Hermès

Ár:   16 800 Ft és 26 620 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: ljudith78, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. június 14.

Ár:   16 800 Ft és 26 620 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Kiadás éve: 2011

Illatkategória: fás, mohás illat

Rózsa, írisz, tölgyfa-moha és fás jegyek keveréke jellemzi ezt a nőies eszenciát. Alkalmi viseletként ajánlott.

Ár: 20000 , Eladó: Parfum28
Állapot: 100ml hiánytalan , Helyszín: Győr, fizetés: Foxpost, posta, előre utalás
Üvegében!! Hermès Kelly Caléche EDT
Ár: 14000 Ft , Eladó: Jade62
Állapot: 100 ml/ kép, kb. 70 ml., Helyszín: Budapest, fizetés: Előre utalás után postán maradóra, Foxposttal, MPL-el tudom küldeni. Személyes átvételt kizárólag Újpesten, a Károlyi kórháznál tudok biztosítani.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Verona5

2022. január 19.

Első tapasztalati szösszenetek:

Most a hidegben érkezett hozzám és fújtam ki, és elsőre azt mondtam magamban, hogy gyöngyvirág! És mily meglepő, az illatpiramis, ami itt kissé hiányos, tényleg tartalmazza a fejjegyek között! :) Friss tavaszi lökettel kezd, de ez tényleg csak néhány másodperc. Utána meg jön az szokatlan érzés, hogy "furi vagy, hova is tegyelek..."? Igen, írisz, határozottan, meg bőr, a puha finom velúrbőr, de az írisz lenyomja. Nem bánnék benne még többet ebből a puha bőrből! Aztán rájöttem, hogy bőrügyben az edp-nél kellene kopogtatnom... :)

Szóval változik, változik, és kb. az ötödik perctől átveszi az uralmat a kamilla illata. Ami persze nincs is benne, de a virágok összjátéka a bőrrel és írisszel ezt hozza ki a bőrömön. Kicsit szénás is! Semmi erdő és fa, semmi tölgymoha, inkább mező, kaszálva, leszáradva töméntelen virágzó kamillával a hátán!
Emlékeztet egy régi kamillás szappanra is, totál retró hatása van, illetve az írisz miatt a Chanel No.19 edp-m is felrémlik egy halovány fénysugár erejéig.

Aztán megnézem az alkotót is: Jean-Claude Ellena.
Jahh, így már értem! Na ő ért az íriszhez! A TDC Bois D'Iris lett az első írisz, amit be tudtam fogadni a maga hűvös eleganciájával.

Egyelőre ambivalens érzéseim vannak vele kapcsolatban, nem tudnám viselni minden nap, de lesz olyan időpont, amikor rákívánok! :) Kíváncsi vagyok, hogy hogyan viselkedik majd melegebb időben rajtam!

Retró, különc, megnyugtató.

Fejjegyek: grapefruit, nárcisz, gyöngyvirág
Szívjegyek: rózsa, mimóza, tubarózsa
Alapjegyek: írisz, bőr

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. január 19.

Első tapasztalati szösszenetek:

Aztán megnézem az alkotót is: Jean-Claude Ellena.

Retró, különc, megnyugtató.

Fejjegyek: grapefruit, nárcisz, gyöngyvirág
Szívjegyek: rózsa, mimóza, tubarózsa
Alapjegyek: írisz, bőr

Kusika

Korcsoport: >54
2019. október 6.

Óvatosságból egy 5mls minit rendeltem belőle,nem volt még ennyire zöld-fás illatom kissé nekem túl sok,
talán az írisz miatt barátkozom még vele.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2019. október 6.

talán az írisz miatt barátkozom még vele.

emitaylor23

2019. június 23.

A Hermes Jour Absolu, az egyik kedvenc őszi illatom. Na most ez nekem tök olyan, mint az, teás, fás szépség, csak sokkal
kevésbé tartós, sajnos. Ezúton meg is válnék tőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. június 23.

kevésbé tartós, sajnos. Ezúton meg is válnék tőle.

emb1p3

2019. május 9.

Nagy átváltozóművész a Caleche rajtam, a karakán, vintázs chypreből, a kosztümös, középkorú nőből kis púderes-rózsás nyakigláb, de azért már nőiesedő kamaszlánnyá csitul-bolondosodik. Fura. Egyrészt pont a kettő között vagyok, így egyik fázisát sem tudom annyira magaménak érezni, másrészt meg kis Frankeinstein-szerű szörny ez, mintha a Mitsouko fejét varrta volna a parfümőr egy libbenő rózsás Chloé testére. Egyik se rossz, de hogy így együtt, hát micsoda ötlet ez?! Még párszor kipróbálom, hátha leesik a tantusz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 9.

Marcsi66

2019. február 22.

Jó h egyszerre tudtam tesztelni az EDP-vel,,,érezhető a hasonlóság,de nekem csak az egyik lett kívánatos,igazán az EDP az ütős, ő nagyon tetszik,
Ez is szép,de ahogy szagolgattam Chanel Poudre járt a fejemben,biztos a zöld vonal miatt,,,bevallom sok zöld parfümöt képes "lenyomni" ez az ismeretség.
Zőld-mohás illat,van egy kis gyógynövényes jelleg,olyan hűvös komfort,jóformán semmi édesség ,vszínű ezért nem lettünk barátok,az én ízlésem kért volna ebből egy csipetnyit.Annak viszont örúlök,h kamillának semmi nyoma rajtam,,,A közepesnél jóval több,akkor 4 csillag korrekt,
közepesen tartós,tavasz és a nyár az ő ideje

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. február 22.

közepesen tartós,tavasz és a nyár az ő ideje

Reginaaa

2018. október 4.

A sok tömény fullasztó illat utan nagyon kellemes friss mohás illat.Tartossagban rajtam nem az igazi.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. október 4.

Torpece

2018. augusztus 3.

Fújóssal mertem csak venni belőle, mert ki tudja igaz-e az a sok dícsérő szó amit itt olvastam róla? Igen, nekem ugyanúgy tetszik mint sok előttem szóló véleményben olvastam, friss, kicsit gyógynövényes, citrusos, púderes illat, szerintem igazi tavaszi-nyári parfüm. Elég tartós és nem tolakodó illatfelhőt von a viselője köré, nekem pont tökéletes hétköznapra. Na így az lett a vége, hogy meg is rendeltem a nagy üveges kiszerelést...:)
Update: eladtam üvegében, mert hosszabb távon kezdett zavaró lenni. Nem tudom mi, talán az írisz vagy a mohás jelleg de kicsit szúrós, fejfájdító volt és azt vettem észr enem szívesen érzem magamon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. augusztus 3.

Luna1024

2018. március 31.

Pár hónapja vettem a fújósomat egy kedves eladótól. Óriásit csalódtam, de most kivételesen pozitívan, ami egy kezemen össze tudom számolni, hányszor fordult eddig elő! :D Illatjegyek alapján valami nagyon férfias, bőrös dologra számítottam, vagy esetleg a bőrömön utólag megsavanyodó citrusos borzalomra, de... semmi ilyesmi! Fogalmam sincs, hogy hozta ezt össze a Hermés, de ennek a parfümnek egy az egyben KAMILLATEA illata van, ahogy az a hozzászólásokban már elhangzott. :) Szerencsére nem voltam sokat beteg gyermekkoromban, ezért bennem nem ébreszt rossz emlékeket, sőt épp ellenkezőleg: a Mamámék nappalijának melege jut eszembe róla, és az ölelésükből áradó szeretet, ami a mai napig körülvesz, és amiért nagyon szerencsésnek mondhatom magam... Belőlem tehát abszolút kedves, pozitív asszociációkat hív elő, annak ellenére, hogy ez egy kifejezetten hűvös illat, van benne valami nagyon távolságtartó, már-már rideg kimértség, ami szerintem a Hermés illatok sajátja, semmiképp sem olyan bújós és kedves, mint amihez szokva vagyok. Csupa ambivalencia... :) Kifejezetten mentás, citrusos illat, a bőrt meg vagy nem ismerem fel eléggé, vagy nagyon takaréklángra van téve, mert nem érzek itt semmi túl sok, füstös, férfias vagy extravagáns dolgot. :) Ellazít és felfrissít, mint egy kád forró fürdő, vagy mint amikor valamilyen eukaliptuszos/levendulás/mentás/egyéb gyógynövényes kozmetikumba szagolok bele, talán azért, mert maga az illat is kissé gyógynövényes a számomra.

Mivel se ennyire kifinomult, se ennyire elegáns nem vagyok (még?, sajnos?), ezért kissé elüt a személyiségemtől, el is adtam az üvegesemet, de egy fújóst még nagy becsben tartva őrizgetek a mintás dobozkámban, és most tavasszal használom is örömmel, ha kicsit melegebb az idő, számomra ugyanis kifejezetten az átmeneti évszakok illata. "Dress code"-om is van hozzá: kizárólag akkor viselem, ha a fekete műbőr dzsekim van rajtam, mert valami brutáljól passzol a kettő! Tudom, sokak szerint hülyeség illatokat ruházathoz igazítani, és általában én se szoktam, de nekem Ő valahogy nem illik semmi máshoz, csak ahhoz a bizonyos dzsekihez - hozzá viszont NAGYON...
Elképesztően kifinomult, igazi minőségi illat, teljesen más, mint bármi, ami a polcomon van, semmihez se tudom hasonlítani. Igazi egyéniség. :) A L'Ambre des Merveilles mellett eddig az egyetlen, amit őszintén kedvelek a márkától (pedig egészen más a stílusom), a többi illatuk valahogy nem hozott lázba.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 31.

GNóri

2018. március 21.

Az EDT-t volt szerencsém megismerni. Az esélytelenek nyugalmával illatoltam meg, hiszen eddig egyik Hermés sem vett le a lábamról. Ráadásul őt már ránézésre is elítéltem a külseje miatt, azt hittem a rózsaszín, és a cirádás betűk miatt, hogy valami kis friss, virágos, csajos, tinglitangli illatocska.
Na de ilyenkor lehet a legnagyobbakat csalódni pozitív irányban, imádom az ilyen parfümélményeket!
Nagyon egyedi, sokoldalú, semmihez sem hasonlítható illat. Egyszerre kesernyésen, élesen citrusos, ugyanakkor púderes, fás, már-már mentás-gyógynövényes. Órákkal később pedig bőrösnek érzem.
Erőteljes, határozott, karakán illat, ami mégsem nyom el. Tökéletes kiegészítője lehet az igényes, de nem túl girly/cicababás nőknek.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 21.

széva

2018. február 17.

Az erdő szélén enyhe szélbe ölelj át egy tölgyfát ....ez olyan érzés. Picit emlékeztet a Prada Yrisre. Igazi komfort illat az édes most divatos illatok kedvelői kerüljék el.Szerintem nagyon szép.

Nem tudom mi van benne,de egyre jobban szeretem. Ami nagyon érdekes még benne az,hogy ha összekerül egy másik parfümmel mondjuk valamelyik chanelommal . Ha a hajamon marad előző nap és a kellyt ráfújom,hát imádatos csoda lesz. Volt már rá példa,hogy próbáltam illatokat együtt,de nem volt jó így felhagytam a kísérletezéssel. Ő viszont magától hozza elő a megbúvó kis különleges illatot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. február 17.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színező anyag. (Piros)

Színezék. Lila színű.