Kövess minket Instagramon is! :)


H&M Conscious White Tea And Peppermint Hand Cream
Ár: | 1790 Ft | Kategória: | Kézkrémek | |||
Kiszerelés: | 75 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | H&M | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: monyavari, Módosítva: 2016. augusztus 17.
Ár: | 1790 Ft | |
Kiszerelés: | 75 ml | |
Lelőhely: | H&M | |
Kategória: | Kézkrémek | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Táplálja és hidratálja a bőrt. Bio sheavajat, jojobaolajat, sárgabarackmag-olajat, méhviaszt, fehértea-kivonatot és aloe verát tartalmaz. Illóolajokkal illatosított. Az Ecocert által organikusnak minősített termék.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Aloe Barbadensis Leaf Juice
gy
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Coco-Caprylate / Caprate
eo
,
Glycerin
h
0
0
,
Butyrospermum Parkii (Shea Butter)
eo
,
Glyceryl Stearate
eo I eu
,
Shorea Stenoptera Seed Butter
eo
,
Glyceryl Stearate Citrate
eo I eu
,
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil
,
Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil
eo
2
0
,
Gluconolactone
,
Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
a I eo I h I gy
,
Glyceryl Caprylate
eo I eu
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Cetearyl Olivate
,
Cera Alba / Cera Flava / Beeswax
eo
1
0
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
Sorbitan Olivate
eu
,
Lecithin
eo I eu
,
Parfum / Fragrance
i
,
Linalool
i
,
Limonene
i
,
Mentha Piperita (Peppermint) Oil
i
,
Sodium Gluconate
,
Sodium Benzoate
ta
,
Potassium Sorbate
ta
,
Sorbic Acid
ta
krémajánló

Imádom ezt a krémet. Én a webshopból rendeltem meg, így nem tudtam milyen lesz az illata. 99%-ban természetes összetevőkből áll, ami nagyon nagy pozitívum. A krém állaga nagyon jó, könnyen kenhető, nem csomós. Szerintem egy 3 perc biztosan kell neki mire teljesen beszívódik. Az illata azonban utána is érezhető. Nagyon puha kezeket "varázsol". Származási helyként Dánia van feltüntetve amin egy picit meglepődtem. Ár-érték arányban tökéletes. Kevés is elég belőle, így nekem a 75 ml másfél hónapig tartott, úgy hogy minden nap használtam. Mindenképpen ajánlom.


Az ára elég borsos, de annyira beleszerettem az illatába, hogy muszáj volt megvennem. Nagyon jól az állaga, könnyen szétkenhető, így kevés is elég belőle. Gyorsabban is beszívódhatna, de egy tápláló (értsd: zsíros hatású) krémhez képest végülis abszolút vállalható időt teljesít. Ha türelmesen várunk egy percet, csak a puha bőr és a remek illat marad.



Az ára elég borsos, de annyira beleszerettem az illatába, hogy muszáj volt megvennem. Nagyon jól az állaga, könnyen szétkenhető, így kevés is elég belőle. Gyorsabban is beszívódhatna, de egy tápláló (értsd: zsíros hatású) krémhez képest végülis abszolút vállalható időt teljesít. Ha türelmesen várunk egy percet, csak a puha bőr és a remek illat marad.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, TocopherolGyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis Leaf Juice, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Hidratálók: Glycerin, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Vitaminok: Tocopherol
Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Cetearyl Alcohol, Coco-Caprylate / Caprate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glyceryl Stearate, Shorea Stenoptera Seed Butter, Glyceryl Stearate Citrate, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Glyceryl Caprylate, Cera Alba / Cera Flava / Beeswax, Lecithin
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Sorbitan Olivate, Lecithin
Tisztítószerek: Xanthan Gum
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Linalool, Limonene, Mentha Piperita (Peppermint) Oil
Tartósítószerek: Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Sorbic Acid
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Az aloe vera leveléből származó lé, melynek a bőrön alkalmazva nyugtató, gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatása van. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Ez a vegyület két természetes molekula természetes kötéssel való összekapcsolásából keletkezett, tehát "natur"-nak mondható emoillent és bőrápoló kozmetikai összetevő. Noha az alapanyagai természetes anyagok, amiket széles körben kipróbáltak és alkalmaztak már, magáról a coco-caprylate/caprate vegyületről kevés hozzáférhető információ található (hiszen csak az utóbbi időben kezdték használni a kozmetikában).
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Enyhén sárgás színű, természetes zsír, melyet az Afrikában honos sheafából vonnak ki. Édeskés illatú, puha, krémes vagy kemény állagú is lehet. A kozmetikumokban kiváló bőrpuhító (emollient) összetevő és antioxidánsok (A-, E- és F-vitamin) gazdag forrása. A sheavaj ehető is, a kakaóvaj helyettesítőjeként néhány csokoládéban is megtalálható. Remek összetevő száraz, érzékeny bőr ápolására.
Pálmaolajban, szójaolajban, különféle zöldségekben és az emberi szervezetben is megtalálható zsírsav. A kozmetikumokban bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használt. Állítólag védi a bőrt a káros szabadgyökök ellen is. Részletesebb információ a truthinagingen.
Diglicerid, melyet zsírsavakból és glicerinből állítanak elő. A kozmetikumokban bőrjavító (skin conditioning), bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használatos.
Sárgabarck magjából előállított növényi olaj, mely emollient anyagként használt a kozmetikumokban. Könnyen beszívódik a bőrbe, nem hagy maga után zsíros érzetet. Zsírsavakban gazdag olaj, mely különösen az érett, száraz bőr számára hasznos. Gyulladáscsökkentő hatása is van. Forrás: Dermaxime
A Gluconolactone (vagyis a PHA) egy glükonsav, melyet a NeoStrata szabadalmaztatott. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő, illetve kelátképző segédanyag, vagyis a krémet stabilizáló funkciója is van. Paula Begon szerint az AHA-hoz hasonló, de annál gyengédebb hámlasztó, a truthinaging szerint pedig erősen hidratáló, antioxidáns hatással is rendelkezik, és akár 50%-al megnöveli az UV sugárzás elleni védelmet.
A kínai teacserje nem fermentált változatának a kivonata, közkeletűbb néven zöldtea-kivonat. Jelentős mennyiségű szakirodalom támasztja alá a zöld teának, illetve a benne lévő aktív komponenseknek (EGCG és a zöld tea polifenolok, GTPPs) a számos kedvező hatását a bőrre. Kiváló antioxidáns és gyulladáscsökkentő összetevő, rákellenes tulajdonsága is van. Különösen jól dokumentált a zöld tea napsugarak, illetve UVB károk elleni védő képessége. A kozmetikumokba kerülő zöld tea kivonat minősége nagyban eltérő lehet a benne lévő aktív komponensek (EGCG és polifenolok) mennyiségétől függően. (Forrás: Seminars in Cutaneous Medicine and Surgery, Vol 27, 2008, Natural approaches to management of photoaging)
Natúrkozmetikumokban is gyakran használt bőrpuhító (emollient) és emulgeálószer.
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Cetearyl alcohol és az olivaolaj zsírsavainak észtere. Kozmetikai szerekben az alkotók elegyedését segíti, ezen kívül bőr- és hajpuhító képességgel is rendelkezik.
Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollient) anyagként használatos.
A méhviasz a mézet termelő méhek váladéka, melyből a méhek a kaptárban felépítik a hatszögletű sejtek sokaságát, a lépet. A méhviasz kiválasztásakor még átlátszó; mélysárga színét később a pollenek ill. a propolisz adja meg. Kozmetikai célokra gyakran kifehérített méhviaszt használnak (Cera alba), melyre már a természetes méhviasz kellemes illata sem jellemző. A méhviasz kinyerésére és szennyeződésektől való megtisztítására többféle módszert is alkalmaznak, pl. a forró vizes kiolvasztást. A méhviaszt a kozmetikai készítményekben elsősorban konzisztencianövelőként ill. gyenge emulgeáló tulajdonsága miatt alkalmazzák.
Konzisztencianövelő hatását elsősorban Lysolecitinnel készülő emulziókban használhatjuk ki, ahol úgy teszi sűrűbbé a krémeket, hogy csak egy könnyű, védő filmréteget képez a bőrön. Klasszikus emulgátorokkal együtt nem érdemes alkalmazni, mert az így készült krém viaszos bevonatot képez a bőrön. Szilárd ajakápolóknál, masszázstömböknél magas olvadáspontja (60-65-oC) lehetővé teszi, hogy a vele készülő termékek még nyáron se olvadjanak szét.
Fő összetevői: palmitilsav, palmitoleát, hidroxipalmitát, valamint alkoholok oleinsavval alkotott észterei (hosszú, 30-32 szénatomos molekulák) és egyéb palmitátok.
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított sűrítőanyag
Olíva olajból és sorbitolból származó emulgeálószer, mely segíti a krém víz- és olaj komponenseinek egyenletes keveredését. Gyakran használt natúrkozmetikumokban.
Lipid féle. Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Levendulából kivont illatosító anyag, a levendulaolaj egyik fő összetevője. Potenciális bőrirritáló és allergén a levegővel érintkezve, egy 2004-es kutatás szerint pedig sejtmérgező hatású lehet, bár nincs olyan tanulmány, ami in vivo (emberen végzett kísérlet) is megerősítené ezt.
Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene) ). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. A bőrön alkalmazva allergiát (contact dermatitis) okozhat az arra hajlamosaknál, így jobb kerülni, csaknem az összetevőlista utolsó helyeinek egyikén áll.
Borsmenta olaj. A CosIng besorolása szerint a borsmenta olaj frissítő, tonizáló, maszkoló (kellemetlen íz és illat semlegesítése) összetevő és illatanyag. Paula Begoun szerint bár a borsmentának antibakteriális hatása van, a bőrt irritálhatja és érzékennyé teheti.
Nátrium-glukonát. Kálcium- és vasionokkal erős komplexet képez, ezért segíti az antioxidánsok valamint a zselésítő- és sűrítőanyagok működését. Ezen kívül bőrkondícionáló összetevő is. Egyes források szerint szem- és bőrirritációt okozhat az arra érzékenyeknél.
A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak.
Élelmiszerekben (E202) és kozmetikumokban egyaránt használt tartósítószer. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva használják.
Szorbinsav, melyet élelmiszerekben és a kozmetikumokban is tartósítószerként használnak. Egy 2004-es tanulmány szerint az összetevő még az ekcémás bőrűek által is jól tolerált.
Bőrtípus: Kombinált
Bőrprobléma: Pattanások (acne)
Korcsoport: < 18
Imádom ezt a krémet. Én a webshopból rendeltem meg, így nem tudtam milyen lesz az illata. 99%-ban természetes összetevőkből áll, ami nagyon nagy pozitívum. A krém állaga nagyon jó, könnyen kenhető, nem csomós. Szerintem egy 3 perc biztosan kell neki mire teljesen beszívódik. Az illata azonban utána is érezhető. Nagyon puha kezeket "varázsol". Származási helyként Dánia van feltüntetve amin egy picit meglepődtem. Ár-érték arányban tökéletes. Kevés is elég belőle, így nekem a 75 ml másfél hónapig tartott, úgy hogy minden nap használtam. Mindenképpen ajánlom.