Hedonia

Ár:   4590 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Szreka1986, Módosítva: 2022. október 24.

Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Komedogén olajoktól mentes, regeneráló és nyugtató elemekben kiemelten gazdag, tápláló arckrém.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Birkin22

2023. október 20.

A hatása egészen jó, de azokat a szemcséket benne nem tudtam megszokni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. október 20.

A hatása egészen jó, de azokat a szemcséket benne nem tudtam megszokni.

csizi

2023. június 16.

Régóta kerestem ilyen krémet! Szérumok fölé használom, a bőröm így is szépen beissza és egyáltalán nem csillog, csodás matt. Ez lett a kedvenc krémem!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. június 16.

judy2222

2023. április 2.

Az új kedvenc krémem!
Az eddigi nagyon száraz bőröm hormonális okokból foltokban zsírosra váltott, ezért nehezen találtam mostanában megfelelő krémet. Eddig. Ez a krém egyszerre hidratálja és nyugtatja a szárazabb, kipirosodott részeket, de közben az olajosabb területeken sem okoz galibát. Kellemes állaga van, nagyon hamar beszippantja a bőr és sokáig hidratált érzetet hagy maga után. Mindezt fantasztikus ár-érték arány mellett. Szerintem legalább 6-8 hónapra elég lesz egy doboz, még napi 2 használat mellett is.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. április 2.

Az új kedvenc krémem!

Besscica

2023. február 2.

Nagyon megszerettem. Ami kimondottan tetszik, hogy egyszerre van benne Cica és Ceramid is. Könnyen beszívódik, nem ragad utána az arcom, mégis kellően hidratál. Érzem, hogy puhítja, feltölti a bőröm.
Szilvi425 véleményéig azt hittem a gyártás során került szennyeződés a krémembe, de ezek szerint ez neki sajátossága. Csak emiatt vonok le egy csillagot, ha ez nem lenne, tökéletesnek mondanám. Egyenlőre ő marad a kedvenc éjszakai hidratálóm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. február 2.

szilvi425

2023. január 26.

Első használatkor meglepődve tapasztalatam, hogy picit olyan, mintha szemcsés lenne, féltem tőle, hogy nem fog teszeni az egyébként is sérült barrieremnek. Esti rutinban, dupla tisztítás után felkenve picit csípte az arcom, és enyhén bizsergett (1-2 percig), gondoltam reggelre tele leszek tőle piros foltokkal. Már indultam volna lemosni, amikor elmúlt minden kellemetlenség, és olyan jól esett a sérült bőrömnek, mint még korábban semmi. Reggelre irritációnak nyoma sem volt, gyönyörű, hidratált lett tőle a bőröm. Gyorsan beszívódott, nem hagyott ragacsos érzetet. Sérült barrierem miatt reggeli rutinban is elkezdtem használni. Egyenlőre csak jókat tudok róla mondani, hosszu távú eredményekről később beszámolok.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. január 26.

Októberi Lány

2023. január 17.

Egyelőre még kitartóan kenem esténként... Vaskos, de beszívódik viszonylag jól, bár fura réteg marad utána. Matt lesz a bőr tőle, húzódik is minimálisan, mégis érezni ezt a réteget rajta. Szérumokkal nem veszik össze, nem kukacosodik. Illata nincs, színe fehér. A tégely méretéhez képest és főleg az általam alkalmanként elhasznált viszonylag nagy mennyiséget nézve egész lassan fogy.
Nem lesz tőle kicsattanóan hidratált a bőr, se azonnal, se reggelre, se a napokon keresztüli használattól. Viszont nagyon jól felvesz plusz olajakat. Elkezdtem használni pár csepp jojoba vagy pár csepp szőlőmagolajjal (a tenyeremben) bekeverve, és még így is, plusz szérumrétegekkel együtt is viszonylag jól “megeszi” a bőröm. Persze egy kis csillogó réteg azért marad, de ez estére nem zavar. Mintha ezzel a módszerrel lassacskán tápláltabb és hidratáltabb lenne a bőröm, de van még hova fejlődni. Az biztos, hogy elhasználom, de arról nem vagyok meggyőződve, hogy egy következő adag is megérné nekem. Persze, lehet hogy nyáron kicsit jobb lenne használni, de akkor sem adna annyi hidratálást, amennyit elvárok egy krémtől, aminek ez lenne az egyik fő feladata.
Ha elfogy, még frissítek. Addig legyen 3 csillag, mert a márka szimpatikus, szépek az összetevők és pattanást, más érzékenységet nem okozott.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. január 17.

Nuss9

2022. november 13.

Minden este ezt használom, nagyon szeretem, mert nem ragad, és reggel is puha, hidratált a bőröm tőle. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. november 13.

Szreka1986

2022. október 18.

Új kedvenc arckrémem. Estére használom a rutinom utolsó lépéseként. Tökéletesen hidratál és ápol. Egy természetes, bársonyos bőrfény marad utána. Maradéktalanul beszívódik,nem ragad viszont még reggel is puha,hidratált a bőröm. Szerintem télen még nappalra is tökéletes lesz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. október 18.

Antioxidánsok: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract
Gyulladáscsökkentők: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Allantoin
Hidratálók: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Glycerin, Propylene Glycol, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid

A Glyceryl Stearate SE egy anionos emulgálószer, egész pontosan a glyceryl stearatenak (nem ionos) az "ön-emulgeáló" * (self-emulsifying, innen az SE végződés) formája. Egyedül is képes egy O/W emulziót alkotni, mindenféle társemulgálószer hozzáadása nélkül.

*Az ön-emulgeálás azt jelenti, hogy egy olajos jellegű összetevő a vízzel szinte magától, emulgeálószer hozzáadása nélkül keveredik és emulziót formál.

Cholesterol eo I eu 0 0

A zsírsavak és keramidok mellett a koleszterol a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) harmadik fő összetevője, mely a védőréteg mintegy 25%-ot teszi ki, és melyek közt étfontosságú szerepet játszik az egészséges bőrgát megőrzésében és a bőr hidratáltságának megőrzésében.  A bőrön alkalmazva a koleszterol segíti a bőr normál működését, bőrpuhító (emolliens), vízmegkötő, stabilizáló és emulgeálószer.