Guerlain

Ár:   12 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: gerbaud, az összetevőket feltöltötte: Fiorentina, Módosítva: 2019. április 8.

Ár:   12 000 Ft
Lelőhely:   parfümériák

Maga Jacques Guerlain alkotta az illatot 1919-ben. Különleges parfüm, nem arra hivatott, hogy mindenki megtalálja benne a szépet. Illatcsalád: ciprus-gyümölcsös

Fejjegyek: citrusok, jázmin, bergamot, rózsa

Szívjegyek: lila orgona, barack, jázmin, ylang-ylang, rózsa

Alapjegyek: fűszerek, ámbra, fahéj, tölgymoha, vetiver

Fújós VINTAGE Guerlain Mitsouko For Women Edt
Ár: 5 ml/3000 Ft, plusz posta , Eladó: Elysia22
Állapot: Vintage, fújósok eladók, Helyszín: Budapest , fizetés: Banki utalás után postázom vagy Budapesten személyes átvétel
Ár: 15000.- forint ajánlott postával , Eladó: radinm
Állapot: 75/70, Helyszín: Oroszlány, fizetés: Utalás után postázom, személyesen Oroszlányon vehető át
Nushi

2019. augusztus 21.

Külön ellenőriztem, hogy a női változatot rendeltem e meg mintában.... Ez az illat visszarepített gyermekkoromba mikor dédapám vasárnaponként a diófa alatt borotválkozott... Neki volt ilyen "illata" emlékének szép, illatnak most borzasztó. Lemoshatatlanul tartós, hozzám sajnos nagyon nem illik. És spontán nem tudom elképzelni a nőt akihez illene. 70 feletti öreguraknak esetleg. Mint illat nem rossz bonyolult árnyalt csavaros, nehéz szeretni. De megtartom az időutazáshoz, hogy újraélhessem azoknak a délutánoknak az illatát, érzését, békés nyugalmát. Most viszont azt hiszem levágom a kezem csak szabaduljak tölle....

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 21.

karaibrahimgil

2019. július 28.

Azt hiszem, az előttem szólók már mindent leírtak. A Mitsoukót legalább annyira nehéz szeretni, mint a Chanel 5-öt, aki viszont tudja viselni, remekműnek találja. Egy igazi klasszikus, nehézbombázó, tölgymoha-dominanciával. Kicsit könnyedebb változatát a Sisleynél kb. 70 évvel később, Eau du Soir néven álmodták újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 28.

stylo

2019. június 30.

:-)
Ezek az illatok mar reg nincsenek divatban. Puder es orgona. Rozsa es tarsai.....bergamott....kotelezo elemek. De vajon mi lehetett az etalon? Melyik kis uvegcse teremtette meg a divatot, amihez minden mast csak hasonlitunk? Én ezt tartom annak.
Rendkivul tavol all tolem ez a vonulat, szamomra tul nehezkes, mindenre ratelepedo, suppedos, izzaszto parfumok. Jo par keszult ebben a kategoriaban. Nehanyat fel tudok ismerni az illatukrol, de mindet ehhez hasonlitom. Fuggetlenul attol, hogy szamomra remes, es talan nincs igazam abban, hogy stilust teremtett volna, elismerem az erejet. De se megerteni, se szeretni nem fogom soha.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 30.

:-)

elvanui

2019. június 5.

Ahogy elnézem, mostanában a nyár miatt (léha nyári cicaságomban) szinte csak komolytalan darabokat értékelek. Szeretném akkor most megkérni a Micit, hogy legyen kedves kicsit felpofozni engem ebből az elkönnyedésből. Mint éles kontraszt.
Mielőtt egy Guerlaint értékel az ember, mindig nagy levegőt kell venni. Nagyon nehéz róluk olyat mondani őszintén, ami nem hangzott még el.
A Mici olyan, mint a legelegánsabb és egyben legagyafúrtabb negyvenes a vezérkarból. Senki se tud róla semmit, se a családi állapotát, se az érdeklődési körét, se azt, hogy most akkor jó ember-e vagy egy beteg szörnyeteg, semmit. Nagyon-nagyon sokat vagyunk együtt, főleg tavasszal és ősszel, de még mindig fogalmam sincs róla. Az edt simán csak gyönyörű és kegyetlen, szándékoltan távolságtartó és egy rémisztő géniusz egyben. Hideg a barack/szilva (kinek mi), hideg a fűszergerinc, hideg a tölgymoha. Nagyon rettegve vagyok halálosan szerelmes belé. Mert neki, lehetsz akármilyen csodás, nem kellesz és kész. Neki nem kell senki.
Az edp a meleg fahéjjal, az érettebb gyümölcs-fejjel, a vastagabban pakolt tölgymohával sokkal közelebb enged, őt már, ha nagyon jó kedve van, meg is lehet ölelni. Én inkább őt szeretem. Nem olyan vérfagyasztóan éleseszű, de ennek köszönhetően nem is vág úgy oda, hogy a fal adja a másikat.
Egy biztos, ha bármelyikük velem van, még a tornádó sem mer odébb rakni. Százezer és egy csillag mindörökké, Mici.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 5.

Erynnis

2019. április 2.

Az edt változatát nem érzem téli illatnak. Fűszeres, de nem nehéz. Inkább friss, kicsit zöldes, mégis buja tavaszi illat rendkívüli tartóssággal. Olyan egyedi, abszolút nem tucatparfüm. Régóta szemezek vele, és most ez az új kedvenc.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 2.

Marcsi66

2018. november 16.

Nem is kicsit hasonlít Amouage Jubilation XXV-re,, Sokféle oka lehet a vonzódásnak,én középkorú vagyok,és már minden megvolt,nincs jelentősége a friss árúnak,sokkal inkább a minőségnek,Azt hiszem odatartozik ő,ahol már egy gyertya lángja is fellobbanhat ,,Szeretetet szépséget,és egy meghitt kapcsolatot mintha egy ölelésbe zárnák,Nagyon finom érzékeny ez a hangulat,ott porosodik a múltban,mégis felismerhető csoda,Pozitív leszek,és elfogadó,rám ezt méri.
Zölden indít,és ekkor még picit maszkulin,utána viszont ,mint egy nagyon jó minőségű púdert használnék,és örömködnék,h milyen széppé tesz,A tölgymohás beütést végig érzem,de olyan lágy,inkább a fahéj-virágosság ,és a barack hangsúlyos,

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. november 16.

Vaslady

2018. június 26.

Ujabb adag parfümmintával gyarapodott a gyűjteményem.
Pontosan 65 minta áll a rendelkezésemre,hogy teszteljem őket,és ennek tudatában,holnapra szabadot is kértem :).
Az egyik a Mitsouko.Rá voltam a leg -és-legkiváncsibb,mind közül, igy vele is kezdtem a próbát.
Pár perce a csuklómon van az illat,de még nem kostoltam bele,adtam neki egy kis időt.
Lehet,nem a legjobb megoldás,30 fokban tesztelni,de majd ősszel és télen is még próbálgatni fogom.
Első benyomás,én ezt ismerem!
Honnan is?Én ezt már éreztem valakin...nem most,nagyon rég ....lehet már vagy 25-30 éve is,még gyerekkoromban...csak sajnos nem tudom személyhez kötni,se alkalomhoz.
Régi illat,közel 100 éves,abszolut nem a mai trendek darabjai közé tartozik.Lehet venni egyáltalán parfümériában?Én csak netes üzletben találtam rá....
Nem tudom szét bontani az illatot,nem tudom meghatározni,milyen összetevőkből áll....
Egyszerűen csak azt tudom,hogy nehéz,téli,fűszeres-fás illat,szinte már férfias...sőt szeretném is megillatolni,egy férfin,milyen hatást váltana ki belőlem...nem mondanám határozottam női illatnak,inkább unisexnek.
Hogy őszinte legyek,a mai időkben,és visszamenőleg sem éreztem senkin,kizárolag csak gyerekkoromban.
Személy szerint én nem tudnám viselni,egyenlőre kevésnek,fiatalnak érzem hozzá magam....mert az illat drámai,nagyasszonyos,erős....bálba való,egy szép estélyi mellé....gyönyörű kisérőnek.
Meghajlok szépsége,és egyénisége előtt....de nem fogom megvenni.
Nagyon tartós,kétszeri kézmosás után is érzem.
Aki magához valónak érzi,és megtalálja benne az egyéniségét,mindenképpen ragaszkodjon hozzá,mert szerintem ez az illat kevés embernek áll jól :)
2015. június 10
Nos,azért vagyunk nőből,hogy felül biráljuk előző véleményeinket.
Azért vagyunk nőből,hogy az évek alatt változzunk.
Változzanak a gondolataink,érzéseink,a ruhatárunk,a szépérzékünk,és az évek alatt öregedjünk...
...Akarom mondani,szépen..."a korral változzunk"...
4 csillagosra értékeltem az illatot,mivel nem volt szerelem,de mégis megmozgatott bennem valamit.
Közben rájöttem,hogy nem tudom konkrét emberhez kötni az illatot,mert rájöttem,hogy bizony a májusi felvonuláson éreztem...bizony nagyon rég egy május elsején...
Ma őt teszteltem,és érdekes változáson mentünk keresztül.
Ő is én is...
Megszépült rajtam,és megszépitett engem is.
Tölgymohás-fűszeres illat,nagyon vintage még mindig és érdekes,de rajtam most már a barack is játszik.
Megédesiti az illatot,a fahéjjal együtt.
Ősszel még próbálom,és valószinű,a család orra alá is dugom majd párszor.
Ha nem fognak nagyon-nagyon ellenkezni,akkor jön haza,de egy nagyobb fújost a minta mellé,biztosan beszerzek! Ja,és százszor 5 csillag!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 26.

Ujabb adag parfümmintával gyarapodott a gyűjteményem.
Első benyomás,én ezt ismerem!
Meghajlok szépsége,és egyénisége előtt....de nem fogom megvenni.
Nagyon tartós,kétszeri kézmosás után is érzem.
2015. június 10
Nos,azért vagyunk nőből,hogy felül biráljuk előző véleményeinket.
Azért vagyunk nőből,hogy az évek alatt változzunk.
...Akarom mondani,szépen..."a korral változzunk"...
Ma őt teszteltem,és érdekes változáson mentünk keresztül.
Ő is én is...
Megszépült rajtam,és megszépitett engem is.
Megédesiti az illatot,a fahéjjal együtt.
Ősszel még próbálom,és valószinű,a család orra alá is dugom majd párszor.

kvin

2018. május 20.

Picike EDT-hez jutottam hozzá, de én imádom. Annak ellenére, hogy Mitsouko nem az én karakterem.
Ő egy törékeny ázsiai ihletés, egy lány a Gésa emlékirataiból. Mégis a nehéz sors, a kitartás, az akaraterő összehoz minket. Belém ivódik és erővel ruház fel. Valószínűleg a férfias jegyek, a vetiver és tölgymoha miatt van ilyen érzésem, de a fűszeres fahéj lággyá, beolvadóvá teszi. Pont, amit a látszat megkíván. Szerencsére a barack rajtam elenyésző, ez egy tökéletes signature illat, nem is kell tovább ragozni.
Szeretem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 20.

Szeretem.

ErikaErika2

2018. február 21.

En ("csak") egy EDT boldog tulajdonosa vagyok. Imadom ezeket a regimodi illatokat. Nagyon-nagyon szeretem, egyedi illat, fuszeres, finom. Hmmmm. Meg tudom erteni, ha valaki nem szereti, nem mindenkinek valo (es azt is, hogy ennyien imadjuk :D).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. február 21.

Oila

2018. január 17.

Érdekes, önmagában annyira nem lett szerelem, de hosszantartó, stabil, csodálatosan megkomponált bázist ad más chypre illataimnak. Ez van. Hosszú évekbe telt, míg meg mertem tenni, hogy egy ilyen klasszist más (bár szintén klasszikus) illatokkal rétegezzek, és megérte. Egy parfüm ugyanis szerintem abban különbözik minden más műalkotástól, hogy ezt arra tervezték, hogy ne csak csodáljuk, hanem viseljük (is). És lehet bár a világ legtökéletesebben megkomponált parfümje, ha nem érzem tökéletesnek az illatát, amikor rajtam van. Nekem egyetlen problémám van vele: az egész fűszeresség kizárólagosan fahéjasságban jelenik meg rajtam (másokon nem. Még a férjem is tudja viselni, eszméletlenül jól áll neki, és nem csak a fahéjat érezni a fűszerekből. De rajtam igen:( ) Ahogy egy irodalmi műben is megjelenhet idézet egy másik irodalmi műből, és ahogyan egy álomszép és méregdrága Chanel kosztümöt is ki lehet egészíteni egy ékszerrel vagy egyéb kiegészítővel, úgy szerintem a parfümöket is szabad rétegezni, ha így jól esik viselni.

Ezért most úgy vagyok Mitsyvel, hogy ha valaki szeretné, reális áron el tudnám engedni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 17.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol

Színező anyag. (Piros)