Kövess minket Instagramon is! :)


Hada Labo Goku-Jyun Hatomugi Bubble Face Wash
Ár: | $11 | Kategória: | Lemosók, Tonikok | |||
Kiszerelés: | 160 ml | Bőrtípus: | Normál, Kombinált, Zsíros | |||
Lelőhely: | online külföldről | Bőrprobléma: | Pattanások (acne) |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: Nina42, Módosítva: 2019. január 2.
Ár: | $11 | |
Kiszerelés: | 160 ml | |
Lelőhely: | online külföldről | |
Kategória: | Lemosók, Tonikok | |
Bőrtípus: | Normál, Kombinált, Zsíros | |
Bőrprobléma: | Pattanások (acne) |
TERMÉKLEÍRÁS
Frissítő, hidratáló, felnőttkori akne és érdes bőr elleni arclemosó hab. Lágy, rugalmas buborékokkal finoman tisztítja a bőrt. Pórustisztító hatású.
Könnyen bemasszírozható, hialuronsavas lemosó 3 növényi kivonattal:
- a Jób könnye (hatomugi) magjából nyert kivonat javítja a durva bőrt
- "dokudami", azaz kaméleonvirág kivonat
- a kamillavirág kivonat nyugtat és hidratál
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Lauric Acid
ti I eu
4
1
,
Sorbitol
h
1
1
,
PEG-75
h
,
Myristic Acid
ti I eu I i
3
0
,
Potassium Hydroxide
,
Cocamide DEA
ti I eu
,
Decyl Glucoside
ti
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Dipotassium Glycyrrhizate
gy
,
Aminocaproic Acid
,
Coix Lacryma-Jobi (Job's Tears) Seed Extract
,
Houttuynia Cordata (Tsi) Extract
,
Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract
gy
,
Sodium Hyaluronate
h
0
0
,
Squalane
eo
1
0
,
Camphor
,
Glycerin
h
0
0
,
Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil
,
Palmitic Acid
eo I eu
2
0
,
Menthoxypropanediol
,
PEG-80 Sorbitan Laurate
ti
,
Disodium EDTA
,
Alcohol
al
,
Iodopropynyl Butylcarbamate
ta
,
Phenoxyethanol
ta
krémajánló
Fontos hatóanyagok a krémben
Gyulladáscsökkentők: Dipotassium Glycyrrhizate, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower ExtractHidratálók: Sorbitol, PEG-75, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Glycerin
Alkoholok: Alcohol
Emolliensek: Squalane, Palmitic Acid
Emulgeálószerek: Lauric Acid, Myristic Acid, Cocamide DEA, Palmitic Acid
Tisztítószerek: Lauric Acid, Myristic Acid, Cocamide DEA, Decyl Glucoside, PEG-80 Sorbitan Laurate
Illatanyagok: Myristic Acid
Tartósítószerek: Iodopropynyl Butylcarbamate, Phenoxyethanol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
A kókuszolajban és az olajpálma magjának olajában is megtalálható zsírsav. Antibakteriális hatást tulajdonítanak neki. Megtalálható még a tehén- és kecsketejben, valamint az anyatejben is. In vitro (azaz kémcsőben végzett) tanulmányok szerint hasznos összetevő lehet a pattanások kezelésében. Forrás: wikipédia
Vízmegkötő és sűrítő anyag. Az élelmiszeriparban is használt cukorpótlóként (édes ízű).
Áttetsző, fehér, vízoldhatatlan, kristályos anyag. A kókusz- és pálmaolaj, a szerecsendió valamint a méhviasz alkotórésze. Paula Begoun szerint szárító hatása lehet. Mivel az összetevő habot képez, ezért gyakori összetevője a habzó arclemosó készítményeknek.
Magyar neve kálium hidroxid. A kozmetikumokban főként a pH beállítására (lúgosításra) használják. (pl. citromsav mellett, savasságának ellensúlyozására)
Kókuszolajból előállított összetevő, melyet tisztítószerként, felületaktív anyagként, habképzőként használnak a kozmetikumokban. Az összetevő az EWG, Paula Begoun és a Wikipédia szerint is gyakran okoz allergiát érzékeny bőr esetén. A Cocamide DEA rákkeltő hatásával kapcsolatban ellentmondó kutatások vannak, az EWG alacsony karcinogén kockázatot jelez az összetevőnél.
Felületaktív anyag (surfactant), emulzió stabilizáló, gyengéd tisztító. Viszonylagos gyengédsége ellenére jól habzik.
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
Az édesgyökér (licorice) kivonata. Kiváló bőrnyugtató, gyulladáscsökkentő összetevő. Az atópiás dermatitisz (az ekcéma egy fajtája) és a hiperpigmentáció kezelésében is hatékony. További információ a truthinagingen.
Az ún. német kamilla vagy matricaria virágának a kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning) és maszkoló (nemkívánt illat, íz semlegesítése) összetevő, a Wikipedia-szócikk pedig gyulladáscsökkentő hatásról is ír.
A hialuronsav só formája, mely a bőrben is megtalálható természetes hidratáló elem (natural moisturizing factor, NMF). A lipidekkel együtt az NMF-ek segítenek megőrizni a bőr víztartalmát, feszességét. Ha csökken a bőr NMF- és lipidtartalma, az a bőr hámlását, kellemetlen feszülését és finom ráncokat eredményez. A kozmetikumokban alkalmazva a sodium hyaluronate képes vizet beszívni a bőrbe, ami a bőr kitelítődését, és ezáltal a ráncok csökkenését eredményezi. Részletes információ a futuredermen.
A squalene ún. hidrogenizált formája. Az emberi bőrben, a bőr által termelt faggyúban is megtalálható természetes anyag. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító emollient anyag, természetes hidratáló elem (NMF, natural moisturizing factor). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban.
Kámfor. Friss, hideg, jellegzetes illatú, viaszos szilárd anyag, mely az Ázsiában élő örökzöld kámforfában található. A kámfort a gyógyászatban használják fel fertőtlenítőszerek gyártásánál és helyi keringésfokozóként reumás kenőcsökben. Érzéstelenítő tulajdonságainak köszönhetően a a bőrbe dörzsölve hatásos fájdalomcsillapító ezért hátfájásra vagy akár idegbecsípődési fájdalmak enyhítésére is használhatjuk.
Paula Begoun szerint a kámfor a bőrre kenve hűsítő érzést okoz és értágító hatása van. Az ismételt, vagy gyakori használat bőrirritáló és allergiát válthat ki.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
A rozmaring leveléből készült olaj. Lásd rozmaring.
Palmitinsav. Bőrpuhító (emollient), emulgeálószer. Paula Begoun szerint habot képző tisztító anyag, mely szárító hatással lehet a bőrre.
A mentolnak egy mesterséges származéka, mely a mentolnál erősebb hűsítő, frissítő érzést nyújt a bőrön. Paula Begoun szerint leggyakrabban ajak feltöltő termékekben találkozhatunk az összetevővel, és a mentolhoz hasonlóan irritáló összetevő.
Gyengéd felület aktív anyag, tisztítószer, melyet gyakran használnak babakozmetikumokban, mivel könnymentes samponok, tusfürdők és habfürdők készíthetőek vele.
Az EWG használattól függően közepesre vagy magasra teszi az összetevő kockázatát, mert az szennyezett lehet rákkeltő vegyületekkel (ethylene oxide, 1,4-dioxane) és nem ajánlott az összetevő használata sérült bőrön. Paula Begoun összetevő szótárában és a Susan Brown összetevő szótárában is, mint javasol összetevő szerepel a PEG-80 Sorbitan Laurate.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
A kozmetikumokban oldószerként, sűrűség szabályozóként (viszkozitás csökkentő), fertőtlenítőszerként, habzás csökkentőként (a kozmetikum rázásra se kezdjen el habozni) és tartósítószerként használatos. Szárító, irritáló hatással lehet a bőrre, és elősegítheti a káros szabad gyökök képződését is, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található. A híres amerikai bőrgyógyész, Leslie Baumann szerint kerüljük azokat a készítményeket, ahol az alkohol az INCI lista első 7 helyének egyikén található.
Jódot tartalmazó por állagú tartósítószer. A hatályos EU-s szabályozás szerint a bőrön nem maradó, lemosott termékekben legfeljebb 0.02%-s, a bőrön maradó kozmetikumokban pedig legfeljebb 0.01%-s koncentrációban használható. További info itt.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)