Hermès

Ár:   21 570 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Laci, Módosítva: 2012. március 22.

Ár:   21 570 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

Illatjegyek: citrom, bergamott, borókabogyó, koriander, gyömbér, fehér üröm, kardamom, fekete bors, tea, nyírfa, fehér mósusz, cédrus, ámbra

Ár: 1490 , Eladó: GNóri
Állapot: Frissen fújva, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyesen, posta, foxpost
Ár: 11000 Ft postával , Eladó: tedy
Állapot: Próbált, Helyszín: Nyíregyháza, fizetés: Banki utalás
Qwerty

2020. január 8.

A borókabogyó nagyot rúg az elején, attól a mentás-fenyős illata, ami egyértelműen férfias. Nőként sok mindent tudok magamon viselni, amit maszkulinnak mondanak, de a fenyőfélék kivételek. Csakhogy ez a rész rajtam nem tart sokáig, utána kellemes meleg, fűszeres, szappanos tisztaságillat marad....női illat, egyértelmű. A férjemet is "beáztattam" kísérletképp, rajta kevés fűszeresség és szappanosság mellett a boróka és a cédrus végig kitart, így rajta férfias illat. Nem tartom kizártnak azt sem, hogy nem a bőrkémia, hanem az agyam játszik velem: magamat nagyon nem akarom pasiszagúnak érezni, a pasin meg nem viselnék el semmi csajosat.
Nem rossz, de nem fogott meg benne semmi.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 8.

Nem rossz, de nem fogott meg benne semmi.

GNóri

2019. június 3.

Úristen <3 Nagyon örülök, hogy rátaláltam! Még évekkel ezelőtt, a nászutunkon, a tengerparti sétányon, egy kis gagyis-szuveníres üzletben szagolgattam a no name, másolat parfümöket, és ez az illat nagyon megtetszett. Minden este beszaladtam megillatolni, és a fejemben volt, hogy meg kell majd keresni, minek a másolata lehet. Aztán ez így a nyaralás élményei hatására, illetve az idő múlásával elfelejtődött, most pedig teljesen véletlenül, mintarendelés közben rátaláltam.
Valóban uniszex, de rajtam nagyon finom, nem mondanám bántóan férfiasnak. A bőrömön levendulásan nyit (pedig elvileg ez az illatjegy nincs is benne), majd egy könnyed, friss, jeges, citrusos, kardamomos, pézsmás illattá változik. Lazán sikkes nyári finomság, imádom!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 3.

Trixi

Korcsoport: >54
2018. június 27.

Hú. Ez aztán a különleges illat. Összetevői alapján azt mondtam volna, hogy nem igazán nekem való, de aztán jött a meglepetés. Érdeklődéssel olvastam, hogy legtöbben férfi illatnak tartják. Így hirtelen nem találtam gondolatban olyan közelebbi férfi ismerősömet (a férjemet is beleértve), akin el tudnám képzelni ezt az illatot. Szerintem végtelenül feminin, meleg illat. És egy nagyon igazi illat, semmilyen, ma oly divatos műanyag illatot nem érzek benne. Első pillanatban gyógynövényes jellegű fűszerillatot éreztem, de egyik pillanatról a másikra átalakult rajtam egy hihetetlenül meleg, fekete teás, pézsmás illattá. Nagyon tetszik. Tanulság számomra, hogy érdemes bátrabban parfümöt választani. Sajnos viszont nem tartós. Még szagolgatom, ismerkedek vele, csak egy kis mintám van, de nem elképzelhetetlen, hogy vásárlás lesz belőle.

A mai hűvös hajnalon ismét használtam az illatot, és másodszorra is meglepett. Most mintha férfi arcszesszel locsoltam volna be magam, egészen más oldalát mutatta, nagyon ambivalens érzés volt. Később sem jött elő a melegebb oldala, inkább szappanos tisztaságillatot éreztem, de határozottan a férfias vonalat. Na így már nem tetszik egyáltalán.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2018. június 27.

mikkamakka75

2018. június 15.

Egy ideje van itthon ebből az illatból, volt időm mindkét nemen tesztelni. Rajtam a kardamomos-teàs oldalàt mutatta meg, kellemesen friss mégis meleg illat formàjàban, amit szívesen èrzek magamon, de azèrt szàzszor inkàbb hívnèk vagànynak, mint ultranőiesnek. A nulla feminin vonàssal megàldott pasimon meg boròkàs-cèdrusos, igazàn markàns ès fèrfias illata van. Ès szerintem pont ez a jò unisex illat legfőbb ismérve. A férfin fèrfias, a nőn nőies. Kevès illat tudja ezt, de a Voyage ezen kevesek közè tartozik...
Biztosan nem fogom nagyban megvenni, mert rajtam a JDP Ambar parfümje pont ezt az illatot hozza leszàradàsàban, az meg van itthon, a Kedvesnek meg van kedvenc parfümje (ő ilyen "egyparfümös"), de az illat ettől mèg 5 csillag..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. június 15.

mariann33

2018. június 6.

Előbb próbáltam mint utánanéztem volna és szent meggyőződésem volt hogy NŐI illat!
Akkor bizonytalanodtam el amikor az üvegére rákerestem mert az nem igazán nőies,de a Hermést ismervén egyik üvegük sem kifejezetten az.
Szóval ezt feminin vonásokkal megáldott "férfiak"talán férfiasnak vélhetik,ez attól még egy Női illat!
Mégcsak nem is unisex.Inkább mondanám hogy tipikus Hermés,azaz a nem csajos kategóriába illő női parfüm.Tartóssága kiváló,és teljes bizonyossággal merem kijelenteni hogy az összes Hermés lehetne akkor unisex,mert mind fűszeres,határozott és egyedi,egyiksem babucis tini illat.Nagyobb réteget céloz meg unisex felirattal,tehát több a potenciális vásárló de attól még nem egy Terre,ami viszont valóban maga a Férfi illat.
Nekem amúgyis nagyon hasonlít Montale So iris intense-re,csak itt a kardamom nagyon jól kiérezhető,ez teszi azzá ami.Igazán különleges választás nyárra!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 6.

lauran

2018. május 1.

Számomra olyan a Voyage, mintha bevezető lenne Hermes kertjeibe. Egy elindulás, valóban utazás ebben az értelemben. Friss, üdítő, tavasszal és nyáron szívesen hordható, és teljesen el tudom magamon képzelni, szépen is mutat rajtam, nem véletlen, hogy évekig a nílusi kert volt a nyári illatom. Van közös vonásuk, mint ahogyan a többi kerttel is, de leginkább a nílusival. Férjem szignatúr illata a Terre, és bár sokszor próbálkozott a Voyage-zsal, mint nyári illattal, soha nem lett belőle az ő illata. Alkalomadtán így én fújom, főleg sportoláskor, kirándulásokkor. Nagyon jó nyári választás, ha szeretnénk szabadulni a sok egyforma limonádés illattól. Nagyon tartós.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 1.

Ascyra

2017. december 6.

Benne volt mindeddig a kívánságlistámban, mert az itteni vélemények alapján nagy reményeket fűztem hozzá - mármint, ahhoz, hogy a párom fogja használni. Hermés-fanatikus lévén, biztosra vettem, hogy imádni fogja. Mármint ő a fanatikus én csak és egyelőre a szagolgató és kísérletezgető. De az a szégyenteljes történés ért, hogy sajnos a párom szerint egyáltalán nem jó ez a parfüm és pici csalódottságot véltem felfedezni rajta, a Hermést illetően. Engem ez nem tántorít el attól, hogy imádjam; egész sokat szagolgattam a csuklóját és meg kell mondjam, szerintem is nagyon "dögös" férfiillat, egész beindul az ember fantáziája tőle. Mivel sok más illat van még, ami felmagasztalható férfiillatként, elengedem, de az illat szerintem ötös, a tartóssága pedig mesélhetne egy csomó másik parfümnek.
Mivel citrusos, én nem tudom elképzelni különleges alkalmakra, inkább olyan iroda-tenisz-lazavacsi kategória, de ott biztos mindent visz. Engem legalábbis biztosan ;)

(ja és egy apró megjegyzés csak: eszem ágában sem lenne magamra fúni, nekem ez nagyon férfi :).

Update: Mea culpa, mea maxima culpa feleim! Hát magamra is felkentem… Jajjnekem, a szívem! Ez most vagy Ámor veszedelmes nyila, vagy a szilaj magyarok nyilainak egy ittragadt darabja, de az biztos, hogy teljesen telibe talált. Muszáj hát megkövetnem, mint férfiillatot, hiszen immár nőivé avanzsált! Erre a parfümre egyetlen jelzőt tudnék nagyon találóan használni, ez pedig a különleges. Én nőkön ilyet nem igazán szoktam érezni, de az biztos, hogy amint magamra fújtam, léptem 2 szintet és vagy 10 lépcsőt a ranglétrán. Egyszerűen magával ragad, mint valami sas a rágcsálót a mezőről, és a magasba repít. Bődületes hatással volt rám, konkrétan nem tudtam a kékvérű vigyort letörölni az arcomról. Sznobizmusom megkenegettem egy kis hájjal  Uralkodó lettem, felsőrendű, kékvérű, előkelő… Hacsak néhány órára is, megízleltem a francia úriasszonyok délelőttjeit, a szalonok fényűzését, a pajzán-kacér pillantásokat, későbbi korokból pedig a nadrágkösztümöt, a rövidre nyírt trendi frizkót, és a tűpontos sminkeket. Az biztos, hogy kiegyenesedve, felszegett fejjel jártam-keltem egész délelőtt ebben a felhőben. Húhhh, ez biztos kell :D Hol érdekel engem, hogy az én drága szerelmem magára fújja? Inkább ne tegye, több marad nekem :D Lehengerlő, átható, szuggesztív! Viszont a tartóssága nem túl jó, de nekem van egy olyan érzésem (most már többedszerre), hogy a mintából felkent parfüm nem = az üvegből egy fújással (sokkal kevesebb).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 6.

Verona5

2017. október 31.

Ma felfújtam egymás mellé a két Hermés mintácskát: a Voyage a klassz citrusos kezdet után átalakult a nílusi kert illattá, szinte egyformák a bőrömön. Nem a mostani hideg időre való egyik sem. Úgy gondoltam volna, hogy a Voyage megmarad citrusosabbnak, de sajna nem. Van benne valami "nílusi" növény is, ami kicsit bántja az orromat, noha nem találom a kettőben a közös jegyet. Most nem igazán jön be egyik sem, de majd ha eljön a jó idő, ismét próbát teszek velük. Ez persze nem von le egyik illat értékéből sem - igazi Hermes-ek!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. október 31.

Hellcall666

2017. október 15.

Ez a legfinomabb, legszexisebb, írhatnám azt is, hogy a legférfiasabb(unisex létére), szóval a legek lege, ritkán adódik olyan pillanat, hogy én nem jutok szóhoz.
Ilyen volt ez a parfüm.
Csak is kizárólag férfiakon tudom elképzelni.
Ki nem állhatom a "vegyes, unisex" parfümöket.
Egy Férfi férfias dolgokat használjon a Nő, meg nőieset...én sem veszek fel boxeralsót.;)
1 szó mint 100, ez a legjobb illat amit mostanában éreztem, nagyon veszélyes dög ám.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 15.

Ilyen volt ez a parfüm.
Csak is kizárólag férfiakon tudom elképzelni.
Ki nem állhatom a "vegyes, unisex" parfümöket.

panelli

2017. augusztus 23.

Ladies&Gents, jelentem,megtalàltam cédrus-és àmbrafüggőségem újabb csillapítójàt. Micsoda kivitel, micsoda illat....! Először roppant férfiasnak hatott szàmomra, de kb. 10 perc utàn előtört a parfüm igazi énje: friss, cédrusos, elegàns...a tartóssàga pedig pazar, legalàbbis rajtam. Nem kell sok belőle, mégis finom felhőt von az ember köré. Ahogy egy baràtnőm fogalmazott: igazi "vonulós" illat. Ha nem tucatillatot keresel, és van benned kuràzsi a viseléséhez, a te illatod lesz!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. augusztus 23.

Antioxidánsok: BHT

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.