szirupos édessége miattt valóban inkább hűvösebb időben jó/illik hordani. 30 fokban tuti, hogy rám savanyodna. De minden mást én inkább mítosznak, a parfümhöz kiadott központi narratíva fejekbe szívódásának érzek. (Mint pl. amikor CH Good girl illatának reklámjában Karlie Kloss jön feléd ellentmondást nem tűrően egy hatalmas sarkú stilettoban, dögös rockzenére lépegetve...és ettől a nézője máris femme fatale-nek érzi magát, haha.)
Ha gyümis-csajos-ropogósan rózsás illatot keresel; akkor jó, nagyon jó. Ha igazán bőröset, sötétet, komolyat, ünnepit; hát, én nem ezt ajánlanám.
Szóval, összességében kissé csalódás számomra. Nem rossz, szívesen fogom elfújkálni a hétköznapokra télen; de az elvárásaimat messze nem váltotta be, sajnos.

Upd.:Kollega mai undorkodó fintora még jobban elvette tőle a kedvem :-(

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. december 3.

Samponos Meggy Márka. No, nem mintha ez rossz dolog lenne, csak rajtam ilyen.

Upd.:Kollega mai undorkodó fintora még jobban elvette tőle a kedvem :-(

Adrienn0119

2021. október 8.

Megelőlegezem neki az 5 csillagot.
Ma kaptam kézhez. Sokat hezitáltam, hogy őt vagy az anya illatot válasszam. Miután sokat olvasgattam és a döntésben az is szerepet játszott, hogy külföldi oldalakon megjelent az a hír, hogy megszűnik, vagy már meg is szűnt így lecsaptam egy nagyon kedvező lehetőségre. A másik, hogy nekem igazán az anya illatból az első kiadás tetszett, bár sosem volt. Az újabb kiadású LPRN edp-nek többször neki futottam, de vásárlás nem lett belőle, valamire nagyon emlékeztetett, persze rájöttem, Lolita Lempicka. A kolléganőm jó pár éve használta az új anya illatot egy másik pedig mindig Lempickat, semmi mást. Az volt az érdekes, hogy a LPRN edp a kolléganőmön nagyon finom cseresznyés volt, míg rajtam édesgyökér, tehát Lempicka. Én pedig most őszre valami cseresznye/meggy likőrös illatra vágytam. Az édesgyökér nálam csak kis mennyiségben működik.
Vissza a Black Perfectora. Bőrdzsekis, az elején, talán kicsit ijesztő is, nem a rossz értelemben. De nem domina szerkós, vagy full bőrbe öltözött. Sokan említettek gótikus hangulatot, nálam az nem jön elő, ennél sokkal gótikusabb illatokat ismertem, használtam már. Aki ismeri TF Sahara Noir-át, na az gótikus ☺️
Így első napon használva úgy tudnám a leginkább jellemezni, hogy előttem van egy csinos, bőrdzsekis nő, aki felszáll a fekete motorjára, elindul a cél állomás felé, jobb kanyar, bal kanyar a sötét, de nem kihalt nagy városban, majd egy kis brummogtatós belépő és lassított felvételben leveszi a bukósisakot, ami alól hosszú, hamvas szőke haj libben elő. Leszáll a motorról és besétál bárhova (nem kell, hogy estély legyen, lehet egy szimpla mozi is), és itt jön az érdekesség, az illat itt érkezik meg a puha, gyönyörű fehér pulóver van a fekete bőrdzseki alatt.
Ez az illat elindul a dögös motorostól a csinos, bújós, de még mindig vagány fehér pulcsis nőig. Valahogy olyan az illat, hogy nem kellenek a konvenciók, ha a motoros bőrdzseki alá baba rózsaszín pulcsit akarok felvenni, akkor azt fogok felvenni. Nem érzem, hogy alkalom kell hozzá, inkább hangulat. Én bármikor, bárhova, de csak ősszel/télen.
Féltem a rózsától, mert mostanában nagyon nagyon nem vagyunk jóban. De szerencsére nem hangsúlyos, talán az elején jön elő rajtam halványan. Azt hogy édes-e, nagyon nehéz megítélni, mert kinek mi az édes. Nem egy cukormázas illat. Az, hogy Guerlain, már abból is észrevettem, hogy van egy nagyon nagyon halvány Insolence érzés, de csak lehelet. Nem szeretem az Insolence-t. Külön a mandulát nem érzem ki, inkább a fekete teát.
Szóval, aki az anya illat tovább gondolt, kicsit komolyabb változatát keresi, tegyen vele egy próbát, nem fog csalódni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. október 8.

Megelőlegezem neki az 5 csillagot.

Erynnis

2021. augusztus 23.

Hát én ezt imádom! Mély, füstös, de ugyanakkor virágos és fűszeres is!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. augusztus 23.

Hát én ezt imádom! Mély, füstös, de ugyanakkor virágos és fűszeres is!

nyarigabi

2020. július 31.

Hasonlít a sima edp-re nagyon, az is egy mély, édes illat, de ő valahogy még mélyebb, még édesebb.. A mai nyári meleg nem is kedvezett a tesztelésének, nálam egyértelműen őszi-téli illat lesz, ha lesz, még nem tudom pontosan, hogyan is állunk.
A leírásból, az alap illatjegyek közül hiányzik a pézsma, pacsuli, tonkabab. Nekem ez egy pacsulis illat alapvetően.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 31.

Csillu88

2019. december 13.

Kaptam egy mintát belőle. Az elején nagyon alkoholos, kicsit meg is ijedtem hogy uhh mi lesz ebből!. Aztán finomodott, kis meggyes - bőr illat, de a vége egy nagyon gyenge szappanillat lett rajtam, ami kb 3 óra múlva teljesen elillant. Egyébként én a bőrdzsekihez sem és a kis fekete ruhához sem ilyen illatot képzelek el. Bár ez mindenkinek a saját ízlése.
Nekem ez is ilyen játszótérremenős, szaladgálós illat. Ahhoz pedig nagyon drága...
Nem hiszem hogy meg fogom venni...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 13.

Nem hiszem hogy meg fogom venni...

Dottir

2019. április 30.

"Mert Te valójában egy nyolcvanéves néninek születtél". Ezzel a mondással passzolta át nekem a barátnőm a karácsonyra kapott parfümöt, utalva ízlésemre. Szerinte ez egy öregnéni illat.:D Szerintem abszolút nem, inkább egy finoman porcukrozott szilvássütemény illata, pici kesernyés mandulával, valamilyen finom virággal és pacsulival. Soha nem jutott volna eszembe magamtól megvenni, de jó érzés viselni, kellemesen ölel körbe egész nap, kiváló a tartóssága és a hatósugara is épp ideális. Nagyon finom. Ami miatt mégis túladtam rajta, hogy - számomra - vannak nála még finomabbak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. április 30.

Yeticica

2019. április 14.

Nagyon finom, bőrös-cseresznyés-enyhén virágos illat, a szokásos Guerlain - féle kicsit púderesedő leszáradással.
Van nekem Mancera Wild Cherrym es Clinique Black Cherrym is, előbbi sokkal édesebb-likőrösebb, utóbbi fűszeresebb-füstösebb, testesebb. Emiatt oket csak kifejezetten hűvös időben használom. Szerettem volna valami nagyon hasonlót, de barátságosabb, tavasziasabb kiadásban. Megtaláltam!
Nem gejl édes, nem túl domináns a bőr (amit felfújástól azonnal gyonyoruen érezni, nem tudom hogyan lehet az egyik alapjegy...), viragos picit de nem túlzóan. Tavaszra egy karakteres , vagány illat, ami szerintem viselhető irodába is.
Mostanában enyhén szólva rákattantam a bőrös illatokra, de nekem a Bottega vonal már túl erős (telperaszagúnak érzem).
(Sospiro Muse -t nagyon hasonlonak erzem, de még nem merek nyilatkozni, egyetlen kenős próba után).
Egyetlen szívfájdalmam a szillázsa, lehetne nagyobb - en imadok csikot huzni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 14.

Egyetlen szívfájdalmam a szillázsa, lehetne nagyobb - en imadok csikot huzni.

kjancsa67

Korcsoport: >54
2018. december 18.

Meggyet nem igazán érzek benne, de hogy vagány bőrös illat, az tuti. Figyelem, csak bevállalósoknak ajánlott, nem az a kifejezett trendi tucatillat, amit kb minden harmadik nő hord.
Első szippantásra szerelem lett, sajnos csak egy kisüveges példánnyal rendelkezem, de már nézegetem, hogy itt a KM-n ki hirdeti és milyen áron :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2018. december 18.

dorottya96

2018. november 18.

Isteni ez az illat. Nagyon de nagyon dögös. Igazi lázadó. És a bőr benne... tökéletes. A tartóssága viszont nem az igazi..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 18.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Ánizs illatú anyag. Legyakrabban parfümökben találkozhatunk az összetevővel. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Színező anyag. (Piros)

Színezék. Lila színű.