Hermès

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: TheFauxNoirette, az összetevőket feltöltötte: Lin, Módosítva: 2016. szeptember 27.

Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád: Ciprus-virágos

Illatjegyek: Gardénia, Narancsvirág, Narancs, Ámbra, Jácint, Járzmin, Írisz, Szantálfa, Ylang-ylang, Őszibarack, Pacsuli, Vanília, Fekete bodza, Bergamott

Megjelenés éve: 1995

1ml Hermès 24 Faubourg EDP
Ár: 450 ft +posta , Eladó: oaxaca
Állapot: Frissen fújt, Helyszín: --, fizetés: --
Hermès 24 Faubourg EDP 50 ml
Ár: 12.000 Ft + posta , Eladó: kundus
Állapot: Használt, kép szerinti hiánnyal , Helyszín: --, fizetés: Előre utalás után postázom.
Lina6

2019. augusztus 3.

Lady Di egyik szeretett illata volt. Ezert is keltette fel az erdeklődésemet. Nekem picit retros. Nagyon tartos. Különleges

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. augusztus 3.

Marcsi66

2019. július 7.

Lady Diana ,,,könnyek és könnyek,ami különös h ismeretlen emberek szemében csillant meg, ,,Kifejezetten miatta lettem kíváncsi az illatra,és közelít ahhoz amit el is képzeltem,de lehet h pont olyan.Ha még most is élne,gondolom Amouage márkát számon tartaná.
Ma már az ilyen jellegű parfümök rendszeresen megkapják h csak a nyanyák hordanak ennyire elavult ,retro parfümöt,a vicc h a saját kortársaim jó része is ezt vallja,részemről ez elég zsibbasztó,mert nem évjárat szerint születnek a csodák,( nyanyusi korosztályhoz tartozom), Gyönyörű bombasztikus, fényűző virágokat érzek,teleszőve az örök Nő csáberejével,Nagyon tetszik nehéz lenne jegyeire szedni, bár a narancsvirág hálójában sok szépséget pakoltak,egybe olvadt szirmok sokasága,Nem túl édes,nagy hatósugarú,és tartós.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. július 7.

emb1p3

2019. április 28.

Nem mondok túl nagy újdonságot azzal, hogy az ember ízlése a korral változik, én pedig, úgy néz ki, hogy hiába még 30 se vagyok, de máris megkezdtem az öregasszonnyá vagy nagyságosasszonnyá mumifikálódást :) Pár éve egyszer levettem a polcról a 24 Faubourg-t, de eléggé elborzadtam, és azóta felé se néztem. Viszont pár hónapja azon kaptam magam, hogy alig bírok legjönni a No. 5-ről meg az Eau premiere flankeréről, és hát mi ez, ha nem jel, hogy itt az ideje a nyolcvanas-kilencvenes éveket is végigszaglászni újra. És hát wow, már a fűszeres narancsvirág- és jácintorgia is letaglózó, ilyen virágorkánt az ezredforduló után már csak niche-országban csinálnak, ha egyáltalán. De a leszáradásától vesztettem el a fejem végképp, ez a szantál szinte sugárzik, ragyog, mint egy drágakő, dús és barokk. Minimálszantálban a Comme des garcons a kedvencem, de barokkszantálban immár ez, nem tudom, mi lesz ebből, de 10 ml biztosan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 28.

kanaka

2019. január 7.

Első lélegzésre rendkívül intenzív, szinte fűszeresnek ható illat. Aztán nagyon gyorsan kibontakozik egy szekérnyi mennyei jácint a bergamottal, ami miatt kicsit a tavasz jut eszembe és talán éppen ezért a "minőségi" locsolókölnik. Ez utóbbitól nem tudod eldönteni, hogy utáld, vagy könnyeden legyintve túllépj ezen a ponton. De ha már ott van veled, figyeled, mit tartogat még.

Hamarosan előbújik a rendkívül füstös írisz, ami hosszan megmarad az ylang-ylanggal karöltve.

Végül ott a bázis: melengető borostyán, szantál, vanília és pacsuli.

Megosztó. Már csak egyes összetevői végett is.

Amolyan "vintage " illat. No nem azért, mert 1995-ben álmodták meg és ez volt állítólag Diana hercegnő signature illata is, hanem mert ennél is sokkal antikabbnak hat jó értelemben véve. Nincs értelme napjaink illatvilágához még csak hasonlítani sem. Olyan lenne ez, mint egy barokk festményt egy reneszánsz festménnyel összevetni.
Valóban egy kifejezetten jó egzisztenciával rendelkező, stílusos, érett hölgyhöz tudom elképzelni - luxus körülmények közé.
Mindenképp érdemes megillatolni. Különleges kis kompozíciója a Hermés-Háznak. (Azon belül a Caleche vonalához illik.)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. január 7.

Végül ott a bázis: melengető borostyán, szantál, vanília és pacsuli.

Megosztó. Már csak egyes összetevői végett is.

SzTellsIt

2018. október 17.

Egyik nagy csalódásom! Fél óra mire a szúrós alapillat elillan, utána marad egy erősen fűszeres (pedig inkább virág/gyümölcs összetevős), pacsulis "illat". Megmondom az őszintét: szerintem öreges illata van! (És ezt kérlek senki se vegye sértésnek vagy személyeskedésnek, akinek tetszik ez az illat! Köszi!). És ez nem feltétlenül rossz, egyszerűen ez a szó ugrott be miközben viseltem. Van benne kifinomultság, érdekesség de őszinte leszek: így, együtt nem az én illatvilágom és valahogy túl fiatalnak érzem magamat hozzá. Rajtam valamiért nem is tartós, pedig nem dörzsölöm a csuklóm, semmit sem csinálok másként, mint ahogy szoktam: 3 óra elteltével már alig éreztem. Abszolút nem jött be és ezt nagyon-nagyon sajnálom :(
Szerk: Látom, hogy a többség - szó szerint - ódákat zeng erről a parfümről, valószínűnek tartom, hogy ez is egy amolyan megosztó illat, ami vagy nagyon tetszik vagy nem tud az ember mit kezdeni vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 17.

dalma92

2018. május 11.

Jellegében a Caleche edt-t hozza. Igazi vonulós, elegáns nagyasszony - sőt, nagyságosasszony! - illat. Ma már ritkán érezni ilyet nőkön, és bizony, ki kell mondani, nincs mese, ez biza' nem a fiatalok illata. Ez az évek óta nem látott, messzi, tehetős nagynéni illata, akin kislányként érezted ezt az illatot egy temetésen.
Mesél az illat, egy másik időről, amikor talán még inkább szappannal fürödtek az emberek, mint illatos tusfürdőkkel, a parfümviselésnek pedig mindig volt egy ünnepi jellege, megadták a módját. Igen, tudom, hogy 95-ös az illat, tehát talán még nem nevezhető túl réginek (lásd pl No5), nekem mégis felelevenít egy képet.
Fogalmam sincs kinek ajánlanám a viselését, szívszorítóan szép illat, bár ezek a szavak vajmi keveset mondanak.
Zöld, jácint, gyöngyvirág, ódon. De fenséges.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 11.

Zöld, jácint, gyöngyvirág, ódon. De fenséges.

Papec

2018. január 9.

Nézem az illatjegyeket, és nem látom a szegfűt. Rajtam pedig egyértelműen szegfű, erős török szegfű illata van. De olyan erősen, hogy esti fürdés után még egész éjszaka érezhető. Fejfájósok ne kísérletezzenek vele. Egyébként tiszta, finom virág illat, emellett még tartós is, nem tucat illat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. január 9.

dobolank

2017. január 29.

Ez az illat nekem a Chanel n19 p, viselhetőbb változata. Nem biztos, hogy ez az illatra magára igaz (a Chanelt vagy 3-4 éve szagoltam utoljára, szóval csak emlékezetből hasonlítom), de nagyon hasonló - zöld púderes - érzést kelt bennem a kettő. A Chanelnél mindig is zavart, hogy elvileg az én illatom lehetne, de a gyakorlatban valamiért mégsem az, ennél a parfümnél ez a faktor kevésbé lép fel.
Az első körben nagyon tömény volt, de olyan hamar elcsöndesült, hogy nem vagyok meggyőzve a tartósságáról a bőtömön. Mindenesetre futok még rajta egy kört, amikor nyári illatra lesz szükségem, bár az indítása nekem túlságosan is nagyasszonyos, túl sok figyelmet követel, az a fajta parfüm, ami leválik a testtől, és ami mögött többnyire lemaradva kullog a nő. De talán a nyár, a nagy diffúzor kitölti a hézagot.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. január 29.

sword

2017. január 29.

Nagyon szép, kifinomult virágillat, pici fémes mellékzöngével. Valami olyasmi, mint a vaskútból engedett forrásvíz.
Az első félórát viszont túl kell élni. Akkor valami iszonyúan erős dudvaszaga van... De az az igazi orrbavágó nyers dudvaszag. Nem is tudom, azt hiszem a kutyatejnek van ilyen vallatásra alkalmas szaga.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. január 29.

adele92

2017. január 4.

Az elején valami rettenetesen tömény. Aki nem bírja a virágos, nehéz illatokat, annak ez a parfüm szerintem maga a büntetés. Alapvetően én sem vagyok az a virágillat kedvelő, Lady Di miatt, kíváncsiságból rendeltem a mintát. Nagyon magas parfümtartalma van, bombaként robban az ember bőrén már egy csepp is. Csakis akkor vitt rá a lélek, hogy újra megszaglásszam, amikor úgy gondoltam, hogy a fej illat enyhült már. Nem emelnék ki illatjegyeket, hogy barackos, jázminos, vagy inkább vaníliás? Nagyon egyben van, az egész kompozíció mesteri munka, az egyik legszebb, legnőiesebb, legvirágosabb, sallangmentes virágillat. Elegáns, finom hölgyek tökéletes alkalmi illata.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 4.

Alkoholok: Alcohol
Fényvédők: Octinoxate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Eugenol, Citronellol, Benzyl Salicylate, Evernia Prunastri (Ring Lichen) Extract, Geraniol, Benzyl Alcohol, Hexyl Cinnamal, Benzyl Benzoate, Cinnamal, Farnesol, Citral, Isoeugenol
Színezékek: Orange 4 / CI 15510, CI 14700
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színezék. Narancssárga.

Színező anyag. (Piros)