Hermès

Ár:   17 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. április 26.

Ár:   17 000 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Fej: koriander, bors

Szív: kardamon

Alap: vetivérfű, gyömbér

Ár: 15.000 Ft , Eladó: Palomita
Állapot: 50 ml-ből a képen látható mennyiség , Helyszín: Budapest, fizetés: Személyesen Bp. Kálvin tér, Corvin negyed vagy Bikás park, vagy postán maradó/Foxpost (utóbbiaknál a postaköltség, csomagfeladási díj nincs benne az árban).

Barbara2021

2021. július 3.

Nem vagyok benne biztos, h jó minta van nálam. Nem hiszem el amit érzek. Már többször próbáltam, és savanyúság, savanyú uborka/káposzta szaggal indít rajtam. Kapor. A Hunyadi téri piac egykori (vagy még mindig működik?) savanyúságos nenije jut róla eszembe. Ilyen nincs nem hiszem el. Tévedés lesz. Semmi nem olyan, mint lennie kellene. Ennyire nem való nekem? Ezt a véleményt részben azért hagyom itt, hátha más is ír hasonlót, és akkor legalább vigasztal, h nem vagyok egyedül. Másrészt, hogy emlékezzek rá milyen volt ezt az illatot 2021 nyarán tesztelni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. július 3.

Palomita

2021. április 14.

A legkülönlegesebb Hermés kertjei közül, legalábbis az én orrom szerint. Hozzáteszem, hogy mindegyik nagyon tetszik, a Sur la Lagune-t birtoklom is, és a Mediterrán kert mellett most ez is felkerült a kívánságlistámra. Meghökkentően egyedi illat, pedig már számos különlegességgel volt szerencsém megismerkedni, ehhez fogható parfümmel még nem találkoztam, és érthetetlen számomra, hogy csak most... Megértem azokat is, akik nem szeretik, lehet, hogy kell hozzá némi illatperverzió és persze kémia, hogy élvezni tudjuk, szerencsére nálam ez most betalált. Féltem a felvágottaspulttól és a húslevestől, mert az ellen még az én sokat 'látott' orrom is tiltakozott volna, de teljesen más élményt kaptam. Valóban megidézi a páradús esőerdőket, távoli, egzotikus tájakat és van egy szolid gourmand-jellege is, gondolom a sárgadinnyés felhangok, és a bors, koriander miatt. Szóval nekem nagyon bejön, örülök, hogy rátaláltam, szomjazni fogom a nyárban, úgy érzem, de igazából most is nagyon jólesik ez a fűszeres, uniszex frissesség. Nem fogja mindenki tetszését elnyerni, de Hermésék egyébként sem erre törekszenek, és az az igazság, hogy én sem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 14.

HelloSziaIvett

2020. január 30.

Update: Több hónapnyi használat után a sárgadinnye helyett már kiérzem a borsot, és azt kell mondjam, hogy ez az egyik kedvenc tavaszi, nyári illatom. Végre nem viragos, gyümölcsös, tündi- bündi, lágy szellő illat hanem egy sokkal karakteresebb, feltűnőbb, orrbamászó csoda. Nagyon kevesen viselnek szerintem hasonlót. Akinek elege van a tavasztündér illatokból, annak nagyon ajánlom.

Tartósnak annyira nem mondanám, de fantasztikusan egyedi illat. Én sokadszorra is sárgadinnyét érzek rajta, aminek egyébként imádom az illatát így kedvenc lesz, de pont ezért szerintem nagyon megosztó.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 30.

fagas

2019. június 5.

Nem csoda, hogy igencsak megosztó illat a Hermes ezen alkotása. Én a feltétlen rajongói közé tartozom, egy igazi különlegesség ez, hirtelen nem is tudok még csak hasonlót sem mondani.:-) Rajtam is először a bors dominál, majd átváltozik egy olyan csodává, hogy legszívesebben állandóan mély lélegzeteket vennék, ha nem félnék attól, hogy hiperventillálni kezdek.:-) Szóval, nem elég belőle, nyáron a hőségben akár életmentő is lehet a frissessége.:-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. június 5.

Krisztocska

2019. május 2.

A második Hermèsem, amit nagyon szeretek. (Összességében talán a harmadik parfüm lehet, amit megjegyez a Férjem, hogy mennyire jó, pedig már csak legyint a parfümmániámra.)
Szóval: kifújáskor határozott bors és még az is marad jó ideig, egy kis édeskés és gyömbéres aláfestéssel. Ezután a bors csitul és az egész illat átalakul egy légies, üde, könnyű, édeskés, valami szappanos-rúzsos finomsággá. Külön öröm számomra, hogy nem tucat, sosem éreztem még senkin. 🙃 Minimum csillagosötös!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. május 2.

juvena

2018. december 5.

Felváltva használom nyáron az UN JARDIN EN MEDITERRANEE EDT-vel. Erős, friss, üde, semmihez nem fogható illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. december 5.

nyarigabi

2018. május 30.

Kaptam egy fújóst ajándékba egy barátnőmtől, akinek ez a nyári illata és imádja. Mostmár én is imádom! Követeli a harminc fokot. Először répa illata van, de az sem kellemetlen, pár perc múlva pedig egy nagyon fűszeres citrusos illat bújik elő, meglepően jó tartóssággal.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 30.

mariann33

2017. szeptember 21.

Itt került hozzám egy kisebb mennyiség.Nem pont ilyen illatra számítottam,nem jobbra,egyszerűen más zöldre.A Hermés sajnos az a márka,amiben még egy olyan illatot sem találtam,ami megvételén egyáltalán elgondolkozzak.Természetesen értem én a naģy rajongást a Hermés márka iránt,mert ez az illat is nagyon egyedi,viszont rettentő szélsőséges.Annyira karakteres,hogy vagy utálja valaki,vagy imádja-szerintem.Én egyenlőre egyik táborhoz sem tartozom mivel még tesztelem,de ha most kéne döntenem,inkább nem adnék egy kisebb vagyont érte...márcsak azért sem,mert egy kilo feketebors nem kerül annyiba.Márpedig ennek a parfümnek a leg meghatározóbb illatjegye a bors,úgy nyersen ahogy a konyhában főzés közben megüti az orrunkat.Persze később bezöldül az illat ami nyilván a vetiverfű lehet.Nagyon érdekes,nagyon karakteres külön-külön is minden illatjegye,így együtt egy igazi fűszer csokor.Nem nőies illat,de nem is férfias,mondjuk akkor unisex,nem tudnám besorolni egyik nemhez sem biztosra.
Hétköznapinak túl drága,alkalminak túl hétköznapi.Nem csak árban,de a márkának is vannak azért jóval finomabb illatai,de a Hermés ezúttal sem nyert meg magának.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 21.

Lapo

2017. május 12.

Az első illat aminek kapcsán azt érzem, hogy nagyon különböző ízléssel vagyunk megáldva és nem biztos, hogy egyik vagy másik a JÓ ízlés.. egyszerűen más orral rendelkezünk. azonban a snidliges párizsi(?!), büntető illat(?!) jelzőt maximálisan visszautasítom és meg kell hogy védjem ezt az illatot annak ellenére, hogy természetesen tiszteletben tartom az előttem szólók véleményét.. de ez (még ha az "Un Jardin" kollekció legkevésbé kedvelt darabja) szerintem maximálisan hozza amit ígér.. ennél szebben egy eső utáni trópusi kert illatát NEM LEHET megalkotni..
Unisex illat, egyik nemre sem tudnám azt mondani, hogy ők könnyebben viselhetik..
Csodálatos és semmihez sem hasonlítható..

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. május 12.

Csodálatos és semmihez sem hasonlítható..

Skiiin

2016. december 4.

Abszolút 5*!Nagyon különleges, egyedi, uniszex illat. Gyönyörű zöld, fűszeres kompozíció!Örülök, hogy megvásároltam, azt javaslom, hogy vásárlás előtt ne csak a csuklón próbálják ki!Teljesen más arcát is megmutatta az illat, miután a nyakamon is kipróbáltam!
Tartóssága (ősszel-télen): 3-5 óra kb.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. december 4.

Tartóssága (ősszel-télen): 3-5 óra kb.

Alkoholok: Alcohol
Fényvédők: Octinoxate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Limonene, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol, Citronellol, Geraniol, Citral
Színezékek: Yellow 5 Lake / CI 19140
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Részletesebb információ a smartskincare-en.