Hermès

Ár:   36 790 Ft és 52 290 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: a12smuk, Módosítva: 2015. szeptember 18.

Ár:   36 790 Ft és 52 290 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Összetevők: alma, körte, pázsitfű, rózsa, magnólia, rozmaring

estokani

2020. március 3.

A Nílussal kezdtem,abba eléggé belehabarodtam, de ki is ábrándított, a gyors eltűnésével. Aztán az a vonal, amit a mediterrán és a monszun képvisel messzire tántorított a kertektől. Nekem azok szúrósnak és büdüsnek hatottak, inkább volt szag, mint illat. Olyan hatással volt rám, mint a Thierry Muglerben fürdő öregasszonyok. -imádom őket, csak nem tudok megmaradni mellettük!
Aztán valahol rápillantottam a Toit dobozára. Hatalmas röhögés, jé... egy Toi-Toi-ra hajazó felirat, kocka üvegben. Ez ám a predesztináció!!
Persze ettől meg kellett őt szagolnom. Sokáig analizálhattam a kapcsolatunkat mert nagyon tartós. ELKÉPESZTŐEN!!
Ennyire közel még nem került hozzám illat egyetlen nap alatt. A húsomig az enyém, az összes sejtemmel azonos. Az eleje, a közepe, a vége, a másnap és a harmadnap. Mind-mind az enyém. Nem él külön életet, végig velem lélegzik, akar engem! Ő nélkülem sivárságra van ítélve, és én is akarom őt az utolsó idegszálammal is. Nincs benne semmi felesleges, semmi túlzó. Mindenből pont annyit ad nekem, amennyit igénylek. De azt megkapom az utolsó cseppig. Pedig nem az a mély és erős illat, amikért rajongani tudok. Sőt... Olyan mintha puhán a karjában vinne egész nap, szeret, dédelget, cirógat és szinte észrevétlen hátországként imád engem. Tehetek mást, mint én is őt? :)
Családom férfitagjainak véleményei alapján semmi extra, sőt inkább romlott, savanyú szag. De ez nem érdekel. Egyszerűen azt érzem az üvegbe a lelkem egy darabját zárták be. Kozmikus szerelem!

Update:
Az egyetlen parfüm, amit a férjem kiűzött a háztartásból. Annyit szekálta ezt az illatot rajtam, hogy meguntam és eladtam. Aztán ő tesztelt magán egy parfümöt, ami kísértetiesen emlékeztetett erre a csodára. Imádtam, mentem utána, mint egy kiskutya és szagolgattam, rajongtam érte. Egyetértett a hasonlósággal, de ebben nem érezte a poshadást. Megvettük! Én vagyok a legboldogabb feleség :)
KARL LAGERFELD LES PARFUMS MATIÈRES BOIS DE VÉTIVER EDT
örök hála, hogy visszacsempészett valamit ebből az életembe! - néha magamra is fújom :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. március 3.

Update:
KARL LAGERFELD LES PARFUMS MATIÈRES BOIS DE VÉTIVER EDT

Qwerty

2020. január 18.

Jaj, ez nagyon nem. Amennyire a nílusi kertet megszerettem, annyira rémes élmény a többi, amit lelkesen próbáltam. Ettől szó szerint fulladok. Egyszerre mézesen édes és torokkaparós. A rózsát szimplán csak utálnám, azt hiszem a magnóliával és a rozmaringgal együtt alkot valamit, ami erőszakos, fojtogató keverékké válik. A finom, lágy almát, körtét és a frissítő zöldet már ki se tudom szagolni alóla. Le kellett mosnom magamról.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. január 18.

barni8

2019. október 19.

A loncok sokszor vadon nőnek Skóciában.
Leveleik mélyzöld pázsitcsillagok.

Láttál már virágzó loncot?
Kőkerítésen mohapárnát, manók bársonyágyait? Felettük zuhogó lonchullámokat?
Ahogy már irreálisan megkreált rózsaszín és fehér szirmaik sodródnak.
Szecessziós ívek. A mulandóság violinkulcsai.
S ahogy nyílnak el, és sárgára változnak.

Nincs lonc a Jardin sur le toit- ban.
Mégis ugyanezt érzem.
A friss esővel áztatott fűszálak könnyeit.
A nyíló körte és almafavirágokat.
Citromos kólát öntesz egy magnóliasziromba.

Csak figyeled a koradélutánt. A tavaszt.
Előtted egy kőház takarja ki a tengert.
Rozmaringok nyílnak. Lila méhek. Pettyes párducvigyorok..
Becsukott szemekkel engeded, hogy az íriszed előtt fénykarikák táncoljanak.
Évgyűrűk az emlékezés fakérgében.

Tiszta vagy és könnyű.
Mégis oly nehéz.
Csak tartani szeretnéd ezt a pillanatot örökké.
De el kell engedned.

Ez a Sur le Toit.
Egy tetőkert az emlékeid párizsi palotáján.

Az én bőrömön mint üvegkocka.
Letisztult férfiszikra.
Női bőrön gyümölcsösebb mosolygás.
Univerzális és uni-mentális remek.

Egyetlen gondom az Hermès- szel, hogy illatai olyan tűnékenyek, mint a felhők.
Ezért és csak ezért nem tudok 5 pontot adni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 19.

A loncok sokszor vadon nőnek Skóciában.
Leveleik mélyzöld pázsitcsillagok.

Láttál már virágzó loncot?
Kőkerítésen mohapárnát, manók bársonyágyait? Felettük zuhogó lonchullámokat?
Ahogy már irreálisan megkreált rózsaszín és fehér szirmaik sodródnak.
Szecessziós ívek. A mulandóság violinkulcsai.
S ahogy nyílnak el, és sárgára változnak.

Nincs lonc a Jardin sur le toit- ban.
Mégis ugyanezt érzem.
A friss esővel áztatott fűszálak könnyeit.
A nyíló körte és almafavirágokat.
Citromos kólát öntesz egy magnóliasziromba.

Csak figyeled a koradélutánt. A tavaszt.
Előtted egy kőház takarja ki a tengert.
Rozmaringok nyílnak. Lila méhek. Pettyes párducvigyorok..
Becsukott szemekkel engeded, hogy az íriszed előtt fénykarikák táncoljanak.
Évgyűrűk az emlékezés fakérgében.

Tiszta vagy és könnyű.
Mégis oly nehéz.
Csak tartani szeretnéd ezt a pillanatot örökké.
De el kell engedned.

Ez a Sur le Toit.
Egy tetőkert az emlékeid párizsi palotáján.

Az én bőrömön mint üvegkocka.
Letisztult férfiszikra.
Női bőrön gyümölcsösebb mosolygás.
Univerzális és uni-mentális remek.

Egyetlen gondom az Hermès- szel, hogy illatai olyan tűnékenyek, mint a felhők.
Ezért és csak ezért nem tudok 5 pontot adni.

allebag2

2019. október 2.

A kert sorozatból hosszas tesztelgetést követően rá esett a választásom. Ez a kert egy varázslatos és álmokban megjelenő kert édes körtével, buja egzotikus növényzettel, zöldes tónusokkal. Benne van a modern, nyüzsgő városban magának természetközeli, nyugodt közeget varázsolni kívánó, lendületes, de időnként csendben meditáló fiatal női energia. Nagyon egyedi és különleges. Nekem vele indul a jó idő, és vele búcsúzik a nyár. Nagyon jól érzem magam, ha őt fújom, és nyári illat kategóriában a tartósságával sincs semmi baj, rajtam kibírja a napot. Az üvege és a doboza is tökéletesen hozza az illat hangulatát. Amíg gyártják, nekem lesz...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 2.

Dottir

2019. szeptember 8.

Ájultan heverek az Hermés illatai előtt az első slukk óta, akár jól meg is rugdoshatnak, akkor sem tántorítanak el. A Jardin sorozatból ez a kedvencem, de nagyon tetszik az új lagúnás is. Rajtam fű, gyógynövény- és fűszerkert (verbéna, kamilla, rozmaring, zsálya) illata van, leheletnyi rózsával és pézsmás, puha leszáradással. Illetve...van egy babapopsikenőcs-szerű (a régi klasszikus csíkos lanolinos) krémes beütés is benne, ami miatt én legszívesebben zacskóba tenném és szipuznám. És finoman jelen van még egy trópusi vajas-virágos édes jegy is, lehet hogy a magnólia lenne, de valahogy más mint az általam ismert magnóliaillat. Az ég kékjét is adja (már ha annak lehet illata), azt nem tudom mi idézi elő. Frissítő és nyugtató egyszerre, álomszép kerek, nőies lezárással.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. szeptember 8.

Torpece

2019. április 3.

Imádom! Nagyon tartós, különleges kicsit gyógynövényes-fűszeres-füves különlegesség. Nekem most tavasszal jött meg a kedvem hozzá, de az év többi szakában is kedvelem. Külön szeretem benne, hogy nem tucatillat, biztosan nem jön szembe az utcán.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. április 3.

Fanfarsang

2018. augusztus 24.

Imádom! Két éve ősszel használtam, habár nem őszi illat, de bánom is én! Még van az üvegben egy kevés. Azóta nem használom, csak szagolgatom, hogy emlékezzek azokra a napokra. Én legjobban a fűvet és a rozmaringot érzem benne, pici később pedig az alma dominál.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 24.

galbanum1

2018. május 31.

Imádom. Úgy friss és üdítő, hogy nem követi a Light Blue-s citrusos vonalat (nincs azzal sem semmi baj, csak egy idő után másra vágyik az ember lánya 32 fok felett), harsogó zöld illat, kánikulában tökéletes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. május 31.

Gina73

2018. április 30.

Évekkel ezelőtt találtam RÁ! Minden benne van, amire nekem egy tavaszi-nyári illatban szükségem van. Friss olyan gyümölcsösen-zölden. Karakteres de olyan nőiesen feltűnően. Elegáns de a megfelelő mennyiségben. Tartóssága-szilázsa megfelelő, de jól esik a kezdeti nyitánya miatt újrafúni:-) HERMES...a név minden elárul...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. április 30.

prettyfruity

2018. február 26.

Ez az egyik legszebb tavaszi illatom. Rajtam csak a kifújást követően, pár percig érezhető a zöld, rozmaringos-frissen vágott fű vonal (ami egyébként, zseniálisan üdítő elem), utána már a gyümölcsök dominálnak teljes mértékben, egy nagyon halvány rózsa háttérrel - amit általában egyáltalán nem viselek jól más parfümökben, de itt abban a friss formájában van jelen, ami csak még légiesebbé és elegánsabbá teszi az illatot. Hihetetlenül kifinomult és friss illat, ami ráadásul tartós is. Ha nem tudnám, hogy unisex, biztosan eszembe sem jutna az alapján, ahogy az én bőrömön viselkedik.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 26.

Antioxidánsok: BHT

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

tölgyfazuzmó kivonata. Drogja (Lichen quercus) lichenol everniasav-metilészter tartalmú illóolajat, orcint és szénhidrátot tartalmaz. Klorofillmentes kivonatát szappankészítéshez, illatanyagként, illatrögzítéshez használják. Az EWG szerint az összetevő erősen allergizáló hatású, ezért a kozmetikumokban korlátozásokhoz kötött a használata. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.