Guerlain

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Ildiko9, az összetevőket feltöltötte: Fiorentina, Módosítva: 2019. április 8.

Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák

Megjelenés éve: 2018

Fejjegyek: mandarin, levendula, bergamott

Szívjegyek: arab jázmin, narancsvirág, ylang-ylang

Alapjegyek: tahiti vanília, benzoin, orris, ibolya, karamell

Guerlain Mon Guerlain EDT és EDP fújósok
Ár: 1300-, 2500- , Eladó: RekaKrem
Állapot: 5-10 ml frissen fújva, Helyszín: Pécs, fizetés: postán maradó ajánlott levélként (melyek költsége a termék árához hozzá kalkulálandó)
10 db Guerlain Mon Guerlain EDT 0,7 ml-es illatminta
Ár: 3500 Ft + postaköltség , Eladó: parfumvilag
Állapot: új, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel Bp. (Nagyvárad tér metróállomás, Corvin negyed), vagy posta,foxpost

Kodi

2020. november 10.

Van az úgy, hogy az ember lánya a Müller sorait bóklászva, még vastag maszkon keresztül is csak a Mon Guerlain parfüm meglehetősen élethű levenduláját érzi a Chanelekkel versenyezve, és akkor rádöbben, hogy sürgősen szüksége van utánpótlásra, egy bébiverzióra legalább. A rendelésnél már 100 ml-t pötyög, mert ugye mennyivel jobban megéri, há' nem, hát de Besenyő Pista bácsi után szabadon. De addig is mit használjon az ember, ha már megint elkapta a Guerlainade? Újra felfedezettem az edt változat, amelyből szintén nagy kiszerelés búslakodik a szekrényben... Az edt változat ebben a nyirkos hidegben legalább olyan szép, mint az anyukája, a levendula igaz nem kényeztet olyan hosszan (sokan talán nem is bánják), később pedig leginkább a vanília uralkodik rajtam, de nagyon szépen melenget és a tartóssággal sincs hiba, még munkaidő végén is érzem a saját aurámat, kellemes vidám, gyümölcsös játék, némi benzoinnal, hogy igazán finom legyen. A Mon Guerlain sorozatban az tetszik, hogy elhitetik velünk, hogy trendi kis vihánckák, aztán viselés közben jön rá az ember, hogy van bennük kraft, kimunkált szép darabok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. november 10.

balogh.andrea

2020. június 29.

Amennyire még 3-4 éve is utálkozva prüszköltem a levendulától, annyira megszerettem az utóbbi időben. Hajhh, hiába, öregszem…
Az EDP-t a megjelenésekor heteken belül megvettem, és az összes többi kb. 3843727419473 illatomat félresöpörve, szinte csak őt használtam hónapokig. Tavaly nyár elején, talán az első melegfront hatására, hirtelen ötlettől vezérelve, szinte tesztelés nélkül vettem meg az EDT-t – és azóta is szenvedélyes és bensőséges érzelmeket táplálunk egymás iránt.
Ha lehet, még jobban imádom magamon, mint a nővérkéjét – csodásan friss, légies levendulafelhő, amit a bergamott és a fehér virágok olyannyira egyedivé tesznek.. Én személy szerint nem is kérek bele karamellt, köszönöm (szerencsére nem is érzem, talán valahol halványan, nagyon messziről), ő egyszerűen nem az a típus, szerintem nem illik a jellegébe. Osztom a lenti véleményt, hogy nem a csábítás illata; inkább egy elegánsan könnyed, már-már szabadidőillat – persze én fújom mindig, akárhová is megyek 😊 Simán "irodakompatibilis", de egy koncerten, baráti találkozón, randin, színházban is abszolút megállja a helyét. Nagyon szeretem, és most ebben a hőségben újra egymásra találtunk.. 😊 <3

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 29.

Qwerty

2020. május 5.

Már rég jártam így, hogy valami ennyire nem működött rajtam. Az edp verziót már nem is mertem próbálni, arról tudtam, hogy embertelenül vaníliás, az összetevők alapján reméltem, hogy ez kicsit könnyedebb lesz. Hát lehet, hogy könnyedebb, de engem nagyon utál, az tuti.
Kifújáskor a szokásos felpuhított levendula, kellemesen, könnyedén, mértékkel adagolt citrusokkal, mintha ott se lennének. Öt perc boldogság után jön az armageddon: acetonos tömény vanília. Virágok sehol, csak a szúrós, édes rettenet. Az orris már nem először műveli ezt velem (az üröm is hasonlót produkál), rajtam valami borzasztó nyálkahártya-szaggató rémálom. És a vanília...sok, legalább is nagyon soknak érződik. Valószínű, hogy a többi jegy csak ráerősít, feladva saját önálló létezését, hogy aztán együttes erővel, szívlapáttal cukrozott madártejbe fullassza ezt a jól induló illatot.
A leszáradása már nem bántó, a férjem úgy fogalmazott, hogy "gazdag öregasszony"-szaga van, ami gondolom a benzoin és az édes, vaníliás karamell lehet.
Nagyon akartam egy ilyet, mert egy igazi szépség, de sajnos el kell fogadjam, hogy ez viszonzatlan vonzalom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 5.

Nenuka

2020. április 21.

Bárcsak érezném a karamellt...
Hiányzott a Mon edp, azert választottam ezt, de sajnos gyengébb. Nekem nagyon hasonló. Levendula főleg. És egészen lineáris. Nekem ez az illat a szexi könyvtáros illata. Tavolsagtartó, kifinomult, szép, de nem akar annyira csábítani.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. április 21.

Bárcsak érezném a karamellt...

Mosomacko21

2020. április 14.

Szeretem benne hogy nem olyan erős mégis tartós.
Abszolút egyik ledvenc.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. április 14.

Szeretem benne hogy nem olyan erős mégis tartós.
Abszolút egyik ledvenc.

Adrienn0119

2020. március 20.

A véleményem egy összehasonlítás lesz inkább. Az eau de parfum változattal tudom összehasonlítani. Először is azzal kezdem, hogy az edp az év elején, még a hidegebb időszakban nagy kedvencem volt, bár eredetileg tavaszra szereztem be, de nem bírtam kivárni a jó időt vele :)
Szóval az eau de toilette, egy ropogósabb, már-már az elején kicsit karcos változata az edp puhább, simulósabb illatának. Ez nem feltétlen hátrány, viszont nekem, aki először az edp-t használtam (ez mondjuk nem teljesen igaz, de erről majd kicsit később :D), mindenképp meglepő volt. Pár véleményben olvastam, hogy pont ez a "karcosság" zavaró egyeseknél. Nekem nem zavaró, inkább meglepő. Ami mindkét esetben számomra zavaró, hogy túl hamar hozzá szokik az ember orra az illathoz, főleg az edp-nél :D Pedig tartósak, de pár nap masszív használat után én pihentetni szoktam őket, mert szeretem érezni magamon az illatokat. Az edp-ben az edt-vel szemben az elején a levendula dominánsabban mutatkozik meg rajtam, az edt-ben inkább picit a szappanosabb oldalát mutatja.
Az vitathatatlan, hogy hasonlítanak egymásra, de nem annyira, hogy ne lehetne mindkettőből a polcon, mert más-más hangulatú illatok. Amit én az edt-ben jobban szeretek, hogy a leszáradása közben mindig meg tud lepni. Sokkal kevésbé lineáris, mint az edp. Az edt elindul egy citrusos, enyhén szappanos irányból és szép lassan eljut egy számomra fantasztikus, enyhén púderes jellegű, de mégis megtartja a gyümölcsösségét, illathoz. A levendula miatt mindkettőt szeretem estére, akár alváshoz használni és reggel, ébredéskor nagyon meg tud lepni az edt, hogy, hmm, ez mi? :D És, akkor itt kitérek, hogy valójában nem az edp volt az első változat, hanem az edt, amit használtam, viszont, miután egy csere útján jutottam egy kis kiszereléshez és tavaly nyáron, mikor kisebb gondom is nagyobb volt, mondhatni futkározós illatként talán, ha kétszer fújtam magamra, nem igazán elemezgettem az illatot. Egyetlen maradandó emlékem van vele kapcsolatban, de az mindenképp pozitív. Rohanásban voltam, a kis Mon Guerlain edt akadt a kezembe, gyorsan magamra fújtam és futottam a dolgomra. Kora nyári, kellemes, langy meleg idő volt és egy hivatalba kellett mennem ügyet intézni. Mikor lenyugodtam és már az ügyintéző hölgy előtt ültem és kedélyesen beszélgettünk, intéztük az intézni valót, egyszer csak megcsapott egy illat, egy nagyon finom, nagyon elegáns, tiszta, légies illat, olyan, amitől az ember szószerint szépnek érzi magát :D Ekkor jöttem rá, hogy ez én vagyok. Jött is a töprengés, hogy a nagy rohanásban mit is fújtam, majd a felismerés, Mon Guerlain edt?! Ez ilyen szép? Igen, ez sok szempontból változik és meglep. Ez az emlék volt az, amiért idén úgy döntöttem, hogy az azóta már elpasszolt kis méretű edt-t újra vásároljam nagyobb kiszerelésben. Meg is érkezett, az első 20 fok körüli napon. Vadul csomagoltam ki, hogy jól döntöttem-e, kellett-e az edp mellé. Az első neki futás kétségeket ébresztett bennem. Biztos, hogy ez volt? Félre tettem. Megpróbáltam az edp-t és abban a pillanatban megéreztem a különbséget és tanácstalan lettem. Az addig imádott edp az edt mellett elsőre kicsit kesernyésnek, túl fűszeresnek tűnt. Most mi van? Majd teltek múltak a percek, az órák. Az edp elért abba a szakaszába, amit imádok, a puha púderes jellegű, bújós vanilíás levendula, az edt még tartotta magát a friss jellegéhez enyhe gyümölcsösségbe fordulva. Majd jött az igazi meglepetés. Mire az edt is eljutott ahhoz a kellemes, tiszta elegáns, légies, nagyon picit vanilíás fázishoz, addigra az edp szinte eltűnt rólam. Hogy rövidre zárjam, mindkettőt szeretem, mindkettőt másért. Az viszont az én esetemben tény, hogy az edt tartósabb, intenzívebb hatósugarú az edp-hez képest.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. március 20.

berika9

2020. február 21.

5 ml-t vettem próbaként, nagyon kellemes, és meglepően tartós rajtam. Sokkal tartósabb, mint sok egyéb edp. A reggeli 1-1 fújást még kora délután is éreztem magamon. Enyhén édeskés csak - a kimondottan édeseket nem szeretem. Csak azért 4 csillag, mert egyébként a letisztultabb tisztaságillatokat kedvelem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. február 21.

zs001

2020. február 13.

Nekem ez a változat nagyon nem vált be :-( . Kifùjáskor mèg rendben van, a vanìlia ès a levendula elegyèt èrezni, majd ùgy tìz perc múlva valami penetràns fèrfi arcszesz szagba csap àt rajtam. Nem tudom, melyik összetevő lehet ezèrt felelős, talàn a mandarin? Sajnálom, mert szerettem volna, ha kompatibilis a bőrömmel, de nem az. Az üvege viszont meseszép, dìsznek jó lesz!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 13.

Zdorci

2019. október 4.

Nekem ő a kedvencem mind közül. Számomra benne a legtökéletesebb a vanília és a levendula aránya. Sőt az én bőrömön ez tartósabb, mint az EDP változat.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. október 4.

Erynnis

2019. március 23.

Nekem ez jobban tetszik, mint az edp, pedig általában edp párti vagyok. Teszteltem mindkettőt, és ugyanolyan a tartósságok és a hatósugaruk. Ez viszont frissebb, és nem annyira édes. A maga nemében különleges is.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 23.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.

Színező anyag. (Piros)

Színezék. Lila színű.