Hermès

Ár:   36 790 Ft és 52 290 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: a12smuk, Módosítva: 2015. szeptember 18.

Ár:   36 790 Ft és 52 290 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Összetevők: alma, körte, pázsitfű, rózsa, magnólia, rozmaring

Vaslady

2017. október 20.

Szépeket irtok eme illatról,bár most nem olvastam végig.
Kiváncsi voltam rá,igy a kosárba dobtam a többi mintácskával együtt.
Na az van,hogy először papircsikon teszteltem,ugy még elmegy,na de bőrön?
Csalódott vagyok,bár azt nekem is megkell értenem,a bőröm nem szerethet minden illatot,na meg persze az orrom sem...
Itt a tipikus példa erre.
Papircsikon egy almás-zöld illat bontakozik ki,amit a rozmaring is átjér és a magnólia.
Én a körtét is kiérzem,és erről az illatról egy másik illat jut eszembe a Jooptól az All About Eve.
Ott is ez a katyvasz alakul ki ezekből a jónak nevezhető összetevőkből,és egy roppant idegesitő elegy alakul ki.
Mintha egy kezdő parfümőr lányos zavarában,összeöntött volna mindent amit a keze ügyében talált.
Jön a bőrön tesztelés,na itt már szinte hányingert imitál nálam,mintha lúgszappant kevertem volna kapros uborkával,és jó nagy adag zöld alma wc frissitővel.
Jaj,ez nagyon rossz :(
Egy pozitivuma az üvege,de megyek lemosni a mintát a kukába dobom :(.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. október 20.

Szépeket irtok eme illatról,bár most nem olvastam végig.
Kiváncsi voltam rá,igy a kosárba dobtam a többi mintácskával együtt.
Na az van,hogy először papircsikon teszteltem,ugy még elmegy,na de bőrön?
Itt a tipikus példa erre.
Jaj,ez nagyon rossz :(
Egy pozitivuma az üvege,de megyek lemosni a mintát a kukába dobom :(.

Masnuci

Korcsoport: >54
2017. július 28.

Szeretem a Hermes illatokat és szeretem az unisex parfümöket is, viszont erről úgy gondolom, hogy inkább férfiaknak való. Rajtam erőteljes zöld illat, frissen vágott fű, amit épp csak megsütött a nap, még harsogóan friss. A páromon nagyon tetszene, de magamon nem tudom elképzelni. Ettől függetlenül az illat maga valóban egyedi és különleges, természetesen maximum pont!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2017. július 28.

Amea

2017. július 20.

Az egyetlen, ami nem tetszik a Kert sorozatból. Nekem túl savanykás-alkoholos az összkép és nagyon emlékeztet valamelyik aftershave-re.
Valahol a rozmaring, a fű meg a buggyant alma mögött ott bújkál benne a rózsa, amit élőben imádok, de parfümben még nem találtam olyat, ami jól hozná azt a tűnékeny varázslatot, ami a virág igazi lelke. A rózsával együt is inkább maszkulin, és annak nem kimondottan rossz, csak velem nem kompatibilis.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 20.

Berti

2017. május 29.

Igazi nyári parfüm, nagyon egyedi, friss illat és nem utolsó sorban egész jó a tartóssága is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. május 29.

GNóri

2017. február 27.

Felüdülés volt megismerni ezt az illatot a mai gourmand parfümök világában. Nagyon más, nagyon natúr, nagyon zöld. Rajtam a rozmaring dominál, de felsejlik a háttérben egy kis diszkrét körtés virágillat. Jó választás kánikulaillatnak, én azonban nem fogom beszerezni, mert sajnos a bőrömön elég gyengécske a hatósugara és a tartóssága is.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 27.

Villango

2016. december 22.

UP.: Karácsonyra megkaptam teljes üveggel, fantasztikus felfrissülés a mai cukorkás émelyítő mainstream parfümök közt, ezt most is tartom.
De egy időtálló gyönyörűség az ilyen is.
A rozmaringot kicsit én is soknak találom, dehát sztem miatta lett uniszex. :) Ha az nem lenne, máris csak nőknek szólna.
Olvastam lentebb hogy: "aki túl akar lépni a Dolce & Gabbana Light Blue-kon nyáron és valami különlegesebbre vágyik, mindenképp szagolja meg...." tényleg olyan ez a Hermes mint a DG továbbgondolt elegánsabb nagytesója, de én immmmádom a DG-t is, sőt, szinte a signature illatom. Talán ezért a nagy rajongás ezért a TOIT-ért is.

Nekem eszem ágában sincs francia nőre/nőhöz hasonlítani, se magam se azt aki ilyet visel. Köszönöm tök jól elvagyok a magyar bőrömben. :)
Aki ilyet visel az szimplán csak A NŐ. Tök mindegy hol lakik.
Szerelem első szippantásra, odavagyok érte.
Kell hozzá egy stílus, de nem francia csak simán kifinomult, nőies, semmiképpen sem ordenáré vagy közönséges.
Mikor nők ilyet is fújhatnak magukra, nem értem mit keres rajtuk .........és most direkt nem akarok senkit megbántani.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. december 22.

De egy időtálló gyönyörűség az ilyen is.

Aki ilyet visel az szimplán csak A NŐ. Tök mindegy hol lakik.
Szerelem első szippantásra, odavagyok érte.

Burya

2016. december 4.

Hű... Na ez már valami! Megszállott parfüm tesztelőként rengeteg illattal találkozom, nagyon-nagyon kellemesekkel és tucatillatokkal is, amik hiába jók, valahogy nem lehetne egyetlen dolgot sem megemlíteni bennük, ami alapján az ember azt mondhatná, hogy "Na, ez AZ az illat!". Vagy ha mégis, talán már unásig ismételgeti, mikor egy délelőtt alatt a tizedik alkalommal azonosítja be ugyanazt, mindig máson. De ez... Ezt azonnal fel lehet ismerni, semmi mással nem lehet összetéveszteni. Nekem a rozmaring kicsit erős benne, így én nem ezt választanám saját illatomnak, de valami eszméletlenül kiegyensúlyozott, különleges alkotás. És tartós is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. december 4.

hadorka

2016. október 26.

Számomra a világ legeslegfinomabb illata :) Hosszan szemeztem vele, próbáltam üvegből szimatolni, csíkon, kézen, egyre jobban elvarázsolt. Olyan friss, harmatos tündérkert illatú :) .. és az egyetlen eddig, ami hosszú órák után is érezhető..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. október 26.

Szimat

2016. szeptember 18.

Rajtam egy az egyben olyan lett, mint a régi Extravagance (Givenchy legendás illata).
Másoktól nem láttam ilyen kommentet, pedig szerintem megdöbbentő a hasonlóság.
Azt imádtam, de már tizenévekkel ezelőtt volt, ettôl most nagyon mást vártam.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. szeptember 18.

Másoktól nem láttam ilyen kommentet, pedig szerintem megdöbbentő a hasonlóság.
Azt imádtam, de már tizenévekkel ezelőtt volt, ettôl most nagyon mást vártam.

ALettah

2016. szeptember 6.

Még meg sem kell illatolni, máris érződik a minőség: csodaszép, egyszerű és elegáns üveg, szép, művészien egyszerű kartondoboz. Ha meg beleszagolunk: frissen nyírott fű, nyári virágok, eső utáni üdeség tökéletes harmóniában. Nagyon friss illat, de mégis elegáns - remekül passzol egy letisztult, tökéletes szabású és anyagú ruhához, amit egy elegáns, nyugodt, magabiztos nő visel.
A kevesebb néha több, és az egyszerűség - ha minőségi dologról van szó - igenis elegáns. Ez egy ilyen parfüm. Semmibe nem tudok belekötni vele kapcsolatban :)
Ráadásul a nővérem "signature-illata", és nagyon-nagyon talál hozzá :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. szeptember 6.

Ráadásul a nővérem "signature-illata", és nagyon-nagyon talál hozzá :)

Antioxidánsok: BHT

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

tölgyfazuzmó kivonata. Drogja (Lichen quercus) lichenol everniasav-metilészter tartalmú illóolajat, orcint és szénhidrátot tartalmaz. Klorofillmentes kivonatát szappankészítéshez, illatanyagként, illatrögzítéshez használják. Az EWG szerint az összetevő erősen allergizáló hatású, ezért a kozmetikumokban korlátozásokhoz kötött a használata. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.