Guerlain

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: szeliger, Módosítva: 2013. november 26.

Lelőhely:   parfümériák

Áttetsző kompakt púder

Kamea

2019. szeptember 23.

Az utóbbi időben nagy rajongója lettem a Guerlain termékeknek. Szóval… vigyáznia kell annak, aki a Guerlain iránt kezd el vonzódni, mert akármerre nyúl az ember, az elég drága mulatság.
Nos, a púderről. Ez nem csak púder, ez több annál. Ebben a kis bársonyszütyőbe bújtatott varázsdobozkában érzések kavarognak. És ezt a pluszt kell megfizetnünk. Olyan szépen megfogalmazták ezeket az érzéseket itt az előttem szólók, hogy én szebben már nem is tudom. Aki mindig az észérvek mentén szokott dönteni, az tényleg ne vegye meg! Sajnos (vagy szerencsére?) én nem ezek közé tartozom.
Egy külföldi utazásom során láttam meg és szerelem volt az első látásra. A 3-as Médium árnyalatot ajánlották a boltban.
Imádom kézbe venni, imádom kinyitni, szeretem megpillantani a púderbe nyomott Guerlain logot és megérezni a valóban ódivatú púderillatot.
A kész sminkre felviszem, és már ott is a varázslat! Mert, bár nem tudom, hogyan csinálja, de ez tényleg az! Terül, simul az arcon, ragyogóbbá válik általa az egész Teint. Lehet, hogy csak arra a néhány másodpercre, amíg a tükörbe nézünk, hogy konstatáljuk az eredményt, de az az elégedettségérzet, amit akkor érzünk, kitart egy teljes álló napig. És igen Hölgyeim, ebben a púderben ezt kell megfizetnünk!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. szeptember 23.

Erynnis

2017. október 12.

Nagyon jó! Imádom az illatát, a kinézetét, meg mindenét! Nekem nagyon jól lemattítja az alapozót. Kis kiszerelés, az igaz. De úgyis csak az otthoni nagy dobozos Kryolan helyett vettem, hogy el tudjam cipelni magammal még a legkisebb táskámban is. Kicsit azért drága...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 12.

umpalumpa

2017. május 8.

Mióta megtapintottam a porpúdert és a kompaktot a Dögleszben, azóta vágytam rá :). Puha, selymes, lágy és mindenféle bőrfelületen szépen igazodik, akár száraz, akár jól hidratált. Akartam a luxuskozmetikum fílinget is. A por változat jobban megéri, de a préselt sokkal kisebb és könnyebben kezelhető tokban van. Könnyű és csodaszép! A púder felülete is elegáns a mintával. A bársony pamacs aranyos és igazításhoz jól használható. Friss sminkre kabukival teszem fel.
Ha mattító alapozóra viszem, akkor tovább kitart a homlokomon a hatás és a szárazabb orcarészt sem teszi porossá. Tényleg fixál. Az illatát szeretem, bár ez nem fontos nekem, de tényleg tetszik.
Boldogan hurcolászom magammal.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. május 8.

Boldogan hurcolászom magammal.

Pöti

2015. november 28.

Álmain netovábbja volt ez a púder. Eleve, imádom a Guerlain-t. Az illataiért és a Meteorites sorozatért teljesen odavagyok. Amikor megláttam, tudtam, hogy nekem ez kell. Ez egy igazi kis ékszer. Legnagyobb sajnálatomra a külső többet sejtet mint amit a belseje tud. Az illata ibolyás, már ezzel eleve nyert ügye volt nálam. De amikor feltettem az arcomra, a látvánnyal nem voltam elégedett. Kicsit poros, kicsit megáll minden szárazabb részen és az én bőrömhöz egy cseppet sárga. A legvilágosabb, 2 Clair árnyalatom van, el fogom használni, mert ekkora mennyiséget nem nehéz és igazából nem lenne ez egy rossz termék, de ennyi pénzért és egy Guerlain-tól azt várom, hogy tökéletes legyen. Szóval még mindig keresem a tökéletes púdert. Én is átlagolva adom a csillagokat. Tudásra 3*, külsőre 5*.
Update: legritkább esetben szoktam lepontozni az álomcuccaimat, de most kénytelen vagyok. Még mindig imádom az illatát, a kompaktja is csinos (bár ez a light műanyag nem annyira kelt igényes hatást, de jól áll neki a távolság), de nem egészen 3 hét alatt megláttam az alját. Egy tizenezres púdernek, az alját... Arról már nem is beszélve, hogy még mindig szeszélyes a drágám, egyik percben szép a hatása, a másikban meg mintha megfejeltem volna valami sárgás krétát. Tudtam én, hogy 6,5 grammot elhasználni nem nagy mutatvány, de azért tartson már ki legalább 3 hónapig, főleg úgy, hogy közben szinte mindig az Armanit használtam, amin meg se látszik a napi használat.. Illatos fátyolnak egy kicsit drága, hogy szépen fejezzem ki magam...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. november 28.

Trixi

Korcsoport: >54
2015. május 12.

Hát-hát ... az öszetevőket inkább nem is akarom látni. A hatását tekintve (mattítás) semmi különös. Ha a púder grammjára kiszámolom az egységárat, nem tévedek sokat, de ez az egyik legdrágább fátyol az arcon. Az előttem szólók is leginkább a külcsínt tudták dicsérni. Az illata számomra kissé ódivatú, és erősen tolakodó. Hányasra is értékeljem? Ha a fiatalkori énem veszem elő, amikor még óriási szám volt egy nagynevű francia márka valamelyik darabját birtokolni, akkor 5-ös. Ha viszont a mai énemmel nézem, amikor bizony az igazi értéke egy kozmetikumnak számomra már a hatása, összetevői, működése, újszerűsége, praktikussága, többfunkcióssága, és sorolhatnám, akkor 1-es.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2015. május 12.

Barbuska90

2015. április 28.

Kívánságlistám legelőkelőbb helyét foglalja el ez a púder a márka Tenue de perfection alapozójával karöltve. A csomagolás annyira szép, hogy az valami hihetetlen. A Guerlain parfümök és sminktermékek mindig olyan csodálatos üvegbe/dobozba zárva kaphatók, hogy már maga a külcsín miatt megérik az árukat... Az ember keze szinte remeg, amikor megfoghatja ezt a mesébe is beillő csodát. Maga a púder pedig szintén egy szenzáció, leheletkönnyű fátyol, ami mégis gyönyörűvé teszi az arcot. Egy lapon sem lehet említeni a többi, általam eddig tesztel púderrel ( pedig nem csak 1-2 ezres darabokat próbáltam). Hiába, a Guerlain mindig a kozmetikumok csúcsa marad...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. április 28.

szeliger

2013. november 19.

3 Médium. Nehéz szavakkal leírni, ez egy kis csoda. Kezdődik a csomagolásnál, egy kis aranyszínű kompakt, bársonytokban, rajta a ház gyönyörű betűivel. A dobozka meglepően könnyű, valószínűleg műanyag a ház, de nekem így is szívhez szóló. Aztán kinyitom, fedélen a tükör, belül a fekete pamacs, megint csak arany betűkkel és maga a kompakt a dombornyomással. Az illata nagyon finom, ibolyára emlékeztető. (Most itt persze lehet vitatkozni, hogy allergia szempontjából jó-e, ha illatosítják. Ebben az esetben persze, hogy jó, ez az egész úgy maga a tökély, ahogy van.) Szerintem nagyon mellélőni a színnel sem lehet, mert ahogy a neve is mutatja, leheletfinom fátyol az arcra feltéve, kifejezett mattító hatással. Annyira nőies, annyira finom darab, mint egy kis ékszer, a sminktáskám egyik legmegbecsültebb darabja lett, csillagos ötös.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. november 19.

Antioxidánsok: Tocopherol, BHT
Hidratálók: Magnesium Stearate, Caprylyl Glycol

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.